Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

wiem ze o anime byly topiki dobre kilka miesiecy temu, czas odgrzac temat :D

 

imho anime bije na glowe wszystkie filmy z tv, a czesto nawet kinowe. nie bede wspominal o szczegolowosci, dopieszczeniu kazdego drobiazgu. niektore sceny widzialem tylko w anime, jezeli chodzi o brutalnosc, perwersje i zagmatwanie akcji (to w szegolnosci) to nie maja sobie rownych :D aha, nie napisalem ze nie trawie poke i dbz :P, no ogolnie wszelkiego anime co leci/alo w tv.

 

przykladowo neon genesis evangelion. na pierwszy rzut oka taka glupia akcja, skacza roboty i rozwalaja przy okazji miasto. ale jak sie przyjzec to da rade dostrzec cos wiecej, psychike bohaterow, stosunki shinji'ego z ojcem, na upartego po tym anime mozna zmienic podejscie do ludzkosci :P

 

serial experiments lain, heh, do dzis nie rozumiem tego anime, przyznam ze mocno skomplikowane, ale ch0l3rn13 (cenzurka :wink:) wciagajace. nie bede streszczal, bo nie o to chodzi, ale naprawde warte obejzenia.

 

mozna by wymieniac wiele swietnych tytulow, takich jak: spirited away, akira, gits, nerv, mononoke, duuzo tego. :) nigdy chyba nie zapomne dwoch kaset vhs, na ktorych dostalem ghost in the shell oraz akire. obydwa filmy skumalem :wink: za n-tym razem, oczywiscie jezeli chodzi o glebie :) dobra, koniec o anime, bo to temat amazonka :D teraz nawet nie mam czasu obejzec wszystkiego co sie sciaga :( a duuzo tego 8)

 

jeszcze jedno - jaki jest wasz stosunek do 'normalnych' animowanych ? pomijam czesc (wszystkie ?) z cartoona (sorry dex :D). wiekszosc dzisiejszych pelnometrazowych disney'ow :wink: jest w tym slaba, ze niesie ze soba przeslanie albo baardzo widoczny moral. obydwa sa na sile wciskane w widza :wink: i do tego kilkukrotnie, jakby nie zauwazyl go poprzednio :? ale czasami udaje sie znalezc jakis ciekawy film... hmm co by tu wymienic... np lilo & stitch :D pozdrawiam sfuj avatar :P zbieg okolicznosci. film chyba :) przeznaczony dla dzieci, ale humor momentami niezly. albo np mulan, ciekawa komedia, szczegolnie z polskim dubbingiem (stuhr) :). moze to glupie, ale nawet herkules z dubbingiem mi sie podoba (nie bijcie :D). moze to juz nie disney'e, ale widzieliscie shreka, ice age, monsters inc, final fantasy ? aaaa :) propos ff - graliscie w ktorakolwiek czesc ? imho ff7 rox :)

 

no, jeszcze oddzielny temat manga, ktora w porowaniu do reszty komiksow jest nie do porownania, no, moze kilka na poziomie sie znajdzie :P widzieliscie kogokolwiek, gdziekolwiek czytajacego komiks, w miejscu publicznym, a do tego doroslego ? nie ? ja tez nie :P a jak czytam lub ogladam programy o japonii to tam to jest spawa na porzadku dziennym :)

 

dobra, bede juz konczyl, dam odpoczac klawiaturze :wink:

nie myslcie ze mi odbilo :D na maturze ustnej z polskiego wybralem "komiks - produkt kultury masowej, czy dzielo sztuki, slowa i obrazu" 8)

 

co do podejscia rodakow do anime to chyba jest to spowodowane nieznajomoscia tematu :? widzieli tylko poke i chyba nie da sie juz tego naprawic.

 

pozdrawiam i czekam na Wasze wypowiedzi dot. anime :)

 

ps. ktos uczy sie japonskiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee .I tak najlepszy jest Dragon Ball i nic nie jest lepszego ja to tylko ogladam(nie smiec sie :D) inne uwarzam ze glupie i bezsensowne.No to tyle jeszcze nie powstalo nic lepszego od db .I widzialem nawet ludzi co maja po 30 lat i ogladaja to .A te inne gupie bajki to se mozecie wsadzic(optucz tych z disneja) .Ale to bylo dawno juz jak to ogladalem .A tak apropo po co ten topic przeca na forum sa juz "stare konie" co wogule tv nieogladaja(np ja :D).Ja nie wiem wogule po co to pisze .Kiedys to moze ale teraz to juz sie wyroslo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mononoke

spirited away

nausicaa

 

mniammmmm....

