Skocz do zawartości
f-lexa

Postulat o zmiane sposobu nadawania "gwiazdek"

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu bywam na tym forum i mam pewna uwage.Moim zdaniem nadawanie gwiazdek zaleznie od ilosci postow to conajmniej nietrafiony pomysl(oczywiscie nie tylko na tym forum).Sa tu osoby ktore nabijaja sobie posty nie wnoszac zadnych tresci zwiazanych z tematem.

Milo by bylo,gdyby sami czytelnicy forum mogli np. zaznaczajac jakies miejsce znajdujace sie przy konfigu,czy naglowku posta, glosowac na osobe,ktora w jakis sposob przyczynila sie do rozwiazania problemu.Wtedy osoby konstruktywnie pomagajace innym i posiadajace WIEDZE na tematy komputerowe automatycznie bylyby lepiej "punktowane".

Chyba nie musze przekonywac,iz takie rozwiazanie dopingowalo by do konkretnych odpowiedzi na temat i do gorliwszej pomocy "jeszcze niewiedzacym".Z kolei pytajacy wiedzieli by,do czyjej opinii warto bardziej przywiazywac wage.

 

Z powazaniem f-lexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu bywam na tym forum i mam pewna uwage.Moim zdaniem nadawanie gwiazdek zaleznie od ilosci postow to conajmniej nietrafiony pomysl(oczywiscie nie tylko na tym forum).Sa tu osoby ktore nabijaja sobie posty nie wnoszac zadnych tresci zwiazanych z tematem.

Milo by bylo,gdyby sami czytelnicy forum mogli np. zaznaczajac jakies miejsce znajdujace sie przy konfigu,czy naglowku posta, glosowac na osobe,ktora w jakis sposob przyczynila sie do rozwiazania problemu.Wtedy osoby konstruktywnie pomagajace innym i posiadajace WIEDZE na tematy komputerowe automatycznie bylyby lepiej "punktowane".

Chyba nie musze przekonywac,iz takie rozwiazanie dopingowalo by do konkretnych odpowiedzi na temat i do gorliwszej pomocy "jeszcze niewiedzacym".Z kolei pytajacy wiedzieli by,do czyjej opinii warto bardziej przywiazywac wage.

 

Z powazaniem f-lexa.

Jestem za. Jest na forum kilka osob (ktorych nie wymienie) ktore notorycznie wtracaja: jestem za, popieram itd. <span style="color:red;">[ciach!]</span>icy mozna dostac :!: Tylko czy to da sie technicznie rozwiazac?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu bywam na tym forum i mam pewna uwage.Moim zdaniem nadawanie gwiazdek zaleznie od ilosci postow to conajmniej nietrafiony pomysl(oczywiscie nie tylko na tym forum).Sa tu osoby ktore nabijaja sobie posty nie wnoszac zadnych tresci zwiazanych z tematem.

Milo by bylo,gdyby sami czytelnicy forum mogli np. zaznaczajac jakies miejsce znajdujace sie przy konfigu,czy naglowku posta, glosowac na osobe,ktora w jakis sposob przyczynila sie do rozwiazania problemu.Wtedy osoby konstruktywnie pomagajace innym i posiadajace WIEDZE na tematy komputerowe automatycznie bylyby lepiej "punktowane".

Chyba nie musze przekonywac,iz takie rozwiazanie dopingowalo by do konkretnych odpowiedzi na temat i do gorliwszej pomocy "jeszcze niewiedzacym".Z kolei pytajacy wiedzieli by,do czyjej opinii warto bardziej przywiazywac wage.

 

Z powazaniem f-lexa.

Jestem za. Jest na forum kilka osob (ktorych nie wymienie) ktore notorycznie wtracaja: jestem za, popieram itd. <font color="#FF0000">[ciach!]</font> mozna dostac :!: Tylko czy to da sie technicznie rozwiazac?

Pzdr

przeczytaj sobie wlasna wypowiedz (mowisz ze cie to denerwuje a sam to robisz) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu bywam na tym forum i mam pewna uwage.Moim zdaniem nadawanie gwiazdek zaleznie od ilosci postow to conajmniej nietrafiony pomysl(oczywiscie nie tylko na tym forum).Sa tu osoby ktore nabijaja sobie posty nie wnoszac zadnych tresci zwiazanych z tematem.

