Skocz do zawartości
Kwiecień

Abit NF7-S rev. 2.0 vs Epox 8RDA+

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzi co kupić wkońcu bo tak namieszaliście że HEJ !!!!!Jutro jadę do sklepa i ma do wyboru NF7 2.0 i Epox'a 8RDA CO BRAĆ --- ??? TAK NAPRAWDĘ ŻEBY BYĆ ZADOWOLONYM???

 

 

1700+ JIUHB0308 //2x256DDR2700 Kingston //Huntkey 300W//CoolerMaster HHC-L61 (miedź 7000obr/min.) //MSI GeForce4Ti4400//IBM Deskstar//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na twoim miejscu dokulabym do RDA+

Sorki ale paarę postów wcześniej mówiłeś że chyba w środę zmieniasz mobo na NF7------------ i ja się napaliłem na to mobo też rev 2.0 support FSB200 to jest coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie zostalbym przy 8RDA+ pod warunkiem ze NB i SB sa na rev A3 - powod informacje dotyczace ostatniego biosu:

 

4/10/2003 - 273KB

1) Support auto detect 200MHz CPU. 2) Fixed NVLAN MAC address and 1394 GUID erased after BIOS updated on C17/C18D universal BIOS. 3) Fixed motherboard resource conflict on legacy free system. 4) Fixed unreported memory fail for AK2001 device. 5) Fixed adapted SCSI array AAC-364 boot fail postcode 8B.

 

Czyli producent zapewnia ze na tej plytce beda smigac Bartony FSB200 i to mi wystarcza. A Abita bym nie bral - nigdy nie wiadomo kiedy na MOBO spuchna kondensatory :wink: (zartowalem oczywiscie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach zamiane mojego Epox'a 8RDA+ na Abita NF7-S rev. 2.0 . Czy jest sens takiej zamiany??? Abit bez żadnych modów wytrzymuje spoxx FSB >200Mhz, ma S-ATA, pożądne chłodzenie NB i inne bajery. Gdybym sprzedał Epox'a za 540zł dokładam tylko 40zł. Czy bloczek na NB z Epox'a będzie pasował na NB Abita???

a dokładniej fsb217sync na 1,6v i około >225na 1,7v. Bierz Abita :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tak wszyscy napalają na S-ATA? Prędkość niewiele większa niż popszedni kotroler dyski przez conajmniej 1,5 (sam stawiam na więcej) roku będą na oba kontrolery. Jedyny plus to obsługa chyba większej pojemności dysków i mniejszy kabel. Ale IMHO nie warto, już pojawia się S-ATA2 czy jak mu tam - wtedy dopiero zmiana będzie warta. Wole teraz mniej zapłacić a potem kupić sobie raida z S-ATA2 jak, żeczywiście będzie to potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam przeplacac - kupilem wczoraj abita za 575zl (a pewnie moglem jeszcze utargowac), a najtanszego epoxa 8RDA+ widzialem za 510zl - czyli 65 zl roznicy - a dostaje pelnego sound storma(potrzebne mi wszystke wysjscia) i s-ata. Widzialem w jakims sklepie dodatkowe wyjscia do epoxa za ... 90 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to juz lepiej, ale za te 40 zl wiecej to juz s-ata niedostane :) ; wydaje mi sie ze jak ktos wezmie abita czy epoxa to i tak bedzie zadowolony; mam teraz inny problem - nigdzie niemoge w moim miescie dostac athlonika dlt3c i pamieci twinmosa :( , a plyta lezy i sie kurzy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to juz lepiej, ale za te 40 zl wiecej to juz s-ata niedostane :) ; wydaje mi sie ze jak ktos wezmie abita czy epoxa to i tak bedzie  zadowolony; mam teraz inny problem - nigdzie niemoge w moim miescie dostac athlonika dlt3c i pamieci twinmosa :( , a plyta lezy i sie kurzy :(

Rozumiem twoj bol - mialem watpliwa przyjemnosc go przezywac jakis czas temu - lezal sobie Asusik A7V133 z ramem na polce i czakal na Duronika na ktorego w tym czasie nie bylo mnie stac - a co gorsza od Duronikow uginaly sie polki w sklepach :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam przeplacac - kupilem wczoraj abita za 575zl (a pewnie moglem jeszcze utargowac), a najtanszego epoxa 8RDA+ widzialem za 510zl - czyli 65 zl roznicy - a dostaje pelnego sound storma(potrzebne mi wszystke wysjscia) i s-ata. Widzialem w jakims sklepie dodatkowe wyjscia do epoxa za ... 90 zl

No to chlopie przeplaciles :D ja swojego rev. 2.0 dzis za 500 kupilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no to niezle - zapytam sie tylko dla pewnosci czy to cena netto czy brutto ? - jesli 500zl z vat no to rzeczywiscie swietna cena - w niektorych sklepach maja za 620zl :) - za 500 zl to mozna bawic sie w spekulacje - kupujesz za 500 a sprzedajesz powiedzmy za 540-550 ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na twoim miejscu dokulabym do RDA+

Sorki ale paarę postów wcześniej mówiłeś że chyba w środę zmieniasz mobo na NF7------------ i ja się napaliłem na to mobo też rev 2.0 support FSB200 to jest coś.

