Skocz do zawartości
Caleb

Intel Vs Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie, w co lepiej zainwestować, gdy priorytetem jest tylko i włącznie wydajność. Do walki stają dwa zestawy które różnią się od siebie płytą i prockiem. Reszta to 2x2 GB 1066 MHz, GTX 295. Cel głównie gry i normalna praca użytkowo - rozrywkowa. OC jak najbardziej - tyle na ile pozwoli dobre chłodzenie powietrzem np: OCZ Vandetta 2.

 

DFI LanParty DK AMD 790FX Heatpipe

Phenom II Quad-Core 940

 

DFI LanParty UT P45-T2RS

Core 2 Duo E8400 (100% 4 GHz i więcej), a może E8600 lub Q9550

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kasa się nie liczy, tylko wydajność, to zestaw:

 

DFI LanParty UT P45-T2RS

Q9550

 

będzie idealny. Ale tu dochodzą jeszcze inne kwestie.

 

Na tą chwilę E8400 będzie lepszą i tańszą inwestycją niż Q9550. Jeśli byłbyś w stanie zaakceptować fakt, iż za jakiś rok musiałbyś znowu zmieniać procesor (na Q9550), to bierz E8400 (średnie OC w granicach 3.8GHz-4.5GHz).

 

Jeśli jednak nie chce ci się nic grzebać przy kompie przez najbliższe 2 lata, to bierz Q9550. Średnie OC na poziomie 3.6GHz-4GHz (w zależności od sztuki).

 

Pamięci bym brał jakieś G.skille PQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam q8200 (@2,5) i jestem z niego bardzo zadowolony, wszystko przepięknie działa (oprucz nieszczęsnego GTA IV :mur: ), więc radziłbym brać Q9550.

 

Nie wiem jak tam z AMD, ale raczej lepszy Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro i7 za drogi, to jednak kasa gra rolę ;)

 

W temacie: Q9550/9650 bym wziął. Przy E8400 można się poważnie zdenerwować, np. próbując pograć w GTA IV ;P

W każdym razie wolałbym obecnie 4 rdzenie na 3,8GHz (Q9550) niż 2 rdzenie na 4,2GHz (E8400)

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna zmiana planów, kasa jednak nie będzie przesadnym ogranicznikiem, ale tez nie będzie no limit - są takie 3 opcje do wyboru - konkluzja?

 

CPU: Intel Core2 Quad Q9650 3,00 GHz

MoBo: DFI LanParty UT X48- T2R

GPU: GeForce GTX 295 BFG 1792MB

RAM: PDP ELK 2x2 GB DDR2 1066 MHz CL5

 

CPU: Intel Core i7 920 2,66 GHz

MoBo: DFI LanParty DK X58- T3eH6

GPU: GeForce GTX 295 BFG 1792MB

RAM: OCZ DDR3 3x 2GB 1866MHz CL8 Reaper

 

CPU: Phenom II Quad-Core 940

MoBo: DFI LanParty DK AMD 790FX Heatpipe

GPU: GeForce GTX 295 BFG 1792MB

RAM: PDP ELK 2x2 GB DDR2 1066 MHz CL5

 

Przy C2Q9650 liczę na 4 GHz (OCZ Vandetta II), nie wiem ile z Core i7 pocisnę (tylko 920 jest w zasięgu), może z 3.6-3.8 GHz? Co do Phenoma II to się już kompletnie na ta chwilę nie orientuję. OC głownie CPU, reszta nie będzie wymagać tuningu raczej. RAM może być tylko PDP, GeIL lub OCZ - inne marki odpadają.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wydajność to w takiej kolejności: i7 920 / Q9650 / PHII 940.

 

Jeśli chodzi o opłacalność, to odwrotnie :wink: .

 

Gdybym był na twoim miejscu, pewnie wybrałbym i7 :rolleyes: .

 

Jeśli weźmiesz i7, to koniecznie rewizję D0, w marcu weszła do sklepów. Kręci się trochę lepiej niż poprzednia - 4GHz na powietrzu, i to na dość niskim napięciu, to bardzo prawdopodobny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś przypuszczenia kiedy sie pojawi? Poczekać trochę mogę, ale nie wieczonść :> Poza tym, jakoś świeżbią mnie łapy do C2Q 9650 z tym że nic mocniejszego już się doń w przyszłości nie wsadzi i o SLI raczej nie ma mowy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cel głównie gry i normalna praca użytkowo - rozrywkowa. OC jak najbardziej

W takiej sytuacji wybrał bym AMD, choć raczej 720 i odblokowanie 4 rdzenia. Płytę tańszą, po co płacić za DFI, które jest raczej za drogie jak i tak 720 ma odblokowany mnożnik i od płyty wiele nie zależy. Biostar na 790GX był by bardzo dobry wg mnie.

