Skocz do zawartości
Hush

Robaczek Za Matrycą Lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo niecodzienny problem. Otóż na ekranie mojego monitora LCD (pół roczna Iiyama PLE2003WS) pojawił się malutki robaczek (0,5 x 3 mm). Postanowiłem go zabić, ale nie udało mi się to, bo robaczek chodzi sobie po wewnętrznej stronie matrycy, a najgorsze jest to że chodzi coraz wolniej i boję się że zdechnie mi na środku ekranu. Czy miał już ktoś podobny problem? Czy znacie jakiś sposób (możliwie mało inwazyjny) na usunięcie tego żyjątka?

 

Ps. Nie to nie jest żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ciemnego pomieszczenia z monitorem albo pogasić wszystko żeby było jak najciemniej i zapalić jakąś lampkę ustawiając ją przy brzegu monitora. Mały świntuch powinien podążyć za światłem i wyjść.

Przerabiałem to samo jakieś 5 dni temu, szmaciarz łaził mi w HP. :angry: Ubijam wszystkie przecinki jakie tylko zauważę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni zrobię wam zdjęcie 17 calowego LG w którym jest około 20 zdechłych "przecinków" w matrycy. Widok porażający :huh:

I pomyśleć że właściciele może to "niezbyt przeszkadzać" :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni zrobię wam zdjęcie 17 calowego LG w którym jest około 20 zdechłych "przecinków" w matrycy. Widok porażający :huh:

I pomyśleć że właściciele może to "niezbyt przeszkadzać" :ph34r:

Szok, ja bym nie wytrzymał. Tak jak pojedyncze piksele nie stanowią dla mnie problemu tak robaczek, nawet jeden to już przeszkoda nie do przejścia.

 

BTW, z czego to jest, z jakiejś rośliny czy co. Kilka lat temu czegoś takiego u mnie nie było, a teraz jak przychodzi końcówka czerwca, początek lipca to można szypą odgarniać. Lecą do światła ze świetlówek , czy do ciepełka? Kręcą się te gnojki mi koło monitora, aż strach go włączać. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Ziutek wczoraj wieczorem zmarł na środku ekranu :( Na szczęście rano się odkleił i odpadł :D

 

@ArturMaly

W moim przypadku na bank nie była to mszyca. To był taki mały czarny, gąsienicowaty, wijący się robaczek bez skrzydełek. Ostatnio takie przyklejają mi się do polówki, to skojarzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Ziutek wczoraj wieczorem zmarł na środku ekranu :( Na szczęście rano się odkleił i odpadł :D

 

@ArturMaly

W moim przypadku na bank nie była to mszyca. To był taki mały czarny, gąsienicowaty, wijący się robaczek bez skrzydełek. Ostatnio takie przyklejają mi się do polówki, to skojarzyłem.

No mi też się wydaje, że to nie jest mszyca ( chyba że jakaś odmiana, nie wiem, nie znam się na tych świństwach ).

Chodzi o coś takiego : klik.

 

 

@Hush

No to na szczęście masz problem z głowy, straszny fuks że zdechł, ale spadł, zazwyczaj tam gdzie padnie, to pozostaje. :wink:

Wczoraj znowu mi łaził ( strasznie to jest irytujące, zwłaszcza że bardzo mocno pilnuję monitora a tu i tak niespodzianka ) ale światłem go wywabiłem i zatłukłem. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak ta matryca jest zbudowana, że taki robal jest w stanie wejść w środek ? Ja nie wyobrażam sobie gdzie mógłby w moim lcd taki robal się zmieścić. Ew. chyba płaszczak.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Hubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak ta matryca jest zbudowana, że taki robal jest w stanie wejść w środek ? Ja nie wyobrażam sobie gdzie mógłby w moim lcd taki robal się zmieścić. Ew. chyba płaszczak.

A widziałeś tego robaka? Przecież to jest takie malutkie, że bez problemów wszędzie się dostanie.

Matryca nie jest hermetyczna. :wink:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później kopnie w kalendarz. Ja już też miałem taki przypadek.

