Skocz do zawartości
Twój Pan

Core i3/i5 - Clarkdale (lga 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

O tym to już od dawna wiadomo. Nie da się użyć starego socketu z nowymi procami, więc nie może być nowych proców na LGA 775. Jak by im wyciąć kontroler pamięci to były by pewnie jeszcze wolniejsze. Dwurdzeniowe Core i3/i5 w pierwszych testach wypadają słabiej zegar w zegar od Core 2 Duo (maluteńko cache L2, mało wolnej cache L3), o ile te testy są wiarygodne.

Ich sens będzie chyba tylko jeśli rzeczywiście każdy na luzie będzie się kręcił na dużo ponad 4 GHz, co także niby zostało osiągnięte.

Jak ktoś chce platformę na długo z możliwościami upgrade, to lepiej wziąć LGA 1156. Jak ktoś zmienia często to lepiej wziać LGA 775 i poczekać co pokażą quady w 32 nm (za rok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za posta pod postem. małe info ale warte uwagi.

 

sli i cf w standardzie na chipsetach p55. nvidia wczoraj potwierdziła oficjalnie że intel i czołowi producenci wykupili licencję.

 

czyżby nVidia poszła po rozum do głowy i spuściła z tonu? czy może przekalkulowała i zobaczyła że na produkcji czipów zarobi mniej niż na samej sprzedaży licencji???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chipset dla 1156 od NV nie byłby w stanie zaoferować nic czego nie posiadał by P55, poza ew. natywną obsługą USB 3.0 i SATA III.

Biorąc pod uwagę że musieli by zapłacić za licencje Intelowi, a wartość tego chipsetu jest malutka, to nie ma najmniejszego sensu produkować takiego odpowiednika. Lepiej sprzedać licencję na SLI i mieć zyski bez żadnych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych na stronce tweak.dk był recka z porównaniem intela E8400, 750, 920 i Phenoma X4 955. Artykuł był i zniknał wiadomo dlaczego:) Ale cosik się zniego zachowało.

Dołączona grafikaDołączona grafika

mam nadzieje ze bana za to nie dostane:P

 

Intel 920 i 750 miał 260GTX (OC) na podkładzie, pozostałe dwa procki ATI 4850.

Edytowane przez Shamtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To jaki cel ma to porównanie? Chociaz same CPU Score by podali.

 

750 zapewne wygrywa przez brak HT, choć może i zintegrowany kontroler PCI-E robi swoje, bo coś duża ta różnica w 06. Niby jest wewnętrzne łącze QPI, ale opóźnienia mogą być dużo niższe.

 

Posta niestety napisałeś w zwłym temacie, bo ten jest o dwurdzeniowcach w 32 nm. Jakiś moderator proszony o przeniesienie postów mojego i kolegi.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się właśnie dowiedziałem, że zaraz po i3 lub w tym samym czasie wejdzie sobie Pentium na 1156 oparty na tej samej architekturze. Zapewne z mniejszym cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wiadomo o tym od jakiegoś czasu. Będzie miał tragiczne oznaczenie, 3 MiB cache, brak HT i paru innych funkcji. Kosztować ma 87$.

 

Pomyślę nad nim do HTPC jeśli nie będzie problemów z dźwiękiem HD z BD oraz odświeżaniem 24 Hz, bo platforma zapowiada się bardzo energooszczędnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A czemu mają nie obsługiwać? Wszystko obsłużą, z tą różnicą że nie wykorzystasz GPU, do tego potrzebny jest H55/H57.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew aktualizacja biosu płyty.

 

Też myśle o przyszłym HTPC na i3. TDP na poziomie 73W (wraz z GPU!) wróży niezłą platforme.

 

Jak to miało być? i3 to dwa rdzenie z HT czy bez? Czy jeszcze nie było info o tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

O spoko.

 

Fajnie jakbyś miał możliwość przetestowania bitstreamowania dźwięku HD z filmów Blu-ray, ale zapewne nie masz odpowiedniego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej mobo testujesz (głównie pytam o chipset)?

 

O spoko.

 

Fajnie jakbyś miał możliwość przetestowania bitstreamowania dźwięku HD z filmów Blu-ray, ale zapewne nie masz odpowiedniego sprzętu.

jakies tam płyty mam z oprogramowaniem ale musiłabym wiedziec dokladnie na czym to polega to moze bylbym w stanie to zrobic, na teraz nie bardzo wiem jak sie zabrac za to. Narazie siedze na Core i5 750 + P55 UD6 wiec jeszcze mam czas, musze pierw porobic foty a zas wstawie sprzet do użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że testy kompatybilności na płytach p55 będą ??

 

oraz oczywiście jak się krecą te proce (głownie i3 mnie interesuje) ?

dostałem tylko model i5 661 ale to tez w 32nm więc na jedno wychodzi, coś tam pobawię sie w jakieś OC choc na Boxie nie oczekuje cudów. Standardowe takty to 3.33GHz ( w turbo - 3.60GHz)

 

Będa testy komaptybilnośći z P55 - mam do tego Gigabyte GA-P55 UD6 [chodzi na niej i5 750 teraz) i Intel DP55KG Kingsberg.

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że testy kompatybilności na płytach p55 będą ??

 

oraz oczywiście jak się krecą te proce (głownie i3 mnie interesuje) ?

 

4500 na powietrzu bez problemiku. vcore procuś zjada aż mu się uszy trzynsom! Na mrozie to i pod 2V podchodzi bez kłopociku :-D Normalnie bóstwo do oc. Gdyby jeszcze tą grafe ze środka CPU wycieli...

 

Każda płyta P55 bez problemu po aktualizacji biosu ( już na biosach sprzed listopada w większości przypadków działa, ale trzeba aktualizować).

 

Widze kolega Adonim dostał odemnie proca :-D Ja zdążyłem zabić tą płytkę :-P przez głupią opcję F7 update bios - tandeta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze tą grafe ze środka CPU wycieli...

Raczej grafę obok:

 

Dołączona grafika

 

Zresztą na P55 GPU nie działa, więc wątpię, by zwiększało temperatury. Za to na pewno podwyższa końcową cenę tych procesorów - szkoda, że nie wypuszczą też same CPU... Choć pewnie niedługo tak zrobią. Na nieszczęście AMD... Bo nawet, jak wedle wspomnianego wyżej testu, Athlon II X4 i Core i3 są porównywalne wydajnościowo, to po OC Core i3 zostawi Athlona daleeeeeko w tyle.

 

Wieści o OC są bardzo interesujące :wink: . Jestem jednak ciekaw, czy ten wynik był osiągnięty na chłodzeniu powietrznym...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...