Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Może inaczej. Socket A powoli odchodzi do lamusa. Spróbuj gdzieś nabyć to mobo jako nówkę?

 

Wszyscy którzy nie potrafili się nia posługiwać dawno ją sprzedali. Wszyscy których stać na "awans" na A64+ też musieli oddać Solteki.

 

Tylko ja tak się zatrzymałem na tym - ale do moich zastosowań starcza. A że nie sprawia kłopotów to nic nie piszę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh. a moja(ex) mobo poszla na gware (3 dni przed uplywem :D ) i oczywiscie nieuznali, bo "upalenie monohromatyczne...itd" nie kwalifikuje sie na gwarancje.W sumie to sie niedziwie, bo sprawdzajac samo mobo (powyciagalem wsio, nawet cpu) cod dupneło i zaśmierdzialo :D , tyle ze imho niepowinno "dupnąć".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem na allegro używaną SL-75FRN2 i mam taki problem, że nie mam dzwieku.

Zintegrowana karta jest właczona w biosie, sterwoniki zainstalowane (probowane Nvidi, Realteca), menadrzer urządzen też ja pokazuję normalnie, wtyczka dobrze podłączona (nawet była wpinana wszędzie gdzie tylko chiała wejść) i z głośników nie wydobywa się zaden dzwięk (probowane na róznych zestawach).

Kolo twierdzi, że płyta była testowana pod każdym wzgledem i dźwiek był.

I co mam teraz dać 100 zł dodatkowo na Sound Blastera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczny objaw miałem przy uwalonej dźwiękówce na tej MOBO. Prawda jest taka, że mogłeś ją sam uwalić przy podłączaniu głośników. Za 20zł. możesz już sobie kupić jakąś Yamahę (ja tak mam) na PCI. Jakość dźwięku bez zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczny objaw miałem przy uwalonej dźwiękówce na tej MOBO. Prawda jest taka, że mogłeś ją sam uwalić przy podłączaniu głośników. Za 20zł. możesz już sobie kupić jakąś Yamahę (ja tak mam) na PCI. Jakość dźwięku bez zastrzeżeń.

Ja wiem, normalnie podłączałem głosniki. Nie wiem jak mógłbym to zepsuć. Na ECS i Gigabyte stosowałem tą samą procedure :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem po forum i po necie, ale nic konkretnego się nie dowiedziałem.

Mój Thorton 2200+ ma takie oznaczenie: AQXFA 0339MPMW, czy posiada on fabrycznie odblokowany mnożnik, jeśli nie czy jest mozliwość odblokowania go samemu w tej serii?

Chodzi mi o puszczenie go na tym solteku synchronicznie z pamięciami na 200 MHz, żeby dać pamięci w dualu. Zwiększając samo FSB to napewno nie dobije do 200.

Prosiłbym o jakieś rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem sprawdzić samemu, czy proc ma odblokowany mnożnik? Przestawiasz w biosie mnożnik na mniejszą wartość (np.x10) i sprawdzasz, czy komp uruchomi się z nowym taktowaniem.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam problem z płytą Soltek 75FRN3-L, ale wpiszę się do tego tematu. Wszystko wskazuje, że na płycie spalił się port AGP... żadna włożona do niego karta nie chce działać. Co najdziwniejsze to płytka poza tym działa bez zarzutów, włożyłem kartę PCI i wszystko jest ok. Mam do Was pytanie: czy zna ktoś jakiś serwis płyt Solteka? Czy wogóle da (i opłaca) się coś takiego naprawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie moze jest ono w tym temacie ale sami rozumiecie 90 sttron :)

A wiec czy ktos mial problem na tej plycie z grafika GF4Ti 4200 ?? Bo ja takowa posiadam i plyta ma problemy z uruchomieniem z nia.Plyta z innymi kartami (fx5200) chodzi bez problemu a grafa z innymi Plytami (kt333) chodzi tez bez problemu :) WIec wystepuje miedzy nimi jakis konflikt.

Mozna jakos ten problem rozwiazac??Jakis bios czy cos??

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na górze tej strony pisałem że wszystko działa... no może nie do końca.

 

Czy ktoś ma pomysł na to jak na tej płycie zmienić PCI Latency?? W Biosie 1.7D żadnych ustawień na ten temat.