Zawsze można kupić Q9650 ale z punktu widzenia zdrowego rozsądku po co dawać drugie tyle jak i tak ten zestawik na 720 wystarczy we wszystkich kluczowych zastosowaniach z zapasem. Wolał bym za nadmiar kasy wypaśną obudowę i zasiłkę BeQuite! DarkPower a i tak by zostało kilka stów na na przykład dysk SSD na partycje systemową.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogubilem sie juz xD max... to w takim razie mozna powiedzec ze i celeron mu wystarczy. Skoro ma sie money to po co wciskasz mu 720 ? Przeciez chodzi o max wydajnosc, 720 jest fajny, no ale co on ma do i7. Ja wybralbym i7, bo to swoiste ubezpieczenie na przyszlosc. Dzis masz duze fundusze i jestes happy, ale za rok czy dwa moze tak nie byc, a wtedy bedziesz mogl cos zmieniac ratalnie, bo ten socket dopiero startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć bym spał na milionie dolców nie kupował bym i7. wziął bym q9550 lub 9650. i7 to kolos na glinianych nogach, ledwo ledwo wyprzedza mocniejsze procki z podstawki 775. Cenowo gdzieś odlatuje. Nie warto.

No patrz, masz wzrost ok 10% przy 100% wzroście ceny (płyta + ram + proc). Czy brał byś coś takiego? Do tego masz nowy chipset który niedługo okaże się, że nie obsługuje USB 3.0 jak reszta z 775 i musisz nową płytę brać. I po co dawać tyle za tak niewiele?

Poza tym, nie wciskam 720 tylko proponuję, chyba redakcja jest dość kumata by samodzielnie wybrać i tylko zbiera opinie :)

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platforma i7 jest dość droga choć jest na pewno nowoczesna. Jednak już dziś wiadomo o nowych podstawkach pod nowe procesory więc czy to taka inwestycja w przyszłość? Nowe podstawki, nowe architektury i znów większa wydajność. Ja bym mógł polecić Phenoma II 940 i do tego płyta główna na AM3. AMD dość sporadycznie zmienia podstawki więc nie było by problemu w przyszłości choć tutaj znów są zapowiedzi nowych chipsetów AMD/ATI serii 8. Ahh ten urok komputerów i dokonywania wyborów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platforma i7 jest dość droga choć jest na pewno nowoczesna. Jednak już dziś wiadomo o nowych podstawkach pod nowe procesory więc czy to taka inwestycja w przyszłość? Nowe podstawki, nowe architektury i znów większa wydajność. Ja bym mógł polecić Phenoma II 940 i do tego płyta główna na AM3. AMD dość sporadycznie zmienia podstawki więc nie było by problemu w przyszłości choć tutaj znów są zapowiedzi nowych chipsetów AMD/ATI serii 8. Ahh ten urok komputerów i dokonywania wyborów:)

Z tego co wiem to chipsety 8xx będą kompatybilne z AM3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę oryginalny i polecę PS3 :D

 

Koniec OT;

 

IMHO w Phenomy x4 9x0 nie warto się pakować z jednego ważnego powodu - brak obsługi AM3/DDR3. Procek z wysokiej średniej półki rynku a jednak tego mu brakuje. Tym bardziej atrakcyjniejsze stają się opcje zakupu x3 7xx czy x4 8xx i przerobienie na x4 9x5 - mamy cały cache, wszystkie rdzenie i DDR3/AM3. Idąc dalej - w płyty DFI na FX790 też bym nie wchodził - o ile dobrze pamiętam te są wyposażone w SB700, więc o lepszym OC możemy raczej pomarzyć. IMHO ciekawszym wyborem są tutaj płyty Biostar'a czy AsRocka. Już zupełnym topem (znaczy się najwięcej ile można zainwestować w dragona) jest AsRock AOD790GX/128M... Wiem że AsRock czy Biostar raczej z topem i świetnymi płytami się nie kojarzą, ale tutaj tak jest, zwłaszcza że tylko te płyty oficjalnie (xtremesystems) są w stanie odblokować Phenomy II.

 

Powyżej tego co wymieniłem jest już tylko Q9550 + DFI/ASUS/J&W/Foxconn no i Ci7-920. OC Core i7 bardziej przypomina OC Athlonów x2 niż wcześniejszych tworów Intela, ale i tak jest dość łatwe. "Gołe" 3Ghz są w zasięgu każdego niedoświadczonego ocera. 3,6Ghz są do osiągnięcia na niemal każdej jednostce, o ile podąża się za podstawowymi regułami OC procków na i7. 4Ghz+ już przy powietrzu nie są raczej osiągalne, ale dobry pot pozwoli pokręcić powyżej 4,5Ghz (rozumiem to odpada, bo to ma być komp a nie zabawka leżąca na biurku).

 

Jak znasz dobrze C2Q czy resztę z 45nm procesorów Intela to wziąłbym Q9550, bo zakładam że z OC nie będzie problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...