Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

potwierdzam a co do zalmana mi tez nie wchodzil to pezsunalem zasilke UP i wszedl i jestem bardzo happy bo jak widze te 41-45C a przedtem 50-53 to normalnie :) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa - juz dwa razy zdarzylo mi sie, ze komputer wylaczyl mi sie ot tak po prostu, bez zadnego ostrzezenia, taki power off.

W obywdu przypadkach stalo sie tak zaraz po wlaczeniu hard. doctora.

Napiecia w porzadku, temp tez, nie wiem o co chodzi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa - juz dwa razy zdarzylo mi sie, ze komputer wylaczyl mi sie ot tak po prostu, bez zadnego ostrzezenia, taki power off.

W obywdu przypadkach stalo sie tak zaraz po wlaczeniu hard. doctora.

Napiecia w porzadku, temp tez, nie wiem o co chodzi :?:

U mnie podobnie. Widocznie zaraz po uruchomieniu zdarza mu się jakieś głupoty z czujników odczytać i od razu wyłącza kompa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis sdi znowu zaczelo mi sie mulic tak jak na com'ie, mimo ze jest na usb. Dziwne, bo nic nie robilem i nagle sie rozlaczylo. SDI mam od roku i nigdy mi sie nie rozlaczylo. A teraz tak sie muli, ze nie sposob cokolwiek zassac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nieraz taki problem komp sie wiesza w windzie albo wcale nie odpala i jest czarny ekran i dlugie piśniecia caly czas pomaga wylaczenie kompa na pare minut nie wiem co to ma byc albo pamieci albo proc ale jakby pamieci to nie pomagalo by chyba samo wylaczenie kompa :? Co to moze byc zdarza sie nie zaczesto ale jednak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde coraz bardziej denerwuje mnie ta plytka... :( mam taki problem:

przy wlacxzaniu kompa po wukryciu hdd i cd wyskakuje takie cosik:

"CPU is unworkable or ha been changed.Plea recheck - CPU SOFT MENU"

przestawialem tamw biosie i doopa dalej to samo.. co ma zrobic :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde coraz bardziej denerwuje mnie ta plytka... :( mam taki problem:

przy wlacxzaniu kompa po wukryciu hdd i cd wyskakuje takie cosik:

"CPU is unworkable or ha been changed.Plea recheck - CPU SOFT MENU"

przestawialem tamw biosie i doopa dalej to samo.. co ma zrobic :?:

lamka

 

Wystarczy wejsc do BIOSu i zapisać ustawienia i bedzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. Drucik MOD zrobiony.

Nie wiem czemu ale jak wsadziłem druta w te otwory żeby było na 166 to nie dpalił a na 200 bez problemu. 8) :idea: Troche to dziwne.Ale cóż mnie tam 200 pasuje jak dostane zalmana NA SB i nowa zasilka to pokombinuje więcej. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Dlugo to trwalo ale wreszcie mam. W98SEPL przezyl zmiane plyty proca i ramu bez problemu. Dzwiek chodzi, wszystko hula tylko gry mi sie zwieszaja.

 

Mam tak.

Abit NF7-s 2.0 Bios 19

Athlon 2000+ bez podkrecania

dual Twinmos DDR PC400 2x250MB CL2.5 na Mtecach

Radeon 8500 iryginal. Trerowniki te co zawsze wme-radeon-4-13-01-9039.

 

Problem w tym ze czy wlacze UT2003 czy Tactical OPS to po 2-3 sekundach mam kiszke na ekranie i sie wszystko wiesza.

A nie mam nic podkreconego i cala reszta chodzi jak ulal.

 

Zaraz zobacze czy 3D Mark 2001SE sie odpali bo ten stary ryczal ze nie mam DX8.1 choc go mialem i sie nie chcial uruchomic. Teraz wgralem SX9 i na nowo instalka 3D Marka. zaraz odpisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha jeszcze jedno. CO ZA IDIOTA zrobil tego Abita tak szerokiego ??? Te nowe plyty tak maja teraz ? Mam 4 kieszenie 5.25" i tylko na najwyzszej naped mi wchodzi do konca. Reszta zatrzymuje sie na gniezdzie FDD albo na kondensatorze przy gniazdach RAM. Kurde. W porownaniu z puszystym NF7, Asus P3B-F to niezla laska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze obudowe masz za waska?  :wink:

Wlasnie nie, standardowa ATX no chyba ze od jakiegos czasu zmienil sie standard :))

Musze looknac w sklepie.

