Skocz do zawartości
berkut

GeForce FX 5800

Rekomendowane odpowiedzi

Hello

 

Wlasnie dopadlem moja karte :D Powiem krotko: powiedzcie jakie chcecie testy itd :D

 

Prosze o powazne posty a ne "poco rzes kupil te karte ble ble.."- takich osobnikow bedzie sie nominowalo do wiecie czego...

 

Powiem na dziendobry:

Jakosc PCB- IDEALNA - wykonana napewno lepiej niz moj Gigabyte Radeon 8500 128mb Deluxe...

 

Jakosc obrazu 2d - takze IDEALNA, jeszcze wieksza zyleta niz ten radek, myslalem juz ze nie zobacze ostrzejszego obrazu na moim monicie niz mialem na matroxie g400- mylilem sie- po prostu cudo

 

Grzanie sie: karta na dziendobry w trybie safe bez zadnego przeplywu powietrza w 2d doszla po ok. 10min do 84C gpu- w praktyce pcb mialo zdrowo ponad 90C... mam na rece slady po sprawdzaniu organoleptycznym tylnego radiatora na pamieciach (napewno ponad 100C mial)

 

Po dodaniu 2x 80mm wentylkow na 5V karta jest leciutko ciepla, 71C gpu ;] Podejzewam ze albo nie ma wcale pasty miedzy gpu a reszta albo jest jakis beznadziejny plasterek... radiator jest leciutko cieply...

 

Podkrecanie- mam wersje non-ultra, poszla z miejsca na 560mhz na rdzeniu/1000 na memach (wiecej nie sprawdzalem ze wzgledu na to ze >1ghz nie ma juz napisane ile mam)- MAJAC te 90-100C.... musze przyznac tym s<span style="color:red;">[ciach!]</span>ielom z nvidii ze niesamowicie to zrobili... moj radek 8500 by wyzionol ducha..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie standardowe chcemy :) , 3dmarki obydwa,ustawienia @non ultra i ultra,procek tak jak puszczasz na wodzie - 2.5-2.6ghz.

Wiem ze prawdziwa zabawa dopiero sie zacznie :) , narazie daj normalne wyniki bo to co pisza w reckach fxa nie przemawia do mnie tak jak opinia usera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z glosnoscia tego wentyla ?

Czy jest tak samo jak w Ultra, ze jak wchodzisz do gierek (grafika 3d) to zaczyna sie wicher, a w 2d jest cicho ?

Do podkrecania pamieci ponad 1Ghz uzyj jakiegos programiku (riva tuner, powerstrip).

Jeszcze nie zdjales radiatora zeby zobaczyc rdzen ? (ja bym nie wytrzymal :P ).

A testy juz znamy. Opowiedz tylko jak sie na nim naprawde pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPC jakby Ci dawali tego GF w prezencie to bys bral pewnie.

Jak sie wykreci jeszcze na ponad 1,2Ghz to kopara Wam poopada.

1pewnie zebym brał sprzedałbym i kupiłbym radka :twisted: ale za darmo umarło

2 jak bys go dał na 1200 to by pewnie poszedł z dymem :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc obrazu 2d - takze IDEALNA, jeszcze wieksza zyleta niz ten radek, myslalem juz ze nie zobacze ostrzejszego obrazu na moim monicie niz mialem na matroxie g400- mylilem sie- po prostu cudo

RADEON ma lepsza jakosc obrazu niz GF Ti i FX. Wiem to z wlasnego doswiadnczenia plus wiele artykulow poruwnuje R9700 i FX i wszedzie pisza ze ATI produkuje lepszy obraz niz Nvidia.

 

Swoja droga to jaki masz wynik w 3dMark2003 z AF i AA wlaczonym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc obrazu 2d - takze IDEALNA, jeszcze wieksza zyleta niz ten radek, myslalem juz ze nie zobacze ostrzejszego obrazu na moim monicie niz mialem na matroxie g400- mylilem sie- po prostu cudo

RADEON ma lepsza jakosc obrazu niz GF Ti i FX. Wiem to z wlasnego doswiadnczenia plus wiele artykulow poruwnuje R9700 i FX i wszedzie pisza ze ATI produkuje lepszy obraz niz Nvidia.

 

Swoja droga to jaki masz wynik w 3dMark2003 z AF i AA wlaczonym ?

Juz widzialem artykuly gdzie mowiono, ze obraz jest lepszy niz na radkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RADEON ma lepsza jakosc obrazu niz GF Ti i FX. Wiem to z wlasnego doswiadnczenia plus wiele artykulow poruwnuje R9700 i FX i wszedzie pisza ze ATI produkuje lepszy obraz niz Nvidia. 

 

Swoja droga to jaki masz wynik w 3dMark2003 z AF i AA wlaczonym ?

Jest to moje subiektywne zdanie i moim zdaniem FX daje ladniejszy obraz niz moj 8500.... jest przedewszystkim duzo ostrzejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He da się podkręcić gf fx 5800 na 1200 np. w gainward'zie gdzie masz chłodzenie WC i hałas jaki wydobywa z siebie to tylko 6dB, a temp jest "średnia". Ktoś kto ma jakiś lepszy zestaw chłodzenia wodnego moze się cieszyć, bo będzie miał coś na lepsze schłodzenie tego GF'a i w rezultacie możemy uzyskać zajebiście szybką karte :)

BTW: też widziałem artykuły, gdzie mówiono, że fx ma lepszy obraz niż radek, ale nikt niechciłwierzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UT 2003

3dmarki

i krec ile sie da

 

 

moz ewreszcie sie skonczy gadanie, ze fx to fowno.

 

Poza tym pytanie: o ile wzrosla temperatura w obudowie (o ile masz jakas na swoim fc ;) ) przy tych 100C na karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie tam co klocic czy FX ma lepszy obraz od ATI czy gorszy. Napewno GF FX jest dobra karta. Wszystko zalezy od ceny. Jesli cena byla dobra to z pewnoscia jest to dobry zakup. Tak swoja droga to moglbys zrobic zdjecie swojej karty i pokazac na forum. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF FX - ostatnia deska ratunku nVidi

wiecie co mnie dziwi?

Dlaczego ten GF FX potrzebuje takie zajebiste i takie wielkie chlodzenie

Popatrzcie na radka 9700pro - skromny wiatraczek, radiator (nie mowie o skrajnych przypadkach gdzie na chlodzeniu jest o,5 kg samego radiatora)

 

Jakbym kupil GF FX to chyba bym zalozyl jednak chlodzenie wodne.

 

Tak w ogole to 9800pro pewnie i tak wszystko pobije :P

Nie da sie ukryc ze tej amszynki tylko pozazdroscic. testy tez zaleza do reszty sprzetu calego kompa (MB,procek, ram)

 

Swoja droga ejstem ciekaw jak wyglada ta akrta od srodka (pod odkurzaczem) i jak sobie poradzi w 3d markach.

czy roznica ceny jest wzgledem r9700pro jest proporcjonalna do skoku wydajnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zalozy do tego V7+ to podejrzewam, ze nie schlodzo za dobrze pamieci bo ten wiatrak na rdzeniu ma takie wyprowadzenia wlasnie na nie (przynajmniej tak widac na zdjecium ktore mi pokazal berkut).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...