Skocz do zawartości
nayem

Hd 4850 Vs Gts 250

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Mam dylemat, co wybrać do następującej konfiguracji:

 

E6300 2,8GHz

3GB RAM

PSU Chieftec 400W

 

Biorę pod uwage generalnie dwie opcje:

 

ATI RADEON HD 4850 512MB vs NVIDIA GEFORCE GTS 250 512MB

 

Konkretne modele:

 

Radek i dżifors

 

 

 

Z testów wynikałoby, że karty stoją na BARDZO wyrównanym poziomie, jednakże wtrące swoje 3 grosze:

1.Konfig będzie używany głównie do grania, może nvidia byłaby lepsza ze względu na optymalizację wielu gier pod jej karty ?

2.Słyszałem, że sporo modeli 4850, zarówno ref jak i niereferencyjne, mają dość głośne chłodzenie, jak to jest naprawdę ?

3. Galaxy...czy ta marka nie straciła na swojej klasie ? Ostatnia moja karta z jej fabryki to 7300GT ponad 3 lata temu i nie zawiodłem się ani trochę. Ale wiadomo, że times change i może coś sie w tym aspekcie zmieniło ?

Bo generalnie to jestem bardziej napalony na tego GeForce, w końcu za 4 stówy Galaxy, to może być ładne OC.

 

 

Wszelkie - konkretne i na temat - uwagi będą mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po oc hd4850 zje tego geforce'a

Ale gts250 nie kręci się :lol: , bez oc obydwu kart gts250 jest szybszy praktycznie w każdej grze. Na którymś forum widziałem palita gts250 po zmianie chłodzenia na S1 poleciał na 850(2100)/1250 czyli bardzo słabo :lol2: , oczywiście bez żadnych vmodów , 9800gtx jeszcze lepiej się kręcą bo mają wyższe napięcie na gpu. Jeżeli liczy się cena to 4850 , jeżeli większa bez problemowość w grach zarówno w nowych , jak i starych to gts250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z głośnością ? O radkach 4850 nasłyszałem się trochę, ale zapewne te GTSy nie są lepsze...?

W zasadzie model Radka podałem pierwszy z brzegu (fakt, najtańszy), ale mam do max 450zł na grafike.

 

Czyli co, te GTSy sie nie kręcą tak fajnie ? :o A co z tym Galaxy ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 450zł dostępny jest Sapphire hd4850 z chłodzeniem vapor-x, które jest bardzo ciche i wydajne. W dodatku na karcie zamontowano lepsze podzespoły które znacząco zmniejszają pobór prądu. Karta powinna prezentować wydajność (w zależności od gry) raz niewiele lepsza, a raz minimalnie gorsza od gts250.

Edytowane przez Jar3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, słyszałem o tym modelu Vapor-X. Jednakże nie potrafie znaleźć tej karty w cenie 450zł, a więcej po prostu dać nie moge :P

 

Tiaa...co by tu robić, jutro strace dostęp do tego tymczasowego kompa i trzeba by coś zamówić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, słyszałem o tym modelu Vapor-X. Jednakże nie potrafie znaleźć tej karty w cenie 450zł, a więcej po prostu dać nie moge :P

 

Tiaa...co by tu robić, jutro strace dostęp do tego tymczasowego kompa i trzeba by coś zamówić :D

Poszukaj na esc, bodajże właśnie tam widziałem te kartę. Edytowane przez Jar3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak głośność supertaniego powercolora 4850 z chłodzeniem arctic cooling? ma też radiator na sekcji. Dla mnie ta karta wygląda idealnie czemu jej nie polecamy. Kumplowi złożyłem zestaw z 4870 powercolora także z niereferencyjnym chłodzeniem i jest w miarę cichy, nie rzuca się na ucho w reszta zestawu poza tymczasowym box na procu jest cicha, więc było by słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powercolor jest niezłą opcją pod warunkiem że zdejmiesz wentylator z radiatora (jest zsuwany) i założysz jakiś cichy 92 na paskach, mam tak zrobione na HD4670 od Asusa z tym samym chłodzeniem i jest cicho i chłodniej.

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam w tym temacie bo nie będę zakładał nowego.

którą z tych kart opłaca się brać i czy wogule się opłaca je brać za te ceny. a więc chciałbym wziąć kartę w sklepie w okolicy no i oni w ofercie mają te karty

asusa eah4850 za 442

asusa engts250 za 479

Gigabyte Radeon HD4850 zalmana za429

sapphirehd4850 za436

msi 4850za 458

msi gts250521

który z nich wziąć czy to się opłaca?

ps nie przeszkadza mi hałas

Edytowane przez kubolin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi o to, że on podał limit do 500zł więc nie widzę sensu kupować 4850 skoro za taką kasę można mieć już 4870 :winki:

a autor pisał:

Tak, słyszałem o tym modelu Vapor-X. Jednakże nie potrafie znaleźć tej karty w cenie 450zł, a więcej po prostu dać nie moge :P

 

Tiaa...co by tu robić, jutro strace dostęp do tego tymczasowego kompa i trzeba by coś zamówić :D

Więc jednak 4870, za drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Ten proc HD4850 będzie ograniczał.

Ale gdyby miał x3 710 to by nie ograniczał? No ale Ty pomógłbyś mu podkręcić i miałby chłopak supercomputer :D

Kumpel ma E6300 i GTX 260 i wszystko chodziło bez kręcenia-dopiero jak odpalił GTA4 to trza było deko go skręcić,bo ta gra wysysa proca niestety :D

Wystarczy że przestawi magistralę na 333 i nic nie będzie ograniczał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...