 

A co z tymi zwisami ? Ciagne najnowsze stery ale nie wiem.

Jak w Halo leca reklamy na poczatku to mi tez dzwiek przytyka i szarpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze obudowe masz za waska?  :wink:

Wlasnie nie, standardowa ATX no chyba ze od jakiegos czasu zmienil sie standard :))

Musze looknac w sklepie.

 

A co z tymi zwisami ? Ciagne najnowsze stery ale nie wiem.

Jak w Halo leca reklamy na poczatku to mi tez dzwiek przytyka i szarpie.

Bo Nforce2 nie jest stworzony pod W98.

 

A poza tym po każdej tak radykalnej zmianie komponentów komputera wypadałoby, przeinstalować system od zera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze obudowe masz za waska?  :wink:

Wlasnie nie, standardowa ATX no chyba ze od jakiegos czasu zmienil sie standard :))

Musze looknac w sklepie.

 

A co z tymi zwisami ? Ciagne najnowsze stery ale nie wiem.

Jak w Halo leca reklamy na poczatku to mi tez dzwiek przytyka i szarpie.

Bo Nforce2 nie jest stworzony pod W98.

 

A poza tym po każdej tak radykalnej zmianie komponentów komputera wypadałoby, przeinstalować system od zera

Zgadzam się z tobą systemmtrzeba postawić od zera. Ja też miałem małe problemy po zmianie płyty nowy sytem wszystko załatwił, pozatym jeśli system to przynajmniej w2k lub xp zapomnij już o 98se to przeżytek czas leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze obudowe masz za waska?  :wink:

Wlasnie nie, standardowa ATX no chyba ze od jakiegos czasu zmienil sie standard :))

Musze looknac w sklepie.

 

A co z tymi zwisami ? Ciagne najnowsze stery ale nie wiem.

Jak w Halo leca reklamy na poczatku to mi tez dzwiek przytyka i szarpie.

Bo Nforce2 nie jest stworzony pod W98.

 

A poza tym po każdej tak radykalnej zmianie komponentów komputera wypadałoby, przeinstalować system od zera

Zgadzam się z tobą systemmtrzeba postawić od zera. Ja też miałem małe problemy po zmianie płyty nowy sytem wszystko załatwił, pozatym jeśli system to przynajmniej w2k lub xp zapomnij już o 98se to przeżytek czas leci.
Shit.

Wgralem "polecane" stery nvidii nForce_Win9x_2.41_english. Do tego najnowsze Catalysty do Radka 8500 wme-7-95-031028m-011774c. Wszystko chodzi super, jedynie wlasnie jak puszcze jakas gre to jest zwis.

 

A co do reinstalki to WIERZCIE mi ze to nie takie proste. Moj systemik mam dopieszczony, pelno ustawien, programow itp. Reinstalka to najgorsze co moze mi sie przydazyc :(( Dzien z glowy + drugi na poprawki.

 

Ma ktos jakis genialny pomysl poza reinstalacja ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobiłem DrutMODA i kurde korci mnie troche go podkręcić. :twisted: Ale kurde problem jest bo teraz na FSB200 SB po4sek trzymania palca na nim parzy :!: . Dlatego pytam ile najwięcej wyciągneliście bez Zalmana na SB. Bez niczego :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobiłem DrutMODA i kurde korci mnie troche go podkręcić.  :twisted: Ale kurde problem jest bo teraz na FSB200 SB po4sek trzymania palca na nim parzy :!: . Dlatego pytam ile najwięcej wyciągneliście bez Zalmana na SB. Bez niczego :?:

ja jade teraz na 235mhz full stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam problemy z mostkiem południowym strasznie sie grzeje :(.Nie wiem czemu producent nie zamontowal na nim rzadnego chlodzenia ??To duze niedopatrzenie.

 

Co proponujecie zamontowac na tym mostku??i w jaki sposob jest w tych sprawach jestem laikiem :).Brak tam jakichkolwiek zaczepow wiec pozostaje chyba tylko tasma dwustronna i jakis radiator.

