Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chcialem zapytac czy zwiekszenie napiecia AGP podniesie stabilnosc podkreconej karty i jaka jest rozsadna granica. Widzialem na screenach ze ludzie maja ustawione na 1,6.

 

I wreszczie zaczal mi sie grzac mostek południowy. Dlatego ze wlaczylem sieciowke. Jaki najlepiej dac radiator? Zalman zloty wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem zapytac czy zwiekszenie napiecia AGP podniesie stabilnosc podkreconej karty i jaka jest rozsadna granica. Widzialem na screenach ze ludzie maja ustawione na 1,6. 

 

I wreszczie zaczal mi sie grzac mostek południowy. Dlatego ze wlaczylem sieciowke. Jaki najlepiej dac radiator? Zalman zloty wystarczy?

Ja np na napieciu 1.5 na AGP mialem artefakty w grach, male ale jednak.

Po podniesieniu napiecia na 1.7 zniknely ale i temp jej wzrosla o jakies 2-3 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze tak bezposrednio ale musze pomoc kolesiowi ktory ma ta plytke(-s):

1.czy do taj plyty dodawany jest jakis program do monitorowania temperatur,napiec itp?? jezeli tak to jak sie nazywa. z gory dzieki i sorki za lamerskie pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtiam mam pyt na temat napięc czy mogą one być źle podawane przez Nf7-s rev2? mam chiefteca 1136H wszystkie napiecia sa OK ale na +12V podaję mi 11.5 i jest stabilne. Miałem modecoma 350 GTF i miałem podobną sytaucje ale jeszcze na -12V podawał -12.5V Teraz podaje -11.89V? Nie mam Voltomierza i nie mam jak to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak napięcia mogą być żle podawane, a nawet są hahaha rotfl, ja mam teraz w Aidzie 11.73V, a jak luknołem przed chwilą miernikiem to napięcie oscylowało w granicach 12.06-07 V.

Mam Chiefteca 420W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Mam mały dylemat będę zmieniał kompa będzie to taka konfiguracja:

Barton 2500+Mobile, 2x256(chyba HyperX), Radon 9800 pro His IceQ(bądź bez IceQ), Abit NF7-S rev 2.0, trzy dyski twarde (1Baraka 60GB, 1 Samsung 160(lub 120GB) SATA, 1 Samsung 40 GB) do tego DVD i nagrywarka CD(lub nagrywarka DVD). Mam w budzie zrobione oświetlenie 2x Katody UV, 4 wentylatory świecące.

Problem tyczy się zasilacza.

Czy 400W wystarczy??

W planach jest Antec

Trupower 480W ale jest trochę drogi na WGK ~571zł. Musi być dobry, bo będzie do o/c (może nawet do bardzo ostrego jak dam rade ). Doradzcie jeaki kupic, ten może inny równie dobry, ale nie droższy od tego Antec Trupower 480W.

Z góry dzięki za zainteresowanie i podpowiedz.

Pytałem sie juz na "Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !"

ale nikt nic nie pisze juz od 2 tygodni dlatego prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA

 

stwierdzilem ze zrobie jakas strone na ktorej byly by wszystkie najwazniejsze rzeczy zwiazane z ta plyta, tylko do tego jest podrzebna drobna pomoc z waszej strony - co powinno znalesc sie na tej stronie, piszcie wszytsko co wazne (najlepiej na priv) jak skoncze to podam adres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, w jaki sposob chlodzicie NB ? Chcialbym sie pozbyc wiatraka bo wyje jak opentany. Czy pasywne chlodzenie w postaci radiatroa wystarczy ? ( i jesli tak to jakich uzywacie ). Mam juz WC na procesorze i zawsze mozna zalozyc na NB tyle ze nie wiem czy to koneiczne. Pracuje na napieciu 1.9 i fsb 175. Wiem ze pewnie bylo juz to omaiwane ale uwierzcie uzylem opcji search :) i nie znalazelm odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było tysiac razy .. jak masz ac i cos ci powiewa "z góry" to montuj zm32 albo zm47 .. jak masz wode na procku to dodatkowo trza by czyms ten radiator ktory zamontuje se na nb jednak owiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA

 

stwierdzilem ze zrobie jakas strone na ktorej byly by wszystkie najwazniejsze rzeczy zwiazane z ta plyta, tylko do tego jest podrzebna drobna pomoc z waszej strony - co powinno znalesc sie na tej stronie, piszcie wszytsko co wazne (najlepiej na priv) jak skoncze to podam adres

Jestem ZA już od dawna czekałem jak ktoś zrobi takie coś temat się zamknie i umiesci w FAQu Można tam dac wszystko o co ludzie pyt 100 razy bo chyba nikomu się nie chce czytac tych 130 stron.