Milo by bylo,gdyby sami czytelnicy forum mogli np. zaznaczajac jakies miejsce znajdujace sie przy konfigu,czy naglowku posta, glosowac na osobe,ktora w jakis sposob przyczynila sie do rozwiazania problemu.Wtedy osoby konstruktywnie pomagajace innym i posiadajace WIEDZE na tematy komputerowe automatycznie bylyby lepiej "punktowane".

Chyba nie musze przekonywac,iz takie rozwiazanie dopingowalo by do konkretnych odpowiedzi na temat i do gorliwszej pomocy "jeszcze niewiedzacym".Z kolei pytajacy wiedzieli by,do czyjej opinii warto bardziej przywiazywac wage.

 

Z powazaniem f-lexa.

Jestem za. Jest na forum kilka osob (ktorych nie wymienie) ktore notorycznie wtracaja: jestem za, popieram itd. <font color="#FF0000">[ciach!]</font> mozna dostac :!: Tylko czy to da sie technicznie rozwiazac?

Pzdr

przeczytaj sobie wlasna wypowiedz (mowisz ze cie to denerwuje a sam to robisz) :D

Nie wiem czy zwrociles uwage, ze moje "jestem za" jest troszeczke w innym aspekcie niz jest to zwykle robione. Taki troszeczke paradoks mi wyszedl :oops:

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie to dość dobry pomysł. Można (jeśli to możliwe, bo niewiem) też częściowo brać pod uwagę ilość aktywnie spędzanego czasu na forum. Np sam lubie poczytać co ludzie piszą ale najczęściej się nie wypowiadam, bo już ktoś wcześniej napisze to co ja bym miał napisać wiec nie widze sensu w pisaniu kolejnego postu z tym samym. Ale czytając chętnie bym przyznał ludziom jakiś punkcik za sensowne rozwiązanie.

Ogólnie pomysł dość dobry, tylko czy wykonalny?

Bo pomysł z "[ciach]" mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo pare razy. Jak mowilem glosowania itp sa bezsensu - nie dosc ze b. trudne technicznie to bylo by jeszcze gorzej czyli cos a la wystaw mi pozytywa za to ze Ci pomoglem ;)

Dlamnie jest jedna prosta metoda poprostu wywalic licznik i nie bedzie problemu bo dlamnie to jakas paranoja z sciganiem sie z liczba postow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlamnie jest jedna prosta metoda poprostu wywalic licznik i nie bedzie problemu bo dlamnie to jakas paranoja z sciganiem sie z liczba postow

Świetny pomysł... Ciekawe jakie poparcie wsrod uzytkownikow uzyskaloby takie rozwiazanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem już od listopada na range Zaawansowany uczestnik, ale trudno. Możecie skasować licznik postów. Ostatnio sprawdziłem ile nie którzy mają średnio postów i je prześledziłem. Zdarzały się kawiatki z 9.3 postów na dzień, ale po zapoznaniu się z częścią metoryczną wypowiedzi składały się w sumie tylko z takich zwrotów:

 

- LOL

- Dobre

- Nie

- Tak

- Niezłe, niezłe

- ??

- Chyba

 

Tak można pisać do rana. Mam już dosyć gości którzy dołączyli któregoś tam (niechce żadnych domysłów) do forum i raptem po 1 miesiącu mają załóżmy 270-300 postów. A później walą takie texty: Cicho sięć, mam więcej postów od ciebie. Paranoja. Dlatego głosuje, wykasujcie licznik postów, albo poprostu pod koniec miesiąca, dwóch niech jakaś wyznaczona grupa osób oceni metoryke wypowiedzi i postawi odpowiednią rangę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik postów niech zostanie, lepiej dodać do niego coś jeszcze. Wyniki głosowań użytkowników dość szybko mogłyby stać się równie mylące co liczba postów.