Ogolnie z plyty jestem zadowolony posiadam wersje z SS.Szkoda ze sa problemy pod WIN 98 czy ktos zainstalowal poprawnie ta plyte pod tym systemem??

 

Pozdrawiam

Davidian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze obudowe masz za waska?  :wink:

Wlasnie nie, standardowa ATX no chyba ze od jakiegos czasu zmienil sie standard :))

Musze looknac w sklepie.

 

A co z tymi zwisami ? Ciagne najnowsze stery ale nie wiem.

Jak w Halo leca reklamy na poczatku to mi tez dzwiek przytyka i szarpie.

Bo Nforce2 nie jest stworzony pod W98.

 

A poza tym po każdej tak radykalnej zmianie komponentów komputera wypadałoby, przeinstalować system od zera

Zgadzam się z tobą systemmtrzeba postawić od zera. Ja też miałem małe problemy po zmianie płyty nowy sytem wszystko załatwił, pozatym jeśli system to przynajmniej w2k lub xp zapomnij już o 98se to przeżytek czas leci.
Shit.

Wgralem "polecane" stery nvidii nForce_Win9x_2.41_english. Do tego najnowsze Catalysty do Radka 8500 wme-7-95-031028m-011774c. Wszystko chodzi super, jedynie wlasnie jak puszcze jakas gre to jest zwis.

 

A co do reinstalki to WIERZCIE mi ze to nie takie proste. Moj systemik mam dopieszczony, pelno ustawien, programow itp. Reinstalka to najgorsze co moze mi sie przydazyc :(( Dzien z glowy + drugi na poprawki.

 

Ma ktos jakis genialny pomysl poza reinstalacja ? :)

Tak

 

Najpierw FORMAT, potem REINSTALL 8) to podstawa

 

I najlepiej od razu zainstaluj Win XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie,

problemów z NF7-S pod 98 jeszcze troszkę .. :(

pod XP-ekiem wszystki smiga aż miło a pod 98 same problemy, sprzęt: NF7-S 2.0, Barton 2500, 2x512 DDR400 Twinmos Twister, GF4Ti420 Gainwarda ... wszystko pod 98 niby jest okej do momentu zainstalowania sterów do grafiki ... po restarcie "błąd ochrony systemu windows" .. staruje jedynie w awaryjnym ... jak już napisałem pod drugim systemem (XP Pro) wszystko jest ok ...

 

jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś pomysł ?

tak, sformatuj partycje z 98 i zapomnij o tym systemie :lol:

ludzie, co wy tak sie uparliscie na tego 98? przeciez na nowym sprzecie jaki macie, to jakas pomylka!

rozumiem konfiga typu duron700+128RAM+RivaTNT itp.

A jak wam sie nie podobaja wodotryski w xp, to przeciez mozna je wszystkie wylaczyc, system wtedy "podobny" do 98, ale 10xstabilniejszy i bezproblemowy na nowym sprzecie!

a wiec formatowac dyski i wiecej nie pytac: "co mam zrobic bo na 98 mi nie dziala.." :!:

mam nadzieje, ze dotarlo do wszystkich zainteresowanych :wink:

aha, mowiac o xp nie wykluczam tez 2000/2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaki XP ? Ja mam jakis normalny XP Pro z przed roku. + by trzeba bylo jakies service packi czy juz jest jakis XP Pro SE ktorys tam ?

 

Poza tym drugie pytanie. Czy da sie w glupim XP wylaczyc w Exploratorze zeby jak go uruchomie wskakiwal od razu na dysk C: a nie na jakies dziwne katalogi typu Moje dokumenty czy Pulpit ?

Wogole chcialbym to wywalic z listy po lewej exploratorawlasnie takie wynalazki. Chcialbym zeby to bylo jak w W98 czyli tylko lista napedow i na koncu ewentualnie reszta smieci.

 

W sumie TO mnie najbardziej denerwuje w XP no i moze to ze ikony sa inne i sie nie mozna polapac cogdzie jest, ale to pewnie tylko na poczatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawidy --> no i właśnie w tym problem że potrzebuję 98 :( , moja córka ma troszke softu i gierke, które za cholerę nie chcą poojść na XP ... coż .. wrócę z roboty i dalej bedę walczył .... może coś z tego wyjdzie .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...