Skocz do zawartości
max340

Radeon Hd 4770 40 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

4870 ma Wydajność pixeli na poziomie 12GP/s a wydajność teksturowania 30GPT/s przy częstotliwości 750 mhz...

Łatwo też policzyć wydajność rop bo mają identyczną ilość(po16) - 750mhz /625mhz =1,2 stąd te 10 dla 4850 i 12 dla 4770 zresztą 4870 też ma tyle samo bo ma właśnie częstotliwość 750mhz...

48xx mają po 40 jednostek dla tekstur przez co odskakują od 4770 który ma ich 32 co daje im 25% wydajności więcej - 24GPT/s * 1,25 = 30GPT/s w przypadku 4870 i 25GPT/s dla 4850 bo ma 20% mniejszą częstotliwość od 4870 dlatego - 30GPT/s/1,20 = 25GPT/s

 

Musiałeś mieć 4870 albo jakieś 4850 po ostrym OC w okolicach 790 mhz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Musiałeś mieć 4870 albo jakieś 4850 po ostrym OC w okolicach 790 mhz :]

Racja , namieszalem. Dopiero co sprawdzilem dokladnie , to bylo oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tajemnicy poinformuję, że według wskazań kupionego miernika poboru energii, pojedyncza karta mieści się spokojnie w furmarku pod ogromnym obciążeniem w 80W ale ćśśśśśii .... to tajemnica B-)

 

Reszta testu w poniedziałek :]

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro się dowiesz.

 

EDIT:

Komputronik ma już w cenniku a od jutra zaopatruje magazyny. Jutro dostanę dwa powercolory do testów i postaram się w weekend napisać krótką recenzję singla i CF.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z microstutteringiem są ale według mnie przez niezoptymalizowane gry. Mimo słabo dopracowanych sterowników do tych kart, powtarza się sytuacja z recenzji 4870 X2. Akurat jestem w trakcie pisania, nie będę miał raczej czasu na zrobienie wykresów.

 

Nie bardzo zrozumiałem o co z tymi 47W chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię testy w warunkach domowych na kompie z siga i używanym systemie operacyjnym więc na moich wynikach też nie ma się co opierać ;) ale przynajmniej jest jakaś opcja, żeby zobaczyć jak będzie się zachowywał sprzęt po dwóch miesiącach w rodzinie a nie na systemie sprzed 3 minut w redakcji. Nikt co weekend formata nie robi, żeby mu się lepiej grało ....... chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale jeśli niecałe 80w to wynik z poboru kompa to jeszcze trzaba wziąć poprawkę na sprawność psu- zwykle jest to 60-80% i widac ile realnei karta potrzebuje....

 

Tak czy siak te necałe 50w jest całkiem realne jako pobór samej karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na wynik. W przeciwieństwie do poniektórych nie opieram swojego zdania na jednym "niepodważalnym" teście jakiegoś serwisu.

A gdzie ja do cholery powiedziałem że karta zużywa 47W??? Ja mówiłem że realne zużycie prądu jest zwykle niższe od podawanego jako maksymalne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale jeśli niecałe 80w to wynik z poboru kompa to jeszcze trzaba wziąć poprawkę na sprawność psu- zwykle jest to 60-80% i widac ile realnei karta potrzebuje....

 

Tak czy siak te necałe 50w jest całkiem realne jako pobór samej karty...

Rozczaruję Cię ;) w idle owszem, ucieszy wszystkich centusiów ale według producenta, karta pobiera max 80W i widzę, że nieźle trzyma się tego standardu :P ale źle też nie jest, w czasie grania oczywiście tyle pobierać nie będzie. Karty obciążałem Furmarkiem bo to chyba najlepszy program do tego typu testów, przy okazji nie obciąża pozostałych podzespołów poza zasilaczem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na taki wynik w stresie nawet po redukcji kucyków na 250/500MHz.

I co mam tobie wierzyć , skoro pewnie nawet nie masz pojęcia , jak zmierzyć pobór mocy samej karty :lol2:. Jak się focus zdecyduje , to i na egieldzie będą pomiary poboru mocy samej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co mam tobie wierzyć , skoro pewnie nawet nie masz pojęcia , jak zmierzyć pobór mocy samej karty :lol2:. Jak się focus zdecyduje , to i na egieldzie będą pomiary poboru mocy samej karty.

wiara nie ma nic do rzeczy

co do sprawności PSU na poziomie 70-80 % to ta teoria też się qpy nie trzyma, kazde urządzenie (karta graf., mobo, itp.itd) nie ma nadprzewodzących ścieżek

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sobie dobrze radzi w 1680x1050 to...

 

@BuMel - no i gdzie te obiecane dane odnośnie zużycia prądu przez karty?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość testów wykazuje zużycie "w gniazdku" w przypadku radeona nieco niżej 80W (a często dużo mniej)

przy poborach rzędu 150W (dla całego zestawu) zasilacze osiągają sprawność ok. 80%

 

policzmy zatem - 75W*0,8=60W -i tyle prądu pobiera karta. a tak naprawdę nieco mniej z uwagi na to, że w tą wartość wliczone są straty na płycie głównej. I to jest pobór wersji z skromniejszym systemem zasilania. Ta wersja bardziej rozbudowana (testowana np. przez xbitlabs) pobiera poniżej 50W peak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos moze gdzie mozna dorwac tego radeona w przystępnej cenie

bo szukam po sklepach w necie i albo nie ma na stanie albo cena z kosmosu

z gory dzieki za odpowiedz

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...