Komisyjna ocena :lol: brzmi nieźle, ale:

1. Ilu stałych userów byłoby skłonnych poświęcać swój czas na coś takiego?

2. Jak zestawić ze sobą pomocną odpowiedź na banalne pytanie i na pytanie rzeczywiście trudne?

3. Jak przy takim sposobie oceny nie poszkodować osób, które mają odpowiednią wiedzę, ale rzadko się wypowiadają, bo ktoś inny podał już rozwiązanie? (O tym pisał red46).

4. Jak uniknąć posądzeń o stronniczość? W praktyce ranga byłaby przyznawana uczestnikom o odpowiednim stażu, ;) a przy dłuższej bytności na forum zawiązują się znajomości, które mogą mieć wpływ na ocenę.

 

Jestem jak najbardziej za tym, żeby wprowadzić jakąś dodatkową informację o użytkowniku, tylko nie wiem jaką. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm mi tez się nie podbo to że czasem niektórzy nakręcają... ale jak spotykam się z jakąś inną opinią od mojej dotychczasowej... i jak widze ż ektoś ma 2000postów to zaczynam się zastanawiać czy nie a przypadkiem racji... co innego jak ma 3 chciciaż nie zawsze.. moze dałoby się jakloś dwie koncepcje pogodzić... licznik i te głosowanie... tak sobie myśle że możnaby "ukryć" licznik i tylko "stopień" zaawansowania zostawić....

 

Eheh tak naprawde to się przyzwyczaiłem ż eniektórzy nabijają i to ignoruje... są osby których postów poprostu nieczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to troche chamskie co napisze , ale kilka osob , ktore maja pow 1500 postow pisza totalne glupoty , nabijajac posty - tych osob po prostu nie trawie :? co do licznika , to mi jest to naprawde obojetne...

 

ja doceniam ludzi po tym , co pisza , a nie ile pisza...

 

doceniam wypowiedzi , ktore cos wnosza , ale niestety niektore osoby lubia po prostu miec duzo w "ilosci postow" :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to troche chamskie co napisze , ale kilka osob , ktore maja pow 1500 postow pisza totalne glupoty , nabijajac posty - tych osob po prostu nie trawie :? co do licznika , to mi jest to naprawde obojetne...

 

ja doceniam ludzi po tym , co pisza , a nie ile pisza...

 

doceniam wypowiedzi , ktore cos wnosza , ale niestety niektore osoby lubia po prostu miec duzo w "ilosci postow" :?

calkowicie sie z toba zgadzam. nei wazne ile sie pisze tylko to co sie pisze. mnie to ani ziebi ani grzeje ile mam postow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calkowicie sie z toba zgadzam. nei wazne ile sie pisze tylko to co sie pisze. mnie to ani ziebi ani grzeje ile mam postow.

No zgadzam się z Tobą ... tyle, że jak mi się status zmienia to też się cieszę jak dzieciok ;)

Odkąd mam stałkę i to przesiaduję tu dużo i właściwie jestem uzależniony ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

calkowicie sie z toba zgadzam. nei wazne ile sie pisze tylko to co sie pisze. mnie to ani ziebi ani grzeje ile mam postow.

No zgadzam się z Tobą ... tyle, że jak mi się status zmienia to też się cieszę jak dzieciok ;)

Odkąd mam stałkę i to przesiaduję tu dużo i właściwie jestem uzależniony ....

kazdy sie cieszy jak awansuje, ale, zeby od razu glupoty jakies pisac aby posty nabic?? bez przesady!! Od kad odkrylem to forum tez siedze na nim codziennie i staram sie innym pomoc, oczywiscie jak wim jak. A inni pisza: "wow", "zgadzam sie" itp. To so wyraznie statsiarskie posty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeczytalem Wasza dyskusje.. Kazdy ma troche racji. Osobiscie niemal przestalem sie udzielac w temacie hardware, poniewaz dominuja tam albo "wojny procesorowe", albo wypowiedzi opisywane przez Was, typu: "tak", "nie", "no", "spoko" - obowiazkowo z kilkoma-kilkunastoma (sa i tacy) emotikonami. Czasem mam takze wrazenie, ze dla niektorych jest to "forum proznosci", tzn. jesli kupi cos bardzo drogiego - wymysla jakis fikcyjny problem - typu "jak wejsc do BIOS-u?" tylko po to, zeby oznajmic "stac mnie". A to irytuje. Zreszta, jako dystrybutor Asusa znam tylko wycinek rynku.

