Skocz do zawartości
Squizz

Zestaw Komputerowy Za 3100 Zł (reaktywacja)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Chciałem kupić podzespoły do nowego komputera. Na razie bez karty graficznej i monitora, te kupię później. Komputer ma służyć do gier i multimediów. Mam upatrzone większość komponentów, których nie chciałbym zmieniać, chyba, że będziecie je stanowczo odradzali. Wszystkie części do komputera chciałem kupić w jednym sklepie internetowym. Po długim przeszukiwaniu i rekomendacji przyjaciół wybrałem jeden: agito.pl. Dodatkowo sprzęt mogę odebrać z zakładu, dlatego koszt przesyłki tylko 5 zł.

Oto komponenty, które chciałbym aby znajdowały się w komputerze:

 

Procesor: Phenom II 940 - 737 zł

Pamięć: OCZ DDR2 2x2GB 1066MHz Vista Upgrade – 212 zł

Dysk twardy: Samsung SpinPoint F1 320GB – 182 zł

Napęd: Pioneer 216D czarny – 110 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 331 – 135 zł

Zasilacz: Corsair VX550 – 339 zł

Płyta główna ?

 

Tu mam problem.Nie znam się kompletnie na płytach głównych dlatego prosiłbym o pomoc w wyborze. Miło by było, gdyby jej cena nie przekraczała 400 zł. Może Gigabyte GA-MA790X-UD4 (388 zł)? Nie musi być z obsługą Crossfire. Mocno kręcić procesora też nie zamierzam.

Czy komponenty do siebie pasują?

 

Jeśli chodzi o głośniki to nie jestem wymagający. Z powodu przestrzeni w pokoju głupotą byłoby inwestowanie w więcej niż dwa +subwoofer. Mam upatrzonego Logitech X-210 (139 zł).

 

Łącznie wychodzi 2254 +5 = 2259 zł w sklepie agito. Nie chciałbym zbytnio przekraczać tej sumy (ze względu na kartę graficzną i monitor).

 

Monitor chciałem kupić pod koniec czerwca. Wybrałem model Dell 2209WA.

Jako kartę graficzną chcę Radeona HD5870, zapowiadanego na lipiec/sierpień.

Zależy mi na czasie. Chciałbym zamówić podzespoły jeszcze w tym tygodniu.

 

~Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Edytowane przez Squizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 470 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 279 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 800MHZ PK - 230 zł

Zasilacz: Corsair VX450W - 285 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

 

Proca najlepiej x3@x4 z bachcomp za 599zł.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2300 zł ma kosztować sprzęt bez karty, a nie razem z nią :razz:. HD5870 będzie kosztował gdzieś 800-1000 zł, monitor to wydatek 1200zł (chyba, że ściągnę z fabryki). Zamierzam je kupić później, nie teraz. W temacie chciałem się zapytać o resztę podzespołów, których cena nie ma przekraczać 2300 zł (procesor, płyta gł., pamięci, napęd, dysk twardy, zasilacz i głośniki). Komponenty mam już upatrzone jak napisałem w pierwszym poście i nie chciałbym ich zmieniać jeśli nie będą się ze sobą gryzły <_<. Pojęcia nie mam tylko o karcie. Gigabyte GA-MA790X-UD4 to kompletny strzał, polecany na różnych forach.

Dlatego chciałem się zapytać czy części wybrane przeze mnie będą ze sobą grały.

Strony z której będę ściągał produkty taż nie chcę zmieniać. Mogę podjechać po części spod zakładu. Poza tym o wiele jest taniej niż na bachcomp.

 

Edycja:

Zapoznałem się z waszym przyklejonym tematem. Przepraszam, że dopiero teraz :oops:.

Mam parę pytań. Czy płyta ASRock A780FullHD faktycznie jest godna polecenia przy mojej konfiguracji? Nie jestem pewien czy się teraz nie wygłupię, ale czy ta płyta pozwoli na wyświetlanie obrazu przez złącze HDMI (o ile w ogóle od tego zależna jest płyta)?

Czy opłaca się w inwestowanie w chłodzenie do procesora jeśli nie zamierzam go kręcić? Chłodzenie jest cichsze od boxowego?

