Skocz do zawartości
Lowermann

Modernizacja Starego Kompa, Czyli Wydajność Najniższym Kosztem!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że kolega chce zmodyfikować stary komp niewielkim nakładem finansowym proszę was o porady co i jak dopasować żeby było tanio i wydajnie!

 

Poprzedni konfig

Duron 900

ecs k7vza agpx4 sdram

sdram 256 mb

grafika gf2 mx400

codegen 300W

nagrywarka cdrw

odtwarzacz dvd czytajacy tylko cd :)

40 gb samsung

 

Ostatnio tanim kosztem udało mi się kupić takie podzespoły jak:

Radeon ATI 9800 Pro 128 mb/256 bit - 40 zł

Płyta główna chyba jedna z lepszych Asus a7v880 agpx8, ddr1 - 60 zł

Pamięci ddr1 512mb 400mhz - 25 zł

 

I to narazie tyle, napiszcie jaki tani proc i wydajny najlepiej dokupić do tej płyty, czy może zostawić durona i podkręcić go na 1,2 ghz ??

 

Co do zasilacza, zapewne będziecie krzyczeć żeby od razu go wymienić, jeżeli tak to na jaki, musi być tani i wydajny oraz uciągnąć taki konfig jak wyżej!

 

Czy będzie coś wąskim gardłem? Chodzi mi tu przedewszystkim o gry! To chyba narazie tyle. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę zaproponować Athlon'a XP 1700+(~1.5GHz). Miałem go 6 lat i miał bym go dalej - gdyby nie zebrał go zasilacz ( codegen 300w :D )

 

Oczywiście, jeśli znajdziesz możesz wsadzić Athlona XP 3200+ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje athlona xp 2500+ lub SEMPRONA 2800+no chyba że możesz więcej wydać to athlon xp 3000+ ale to już koszt powyżej 140zl w granicach 200 z własnego doświadczenia polecam 2500+(barton)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecałbym Ci Athlona 2500+ (kiedyś jeszcze można było dostać taki typ jak 'mobile' :) ?? super się kręcą) Brat kupił jakieś 6 lat temu, właśnie takiego z odblokowanym mnożnikiem i bez żadnych problemów chodzi do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrą propozycją będzie też duron 1400/1600/1800. D1400 powinien pójść na fsb 200MHz, a D1600 na fsb 166MHz i w nie warto celować. Cena do 35zł.

Athlon podany przez Sens jest też dobrą propozycją, sprzedawca z linku przez nieego podanego ma w ofercie zasilacze delta i seasonic. Można więc kupić przy jednym koszcie wysyłki. Wszelkie bartony 2500+ 3200+ warto brać pod warunkiem, że będą w cenie ok 35-40zł (nie realne raczej).

Edit: I pod żadnym pozorem nie brać palomino, no chyba że za darmo.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kolega z forum zaproponował mi za 25 blach zasilacz

HUNTKEY LW-8250 300W

HuntKey model LW-8250..........300W_30A_13A_14A_5VSB-2A

pasuje mi ta propozycja tylko nie wiem czy sobie poradzi spokojnie z tą konfiguracją, np także troszkę oc wchodzi w grę! Co sądzicie ?

 

Co do bartonów ceny fatycznie są wysokie, ale może się uda coś wyrwać w miarę tanio! Zobaczymy co ktoś zaproponuje jeszcze na pw, a duronik taki 1,8 może okazać się ciekawy!

Edytowane przez Lowermann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kolega z forum zaproponował mi za 25 blach zasilacz

HUNTKEY LW-8250 300W

HuntKey model LW-8250..........300W_30A_13A_14A_5VSB-2A

pasuje mi ta propozycja tylko nie wiem czy sobie poradzi spokojnie z tą konfiguracją, np także troszkę oc wchodzi w grę! Co sądzicie ?

Zasilacz spokojnie wystarczy nawet do o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze czemu nie :) Sam miałem Semprona 2600+ (1,9Ghz miał) + 9800 Pro od PowerColor i była to naprawdę świetna maszynka :D. Grałem we wszystko co nie wymagało shader'ów 3.0 w rozdzielczości 1280x1024 w całkiem przyzwoitych detalach (Wiedźmin, TDU, C&C Tiberium Wars, nawet Crysis na low działał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby udało Ci się wychaczyć to Barton 2500+ będzie najlepszą opcją. Dwa razy klikniesz enterem, szyna na 400mhz i Barton 3200+się kłania. Stare dobre czasy 2500+@2500mhz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po podłączeniu tego kompa zasilacz codegen pokazuje napięcie 13V na lini 12V, oczywiście mierzone miernikiem :), hehe, czekam na zasilacz hunkey, jeszcze dojdzie sepron i można to złożyć i niech się kolega cieszy :), oby tylko wcześniej komp nie zamienił się w fajerwerk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wszystko złożone i podłączone, oprócz procesora, także aktualnie jest nieszczęsny duron, gra w colina 3 objawia się przycinkami, czyżby procesor aż tak ograniczał cały wydajny sprzęt? Powiem szczerze że wcześniej miałem na tej samej płycie asus a7v880, 256 ddr, radeon 9600pro i athlon 2600+ i nie było żadnych przycinek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pokombinować z dźwiękiem, np wyłączyć go na chwile w opcjach bo wiem że Colin 3 miał chyba z tym problemy. A duron napewno jakimś tam hamulcem jest. W innych grach jest podobnie? Aha i FastWrites włączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wszystko złożone i podłączone, oprócz procesora, także aktualnie jest nieszczęsny duron, gra w colina 3 objawia się przycinkami, czyżby procesor aż tak ograniczał cały wydajny sprzęt? Powiem szczerze że wcześniej miałem na tej samej płycie asus a7v880, 256 ddr, radeon 9600pro i athlon 2600+ i nie było żadnych przycinek!

Oczywiście że tak, zależy to od engine gry. Niektóre pójdą płynnie na dobrej karcie grafiki prawie nie zwracając uwagi na słaby proc, a inne wykazują że to CPU a nie GPU jest dla nich podstawą. Duron 900... czego się dziwisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FastWrites wyłączone, sterowniki zainstalowane ze strony amd, wcześniej był gf2 podłączony ale sterowniki system windows xp wykrywał także nie można było odinstalować tych od geforce, w innych grach, np w call of duty 1 jest podobnie, ustawienia oczywiście na max 1024x728 a przy większej ilości wrogów przycinki! Aha przypomniałem sobie że karta graficzna jest normalnie widziana w menedżerze urządzeń, ale wyżej jest taki trójkąt z wykrzyknikiem przy "magistrala agp" może inne steroniki trzeba? Jakie sterowniki proponujecie, może zainstalować nie catalysty tylko te omegi czy inne? Bo nie wiem co dokładnie jest!

 

Aha, czasem przy włączonym fastwrites na 9600 gry się wieszały także nie włączałem tej funkcji!

Edytowane przez Lowermann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze pytanie, jaką najlepszą kartę można zamontować pod ten zestawik na agp żeby była dobra cenowo i wydajnościowo ? Tzn Raczej chyba nie opłaca się wydawać kasy na najwyższy model pod agp? Bo pewnie i procesor nie wyrobi i pamięci ddr 1 będą ograniczeniem, więc...

 

Przypominam sprzęt!

Sempron 2500+

ddr 1 gb kingston

asus a7v880

cheftec 350

radeon 9800 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...