Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Help :!: jeszcze raz HELP :!:

SL-75FRN2-L - kupiłem płytke na allegro używkę i za nic w świecie nie moge odpalić żadnego win NT. Wszystko sie instaluje ok. lecz gdy zainstaluje stery od grafiki to przy ponownym ładowaniu, tuz po ekranie uruchamiania monitor przechodzi w StandBY i gód baj !! po 20 sec reset samoczynny. Oczywiście odpałka w trybie awaryjnym i komunikat coś w stylu "Nie można było załadować sterownika ekranu".

Instaluje kolejno - winde XP - SP1 - DX9 - NForceware - Ati driver

Sam niewiem co począć ? Towarzysze i obywatele Pamażditie :!:

 

Mam w moim złomie nast. paście :

XP 2200@13.5x166 Thorton (jeszcze nie zbartoniał)

Ati 9100 290/230 ; WD80GB; SBLive!5.1;

TwinMos3200; o nieszczęsny egzempalaż Solteka z biosem D1.7LFB;

i zasiłke wątpliwej jakości ModeCom350W.

 

Witam i pozdrawiam wszystkich uczestników - mam nadzieje tu częściej gościć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> conti odnośnie tego zwrotu "At 12 VDC peak loading, regulation at the +12 VDC output can go to the +/- 10% " to dla kazdej zasilki podawana jesyt moc uzytkowa a nie maksymalna. Dla mocy nominalnej warość wahań napiecia zawiera sie w wartosciach wyznaczonych przez standard ATX dla wartosci maksymalnych ten zakres mozy byc szerszy. Gdzies spotkalem sie ze stwierdzeniem ze moc zwykla uzytkowa nie powinna przerkraczać 70% mocy maksymalnej ale nie da sobie za to reki uciąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipo chodzi mi o te na plusie 12V a nie na minusie 12V

Jeśli masz +12V większe np 12,25V to jest jak najbardziej wporzo, ja miałem na mysli sytuacje kiedy +12V jest np 11,75V to wtedy jest to totalna porażka, owszem sprzęt działa ale moze sie zwieszac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BlackDeath43 – powtórzę jeszcze raz poczytaj na str 60 dokładnie tam pisałem żeby nie ustawiać na turbo, agresive itp. Tylko optimal jak chcesz uzyskać wysokie fsb no i walnij tym pamiątkom z 2.7-2.8V nic im nie będzie i jeżeli 10x210 ci nie pójdzie to tak jak mówiłem konflikt płyta pamięci jeszcze ewentualnie możesz trochę przycisnąć i poruszać radiatorekiem na chipsecie albo lepiej dołożyć pasty bo może być sucho, ale jak dla mnie to na 80% wina pamiątek i tego że niebyt wyraźnie czytasz str. 60 ??? bo mam nadzieje że zworkę przy Procku przełożyłeś na ustawienie 166/200 ?????? jeżeli coś nie pójdzie to poczytaj na 61str.!!! :wink:

 

 

Numerek- ja nie wiem za wiele o systemie WIN NT po za tym, że jest stary i wiele rzeczy nie chce na nim chodzić typu gry programy itp. I z tego co pamiętam to tam wyszło chyba już z

SP4 albo SP6!!! I może w tym problem no i sterowniki dla XP i 2000 ani od 98, ME nie pasują do tego NT!!!! a jeżeli chodzi o tom twoja zasiłkę to bym się chętnie z tobą zamienił i dopłacił z 50zł!!! :wink: :)

 

Conti- a skąd wiesz że Abit zasila z 12V bo też się nad tym zastanowiłem jak zobaczyłem że jego kondziołki przy socked są na 16V ale wydaje mi się że to by było nie mądre bo 12V w zasiłkach ma najmniej Wat i poza tym wiele sprzętów z tego napięcia korzysta!!!?????

:roll: :?:

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja nie wiem za wiele o systemie WIN NT po za tym, że jest stary i wiele rzeczy nie chce na nim chodzić typu gry programy itp. I z tego co pamiętam to tam wyszło chyba już z  

SP4 albo SP6!!! I może w tym problem no i sterowniki dla XP i 2000 ani od 98, ME nie pasują do tego NT!!!!