Edytowane przez Squizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do HDMI musiałbyś dokupić przejściówke DVI-HDMI bo chyba z tą płytą nie dają ale nie jestem pewnien.

Jak nie zamierzasz krecic to BOX wystarczy.

Lepszy niż GA-MA790X-UD4 bedzie ASRock A780GXH/GXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko OK, mam tę płyte Gigabyte i jest Ok. ewentualnie zastanowiłbym sie już nad AM3+DD3, RAM jest tylko ok. 100 zł droższy a platforma bardziej przyszłościowa. Właśnie składam ten zestaw.

procesor AMD Phenom II x4 945 AM3 Black Edition BOX 875 zł

płyta główna Gigabyte GA-MA790XT-UD4P 469 zł lub tańsza bez crossfire Gigabyte MA770T-UD3P, AMD 770, DDR3, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX AM3 za ok 350 zł, niestety nie ma jej jeszcze w agito ale właśnie od wczoraj jest w hurcie więc to kwestia dnia

RAM A-Data DDR3 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 1333MHz CL7 BOX 342 zł

Zasilacz: Corsair VX450W - 285 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 331 – 135 zł

Razem z tą tańszą płytą ok 2300 zł z droższą 2391 zł

 

Link do obsługi ramu przez płytę http://download.gigabyte.ru/memory/mb_memo...ma770t-ud3p.pdf

 

 

Czy ASRock będzie lepszy to kwestia do dyskusji tu link do gigabyte. Wg gigabyte jest zrobione z lepszych komponentów i też ma SB750

http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/g...0x-ud4p_10.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do HDMI musiałbyś dokupić przejściówke DVI-HDMI bo chyba z tą płytą nie dają ale nie jestem pewnien.

Jak nie zamierzasz krecic to BOX wystarczy.

Lepszy niż GA-MA790X-UD4 bedzie ASRock A780GXH/GXE

Problem w tym, że nie ma tej płyty na agito. Do wyboru są A780FullHD 229 zł i A780GXE/128M (259 zł). Ewentualnie A790GXH/128M (355 zł) jeśli seria GHX jest lepsza.

 

Do teneo

Wiem, że jest przyszłościowa, jednak żadnej różnicy w wydajności pomiędzy 945 a 940 niema (góra 1%), zaś DDR3 jak pisałeś jest droższe. Płyty głównej pod AM3 nie widziałem tańszej niż 450 zł. Prawda jest taka, że AM2+ mi wystarczy. Nie widzę powodu aby zmieniać 4-rdzeniowy procesor przez najbliższe 5 lat :wink: . procesor 940 skusił mnie dlatego, ponieważ jest na równi z Q9400, a przy tym tańszy o 150 zł + tańsza płyta główna. Platworma 945 już taka opłacalna nie jest.

Edytowane przez Squizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte MA770T-UD3P wczoraj pojawiła sie w wielu sklepach, więc mogą ją już mieć tylko nie wprowadzili, możesz także zwyczajnie zapytać czy ja mają. Ważne by płytka miała SB750 lub SB710.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doceniam twoją chęć pomocy. Faktycznie płyta główna będzie bardzo atrakcyjna cenowo jak na AM3. Zakładając jej cenę na poziomie 330 zł zestaw będzie kosztował 2250 zł, ale bez głośników. Może i biję się o te głupie 100 zł, jednak muszę chronić pewną granicę cenową. Domyślnie komputer miał kosztować 4000 zł, zakładając, że nowy Radeon będzie w cenie 900 zł. Tu w paradę wchodzi monitor z matrycą S-IPS. Jego cena powala, choć nie jak na monitor o takiej matrycy. Widziałem na żywo porównanie TN vs IPS. Za 400 zł więcej można dostać dziesiątki razy lepszy produkt. Już sama cena 2300 zł mi się nie podoba. Z grafą i monitorem wychodzi 4300 - 4500 zł. Może uda mi się coś odjąć od tego ściągając monitor przez znajomych.

Cena PII 945 jest zawyżona i za jakiś czas pewnie spadnie (miesiąc temu PII940 kosztowało min 950 zł). Niestety nie mogę czekać na tą obniżkę.