Inna rzecz mnie niepokoi - coraz wiecej jest wpisow nie na temat, typu: odpowiedz na konkretna porade: "jestes glab" - bez brania pod uwage kultury, ani wieku "ocenianego". Moderatorzy zwykle to.. ignoruja.

Tzw. punkty nie sa nikomu potrzebne - moze jedynie pomagaja Adminowi ocenic nasza aktywnosc na Forum - w sensie spedzonego tutaj czasu. To tylko moje prywatne zdanie, oczywiscie. Przepraszam za przydlugi wpis, ale to moja refleksja - tematy zbieraly sie od dawna..

--

Pozdrawiam Was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do licznika to mi to wisi i dynda, róbcie co chcecie.

Co do wypowiedzi typu "tak", "hehe", "LOL" to jednak denerwujące, niestety każdemu z nas się to zdarza i na to się nic nie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do licznika to mi to wisi i dynda, róbcie co chcecie.

Co do wypowiedzi typu "tak", "hehe", "LOL" to jednak denerwujące, niestety każdemu z nas się to zdarza i na to się nic nie poradzi.

W sumie to też racja. Jak ktoś się ciebie pyta o coś (o jakąś pi-er-dułke) to mu odpisujesz coś w stylu tak, albo nie. Nie można walnąć 15 linijek do pytania gdzie miaszkasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze to naprawde nie ma znaczenia. Mysle tak poniewaz z czasem kazdy sie na tym forum poznaje i wie kto przewaznie ma cos konkretnego do powiedzenia a kto nic tylko przytakuje i sobie posty nabija. Na przyklad ja kompletnie nie czytam postow kolesia (nie pamietam ksywy ale na avatar ma diabla ktory od tylu ma seks chyba z krowa czy cos w tym rodzaju :D ) bo gostek nic tylko ubliza kazdemu. Takze mysle ze nie trzeba cos zmieniac tylko zostawic jak jest. Jesli cos (oczywiscie jesli jest to latwe do zrobienia) to mozna by bylo zalozyc filter taki jak jest na slowa nie tolerowane w postach na tym forum. A wiec (wiem ze sie nie zaczyna zdania od a wiec :twisted: ) jesli ktos ma w post tylko slowo "Zgadzam sie" etc. to wtedy ten post nie doliczalby sie mu do oglnej liczby postow na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze to naprawde nie ma znaczenia. Mysle tak poniewaz z czasem kazdy sie na tym forum poznaje i wie kto przewaznie ma cos konkretnego do powiedzenia a kto nic tylko przytakuje i sobie posty nabija. Na przyklad ja kompletnie nie czytam postow kolesia (nie pamietam ksywy ale na avatar ma diabla ktory od tylu ma seks chyba z krowa czy cos w tym rodzaju  :D ) bo gostek nic tylko ubliza kazdemu. Takze mysle ze nie trzeba cos zmieniac tylko zostawic jak jest. Jesli cos (oczywiscie jesli jest to latwe do zrobienia) to mozna by bylo zalozyc filter taki jak jest na slowa nie tolerowane w postach na tym forum. A wiec (wiem ze sie nie zaczyna zdania od a wiec  :twisted: ) jesli ktos ma w post tylko slowo "Zgadzam sie" etc. to wtedy ten post nie doliczalby sie mu do oglnej liczby postow na tym forum.

Libero 8) Sorry, że nabijam posty :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

Tak sobie poczytałem dyskusję i myślę, że jakby zlokwidowali licznik to by ludzie mogli juz zupełnie nabijać sobie posty. Nie ma licznika nikt nie wie ile napisałem postó, więc piszę dalej...

Wiele osób nabija sobie posty, ponieważ nie che mu się edytować swojego pomimo iż jest napisany jako ostatni, a to czysty postfucking. ( powiecie pewnie , a kto to mówi :wink: :P )

 

Jeśli się nie mylę w phpbb jest taka opcja, która usuwa automatycznie posty, które są krótsze niż, np. 25 znaków ( wielkość tą można ustawic w opcjach), także co za problem to atywować i by wypowiedzi były dłuższe, choć nie zawsze sensowniejsze.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodze.

