Skocz do zawartości
bagienny

Konkurs Sapphire

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz mała uwaga techniczna. Czemu strona mi melduje że wykrywa atak XSS? Odnośnik ze strony głównej nie powinien powodować takiego zagrożenia ;)

BTW konkurs bardzo fajny i obyście nie spuszczali z tonu panowie :D

post-162704-1245926379_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz mała uwaga techniczna. Czemu strona mi melduje że wykrywa atak XSS? Odnośnik ze strony głównej nie powinien powodować takiego zagrożenia ;)

BTW konkurs bardzo fajny i obyście nie spuszczali z tonu panowie :D

Jak domyślam się dlatego, że dane są wysyłane na nieautoryzowany serwer nie należący do purepc co narusza politykę prywatności opublikowaną na portalu. Po więcej informacji polecam zgłosić się do pełniącego obowiązki redaktora naczelnego po wyjaśnienia tej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak domyślam się dlatego, że dane są wysyłane na nieautoryzowany serwer nie należący do purepc co narusza politykę prywatności opublikowaną na portalu. Po więcej informacji polecam zgłosić się do pełniącego obowiązki redaktora naczelnego po wyjaśnienia tej sytuacji.

Nie wierze, że ktoś tu pierze brudy przy ludziach. Tak wyniki są wysyłane na inny serwer ponieważ Marco odciął mi i innym z redakcji dostęp do serwera PurePC i nie ma możliwości by tabela pojawiła się na PPC więc dane są wysyłane na drugi serwer. XSS pojawił się w połowie konkursu, po wprowadzeniu zmian przez marco na stronie głównej. Boję się kolejnej powtórki z rozrywki (zabieramy zabawki), tym bardziej jak takie wiadomości lądują na forum ogólnodostępnym by oczerniać moją osobę.

 

Nie przejmujcie się tym, sumarycznie nie oznacza dla Was nic. Dane są wysyłane prawidłowo i biorą udział w konkursie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz mała uwaga techniczna. Czemu strona mi melduje że wykrywa atak XSS? Odnośnik ze strony głównej nie powinien powodować takiego zagrożenia ;)

BTW konkurs bardzo fajny i obyście nie spuszczali z tonu panowie :D

Ładnie tak reklamy blokować? :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie tak reklamy blokować? :smoke:

Też mi zaczęło to wyskakiwać, a nie blokuje reklam.

 

Poszło :) Mówicie ze 1000 osób to nieźle 0,1% szans że to ja wygram :P Ale cuda się zdarzają

W sumie to 0,4% ;)

 

EDIT: No to teraz 0,27% :)

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki szacunek a mojej strony. Konkurs za konkursem. Jedyny minus jaki dostrzegłem to bardzo łatwe pytania :P, lecz w końcu chodzi tutaj o reklamę a nie zagłębywanie się w specyfikacjach przedstawionych kart. Byle tak dalej Panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze, że ktoś tu pierze brudy przy ludziach. Tak wyniki są wysyłane na inny serwer ponieważ Marco odciął mi i innym z redakcji dostęp do serwera PurePC i nie ma możliwości by tabela pojawiła się na PPC więc dane są wysyłane na drugi serwer. XSS pojawił się w połowie konkursu, po wprowadzeniu zmian przez marco na stronie głównej. Boję się kolejnej powtórki z rozrywki (zabieramy zabawki), tym bardziej jak takie wiadomości lądują na forum ogólnodostępnym by oczerniać moją osobę.

 

Nie przejmujcie się tym, sumarycznie nie oznacza dla Was nic. Dane są wysyłane prawidłowo i biorą udział w konkursie.

Jest to absolutne kłamstwo i nie mam zamiaru tego odpuścić

 

Pan Rafał Romański ma jako jedyny hasło na roota maszyny zawierającej portal.

 

Oczekuje publicznych przeprosin od Pana Rafała Romańskiego za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to absolutne kłamstwo i nie mam zamiaru tego odpuścić

 

Pan Rafał Romański ma jako jedyny hasło na roota maszyny zawierającej portal.

 

Oczekuje publicznych przeprosin od Pana Rafała Romańskiego za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji.

Po dzisiejszych porannych mailach ustaliliśmy, że Marek miał rację i dostęp do serwera był lecz uciekł w gąszczu maili. Przepraszam w tym miejscu Marka za zszarganie jego dobrego imienia i moje pomówienie o odcięciu dostępu do serwera. Wycofuje moje zarzuty w tym miejscu i przepraszam.

 

W związku z dostępem do serwera konkurs zostanie w dniu dzisiejszym przeniesiony na maszynę PurePC. Zrobimy to w nocy by wszystkie zgłoszenia doszły bez problemu i nic nie uciekło w gąszczu internetu. Nowe konkursy również w moim zamierzeniu będą odbywać się na maszynie PurePC. Jutro błąd XSS powinien ustąpić na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej edycji nie ma jeszcze potwierdzeń wzięcia udziału w konkursie. Pisaliśmy o tym przez 3 strony tego tematu.