 

Pytanie: czy ktoś kto ma inny bios ma aktywne te opcje? A może da rade to zmienić spod windy? Sam już nie wiem, ale potrzebna mi jest zmaiana PCI Lat bo mi kX świrują (bug, który od 3 lat jest nie do rozwiązania :| )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat bo mam pytanie. Cały czas jadę na solteku (sig) i zakupiłem osatnio dysk samsunga sata. Czy dysk nie będzie wykrywany jako samsung itd. w windzie tylko jako promise/stripe....? Sama nazwa mi nie przeszkadza ale chodzi mi o to czy w ten sposób kiedy dysk chodzi pod kontrolerem promise jest w pełni wykorzystywany jeśli chodzi o jego szybkość. Sprawdzałem obecnie szybkość to około 60 Mb/s. Może wypowie się ktoś kto używa sata na tej płycie (chociaż niewielu już użytkowników pozostało).

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam nastęþujący problem: mój soltek się spalił :/ i nie wiem jak odzyskać dane z macierzy raid0 na zintegrowanym kontrolerze sata. Czy macie jakies pomysły? Ktoś z Was miał podobny problem?

 

Jedynym rozwiązaniem będzie podłączenie dysków do identycznego kontrolera?

 

Dzięki za pomoc.

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uj tak na święta Ci się płyta spaliła??...... Nie dobrze, jak ty żeś to zrobił??

 

W sumie Yogi ma rację, chyba nic innego we własnym zakresie nie wskórasz. Poszukaj takiej płyty jak twoja to będzie git.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uj tak na święta Ci się płyta spaliła??...... Nie dobrze, jak ty żeś to zrobił??

Nom, niestety :/ Odlutował się stabilizator napięcia koło procka (taka czarna kosteczka) - tzn nie oderwał się tylko się obsunął. Ponowne, prawidłowe przylutowanie nic nie pomogło.

 

No szkoda że nie ma innej opcji. Tak myślałem jeszcze żeby podłączyć do innego kontrolera i utworzyć nową macierz, wprowadzając te same parametry. Ale to chyba za duże ryzyko,co? Nie uśmiecha mi sie jeszcze raz kupować tego Solteka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam mam taie coś:

Płyta Soltek SL-75FRN2-L |bios 1.7L|

Athlon 2200+ chciałbym go wykręcić na 2,8 ( procek jest bloknięty) ale zmieniając fsb wskakuje na 2.8

pamięci 2x512mb patriot 400

zasiłke 360W chieftec HPC-360-302 DF 360W

Grafa radek x1650 pro

 

ogólnie cos jest nie tak grafa przycina i ogólnie komp coś spowalnia. Nie wiem co robić może jakieś sugestie????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery od grafy mam najnowsze jakie są, komp nie dawno był formatowany ale ostatnio zmieniłem kupiłem ta grafe bo miałem na nią zniżkę. Może jeszcze raz formata zrobić........już sam nie wiem

 

Jeszcze jedno niech mi ktoś powie jaki najszybszy procek można wrzucić do tej płyty??? wiem że atlonki xp ale czy AMD ATHLON XP-M 2400+ W WERSJI MOBILNEJ BARTON 512KB CACHE L2 albo może coś polecicie???????????

Edytowane przez alvaren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz ta mobo sporo czasu, od czasow jej swietnosci :mrgreen:

 

Ostatnio jednak pojawil sie maly problem. Gdy wylacze kompa na dluzej (na noc naprzyklad) po ponownym wlaczeniu resetuja mi sie ustawienia biosu (idzie na default), winda XP rowniez ma zresetowany czas (godzina 00 i rok 03). Gdy kompa wylacze tylko na jakies pol godzinki wszystko jest ok . Rozumiem ze pora wymienic ta bateryjke i ze to ona jest sprawca tych klopotow ? Bo jesli nie to co moze byc ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Trochę już minęło od premiery tej płyty, a ja nadal ją mam. Od 4 lat komputer chodzi non stop (dzień normalne korzystanie, w nocy ściąganie plików) i ma się dobrze.

 

Mam jednak pytanie, czy ktoś wie, skąd można ściągnąć jakiś bios do niej? Wszystkie linki są martwe, dosłownie wszystkie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...