Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

School Rumble nie było dla mnie niczym nadzwyczajnym. Ot, pośmiałem się, ale nie było to anime, podczas oglądania którego miałbym problemy z oddychaniem. Choć w istocie to dla mnie jedno z ważniejszych anime, a to głównie za sprawą bardzo sympatycznych bohaterów.

 

A wczoraj obejrzałem:

 

Akane Maniax - sprawdziło się wszystko to, co czytałem na temat tej trzyodcinkowej serii OVA. Psuje dobrze wrażenie po nadzwyczaj dobrym i smutnym anime, przy którym nie sposób nie uronić łzy. Zrobiła się z tego beznadziejna pseudo-komedia. Wystawiam piątkę w skali anidb, a to jedynie za możliwość ponownego ujrzenia znajomych twarzy (zwłaszcza Ayu Daikuuji ;)).

 

Candyboy - właściwie ściągnąłem to przypadkowo, ale kiedyś trzeba było obejrzeć. Trzynastominutowy pojedynczy odcinek. Dopóki go nie obejrzałem nie miałem pojęcia, co mogę tu spotkać i... Zdziwiłem się. Jesli miałbym to do czegoś porównać, to z pewnością padłby tytuł Koi Kaze, jednak to jego bardzo zmodyfikowana (i oczywiście skrócona) wersja.

 

Wizardry - film na podstawie dobrze znanej gry RPG. Co mogę powiedzieć: za krótkie! To jak jeden oschły quest...

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tak tylko wspomne , jako ze jestem w trakcie , iz ogladam Macrossa 7. Po prostu muzyka jest genialna. Jaonski rock do mnie mocno przemawia , nie sluchalbym tego ot tak sobie , ale w tym anime wzbija sie to na wyzyny. Swietnie pasuje , wpada w ucho i tam zostaje. Jestem trzeci raz pod wrazeniem wywolanym przez muzyke , z tym ze FSN oraz Avenger ma swietne instrumentalne kawalki , Macross 7 za to wypasione utwory z wokalami. Ciesze sie , ze wpadlem na to anime.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu.

Nie dość że potem słabo do danego epka wrócić w każdej chwili, to jeszcze słabej jakości [;

 

A ja właśnie w tej sprawie miałem pisać :P

KAA to porządna firma, zdecydowanie można brać w ciemno :)

 

Miałem sobie właśnie uzupełnić FMP: F i TSR od nich, ale wychodzą nowe rawki w 720p i chyba poczekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu.

Nie dość że potem słabo do danego epka wrócić w każdej chwili, to jeszcze słabej jakości [;

 

A ja właśnie w tej sprawie miałem pisać :P

KAA to porządna firma, zdecydowanie można brać w ciemno :)

 

Miałem sobie właśnie uzupełnić FMP: F i TSR od nich, ale wychodzą nowe rawki w 720p i chyba poczekam ;)

ale co to za rawki ? z dvd upscale.

masz takiego rawa i mozesz wrzucic screena ? prownamy z DVDISO

 

niby KAA, ale skad wiecie z jakiego DVD robil tego FMP!

wersja R1 ( czyli z angielskim dubingiem i napisami wydawana w usa itp )

Dołączona grafika

wersja R2J ( japońska )

Dołączona grafika

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie anime on-line = zuo :P

W końcu miałem chwilkę czasu i obejrzałem School Days OVA - Valentine Days, odcinek serialu jakby w krzywym zwierciadle, lekki i śmieszny zarazem

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Przemyślenia Makoto: cokolwiek wybiorę i tak zginę :lol:

(kto oglądał ten wie co było :P)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sesq

Nic nie znalazłem o tych rawkach. -> [Zero-Raws]FMP[DVD] (1280x720 H.​264 AACx3).​mp4

Są na Tokyo i jest to TSR.

Jak na razie pierwsze 3 epki, a ich rozmiar wacha się od 580 do 700mb.

 

Chciałem to wczoraj sciągnąć i zobaczyć jak wygląda, ale słabo szło i wrzuciłem coś innego.

Potem wrzucę i chociaż trochę ściągnę żeby zobaczyć jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, czemu narzekacie na oglądanie on-line. Owszem, jakość nieco gorsza niż *.mkv czy *.ogm, ale ładowanie poszczególnych odcinków trwa znacznie szybciej. Z takiego Stage6 poza tym można już bez narzekania na jakość oglądać na fullscreenie. Nie ma tam wcale tak dużej ilości anime, to prawda, jednak stale się powiększa.

No i tutaj czekać trzeba jedynie te parę minut, przez które załadować ma się tyle filmu, aby było możliwe oglądanie bez czekania na buffering.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, czemu narzekacie na oglądanie on-line. Owszem, jakość nieco gorsza niż *.mkv czy *.ogm, ale ładowanie poszczególnych odcinków trwa znacznie szybciej. Z takiego Stage6 poza tym można już bez narzekania na jakość oglądać na fullscreenie. Nie ma tam wcale tak dużej ilości anime, to prawda, jednak stale się powiększa.

