Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko ,w razie nieudanego fleshowania biosu , jak odpalić stację dysków i wgrać nowy bios na abicie ?/jakaś kombinacja klawiszy czy dyskietka odpowiednio przygotowana ma być?/ bo wiem że jest mozliwość odpalenia z boot blocka bo w instrukcji nic nie ma konkretnego a wczesniej miałem microstara /AMIBIOS/ to musiała być tam odpowiednia dyskietka i trzeba było coś nacisnąć aby odpalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxpp:

- gram z kumplami jak mam wolna chwile, dla rozrywki,

- czytac nie mam czasu ani mozliwosci bo nie mam dostepu do netu (narazie przynajmniej) a teraz pisze od siebie z domu (wpadlem na dlugi weekend w odwiedziny)

 

Zaspokoilem twoja ciekawosc ? Mam nadzieje ze tak...

 

PS. Dolaczam sie do w/w pytanie, bo po powrocie do wawy bede chcial flashowac BIOS (Abit wykrywa mojego Durona 1600 jako Unknown type ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu zdecydowalem sie zaszalec i w koncu wymienic sprzet. Wchodze do sklepu, Abicik, DDR 400, akurat mieli PQI :), dziekuje dowidzenia ;) Niestety meczy mnie jeden feler, system losowo sie zawiesza, dzwiek sie zamraza i ew. zapetla, kursor zatrzymuje itd. chyba wiadomo o co chodzi... Troszke potrafi to zdenerwowac, 2 dni temu wymienilem zasilacz (zreszta od dawna zamierzalem) bo krazy opinia ze nforce2 wymaga stabilnych napiec. Niestety to nic niedalo procz tego ze mam 'prawdziwy' PSU :) Probowalem wplynac na to poprzez rozne konfiguracje biosu ale klapa. Doszedlem do takiego wniosku ze to chyba przez SB Live, po wyjeciu go wczoraj jak narazie jest 'stable' mam nadzieje ze tak zostanie. Jesli okaze sie ze to przez niego to bedzie mi smutno bez Live'a :( SS niestety nieoferuje tej jakosci dzwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli okaze sie ze to przez niego to bedzie mi smutno bez Live'a  SS niestety nieoferuje tej jakosci dzwieku

to chyba jesteś jedyną osobą która uważa ze SS jest gorszy od SB Live ,przeciez ludzie porównują SS z Audigy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli okaze sie ze to przez niego to bedzie mi smutno bez Live'a  SS niestety nieoferuje tej jakosci dzwieku

to chyba jesteś jedyną osobą która uważa ze SS jest gorszy od SB Live ,przeciez ludzie porównują SS z Audigy :evil:

Ja też twierdzę, że po analogu SS nie dorównuje SB Live. A wszystko to przez ALC650... który elegancko przycina wysokie tony. No i jeszcze EAX... Na Live/Audigy/Audigy2 jest idealny, na SS brzmi jak na zwykłym układzie Realteka. Myślałem, że po kupnie NF7-S przejdę na Sound Storma, ale wydajność (minimalnie lepiej od Live - XP3200+) i jakość dźwięku (slabiutko) zmusiła mnie do zostawienia dźwiękówki w kompie. ;P

 

Przy okazji - padł mi NF7-S :(((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli okaze sie ze to przez niego to bedzie mi smutno bez Live'a  SS niestety nieoferuje tej jakosci dzwieku

to chyba jesteś jedyną osobą która uważa ze SS jest gorszy od SB Live ,przeciez ludzie porównują SS z Audigy :evil:

Ja też twierdzę, że po analogu SS nie dorównuje SB Live. A wszystko to przez ALC650... który elegancko przycina wysokie tony. No i jeszcze EAX... Na Live/Audigy/Audigy2 jest idealny, na SS brzmi jak na zwykłym układzie Realteka. Myślałem, że po kupnie NF7-S przejdę na Sound Storma, ale wydajność (minimalnie lepiej od Live - XP3200+) i jakość dźwięku (slabiutko) zmusiła mnie do zostawienia dźwiękówki w kompie. ;P

 

Przy okazji - padł mi NF7-S :(((((

Tutaj kolega ladnie wszystko wyjasnil :) Tak samo myslalem ze zrobie przesiadke z jakze znienawidzonego monopolisty (Creative:?) na SS ale niewyszo i do tego sie zawiodlem. W grach tego jeszcze tak nieczuc ale w wszelakiej masci muzyce jest to niedopuszczalne, jak dla mnie. A rzeczywiscie wydajnosc w grach wzrasta :? Moze ktos powie o pracy SS na wyjsciu cyfrowym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie: czy są na rynku jakieś rózne rewizje Abita (konkretnie Abit NF7 SL), czy wszystko jedno, który egzemplarz wybiorę?