Rzeczywiście się nie znasz. System NT nie oznacza Windows NT!!! Win 2k, XP i 2003 bazują na systemie NT. Charakteryzuje się on wielowątkowością i nie jest nakładką pod dosa (tak jak w przypadku serii 9x/Me). Do tego jego konstrukcja wyklucza używanie sterowników od 9x/Me, gdyż muszą one być napisane w inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ztego co pamietam to chyba zawsze z lini 5V ale głowy niedam sobie urwać z 12V to napewno grafa bierze !!!??? a z 3.3V to chyba pamiatki ? :lol:

jesli chodzi o naszego Solteka i wiekszosc mobos z dodatkowym zlaczem 12V latwo sprawdzic ze proc jest zasialny glownie z linii +12V. wystarczy objerzec napiecie przed pokrecaniem i po o/c. 12V wyraznie spadnie->>>bo proc podkrecony potrzebuje wiecej mocy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti- a skąd wiesz że Abit zasila z 12V bo też się nad tym zastanowiłem jak zobaczyłem że jego kondziołki przy socked są na 16V ale wydaje mi się że to by było nie mądre bo 12V w zasiłkach ma najmniej VAT i poza tym wiele sprzętów z tego napięcia korzysta!!!????

Przeczytałem wątek o NF-7. Oj to prawie bolało. Wszystkie Abity na nForce2 zasilają procek z lini 12V, dlatego zalecają dla tych płyt zasilacze z jak największą ilością "A" na lini 12V. Jest to przyczyną m.in. tego, że u niektórych "abitowców" wysiają chiefteci.

 

wojtt - użytkownicy Epoxów (nForce2) twierdzą, że jest ona zasilana przede wszyskim z lini 5V. Zresztą przy o/c rośnie im 12V a 5V spada. Przy abitach odwrotnie - 12V spada a 5V rośnie.

 

Numerek - określ który to z modecomów 350W. Są 4 modele :) . Których wind próbowałeś ?? Jakich sterowników?? Czy bez instalacji sterowników winda działa?? Co masz ustawione w biosie odnośnie karty graficznej ?? Probowałeś ustawić bios na default, bez o/c, wszystkie opcje standard, fastwrite off?? Poza tym nie forceware (to dla grafiki) tylko nforce driver najlepiej w wersji 4-24 i bez sterownika ide.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do NT i 2000/XP to bym sie kucił bo to chyba całkiem inne jądra!!!

 

jeżeli na naszej płycie korzysta z 12V to jaki cudem mi chodzi 2222Mhz 1.75V gdy zasilacz na tej lini ma tylko 7A czyli max 84W ???? troche to dziwne ???? :?: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do NT i 2000/XP to bym sie kucił bo to chyba całkiem inne jądra!!!

 

jeżeli na naszej płycie korzysta z 12V to jaki cudem mi chodzi 2222Mhz 1.75V gdy zasilacz na tej lini ma tylko 7A czyli max 84W ???? troche to dziwne ???? :?:  :roll:

Oczywiście że 2000/XP jest na jądrze NT!!! Poszukaj informacji jak nie wierzysz.

 

Idzie z 12V niestety, a do tego ma zasilanie 2fazowe :( (choć mogę się mylić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do NT i 2000/XP to bym sie kucił bo to chyba całkiem inne jądra!!!

Mylisz się, przedewszystkim niektóre stery z NT da sie wykorzystaćw XP/2000, spróbuj tej sztuki w Win98/ME. Przedewszytkim W2000 na początku przed otrzymaniem oficjalnej nazwy kodowo wabił sie NT 5.0

 

jeżeli na naszej płycie korzysta z 12V to jaki cudem mi chodzi 2222Mhz 1.75V gdy zasilacz na tej lini ma tylko 7A czyli max 84W ???? troche to dziwne ???? :?:  :roll:

Żaden zasilacz nawet markowy nie daje całej mocy na jedną linie napięcia tylko zawsze maksymalna wydajność prądową dzieli pomiędzy linie 3,3/5/12 V

 

Chodzi bo widocznie zasiłka daje w miare stabilne napięcie, poza tym 2,2GHz i 1,75V to pikuś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :

Dodatkowe info:

Zasilacz ModeCom 350GTF (wybrałem bo ważył najwięcej :wink: )

Co i jak instalowałem :

 

1. BIOS - Load Default - Kolejno - Windows 98SE - DirectX 9 - Nforce ware 53.04 - (Dla ATi9100) Catalyst 7.9 lub Omegi * (Dla GF3Ti ) Nvidia 41.09 - wynik: Wszystko hula że aż miło !!

