Skocz do zawartości
Marvin

Wymiana E2160 Na E5200 Opłacalna ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wymianą swojego obecnego procka E2160@3GHz na E5200. CPU mogę sprzedać za powiedzmy 100zł, więc 200zł muszę dołożyć. Opłacalna jest taka "zamiana". Odnotuje jakiś wzrost wydajności ??

Chciałbym prosić o opinię osoby, które przesiadły się z E2xxx na E5200.

Edytowane przez Marvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w co grasz.

Moim zdaniem się nie opłaca, bo twój obecny proc i tak nie blokuje karty.

Możesz sprzedać obecną kartę i kupić hd4470 i to będzie większy wzrost wydajności.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana 2160 na 5200 ma sens pod warunkiem że tego drugiego uda ci się podkręcić powyżej 3 Ghz , inaczej to gra warta świeczki ( chociaż 5200@2,9 Ghz powinien mieć wydajność 2160@3 Ghz ) .

 

Dawno w tym temacie nie siedzę ale jakiś czas temu z OC 5200 to była totalna loteria .

 

Może lepiej wymień kartę - 4830/4770 będzie lepsze niż nie pewny 5200 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogromna jest podkrecalnosc e5200

wlasnie msc temu alozylem kumplowi zestaw na plycie gigabP35 +e5200

bez zmiany napiecia i na boxowym radiatorze poszedl na 3.5 ghz

niewidze podstaw by twierdzic ze to wyjatkowy egzemplarz jeszcze nieslyszalem by komus nieposzedl co najmniej tyle

a jesli zmienisz chlodzenie i dodasz napiecie to niewykuczione ze dobijesz do 3.9 4.0 i niejest to zadna sciema- wowczas wydajnosc uzyskana z 270 zlotych jest poprostu bajeczna i nie do pokonania

Poizdrawiam i zycze wysokich ustawien

 

moze przesadzilem ze chodzi bez zmiany nap. - poszedl i i owszem ale chyba pozniej cos dodalem dla stabilnosci bo niegrzal sie wielce i bylo kolo 45-50 w biosie niueopamietam ale to bylo symbolicza zmiana cos midzy 0.05v a 0.1v

Edytowane przez domingo30gda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze tak się kręcą, oj nie zawsze. Wystarczy zajrzeć do tematu o procku. I trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że jak ktoś nie ma szczęścia to zwykle się nie chwali tylko czym prędzej na alle***** ze stosownym opisem (procesor jest nowy, włożony w celu sprawdzenia, sprzedaję bo wpadło więcej kasy i decyduję się na quada), lub bez kłamstw ale też bez mówienia prawdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj procki e5200 to prawdziwa loteria, bo są bardzo nierówne. Miałem sztukę, dla której 3.33 mhz to było absulutne max i to po podniesieniu napięcia do 1.35 V.

I wcale nie byłem w tym odosobniony, co można przeczytać w temacie o e5xxx. Tam nie tylko się chwalono, ale też marudzono i zazdroszczono tym, którzy mieli więcej szczęścia do procka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sztukę, dla której 3.33 mhz to było absulutne max i to po podniesieniu napięcia do 1.35 V.

Oj to słaby procek, mój w kalkulatorze na def. napięciu robi więcej :P (wiem, czepiam się ;)).

 

Co do wymiany, opłaci się jak będziesz miał lepszą grafę. Do 9600 ten procek jaki masz starcza z palcem w pupie. Większość gierek będzie chciało lepszej grafy :P. Wyjątki to np. GTA IV i Crysis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w co grasz.

Moim zdaniem się nie opłaca, bo twój obecny proc i tak nie blokuje karty.

Możesz sprzedać obecną kartę i kupić hd4470 i to będzie większy wzrost wydajności.

To jest bardzo płytkie stwierdzenie, bo w GTA4 na takim procu grać się nie da - na E5200@ nawet 3,6 GHz jest już prawie dobrze. Podobnie pewno w Crysisie będzie (też bardzo zależny od cache procka). JA bym zmieniał, a E2160 jest warty więcej niż 100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...