Skocz do zawartości
bagienny

Konkurs Be Quiet! - Wybierz Najlepszą Pracę!

Rekomendowane odpowiedzi

Ojj znów malkontenci się znaleźli. Panowie to zabawa. Nie wybieramy tu wyglądu naszej flagi. My ustalamy zasady tej gry, nie wszystkim się one muszą podobać a tym bardziej się z nimi zgadzać.

 

Co do samego konkursu. Prace 11 oraz 12 zostały usunięte z konkursu za złamanie punktu o namawianiu innych użytkowników do oddawania głosów na daną pracę. Uczestnik konkursu chyba nie wziął sobie tego do serca więc wyleciał z konkursu i otrzymał stosowne procenty. Niech to będzie ostrzeżenie. Powtarzam jeszcze raz, monitoruje konkurs i widzę matactwa więc nie wygłupiajcie się bezsensownie bo można za to mocno oberwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawa związana z łamaniem praw autorskich i nagrody za kilkaset złotych nie idą w parze.

Będziesz miał okazję pozwać zwycięzcę, o ile oczywiście wygra "szemrana" praca. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za to skąd uczestnicy wzięli materiały oraz inspiracje, to już nie n alezy do naszych kompetencji. Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MandraX - o gustach się nie dyskutuje.

 

@Caleb - Nie tylko zwyciezce, osoba która pomimo zawiadomienia o naruszeniu praw nie zwraca na to uwagi, a wręcz promuje ten czyn też łapie się na odpowiedzialność. Chociaz by nawet z "niezawiadomienia o popełnianym przestępstwie". Dziwi mnie fakt że o modyfikowanych os'ach nie można pisać na forum, a promuje się właśnie bezpośrednie naruszenie prawa autorskiego. Dobra zabawa niestety się skończyła zanim się rozpoczęła.

 

Warto dla przypomnienia więc że z Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631 o prawie autorskim i prawach pokrewnych wynika:

nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania

a żeby nikt nikomu nie zarzucił że "Pewnie i tak nie macie oryginalnego oprogramowania" to na dokładke:

Ochrona przysługuje twórcy niezależnie od spełnienia jakichkolwiek formalności.

Szanuje ten portal, korzystam z niego prawie codziennie, ale nie zmienia to faktu że jeśli mamy się szanować wzajemnie to trzeba się trzymać pewnych reguł.

Ja już i tak nie wygram, ale inni mieliby jeszcze szanse, gdyby wszystko było jak powinno, a nie jak się wydaje że być powinno.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła już taka wypowiedź, ale powtórzę raz jeszcze, bo zalezy na tym z pewnością nie tylko mnie. Miło by było gdyby zostały ujawnione prace, które nie dostały się do trzeciego etapu. Kiedy patrze jakie prace zakwalifikowały się do finału zżera mnie ciekawość zobaczenia tych odrzuconych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła już taka wypowiedź, ale powtórzę raz jeszcze, bo zalezy na tym z pewnością nie tylko mnie. Miło by było gdyby zostały ujawnione prace, które nie dostały się do trzeciego etapu. Kiedy patrze jakie prace zakwalifikowały się do finału zżera mnie ciekawość zobaczenia tych odrzuconych.

[...]Jak sponsor wyrazi zgodę to oczywiście po zakończeniu konkursu pokażę wszystkie prace.

Panowie proszę, bez zbędnych ekscytacji i mowie o prawach autorskich. Sponsor ustalił zasady i proszę się ich trzymać. Te zdjęcia, o których mowa w temacie praw autorskich są ogólnie dostępne w sieci i jeśli dobrze pamiętacie to Joe Monster.org, Fotka.pl oraz Filmweb.pl nie wnosiły sprzeciwów, że w ich konkursach podobne prace z takimi samymi grafikami brały udział a nawet wygrywały. Proszę wstrzymać się od komentarzy tego typu bo nic nie wnoszą do dyskusji i nie zmienią wyników głosowania. Bardzo dziękuje za uwagę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i praca 'be quiet honey' pierwszą lokate zajmuje - coś tak podejrzewałem, że ten konkurs tak będzie wyglądał ;P dobre prace zostaną niedocenione i wygra jakiś chłam ;)

Cóż, użytkownicy oceniają - ich gusta, ich głosy :> Co do praw autorskich, to jako osoba która pisała o tym pracę na studiach, mam do nich pełny respekt. Sęk w tym że nie jesteśmy organem śledczym, ani nie możemy obiektywnie stwierdzić czy taka lub inna osoba do danej grafiki nie posiada praw. Gdyby autor wystosował do nas postulat o naruszeniu jego dobra, reakcja byłaby natychmiastowa.

 

chlopaki, to o zabawe chodzi przede wszytskim !

Niektórym chodzi tylko i wyłącznie o nagrody, taka prawda... trudno się dziwić są smakowite, ale akurat osoby bijące pianę albo są uczestnikami, albo ich prace nie przeszły dalej, więc intencje ich działania w przeważającej ilości są co najmniej dwuznaczne :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale akurat osoby bijące pianę albo są uczestnikami, albo ich prace nie przeszły dalej, więc intencje ich działania w przeważającej ilości są co najmniej dwuznaczne :>

Oczywiście jest to prawda. Po prostu boli fakt, że praca wykonana w pięć minut wygrywa z pracą, na którą poświęcono dwa dni (i nie ma to nic wspólnego z "szybkością tworzenia" wynikającą z doświadczenia). Cóż, świat jest brutalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że takich negatywnych emocji byłoby mniej, gdyby serwisy i sponsorzy podejmujący się organizacji takich graficznych konkursów (nie tylko na PPC) na poważnie do tego podchodzili. Póki co większość organizatorów po prostu to zadanie przerasta. Trudno się potem dziwić takim a nie innym reakcjom ludzi. Jeśli kogoś coś przerasta, to niech o organizowaniu takich konkursów nawet nie myśli. Wtedy i serwis zachowa twarz, sponsor nie pogorszy swojej reputacji, a ludzie nie stracą czasu i nerwów na tworzenie czegoś oryginalnego, co w ostatecznym rozrachunku zostanie odrzucone. Nie zdziwiłbym się gdyby odrzucone prace, pomijając moją, 'połknęły' jakościowo większość finałowych.