Otóż to, Studio Ghibli rządzi. B.dobre serie TV i OAV:

- Kenshin OAV

- Inu Yasha

- Crest of the Stars/Battle flag of the stars

- Rahxephon

- Berserk, Hellsing, GITS TV itd itp.

 

A w Polsce męczą ludzi Dragon Ballem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecie songo rulez vegeta(nie mylic z psyprawką:)sucks a o tym zberezniku debilnym żolwiu to nie wspomne DB rulezz BTW juz chyba z 5 raz powtarzaja :)

 

GITS no po prostu zaje..iste

akira do tej pory nie kumam(zakrecone jak tamp.. w ..pie)

co tu duzo mowic temat morze

 

 

P.S własnie se sciagam cała serie Hellsinga (bagatela siakies13epizodow)

podobno fajny jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee .I tak najlepszy jest Dragon Ball i nic nie jest lepszego ja to tylko ogladam(nie smiec sie :D) inne uwarzam ze glupie i bezsensowne.No to tyle jeszcze nie powstalo nic lepszego od db .I widzialem nawet ludzi co maja po 30 lat i ogladaja to .A te inne gupie bajki to se mozecie wsadzic(optucz tych z disneja) .Ale to bylo dawno juz jak to ogladalem .A tak apropo po co ten topic przeca na forum sa juz "stare konie" co wogule tv nieogladaja(np ja :D).Ja nie wiem wogule po co to pisze .Kiedys to moze ale teraz to juz sie wyroslo :D

A WIESZ CO ? Twoje argumenty na temat ANIME mozna wsadzic w [gluteus maximus] :x NIE mowie , za DBZ jest złe. Zupelnie jak NAJLEPSZYM zestawem WATERCOOLING nazwac CPC :roll: . DBZ dla wielu otaku bylo wprowadzeniem do anime. DBZ to tylko namiastka .. zajzyj dalej ... daj reszcie szanse :twisted: zobaczysz .. co tracisz .

A ja moglbym DBZ nazwac "drag on ball Z".... kreska do [gluteus maximus] , watki pzrewijajace sie niczym w TELENOWELI , przewidywalne ... proste , dziecinne ? ... ALE FAKT MIODNE ! ( ki fighting) .... trafiajace w psyche ( co by Freud Powiedzial ?)

w sumie otaku ze mnie niczym z koziej rzyci łucznik .. ale ..

proponuje podjac kolejny krok - chocby sciagnac kinowe Ghost in The Shell ... a najlepiej wygooglac jakies dobre fight anime.

no offence ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadne anime nie przebilo GITSa , jesli chodzi o grafe.

Na Kazzie lezy sobie fan video "KoRn - Dead Bodies Everywhere" (Faces of death) ... brr ..

phranzee -"jezeli chodzi o brutalnosc, perwersje"

.. to to trafia w sedno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A w Polsce męczą ludzi Dragon Ballem :?

 

A mje się podoba ta męczarnia. :mrgreen: :lol:

Polszka zawsze byla rynkiem 3ciej swiezosci ....

100 lat za afro-amerykanami :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ituriel ale za przeproszeniem co ty pier.....Jakie argumenty .ja nie chcailem nikogo przekonywac do ogladania db.Porpostu to jest moje zdanie o innych anime .DB bylo wstepem i przykladem dla innych .A jak inne mogly tylko od nigo zgapiac i cos im to slabo wychodzilo.Poprostu jak zobaczylem inne anime to juz mi sie odechcialo wypowiadac na ten temat.A db(z,gt) poprostu kochalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ituriel dobrze mowisz :!:

 

wiekszosc, a moze wszyscy co ubostwiaja dbz to chyba tylko to widziala, no moze tez pokemon, bo lecial w tv, ale sie nie przyznaja :P. luudzie, sciagnijcie sobie akire, ghosta, kilka z ghibli, nerv to pogadamy 8) aha, no i pierw to wszystko trzeba zrozumiec :D dbz to dla mnie slaaaba napiastka anime. fakt bija sie, nawet niezle i bija sie. aha, jeszcze jedno co zauwazylem w dbz - bija sie :D ile to juz razy wskrzesali glownego bohatera ? :P nawet w najprostrzym anime jest cos nad czym mozna pomyslec, bohaterowie maja zagmatwana psychike, a tu ... no, wiecie :wink:

 

