Skocz do zawartości
Kwiecień

Abit NF7-S rev. 2.0 vs Epox 8RDA+

Rekomendowane odpowiedzi

Taa i wszystko jasne....help me jaka w koncu mam wybrac plyte? ABIT'aNF7-S czy EPOX'a EP-8RDA+??? Im szybciej tym lepiej bo na moim ASUS'ie A7N8x BIOs mi podaje temp. procka 70!! i juz sam nie wiem co jest grane procka wymienialem juz mam 2.0+(TH).

Tylko Abit i nic więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyhy czepiam się, ale wyleje moje spostrzeżenia co do Abita :)

 

:arrow: Mosfety beznadziejnie ułożone :), trzeba więcej kombinować z założeniem radiatorów niż na epoxie (choć to nie duży problem :))

:arrow: Brak dziur przy SB

:arrow: Plastikowa pała przy sokecie :PPPP

:arrow: Zwalony RAID (nie doświadczyłem)

:arrow: Wieszający się BIOS (nie było jeszcze flasza :))

:arrow: Wkurza mnie brak wyświetlacza diagnostycznego

:arrow: Fajny Cichy coolerek na NB, który źle przylega :P

:arrow: Brak Gameport'a 

 

I tyle znalazłem wad jak dotąd :).

P.S. Płyta kumpla :) - Abit nf7-s rev 2.0

wczepie się do rozmowy bo widze że jakieś schiza paplasz. dokładnie wczoraj wymieniłem mojego kx333-raid na nf7-s rev 2.0 i dokładnie wiedziałem co robie.

>>Mosfety beznadziejnie ułożone

trza było projektować własną płytę - mosfety bardzo ładnie są poukładane - mnie tam idealnie radiary siadłu :)

>>Brak dziur przy SB

zawsze można się pobawić wiertarą :>

>>Plastikowa pała przy sokecie

zostawie bez omawiania :)

>>Zwalony RAID

na jakiej podstawie to stwierdzasz? po mojemu raid działa idealnie - przenoszenie 700 megowego pliku między zwykłym kontrolerem a dyskiem na raid 23s - system nawet tego nie widział - brak skoków pamięci, load procka 6% ale w tle leciały mpc więc pewnie dlatego - jak dla mnie działa idealnie

>>Wieszający się BIOS

to może nie wina biosu a złych ustawień, zresztą na stronach abita jest nowy bios

>>Wkurza mnie brak wyświetlacza diagnostycznego

kup sobie karte diagnostyczną :twisted:

>>Fajny Cichy coolerek na NB, który źle przylega

cichy zgadza się, co przylegania się nie zgodze - może tylko mnie się tak udało ale miałem ładnie rozprowadzona pastę po chipsecie - minimalna korekta i ładnie :)

>>Brak Gameport'a

suszarki do włosów, mikrofali i przenośnej rakiety balistycznej :P

 

teraz dodam że mam ramniaki jak w podpisie, właśnie bez ruszania zasilania na ramie odpaliłem kompa na 10x200 FSB przy synchro i cas 2 i full stabilne napięcie procka 1,65V z 1,5V - jak dla mnie płyta zarypista

Heh, przecież mówię że się czepiam ;).

Ten RAID, przecież napisałem że sam nie doświadczyłem :P.

BIOS się wieszał na standartowych ustawieniach.

Cooler przylegał do NB tylko jakieś 70%.

A brak Gameporta to dla niektórych duża wada, możez mi wierzyć.

Jest za to zajebista ochrona termiczna :D. I ogólnie super płytka ;]. Ale ja jako że mam epoxa musiałem się poczepiać ;P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ja tego Epoxa nigdzie wymienić nie moge :( Może ktoś mórłby podać mi adres sklepu w którym by się wymienili nawet za dopłatą?? Byłbym BARDZO wdzięczny.

sklep WIN-MAR os. Wladyslawa Jagielly 13 POZNAN pon-piatek od 11 - 19 tel 0-61 8251-081

A masz może do nich maila???? A graficzną też by wymienili???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że troche odkurzę temat.

Szykuje mi się zmiana płyty- w grę wchodzi właśnie NF7 lub RDA (+).

Dotychczasowe posty przejrzałem cokolwiek pobierznie więc mogę się mylić, ale NF7 ma vcore max 1.85V (RDA 2.2V) i nie ma otworów wkoło socketa. Dobrze kombinuję?

Jeżeli tak, to niestety dyskwalifikuje to NF7 w moich oczętach :oops: A wybór miał paść właśnie na niego :cry: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK- dzięki za odpowiedź.

Zdaje się, że podawałem dane (1.85V, brak otworów) NF7 bez literek- co innego NF7-M lub -S. Zamotany jestem jak młody  :oops:

nf7 2.0 (bez S) tez ma otwory wokol socketa i napiecie vcore do 2.35

(wchodzi ten sam bios co do nf7-S 2.0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mozna dostac NF7-S we Wroclawiu

thx

K2 na zamówienie 1-2 dni, pozdrowienia ;)

ja tez kupilem w k2. wystarczy dobre podejscie. mi sciageli jeszcze tego samego dnia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ja tego Epoxa nigdzie wymienić nie moge :( Może ktoś mórłby podać mi adres sklepu w którym by się wymienili nawet za dopłatą?? Byłbym BARDZO wdzięczny.

sklep WIN-MAR os. Wladyslawa Jagielly 13 POZNAN pon-piatek od 11 - 19 tel 0-61 8251-081

A masz może do nich maila???? A graficzną też by wymienili???

jasne wszystko wymieniaja (zreszta moj dobry kumpel prowadzi ten sklep ) strona www.winmar.pl (ale ceny niestety z braku czasu nie sa aktualizowane ale znajdziesz tam maila i mapke dojazdu ) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...