W tej chwili juz naprawde ciezko jest dostac rewizje inna niz 2.0 a wylacznie ta powinna cie interesowac. Jesli ci sie to przyda moge ci podac dane ktore pownny sie znajdowac na naklejce z pudelka (nawet tam jest napisana rewizja)

 

NF7-SL V2.0 <--

for AMD CPUs 3DDR

ATX nVidia nForce2

CR18D/MCP-t chipset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxpp:

- gram z kumplami jak mam wolna chwile, dla rozrywki,

- czytac nie mam czasu ani mozliwosci bo nie mam dostepu do netu (narazie przynajmniej) a teraz pisze od siebie z domu (wpadlem na dlugi weekend w odwiedziny)

 

Zaspokoilem twoja ciekawosc ? Mam nadzieje ze tak...

I tak nadal radze poczytać sobie, przez takich jak ty i ja zresztą, ten topik mam takie rozmiary że aby go przeczytać trzeba poświęcić troszke czasu, ale naprawde warto to czasamii zrobić. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam czasu/mozliwosci zeby przeczytac caly watek, tak wiec prosze o wyrozumialosc (ach te studia...i pierwszy zawalony kolos :/).

Zamienilem Solteka SL-DRV5 (splonal z Duronem 1,2 na pokladzie...) na  Abita NF7-S rev 2.0 i mam kilka pytan:

 

1. Czy to normalne zeby komp wykrywal Barracude 7200.7 i CD-RW LiteOn jako napedy SCSI ?! (stery instalowane z plytki dostarczonej z mobo).

2. Czasem podczas grania w CS'a w sluchawkach dzwiek zaczyna mi trzeszczec (ten problem byl poruszany ale nie znalazlem rozwiazania).

3. Czy to normalne zzeby Duron 1600 (ten taki nowy co sie ladnie kreci ;)) mial temp. ok. 45C na moim Abicie a 36C na Solteku SL-DRV5 (nie ten spalony ;) - kumpel ma takiego samego). Troche to dziwne...

4.OT. Wiecie moze jaki coppershim bedzie pasowal do tego nowego Durona ? I gdzie takiego ew. kupic...

 

Bede wdzieczny za odpowiedzi na w/w pytania (naprawde nie mam mozliwosci przeczytania calego watku, a szkoda bo mam ochote...).

Nie po raz pierwszy Tweak ratuje mi skore :D

Pozdro.

Nikt nie moze mi pomoc ? Bo taka gadka-szmatka o niczym nikomu nie pomaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli okaze sie ze to przez niego to bedzie mi smutno bez Live'a  SS niestety nieoferuje tej jakosci dzwieku

to chyba jesteś jedyną osobą która uważa ze SS jest gorszy od SB Live ,przeciez ludzie porównują SS z Audigy :evil:

Ja też twierdzę, że po analogu SS nie dorównuje SB Live. A wszystko to przez ALC650... który elegancko przycina wysokie tony. No i jeszcze EAX... Na Live/Audigy/Audigy2 jest idealny, na SS brzmi jak na zwykłym układzie Realteka. Myślałem, że po kupnie NF7-S przejdę na Sound Storma, ale wydajność (minimalnie lepiej od Live - XP3200+) i jakość dźwięku (slabiutko) zmusiła mnie do zostawienia dźwiękówki w kompie. ;P

 

Przy okazji - padł mi NF7-S :(((((

Tutaj kolega ladnie wszystko wyjasnil :) Tak samo myslalem ze zrobie przesiadke z jakze znienawidzonego monopolisty (Creative:?) na SS ale niewyszo i do tego sie zawiodlem. W grach tego jeszcze tak nieczuc ale w wszelakiej masci muzyce jest to niedopuszczalne, jak dla mnie. A rzeczywiscie wydajnosc w grach wzrasta :? Moze ktos powie o pracy SS na wyjsciu cyfrowym ??

Jak dobrze przeczytałem topik to jest was w sumie pare osób co mają pecha z SS, na nie wiem ilu zadowolonych przykro mi i innym pewnie że się zawiedliście. :cry: Ja jestem zadowolony a Live poszedł do żyda :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze przeczytałem topik to jest was w sumie pare osób  co mają pecha z SS, na nie wiem ilu zadowolonych przykro mi i innym pewnie że się zawiedliście. :cry: Ja jestem zadowolony a Live poszedł do żyda :lol:

To chyba zalezy juz od osobistych odczuc co do jakosci dzwieku. Jesli ci to odpowiada to czemu nie, zawsze to kilka groszy wiecej ze sprzedazy bylej karty. Ja niejako jestem zmuszony do korzystania z SS, przynajmniej dopuki niedowiem sie czemu SB Live! powoduje te koszmarne zwiechy ! :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym wybrać wersję okrojoną z SS i używać mojego SB, ale skoro mówicie, że są problemy... Czy nikomu nie udało się poprawnie zainstalować SB tak, aby nie powodował on żadnych konfliktów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Dolaczam sie do w/w pytanie, bo po powrocie do wawy bede chcial flashowac BIOS (Abit wykrywa mojego Durona 1600 jako Unknown type ;)

Bo w nowym biose zaimplemenotowano obsługę nowych amd :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:

-w wiekszosci gier nie powinno sie wlaczac EAX tylko dHardwarew sound

np[. w UT2003

PO wylaczniu EAX i wylacznieu default driver

Uzywa OPENal32 jakosc dzwiekuj o wiele lepsza i lepsza wydajnosc

Pamietajcie ze SS to nie klon Sound blastera (EAXitd)

Tylko predzej Vortexa (a3d itd)

 

-Na poczatku winda mi sie zawieszala na jakis czas bezsens nic nie chidzi prze pare skund i boom wraca do normy

POszuklaem w logach windy (dziennik zdarzen) i znalzlem ze prblem z i??? (dawno to bylo) po dalszych poszukiwaniach (tam pisze mniej wiecej co trza zrobic)

Powiekszylem bufor klawiatury w windzie

I skonczylo sie

To nie byl awina sprzetu tylko windy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Dolaczam sie do w/w pytanie, bo po powrocie do wawy bede chcial flashowac BIOS (Abit wykrywa mojego Durona 1600 jako Unknown type ;)

Bo w nowym biose zaimplemenotowano obsługę nowych amd :?

A nie ? Mialem nadzieje ze nowy BIOS to rozwiaze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może bylo ale nie chce mi sie troche pzregladac 72stron... (sorka za lenistwo :) )

Gdy gasze kompa dioda ta czerowna sie swieci i w myszcze tesz mi sie swieci... da sie to jakos wylaczyc czy trzeba zasiacz wylaczac :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może bylo ale nie chce mi sie troche pzregladac 72stron... (sorka za lenistwo :)  )

Gdy gasze kompa dioda ta czerowna sie swieci i w myszcze tesz mi sie swieci... da sie to jakos wylaczyc czy trzeba zasiacz wylaczac :?:

Wewnatrz sie swieci wszem i zawsze, w myszce mozna wylaczyc zworka :) Zeby niebylo latwo to w watku masz napisane ktora.. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Dolaczam sie do w/w pytanie, bo po powrocie do wawy bede chcial flashowac BIOS (Abit wykrywa mojego Durona 1600 jako Unknown type ;)

Bo w nowym biose zaimplemenotowano obsługę nowych amd :?

A nie ? Mialem nadzieje ze nowy BIOS to rozwiaze...

:lol: :lol: :lol: przeciez napisałem że w nowych biosach dopiero to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym wybrać wersję okrojoną z SS i używać mojego SB, ale skoro mówicie, że są problemy... Czy nikomu nie udało się poprawnie zainstalować SB tak, aby nie powodował on żadnych konfliktów?

Ja wiem, ze instrukcje sa po to aby lezaly w pudelku od plyty ale... No wlasnie jest tam napisane, ze SB Live Ma sie znajdywac w slocie PCI nr 3. Bo slot ten obsluguje jakies tam problematyczne karty czy jakos tak.

Aha no i jesli by to nie pomoglo to trzeba sprobowac zmienic PCI latency na troche wieksze np 64

 

Co do SoundStroma to zgadzam sie z innymi, dzwiek na SS krzaczy strasznie do tego EAX nie daje tej samej glebi co na SBLive polecam sprawdzic w R6:RavenShield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grung - je nie mam jeszcze ani instrukcji, ani pudełka, ani płyty :wink: Dopiero zamierzam kupić. W związku z tym co pisałeś - czy twój Sound Blaster działa dobrze? Jeżeli tak - podaj jaki model SB posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy lamki co nie potrafią sobie SS skonfigurować, chociaż po zainstalowaniu MoBo przeinstalowały system i zainstalowały najnowsze stery?

 

JA MAM SOUND STORM i U MNIE DZIAŁA BEZ PROBLEMÓW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mowie o tym, ze w razie problemow Live ma byc w Slocie 3cim. Ale np. brat ma w 4tym i chodzi bez problemow zadnych....

Ja mam SB Live 5.1 a brat Value tego starego :) i tez mu smiga...

Co do SoundStroma to ja mam go wlaczonego i dzialam na 2. karty dzwiekowe ;)

Gry leca na SBLive a mp3 czaskaja przez SS... , bycmoze niedlugo zaczne grac na tym bo z tego co widze w nowszych grach dziala to lepiej np. Max Payne2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mowicie ze SS jest lepszy od Live'a

To sie dobrze sklada jak go sprzedam to nie bede miec zadnych kart w pci i bedzie lepsza wentylacja dla grafiki, i wogole lepsza wentylacja. he. no i katoda mi bedzie oswietlac cala plyte bo teraz dzwiekowka zaslaniala.

 

a jak plasuje sie SS w stosunku do SB? gdzies tak Live, Audigy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak plasuje sie SS w stosunku do SB? gdzies tak Live, Audigy?

Z tego co wszyscy mówią to SS bije Live i według niektórych nawet audiogy, nie mam żadnej z tych kart do porowania, ale dźwięk z SS bardzo mi sie podoba :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...