W miarę moich możliwości postaram ci się pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kompie mamy w ulubionych mam taka stronkę, po angielsku. mnóstwo informacji - i jedna bardzo ciekawa - włączone urządzenie USB2 pieprzy napięcia i podnosi temp. procka.. koleś podał screeny na przyjkładzie nagrywarki podłączanej przez usb - ciekawa sprawa.

 

wrzucę potem link..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć !  

Mam mały dylemat będę zmieniał kompa będzie to taka konfiguracja:  

Barton 2500+Mobile, 2x256(chyba HyperX), Radon 9800 pro His IceQ(bądź bez IceQ), Abit NF7-S rev 2.0, trzy dyski twarde (1Baraka 60GB, 1 Samsung 160(lub 120GB) SATA, 1 Samsung 40 GB) do tego DVD i nagrywarka CD(lub nagrywarka DVD). Mam w budzie zrobione oświetlenie 2x Katody UV, 4 wentylatory świecące.  

Problem tyczy się zasilacza.  

Czy 400W wystarczy??  

W planach jest Antec  

Trupower 480W ale jest trochę drogi na WGK ~571zł. Musi być dobry, bo będzie do o/c (może nawet do bardzo ostrego jak dam rade  ). Doradzcie jeaki kupic, ten może inny równie dobry, ale nie droższy od tego Antec Trupower 480W.  

Z góry dzięki za zainteresowanie i podpowiedz.

Pytałem sie juz na "Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !"

ale nikt nic nie pisze juz od 2 tygodni dlatego prosze o pomoc!

wybrałeś bardzo niewłaściwy temat...

Myślę, że porządne 400W to uciągnie, to z Twojego podpisu raczej nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale ja nadal jestem zdania ze lepiej dojsc samemu :))

skoro ja znalazlem przy pomocy mozgu i google to kazdy moze :))

chyba nie jestem jakims mega mozgiem wyjątkiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co ty chcesz tam zakladac? w tym topicu jest all .. chcesz podjac sie zebrania tego w jedna całosc? to zrob to i wpisz w jednego posta ludzie ci ozłoca a my (znudzeni wiecznymi odpowiedziami na te same pytania) bedziemy z dumą noob'ów odsyłac do twoje posta w ktorym wsio zostalo wytłumaczone .. np ;)

a zeby nie bylo ze jestem wredny czy ze sie czepiam to dodam:

POWODZENIA :D

 

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem juz jakas podstawe strony - piszcie na priv co jeszcze trzeba umiescic 

 

www.abit-nf7s.prv.pl

 

TBIASZ NIECH BÓG WYNAGRODZI CI W DZIECIACH......KRÓLU ZŁOTY

 

 

:P :P :P :P :P :P :lol: :lol: :lol:

 

w sumie troszki juz wiem ( nie za duzo )o tej płycie..ale ta stronka po prostu rox i tyle !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko, ktos kiedys dal linka do proga co obnizal temp na cpu i tez na nb, mialem to wczesniej i bylo spox, ale niestety dysk padl i stracilem dane :cry: , a szukam i nie moge znalesc tego proga, ma ktos go :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko, ktos kiedys dal linka do proga co obnizal temp na cpu i tez na nb, mialem to wczesniej i bylo spox, ale niestety dysk padl i stracilem dane  :cry: , a szukam i nie moge znalesc tego proga, ma ktos go  :?:

nie wiem.....czy chodzi ci o ten program ktory służy do regulacji temperatury i mozna dokladnie wykalibrować sobie wskazania czujników

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=675...48d8340048c41c0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...