 

Czasem nawet bardzi krótki post (bez lania wody) może być konkretną odpowiedzią na odpowiednio zadane pytanie. Takie posty zostałyby automatycznie usuniete a to by było wylanie dziecka z kąpielą.

 

A nabijacze zamiast pisac "zgadzam sie" pisali by "absolutnie się zgadzam z moim przedmówcą" żeby tylko nabic minimalna liczbę znaków.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdki nie mówią zbyt wiele, o tym czy dany delikwent zna się na rzeczy, zawsze może sobie nabić na oślej. Opowiedzi typu lol też są denerwujące, ale każdemu z nas to się zdarza. Jakby wywalić gwiazdki, to by nie było sensu nabijania postów, bo i tak nikt nie wiedział, kto ile ma postów. Więc taki wyścig byłby pozbawiony sensu IMHO pewne spojrzenie na tem wiedzy rozmówcy daje data wstąpienia do bractwa TWEAK, która jest pod avatarkiem. Wiadomo im ktoś dłużej przegląda forum tym więcej zna problemów. Choć nie twierdzę, żę nowicjusz nie może wiedzieć więcej, wielu z was jest informatykami lub pracujecie w branży. Więc właściwie nie ma reguły jak wyrużnić najlepszych. No chyba, że jakiś moderator czytałby wszystkie posty i autorom tych inteligętnych przynwałby punkty, ale to jest nierealne ....................................

end of transmision............................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdanie hirarhia jakas powinna byc moze zrobic nie od ilosci postow a od czasu ktorego ktos sie zalogowal i jest uczestnikiem na forum ?? np. rok na forum 6 miechow itp itd co wy na to ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdanie hirarhia jakas powinna byc moze zrobic nie od ilosci postow a od czasu ktorego ktos sie zalogowal i jest uczestnikiem na forum ?? np. rok na forum  6 miechow itp itd co wy na to  ???

Według mnie to najmniej kontrowersyjny sposób ustalania rang. Tylko zastanawiam się po co? Czy dla was naprawde ma takie duże znaczenie, napis pod nickiem (czy jakieś gwiazdki) u osoby która udziela wam pomocy na forum. Dla mnie osobiście nie jest ważne kto jaką ma range, ilość postów, jak długo jest na forum. Istotne jest czy udziela mi pomocy w jakiejś konkretnej sprawie i sposób w jaki to robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdanie hirarhia jakas powinna byc moze zrobic nie od ilosci postow a od czasu ktorego ktos sie zalogowal i jest uczestnikiem na forum ?? np. rok na forum  6 miechow itp itd co wy na to  ???

Według mnie to najmniej kontrowersyjny sposób ustalania rang. Tylko zastanawiam się po co? Czy dla was naprawde ma takie duże znaczenie, napis pod nickiem (czy jakieś gwiazdki) u osoby która udziela wam pomocy na forum. Dla mnie osobiście nie jest ważne kto jaką ma range, ilość postów, jak długo jest na forum. Istotne jest czy udziela mi pomocy w jakiejś konkretnej sprawie i sposób w jaki to robi.

Mnie taki licznik dodaje animuszu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdanie hirarhia jakas powinna byc moze zrobic nie od ilosci postow a od czasu ktorego ktos sie zalogowal i jest uczestnikiem na forum ?? np. rok na forum  6 miechow itp itd co wy na to  ???

Sytuacja teoretyczna- czlowiek, ktory zarejestrowal sie miesiac, czy dwa po starcie forum, zeby napisac >>Hahaha LOL<<

Teraz sobie przypomnial o tym forum, loguje sie, i pisze znowu >>hahahaha... LOL<<

Bedzie mial range (powiedzmy) zaawansowany uzytkownik.

Dla mnie to jest smieszne.

Niech zostanie tak jak jest teraz- bez liczby postow. Taka sytuacja jest najlepsza. Nowy forumowicz i tak po kilku dniach zauwazy kto potrafi podac pomocna dlon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...