 

2. BIOS - L.. D.. - Kolejno - Win 2000 - ServicePack 4PL - DirectX9 - NForce ware 53(dla win2000/XP) - (do tej pory wszystko biega dobrze)- i teraz (dla ATI) Catalyst lub Omegi oraz (dla GF3Ti) Nvidia - wynik: Nie uruchamia trybu graficznego. Objawy jak w poprzednim poście.

 

3. BIOS - L.D. - Kolejno - Windows XP - SP1(dla XP) - DX 9- Nforce ware

53 - (wszystko działa ok ) - i teraz (dla ATI) Catalyst lub Omegi oraz (GF3Ti) Nvidia - wynik: Zwiecha potem reset w momencie gdy miał się pojawić tryb graficzny.

 

Dodatkowe uwagi: Zauważyłem że jeżeli nie zainstaluje GART (z pakietu Nforce ware) to odpala :D ale resetuje sie sprzęt przy każdej próbie odpalenia jakiegoś 3D :( . Newet logo startowe 3dMarka2001 resetuje kompa. Zresztą jak nie opalam niczego to po minucie zawiesza się :x .

Każda konfiguracja opisana powyżej polegała na formatowaniu i instalowaniu systemu od nowa (instalowałem ok 12 razy :? ), jak widać próbowałem zarówno z kartą Nvidi ( MSI G-Force 3 Ti) jak i również z ATI 9100.

Aha .. na płycie EPOX 8KHA+ (ViaKT266A) cały sprzęt chodzi jak złoto, na dowolnym systemie.

 

 

Dzieki za podjęcie tematu !! pozdrawiam !

 

Nawiasem mówiąc - to zagwózdka na maxa - jak dla mnie :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numerek

Nie bardzo czaje.

 

Jaką / jakie masz grafiki ???

 

Pierwsza rzecz - Nforce ware 53.04 jest to sterownik dla karty graficznej a nie dla chipsetu płyty głównej !!!

 

Druga rzecz - system ponoć nie za bardzo lubi zmian grafiki typu ati / nvidia.

 

Może sprawdź tak (zakładając, że grafa to ATI):

BIOS - L.D. - Kolejno - Windows XP - SP1(dla XP) - nforce driver v 4.24 (bez sterownika ide) - DX 9b - Catalyst 4.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. chciałbym dorzucić swoje pięć groszy w kwestii zasilania, a mianowicie czy czytaliście chipa z kwietnia 2004? na stronie 36 zaczyna się piękny artykuł ''Zasilanie komputera i jego podzespołów''. jeśli ktoś jest zainteresowany to może rzucić okiem na skany.

http://www.markas.webpark.pl/15.jpg

http://www.markas.webpark.pl/16.jpg

http://www.markas.webpark.pl/17.jpg

skany są dość duże, ale da się przeczytać. no i mam nadzieję ,że ten artykuł wyjaśni wiele dla wielu. pzdrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariuszkasp- wielkie dzięki za te skany pewnie kilku wielkim znawcą sprzętu na tym forum opadna szczęki jak to poczytają jak kiedyś pisałem, że są płyty z zasilaniem 4 fazowym to np. VIP mi napisał pierwszy raz słyszę a z tego artykułu wynika iż płyty do naszego AMD powinny mieć 4 fazowe ale z tego co widzę po policzeniu cewek to ma 3 fazowe jak większość płyt a nie 2 fazowe!!!!!!!!!! :!: :o , czyli się na szczęście nie myliłem no i nie myliłem się mówiąc że procesor nie jest zasilany z 12V bynajmniej tak wynika z tego artykuł, że jest to najmniej istotne zasilanie choć znając ABITA 8O ze swoich innowacji co prawie doprowadziło tą firmę przed laty do bankructaw to może on korzysta z 12V do zasilania ale bardzo wątpię!!!!, pytanie jest więc która z firm korzysta z 4 fazowego napięcia :?: :roll: ---- czas chyba zacząć liczyć cewki ------- (u nas 3 fazy procek i 2 fazy AGP).

:wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariuszkasp- wielkie dzięki za te skany pewnie kilku wielkim znawcą sprzętu na tym forum opadna szczęki jak to poczytają jak kiedyś pisałem, że są płyty z zasilaniem 4 fazowym to np. VIP mi napisał pierwszy raz słyszę a z tego artykułu wynika iż płyty do naszego AMD powinny mieć 4 fazowe ale z tego co widzę po policzeniu cewek to ma 3 fazowe jak większość płyt a nie 2 fazowe!!!!!!!!!!  :!:  :o , czyli się na szczęście nie myliłem no i nie myliłem się mówiąc że procesor nie jest zasilany z 12V bynajmniej tak wynika z tego artykuł, że jest to najmniej istotne zasilanie choć znając ABITA  8O ze swoich innowacji co prawie doprowadziło tą firmę przed laty do bankructaw to może on korzysta z 12V do zasilania ale bardzo wątpię!!!!, pytanie jest więc która z firm korzysta z 4 fazowego napięcia  :?:  :roll: ---- czas chyba zacząć liczyć cewki ------- (u nas 3 fazy procek i 2 fazy AGP).

:wink:  :D

 

NF7 NF7-S

 

Napiecie proca zależy proporcjonalne do +12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na benchmark.pl w tym teście zasiłek w tabelce podali że procesory biorą z lini 12V i komu tu k.... w kącu wierzyć jak bym miał artykuł z Entera to bym był pewien bo tam pasali naprawdzę dobrzy fachowcy ale nie mam i nie wiem czy taki kiedyś był !!!!!! może ktoś wkącu dojdzie jak to jest naprawdę??????? :roll: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze to raz jeszcze.

 

FRN2 ma zasilanie 2fazowe,zreszta jak chyba wszystkie solteki :!: i napewno NIE ciagnie Vcore z linii +12V

 

Abit i EPoX ma zasilanie 3fazowe.Jedyna plyta pod AMD,ktora moze miec cosik wiecej to Gigabyte z tym swoim dodatkowym portem zasilajacym DPS (Dual Power System)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że ten gościu z Chip-a gupoty wypisuje to może do redakcji z tym problemem uderzyć bo on twierzi że 3 fazowe a powinno być 4 fazowe i można to poznać po ilości cewek przy procku 8O 8O 8O

to jak to jest bo nie wiem komu nam zaufać ????????

może ktoś zna naprawdę fachową odpowiedz ???? :lol: :wink: 8O :?

ja narazie przyjmuje że nasza ma 3 fazowe, pamiętam jak czytałem kiedyś komentarz gościa z HardweTomas... jak zobaczył radiatorki na mosfetach MSI to napisał pewnie zastosowano 2 fazowe zasilanie co znaczy że firma się nie popisała widać że terz nie miał zabardzo pojęcia jak to poznać, a z tego co wiem to ludzie co mają Epoxy to narzekają że im się mosfety straśnie grzeją to może tam jest 2 fazowe - kompletny bałagan ciekawe komu wierzyć- może jakieś artykuły ktoś jeszcze znajdzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czytales pierwszy post w tym temacie :?:

 

Na koniec mocne i slabe strony plyty : 

plusy : 

- bezproblemowosc 

- wysoka wydajnosc 

- bardzo wysokie fsb osiagane 'prosto z pudla' 

- doskonale mozliwosci oc 

- bardzo latwy vmod 

minusy : 

- dziwnie zachowujeace sie czasami biosy 

- 2-fazowe zasilanie cpu

- brak otworow dookola socketu 

- max vcore tylko 1.85V 

- dziwna polityka 'biosowa' solteka

...a Xor gupi nie jest i razem z nim i Michnikiem rozgryzalismy ta plyte jak tylko wlazla na rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie insalujesz CONTI serownika ide, duzo ludzi zauwazlyem tez go nie insaluje ale nie wiem dlaczego moze mi powiecie/ ja zainsalowalem :D

Serownik ide coś tam miesza z aspi. Ma to znaczenie szczególnie przy nagrywarkach. Nero ma własne aspi więc jest ok, ale np. clonyxxl, cdrinfo i pare innych programów po zainstalowaniu sterowników ide od nforca po prostu nie widzą napędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...napewno NIE ciagnie Vcore z linii +12V

jesli nie to po co konstruktorzy tej plyty umiescili te dodatkowe zlacze przez ktore przyplywa tylko 12V? nie sadze ze dla ozdoby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...napewno NIE ciagnie Vcore z linii +12V

jesli nie to po co konstruktorzy tej plyty umiescili te dodatkowe zlacze przez ktore przyplywa tylko 12V? nie sadze ze dla ozdoby...

jak po ,dla stabilizacji napiec....ale dlaczego ma to byc Vcore ??

 

teraz przeciez praktycznie wszystkie plyty maja ten dodatkowy port pierwotnie dla plyt pod P4 ,ale nigdzie nie jest napisane ze z tego "leci" Vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...