 

Aktualizacja:

Czym różnią się od siebie mostki południowe? A780GXE/128M posiada SB700. Jaka jest różnica od SB710/SB750?

Edytowane przez Squizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doceniam twoją chęć pomocy. Faktycznie płyta główna będzie bardzo atrakcyjna cenowo jak na AM3. Zakładając jej cenę na poziomie 330 zł zestaw będzie kosztował 2250 zł, ale bez głośników. Może i biję się o te głupie 100 zł, jednak muszę chronić pewną granicę cenową. Domyślnie komputer miał kosztować 4000 zł, zakładając, że nowy Radeon będzie w cenie 900 zł. Tu w paradę wchodzi monitor z matrycą S-IPS. Jego cena powala, choć nie jak na monitor o takiej matrycy. Widziałem na żywo porównanie TN vs IPS. Za 400 zł więcej można dostać dziesiątki razy lepszy produkt. Już sama cena 2300 zł mi się nie podoba. Z grafą i monitorem wychodzi 4300 - 4500 zł. Może uda mi się coś odjąć od tego ściągając monitor przez znajomych.

Cena PII 945 jest zawyżona i za jakiś czas pewnie spadnie (miesiąc temu PII940 kosztowało min 950 zł). Niestety nie mogę czekać na tą obniżkę.

PII 945 to jest to samo co 710 @x4 @3,4GHz. Tyle, że ten drugi potrzebuje do 4 rdzenia ACC a ten pierwszy nie. Cena 710 @x4 to 599zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie opłaca sie dokladac ponad 100 zl do Gigabyte GA-MA790X-UD4 wzgledem A780GXE.

 

700 od 750 rozni obsługa ACC, Raid 5 i Overdrive 3.0

Edytowane przez pit1309

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowywanie czwartego rdzenia nie wchodzi w grę. Jestem skłonny do ustępstw, jednak nie kosztem tracenia gwarancji i żywotności procesora. Poza tym czytałem, że taki rdzeń zazwyczaj się kręci w dół, w górę jest niestabilny.

Widzę, że koniecznie chcecie mnie przekonać do podstawki AM3. Co może mi zaoferować? AM2+ nie obsługuje DDR3 i nie wyjdą na nią nowe procesory. To chyba tyle. Zanim programy będą obsługiwać 8 rdzeni wiele wody w Wiśle upłynie. Z resztą moim zdaniem przyszłość należy do wykorzystania GPU w obliczeniach. Procesora na pewno nie zmienię przez kilka lat. Programy dopiero zaczynają korzystać z 4 rdzeni.

 

W sprawie Płyty głównej mamy trzech kandydatów:

- AsRock A780GXE/128M (259 zł)

- AsRock A790GXH/128M (355 zł)

- Gigabyte GA-MA790X-UD4 (388 zł)

 

Różnią się od siebie głównie chipsetem i mostkiem. A780GXE bardzo mnie interesuje ze względu na cenę, równocześnie tak niska mnie nieco niepokoi. Na forach zazwyczaj poleca się płyty po 400 zł.

 

W załączniku porównanie:

 

Jeszcze jedno pytanie. Czy wbudowana karta graficzna w płytę gł. może w jakiś sposób kolidować z tą dokupioną?

post-172439-1243424630_thumb.jpg

Edytowane przez Squizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowywanie czwartego rdzenia nie wchodzi w grę. Jestem skłonny do ustępstw, jednak nie kosztem tracenia gwarancji i żywotności procesora. Poza tym czytałem, że taki rdzeń zazwyczaj się kręci w dół, w górę jest niestabilny.

Ten x3@x4 z bachcomp ma sprawny 4 rdzeń i nie skraca to żywotności proca, ani nie tracisz gwarancji.

Masz gwarancje na 3.4GHz.

 

Z tych to asrock na 790gx i sb750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy osoba składająca komputer takie coś będzie chciała zrobić, sam w składanie się nie bawię. Cena zestawu z 790gx wynosi jakieś 2214 zł. To już dobra cena. Można by ją jeszcze zmniejszyć o 150 zł, jednak jestem chyba zbyt konserwatywny :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Czy wbudowana karta graficzna w płytę gł. może w jakiś sposób kolidować z tą dokupioną?