 

Wiadomo, że nie wszystkich idzie zadowolić, ale jeśli większość prac to gotowa grafika z internetu+logo sponsora i nic więcej, to od razu widać że coś tu jest nie tak. Takie konkursy nie mają nic wspólnego z dobrą zabawą.

Edytowane przez blood2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frustracja spowodowana niespełnionymi ambicjami tudzież żalem też do najzdrowszych nie należy :> Z punktu widzenia uczestnika, takie dochodzenie kto dopuścił się plagiatu, a kto nie - wydaje się banalne. My nie wiemy skąd, od kogo, jakim sposobem i na jakich prawach uczestnicy konkursu weszli w posiadanie pewnych grafik - może je odkupili od autora, a może zwędzili? Skąd tym masz taką pewność - nie śmiem zgadywać. Niby jak to sobie wyobrażasz, że każdą pracę zmuszeni bylibyśmy prześwietlić i przeprowadzić dla niej osobne śledztwo? Cóż, nie mamy takich możliwości podobnie jak inne portale, możemy tylko domniemywać. Ja zagłosowałem osobiście na pracę absolutnie twórczą, ale jak widać po głosowaniu nie cieszy się ona wielkim poparciem i nie mnie oceniać czemu :> O gustach się nie dyskutuje. Ironio, gdyby wygrała autorska praca prawdopodobnie pretensji byłoby znacznie mniej widać forma pytań jest bezpieczniejsza i wzbudza mniej kontrowersji. Nie wiem kto wygra, ale już mi szkoda go bo się zacznie nagonka.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojeju..... Polaczek jak zwykle na wszystkim się najlepiej zna i ze wszystkiego jest nie zadowolony.

Nie ma konkursów to jest źle bo lipna organizacja. Są konkursy to też jest źle bo czyjaś praca się nie dostała.

 

A najśmieszniejsze to są manifestacje o zaskarżenie kogoś o nieegzekwowanie praw autorskich.

 

Wiadomo, że nie wszystkich idzie zadowolić, ale jeśli większość prac to gotowa grafika z internetu+logo sponsora i nic więcej, to od razu widać że coś tu jest nie tak. Takie konkursy nie mają nic wspólnego z dobrą zabawą.

Liczy się efekt końcowy.... Było trzeba zrobić tak samo i też byś wygrał.

 

Wtedy i serwis zachowa twarz, sponsor nie pogorszy swojej reputacji...

:wacko: Z pewnością spadnie sprzedaż produktów BQ. A serwis straci na odsłonach... Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojeju..... Polaczek jak zwykle na wszystkim się najlepiej zna i ze wszystkiego jest nie zadowolony.

Nie ma konkursów to jest źle bo lipna organizacja. Są konkursy to też jest źle bo czyjaś praca się nie dostała.

Nie podoba Ci sie Polska to idź sobie na zagraniczne fora i tam siedź, a jak nie to nie pisz tu takich rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może redakcja doda do następnego konkursu punkt w regulaminie:

# Wyłącznie dla osób dojrzałych psychicznie jak i emocjonalnie.

 

Ludzie, czy wy nie rozumiecie o co chodzi w konkursach? Tu w tym o DOBRĄ ZABAWĘ. Nie o wykazanie się talentem graficznym na skale międzynarodową w którym liczy się oryginalność. Może to przerasta możliwości intelektualne niektórych ludzi - by pojąć - że tutaj nie chodziło o to czy ktoś wklei do obrazka z sieci logo BQ, czy będzie siedział tydzień i robił coś od zera. Liczy się efekt końcowy na który albo ludzie zagłosują, albo nie.

Masz talent jako grafik, a praca została odrzucona/niepopularna i masz o to żal do kogo? Redakcji? Sponsora? Użytkowników? Ludzie niedojrzali emocjonalnie widzą problem zawsze gdzieś indziej niż w samym sobie. Widać nie znasz "rynku dobrej zabawy" w którym niekoniecznie chodzi o talent, a trafienie w gusta publiczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blood2 słuchaj, sorry lecz twoja praca nie przypadła mi do gustu. Była mało przemyślana i nie zrobiła na mnie wrażenia. Mi o wiele bardziej podobały się prace innych osób lecz jak widzisz komisja wybiera i razem podejmujemy decyzje. Czy się napracowałeś czy nie, trudno nie wygrałeś i tyle. Wiele osób nie wygrało choć się starało ale liczy się "fan" a nie płacz ile się godzin spędziło przy jej tworzeniu. Możecie się z tym zgadzać lub nie, trudno macie prawo do tego ale proszę was, nie zabierajcie mi chęci tworzenia konkursów bo może wam to na rękę bo jesteście psychiczni i nienawidzicie świata bo innym wychodzi a wam nie, ale większość z czytelników z miłą chęcią was za to zlincz... bo lubi brać udział w konkursach a malkontenci tylko psują to wszystko. Nie bije tylko do ciebie blood2 ale do wszystkich, którym zawsze coś się nie podoba. Ludzie nie pasuje, przestańcie brać udział w konkursach i omijajcie je z daleka. Nie nadajecie się do nich.

 

Przez to narzekanie już nie mam sił pisać newsa o zwycięzcach. Nabiorę ich trochę to może jeszcze dzisiaj napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...