LPC - milego sciagania :) jak juz zwolnisz lacze to polecam nerv, 26x~300mb :D jezeli chcesz w dobrej jakosci. hellsing... ten tego, mam, ale nie mialem czasu zobaczyc :(

 

olkoo, Wojt - ghibli dla mnie jest chyba najlepszym studiem :D ostatnio dodalem do listy wszystkie ich pozycje, wiekszosc juz jest :D

 

reszta :P - tiaaa, dbz rulez, hyhy. jw, sciagnijcie cos lepszego :P

 

ludzie bez tv - tez ostatnio rzadko patrze na tv, nawet jak jest wlaczony :wink:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee .I tak najlepszy jest Dragon Ball i nic nie jest lepszego ja to tylko ogladam(nie smiec sie :D) inne uwarzam ze glupie i bezsensowne.No to tyle jeszcze nie powstalo nic lepszego od db .I widzialem nawet ludzi co maja po 30 lat i ogladaja to .A te inne gupie bajki to se mozecie wsadzic(optucz tych z disneja) .Ale to bylo dawno juz jak to ogladalem .A tak apropo po co ten topic przeca na forum sa juz "stare konie" co wogule tv nieogladaja(np ja :D).Ja nie wiem wogule po co to pisze .Kiedys to moze ale teraz to juz sie wyroslo :D

Moze masz moze nie jak nie masz to mam 2 filmy pelnometrazowe z db

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadne anime nie przebilo GITSa , jesli chodzi o grafe.

.

fakt grafa loox ale zeby tak od razu naj,, ......... są lepsze

hehe, akira, gits i mononoke, z czego druga i trzecia lekko wspierana przez komputer. zaden film nie dorowna akirze plynnoscia animacji :P mimika powala, to nie to co w innych filmach - twarz nieruchoma i trzy klatki na usta. tam w kazdej klatce praktycznie cala postac jest od nowa rysowana. gits tez jest niczego sobie jezeli chodzi o plynnosc.

 

aha, jak sie podoba muza z akiry - battle againts clown ? :D

(moment pierwszego poscigu, kaneda wlacza te muze na automacie w barze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nigdy nie fascynowaly bajki z serii mangi i tym podobnych.

Co wiecej nie moge na to patrzec  8O 

Z bajek to tylko od DISNEY-a cos sie czasami ogladnie (mam ponad 18 latek  :P )

1)Manga to sa komisky a nie bajki

2)dragon ball itd to anime a nie bajki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nigdy nie fascynowaly bajki z serii mangi i tym podobnych.

Co wiecej nie moge na to patrzec  8O 

Z bajek to tylko od DISNEY-a cos sie czasami ogladnie (mam ponad 18 latek  :P )

JA tez mam ponad 18 latek .. ;-]

Wiesz jaki jest najwiekszy problem ludzkosci ? Niewiedza i DEBILIZM ..

Jest to powod wiekszosci konfliktow i wojen. A TY WLASNIE NIC NIE WIESZ O ANIME. Mimo to odwazyles sie [gluteus maximus]. .Ktoś ci powie ,ze nie lubi metali bo to - długowlose [gluteus maximus] smierdziele itp (no offence ) sk8 za to ze sluchaja [[gluteus maximus]] i pala blunty .. itp ...

Mozesz poczuwac sie do przynaleznosci do jednej z tych grup ; i takie puste wnioski moga cie zaboleć.

O anime wypowiadasz sie jak moja ŚP babcia (ktora fakt faktem widziala fragment odcinka DBZ) :P.

TO JEST FORUM A NIE DEBILNY CZAT ; JESLI CHCESZ KRYTYKOWAC TO ŁASKAWIE PODAJ ODPOWIEDNIE ARGUMENTY KTORE POWALA FILOZOFIE TWOICH PRZECIWNIKOW.

A jak nie to tylko sie osmieszysz ..

no offence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wale dragonballe ;)

jak juz ktos mowil obejrzyjcie sobie cos ambitniejszego niz ratowanie planety przed złowrogim bubu :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

best-boy ja mam 24 latka a anime oglądam :roll: My tutaj gadamy o poważnych pozycjach :wink: a nie o jakichś gdzie ganiają pluszowe chomiki a dzieci płaczą przed ekranem. :D Zobacz najpierw a potem krytykuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

best-boy ja mam 24 latka a anime oglądam  :roll: My tutaj gadamy o poważnych pozycjach  :wink: a nie o jakichś gdzie ganiają pluszowe chomiki a dzieci płaczą przed ekranem.  :D Zobacz najpierw a potem krytykuj.

me @ 20 :) reszta jw :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...