One z reguły żyją bardzo krótko. Tylko żeby nie zdechł na środku i tak nie został. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu zrobię wam obiecaną fotkę tamtego LG z całym stadem w środku ^_^

 

U mnie też te g....a łażą po W2252TQ-PF, kilka razy miałem już chwile grozy - ale zawsze okazywało się że jest na powierzchni, a nie w środku matrycy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mój monitor

 

Ja mam 22 cale beż żadnej materii organicznej ;p

 

Ale fakt, pracuje na tym tymczasowo, i wrażenia nieciekawe

 

Wczoraj dowiedziałem się że mojemu kuzynowi weszły dwa takie same do kilkumiesięcznego 26-calowego LCD :huh:

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja koło monitora (26 cali) mam zawsze włączoną lampkę, bo mam cykora, że też mi coś takiego wlezie ;)

Ja też, dodatkowo jak się odchodzi od kompa na kilka minut, to nie zostawiać bijącej na biało planszy na monicie bo to ciała jak czerwona płachta na byka. Wszystko lezie w stronę ekranu. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam LCD już kilka lat i nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło, choć nie raz robaczki chodziły po zewnętrznej stronie matrycy. Dosyć ciekawe może to zależy od modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... Ja podczas letnich nocnych przesiadywaniach przy kompie mam otwarte okno w pokoju i lampkę na biurku, która świeci za monitor, więc jak już jakiś mały gość ; ) się do mnie wprosi, to wszystkie siedzą na ścianie za monitorem ; D : ) ale w życiu bym nie pomyślał, że pod matrycę może się cokolwiek dostać | :

 

Mam LCD już kilka lat i nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło, choć nie raz robaczki chodziły po zewnętrznej stronie matrycy. Dosyć ciekawe może to zależy od modelu?

Właśnie, czy jakiś użytkownik monitora firmy Samsung spotkał się z podobnym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam LCD już kilka lat i nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło, choć nie raz robaczki chodziły po zewnętrznej stronie matrycy. Dosyć ciekawe może to zależy od modelu?

Mi dopiero w tym roku mi 2 robale łaziły w środku, ale zawsze je jakoś wywabiłem.

 

Ciekawe... Ja podczas letnich nocnych przesiadywaniach przy kompie mam otwarte okno w pokoju i lampkę na biurku, która świeci za monitor, więc jak już jakiś mały gość ; ) się do mnie wprosi, to wszystkie siedzą na ścianie za monitorem ; D : ) ale w życiu bym nie pomyślał, że pod matrycę może się cokolwiek dostać | :

W nocy przy otwartym oknie :blink: ... lubisz sporty ekstremalne. :wink:

U mnie coś takiego nie do pomyślenia, jak nie te przecinki w ciągu dnia, to meszki i inne badziewie w nocy. Okienko dopiero jak wszystko pogaszę. :sad:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy przy otwartym oknie :blink: ... lubisz sporty ekstremalne. :wink:

No, nie powiem, lubię : )

 

Akurat w oknie mam tak firanę, zasłania całe okno, więc raczej nic większego się nie przedostanie do wewnątrz, przynajmniej nie powinno ; P : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem przestać się śmiać jak zobaczyłem ten temat :lol:

Od wczoraj mam ten sam problem. Robal mi wlazł pod ekran w laptopie. Oczywiście pani z supportu ubawiona po pachy. Zapytałem się dla pewności czy wyślą mi technika czy kogoś z łapką na robaki. Na moje nieszczęście robal dziś zmarł... i to prawie na środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem przestać się śmiać jak zobaczyłem ten temat :lol:

Od wczoraj mam ten sam problem. Robal mi wlazł pod ekran w laptopie. Oczywiście pani z supportu ubawiona po pachy. Zapytałem się dla pewności czy wyślą mi technika czy kogoś z łapką na robaki. Na moje nieszczęście robal dziś zmarł... i to prawie na środku.

Też mam taki problem. Wysłałem miesiąc temu lapka na gwarę, oprócz nowych części dostałem robala. Prosto z Koszalina.

Ubiłem bydle z boku ekranu. Jeszcze go toleruję ale z czasem ASUS znowu odwiedzi pomorze.

Dołączona grafika

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...