W najbliższej przyszłości będzie taka opcja na razie nie jest wprowadzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny konkurs moglby byc na zasadzie jakiejs forumowej rywalizacji w oc, oczywiscie w odpowiednich kategoriach sprzetowych, wiem ze jesli tylko by Wam sie tak chcialo to byscie to zrobili sprawiedliwie, a mysle ze pomysl wart uwagi w koncu to forum o oc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Jak pokazują wszystkie takie konkursy zawsze ktoś ma jakieś "Ale" i zawsze się do czegoś przyczepi albo nie do końca daje się ocenić wyniki, a jeżeli już ktoś ma naprawdę identyczne platformy to są to pojedyncze osoby - jak na razie takiego typu konkursy to jeden wielki niewypał IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałoby się to zrobić , ale musiało by być troche tych kategorii :wink: , czyli zarazem musiało by być więcej nagród :wink:. Także lepiej ułożyć trudniejsze pytania , by dużo więcej osób odpadło i stosowanie kilku etapów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurs na zasadzie rywalizacji o/c to ogólnie rzecz biorąc bardzo dobry pomysł, ale niestety jest tak jak mówi Kaaban. Jak są za ciasne kryteria to jest marudzenie, że nie ma sprzętu, jak za luźne, to jest marudzenie, że wygra ten kto ma lepszy sprzęt, więc trzeba by to jakoś naprawdę sprytnie zorganizować, a ja osobiście nie mam pojęcia jak. Gdyby jednak administracji udało się jakoś fajnie to pogodzić to byłby wielki plus i świetny konkurs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest proste - zrobić jakiegoś very low clocka albo kazać używać jakiegoś old schoolowego sprzętu - Celek 566, Pentium 1.2, AXP 1700+ a z grafik np. R9700/X800 albo GF6600. Albo oba naraz,:) np. low clock na AXP z 256kb cache'u do 2.2 GHz - w miarę każdy TBred B0 tak poleci).

 

Żeby nie było narzekania, że kogoś nie stać na E8600/Quada/i7 i 4xCrossfire - taki (leciwy już) sprzęt jest w zasięgu ręki prawie każdego - jak kogoś na takie zabawki nie będzie stać to na żadne inne też forsy nie wyłoży. Poza tym w znanym serwisie aukcyjnym cały czas jest dużo ciekawych ofert dotyczących takiego lekko starszawego sprzętu.

 

Minusem tego jest to, że trzeba by było dać ludziom trochę czasu, żeby się zaopatrzyli i pobenchowali co, trzeba - pewnie poniżej 3 miesięcy nie miałoby to sensu. To z kolei grozi tym, że się ludzie rozmyślą, bo "po co tak długo..." albo inne pomysły, które nie przychodzą mi z rana do głowy (ale wystarczy przejrzeć ekstremalne podforum, chyba ze dwa razy były takie spontaniczne akcje organizowane, które z tego, co pamiętam, skończyły się dość średnio).

 

Jest jeszcze kwestia nagród, ale to pewnie musiałby wziąć na klatę portal i załatwić jakiegoś sponsora.

 

Kończę już, dawno nie walnąłem takiego długiego posta. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znudziły was już przyziemne konkursy? :> :D

 

Osobiście na chwile obecną nie widzę możliwości zorganizowania konkursy w OC lub undervoltingu, aby wszyscy mieli równe szanse. Wybaczcie musimy myśleć o waszym ogóle, żeby nikt nie został postawiony na przegranej pozycji. Poza tym już widzę jak ludzie inwestują kasę w stary sprzęt żeby go katować – grupka zapaleńców się znajdzie, ale to wszystko :>

 

Co zaś zmian konkursowych, to cytując wujka bagiennego już w następnym konkursie zobaczycie pewne zmiany, lecz raczej nie merytoryczne. Planujemy (wstępnie) także konkurs o kręceniu, ale w trochę innej formie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYNIKI KONKURSU SAPPHIRE


Konkurs zorganizowany przez serwis PurePC.pl wspólnie z firmą Sapphire dobiegł końca. Podsumujmy więc nadesłane odpowiedzi oraz przedstawmy zwycięzców. 1907 zarejestrowanych użytkowników wzięło udział w konkursie z czego nadesłano 1646 prawidłowych odpowiedzi. Poprawne odpowiedzi to: 1. B, 2. A, 3. C. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Listę nagrodzonych znaleźć można w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Nagroda 1: SAPPHIRE HD 4870 X2
Zwycięzca: feluś

Nagroda 2: SAPPHIRE HD 4670 GDDR4
Zwycięzca: MTP

Nagroda 3: Zestaw upominków Sapphire
Zwycięzca: mib

Nagroda 4: Zestaw upominków Sapphire
Zwycięzca: Bodzio18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...