No i tutaj czekać trzeba jedynie te parę minut, przez które załadować ma się tyle filmu, aby było możliwe oglądanie bez czekania na buffering.

mkv i ogm to tylko kontenery ktore na jakosc nie maja wplywu. Na jakiejs kiepawej 15" moze i da sie ogladac, ale z lepszym monitorem kiepska jakosc wychodzi. Jesli pozniej bedziesz chcial wrocic do jakiejs sceny musisz znowu czekac. No i przede wszystkim suby zwykle sa kiepsciutkie. Jesli mialbys do wyboru ogladanie filmu na 17" monitorze albo 42" plazmie, co bys wybral? Tak wlasnie maja sie do siebie anime w necie i dobre dvdripy. Naprawde, czas nie jest w zaden sposob zaleta ogladania w internecie. W czasie gdy szukasz po kilkudziesieciu stronkach anime ktore chcialbys obejrzec, bo tu usuniete, tam cos nie dziala itd moglbys sciagnac caly odcinek w dobrej jakosci. Jesli ma sie choc minimalne plany co do tego jakie anime chce sie ogladac, wystarczy sciagnac pare odcinkow na zapas - gdy je ogladasz, sciagasz juz nastepne i kolo sie kreci.

Mam kumpla ktory oglada anime w necie, ale lecze go z tego podrzucając mu DVD z anime od KAA i innych dobrych grup i pokazując ile traci przez np. niedokladne suby i jak efektowne moga byc rozne sceny w lepszej jakosci i widze pozytywne efekty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej w ogm i mkv najczęściej można znaleźć te lepsze jakościowo filmy ;)

 

A mi tam oglądanie anime na moim monitorze (nie, nie jest to jakaś tam piętnastka) nie sprawia problemu. Telewizor spory mam, ale oglądanie na nim sprawia mi - jakkolwiek by to nie brzmiało - nieco mniejszą przyjemność. Wolę oglądać z bliska nieco gorsze jakościowo anime, niż z odległości m.in. siedmiu metrów dobrego DVD-RIPA. Z powodu perspektywy i tak wygląda to identycznie, a ja wygodniej się czuję jednak mając w ręku mysz i mogąc dowolnie kontrolować to, co dzieje się na monitorze. Kwestia gustu, zarówno jedno, jak i drugie ma swoje wady i zalety.

Powtórzę zresztą, większość filmów ze Stage6 mają naprawdę niezłą jakość. Według mnie właśnie tutaj, w on-line, leży przyszłość oglądania filmów. Mamy już DivX Media Playera na "stejdżu", każdy może spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie online? Ja nawet nie chcę próbować. Bo i po co? Wolę ściągnąć, czy kupić lepsze jakościowo anime, które dodam do swojej bazy i zawsze będę mógł bez ceregieli obejrzeć ponownie.

 

Nawet by mi do głowy nie przyszło, że ktoś może tak oglądać anime. Takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie online? Ja nawet nie chcę próbować. Bo i po co? Wolę ściągnąć, czy kupić lepsze jakościowo anime, które dodam do swojej bazy i zawsze będę mógł bez ceregieli obejrzeć ponownie.

 

Nawet by mi do głowy nie przyszło, że ktoś może tak oglądać anime. Takie moje zdanie.

Nie ma problemu z oglądaniem ponownie, załadowanie filmu do momentu, w którym można oglądać trwa parę minut najwyżej. Jakość też nie jest aż taką przeszkodą. A i koszty zerowe - bo płyt kupować nie trzeba. Jeżeli zależy zaś na oglądaniu na TV, można podłączyć komputer do telewizora.

Oczywiście czasem ściągam anime, ale przez poważny problem - brak nagrywarki - jestem zmuszony czyścić wszystko co jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne miejsce gdzie moge spodziewac sie wysokiej jakosci anime do obejzenia online to chyba stage6.com :arrow: Np. http://www.stage6.com/user/Bakur/video/144...--Devil-May-Cry tylko lekko odbiega jakoscia obrazu od tego co mam na dysku. Dzwiek za to jest jakby to ujac... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakosc filmow jest wysoka. Szkoda, ze wiekszosc odcinkow (np. w Onegai Teacher) ma niemieckie napisy.

 

Dzisiaj skonczylem ogladac Onegai Teacher, ogolnie mi sie podobalo ;)

Czas na Onegai Twins! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genshiken OVA zaliczony.

Moje odczucia : fajniej niż w pierwszej serii.

 

Nie spodobało mi się tylko zrobienie z Kanako Ohno takiego buca ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genshiken OVA zaliczony.

Moje odczucia : fajniej niż w pierwszej serii.

 

Nie spodobało mi się tylko zrobienie z Kanako Ohno takiego buca ;]

Ojj tak, zbyt mocno dziewczynę rozkręcili. Ogólnie faktycznie lepiej niż w 1. Madarame taki jakby bardziej, hm... ludzki :P (kupowanie ubrań było boskie :lol2: )

Za to na minus IMO grafika. Może nie tyle jest brzydka, co po prostu dość mocno różniąca się od 1... Z początku miałem wątpliwości czy Saki, to Saki :P ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epek ostatni tzn 158 w porównaniu do np. 152 dla mnie wygląda gooorzej.

Mimo że i tak reszta odcinków które mam od DB nie wygląda porządnie.

cóż, to zwykłe TVRipy, czego od nich wymagać...? DB zawsze używa tych samych kodeków, zawsze z tymi samymi albo bardzo podobnymi ustawieniami, tłumaczą szybko, i regularnie. jakość ich releasów nie jest powalająca, ale na pewno zadowalająca. nie ma co narzekać :) Edytowane przez Gobli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie trochę Full Matal Panic, jako że K.I.E.P, właśnie powoli ogląda i muszę przyznać że w pełni zasługuje na 10 :D

Znów się porządnie uśmiałem i zarazem zaciekawiłem od nowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...