Nie, ale przy prawidłowo ustawionym biosie. Czyli zwyczajnie w biosie można wyłączyć integrę.

Jedna ważna rzecz. Producenci płyt zwykle nie podają dwóch ważnych rzeczy. Ile faz zasilania ma płyta i ilu warstwowa jest płyta. Im więcej tym lepiej. Z reguły jest tak, że tanie płyty są 3 czasem 4 wartstwowe ( i z reguły z krótszą gwarancją) te lepsze mają 5 warstw i dłuższą gwarancję. Po więcej informacji odsyłam do wyszukiwarki G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy osoba składająca komputer takie coś będzie chciała zrobić, sam w składanie się nie bawię.

Odblokowanie 4 rdzenia to kwestia przestawienia jednej opcji w biosie i tyle ;] Jest to na tyle przyjemne że kupując z Bachcompu masz gwarantowany dodatkowy rdzeń a więc nie stresujesz się czy będzie stabilnie czy nie, w dodatku OC 3,4ghz jest już przyzwoitym wynikiem.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro, najpóźniej w poniedziałek zamawiam części. Nie zdecyduję się na 710 x3, opłacalny czy nie. O wyborze płyty głównej zadecyduje osoba składająca sprzęt.

 

Procesor: Phenom II 940 BOX - 747 zł

Pamięć: OCZ DDR2 2x2GB 1066MHz Vista Upgrade – 212 zł

Dysk twardy: Samsung SpinPoint F1 320GB – 182 zł

Napęd: Pioneer 216D czarny – 110 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 331 – 135 zł

Zasilacz: Corsair VX550 – 339 zł

Płyta gł.: AsRock A790GXH/128M (355 zł) lub Gigabyte GA-MA790X-UD4 (388 zł) [składający zadecyduje]

Głośniki: Creative 2.1 Inspire T3100 (158 zł)

RAZEM: 2238/2271 zł

 

Ostatnie pytania. Czy wszystko się do obudowy zmieści, może coś zawadzać? Czy sprzęt nie będzie się gryzł ze sobą typu napęd-dysk-płyta główna?

 

Dzięki za dotychczasowe rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bierz i 940... Tylko czemu o plycie ma decydowac ta osoba ? Miala to zrobic gdybys musial odblokowac rdzen bodajze, ale teraz czemu ? Daje 90% ze wybierze gigabyte i nie bedzie to specjalnie dobry wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoi :rolleyes:

O procesor również się go spytam. Ostatecznie to on składa. To, że 710 x3 po podkręceniu jest bardziej opłacalny to wiem. Jednak do jego kręcenia chyba trzeba dokupić chłodzenie? Wtedy już pozostaje 70 zł zapasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do krecenia 940 nie potrzeba ? 710 z oc pojdzie sporo dalej od 940 na nominalnych taktowaniach. A 940 tez przydaloby sie podkrecic..

Moim fundamentalnym założeniem było niekręcenie procesora. Przypominam, że chciałem posiedzieć na jednym procesorze jak najdłużej, a OC = mniejsza żywotność. Wyjątkiem tu jest 710x3, gdyż nie tracę gwarancji po OC na bachcomp. Dodatkowe chłodzenie do 940 odpada (przekracza limit).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wybrałbym gigabyte. Ostatnio jest wielka moda na polecanie asrocka, a przejrzałem neta i trudno znaleźć jakąkolwiek opinię użytkownika na temat tej płyty. Czy ktoś ją kupuje?. Zgadzam się jest tania i dobrze wyposażona. Jeśli "AS" jest praktycznie w cenie GIGA to wybiorę gigabyte ze względu na 3 letnią gwarancję i lepszy serwis. Tem procesor co wybrałeś to wersja Black Edition. AMD aż prosi się sama aby przestawić mnożnik z np 15 na 17 może 18 imieć 3,5Ghz -3,6GHz. I prawdę mówiąc trudno to nazwać podkręcaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...