No piaslem ale to bylo w dzien kupienia Abita teraz dopiero troche posiedzialem i ... Kupilem dzis epoxa RDA+ za 500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na twoim miejscu dokulabym do RDA+

Sorki ale paarę postów wcześniej mówiłeś że chyba w środę zmieniasz mobo na NF7------------ i ja się napaliłem na to mobo też rev 2.0 support FSB200 to jest coś.

No piaslem ale to bylo w dzien kupienia Abita teraz dopiero troche posiedzialem i ... Kupilem dzis epoxa RDA+ za 500zl

Nówka ?? Gdzie można takie ceny uświadczyć ??

Skąd wy ten sprzęd bierzecie ??

To ABIT czy EPOX i dlaczego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ktos ma kupione mobo to według mnie nie ma sesu zmnieniac i tracic kasy za chwile wejdze Athlona 64  hhee i co też  zaczniecie wymieniać mobo ???????????? :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Dokładnie tak samo myślłem tym bardziej że mam KT400 ale weź pod uwagę że Athlon64 bedę chorendalne ceny i chorendalne ceny będą na płyty do nich .Więc wolę kupić ABIT'a z supportem FSB200 i podem tylko zmienić proca na np. Throtona ( najnowszy planowany rdzeń AMD) na FSB200 albo wrzycić bartona.A jak dobrze pójdzie to teraz mojego procka wkręcę na abicie na 2200MHz w zwyż bo tak się kręci moja seria .Wię cbędzie git. Mam nadzieję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MattX: Z jednej strony to co napisales to fakt, z drugiej zas jak juz beda antki na FSB200 to tez przyda sie zmiana plyty na taka, ktora wycisnie z FSB przynajmniej te +50MHz i tak w kolko - kupujesz nowszego porca i odrazu nowa plyte, by wykozystac drzemiace w besti mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówka ?? Gdzie można takie ceny uświadczyć ??

Skąd wy ten sprzęd bierzecie ??

To ABIT czy EPOX i dlaczego ??

Siemka, to sa oczywiscie ceny za nowki, nigdy nie kupibym uzywanego sprzeta... A ceny chyba takiej nigdzie nie znajdziesz :( Ja po tyle kupuje w Hurcie ...

Jak sie wstrzymiesz do jutra, to kupie nowego procka (oczywscie 1700:P ) na ta plytke Abita NF7s (chwilowo mam tam durnia 1200)...jutro ci powiem... Ta sa dwa identyczne kompy tylko beda sie Mobo roznic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nówka ?? Gdzie można takie ceny uświadczyć ??

Skąd wy ten sprzęd bierzecie ??

To ABIT czy EPOX i dlaczego ??

Siemka, to sa oczywiscie ceny za nowki, nigdy nie kupibym uzywanego sprzeta... A ceny chyba takiej nigdzie nie znajdziesz :( Ja po tyle kupuje w Hurcie ...

Jak sie wstrzymiesz do jutra, to kupie nowego procka (oczywscie 1700:P ) na ta plytke Abita NF7s (chwilowo mam tam durnia 1200)...jutro ci powiem... Ta sa dwa identyczne kompy tylko beda sie Mobo roznic...

EXTRA - sprawdź na jednym procu (tu i tu) i opisz gdzie to lepiej się OC, wydajność itd

;)

Mogę się uśmiechnąć do Cię po mobo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MattX: Z jednej strony to co napisales to fakt, z drugiej zas jak juz beda antki na FSB200 to tez przyda sie zmiana plyty na taka, ktora wycisnie z FSB przynajmniej te +50MHz i tak w kolko - kupujesz nowszego porca i odrazu nowa plyte, by wykozystac drzemiace w besti mozliwosci.

Dokładnie tak jak mówisz. Jak wyjdą antki na FSB 200 to będąjuż nowocześniejsze i lepsze płytki, co spowoduje że każdy będzie wymieniał procka i MOBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...