Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Samone3 i co z tymi Hynixami  :?:  :?:  :roll:

A więc wystąpił problem bo mam Hynixy (te lepsze) ,i fakt miałem nawet 250fsb ,tylko mam kompa strasznie niestabilnego :( ,no i zaczołem kombinować i nic nie mogę poradzić są restarty :( , więc bawiłem się goldmemory a tam przy 32%(121test) wali błędami nie ważne przy jakim fsb (powyżej 200FSB) i teraz najlepsze włożyłem stare twinmosy i co na 232 to samo wali błędami (122test) więc to nie winna pamiątek tylko super-duper mobo :x , i teraz czy to winna NB (chodzi o chłodzenie ,bo jak zwiększyła się temperatura otoczenia to stabilność sytemu zachwiała się ) ,a może zasilacza (niestety nie mam miernika , a na sofcie pokazuje mi raz 3,28 ,albo tak jak teraz 3.344 -co jest akurat normą na 232fsb)

a może winna poprostu mobo i nic na to nie poradzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samone3

Zostaw tylko niezbędne rzeczy podpięte do zasilacza, "odkręć" radka, zdejmij bok obudowy, jak masz to zapuść jakiegoś wentylatowa "pokojowego" i skieruj do wnętrza budy - będziesz wiedział, czy to zasilacz, czy temp. czy płyta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problemik z Soltek Hardware Monitorem :( NIe wiem co oznacza RT1 ktoś mi powiedział na forum że to temperatura chipsetu ale jakoś nie moge w to uwierzyć ba mam 49*C :? Bawiłem sie dziś papierem ściernym i WRIV (zrobiłem szlif na lustro) i temperatura zamiast spaść wzrosłą do 53 w Ide (temp z diody) przedtem 53*C miałem w stresie :( POMOCY :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problemik z Soltek Hardware Monitorem :( NIe wiem co oznacza RT1 ktoś mi powiedział na forum że to temperatura chipsetu ale jakoś nie moge w to uwierzyć ba mam 49*C :? Bawiłem sie dziś papierem ściernym i WRIV (zrobiłem szlif na lustro) i temperatura zamiast spaść wzrosłą do 53 w Ide (temp z diody) przedtem 53*C miałem w stresie :( POMOCY :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samone3

Zostaw tylko niezbędne rzeczy podpięte do zasilacza, "odkręć" radka, zdejmij bok obudowy, jak masz to zapuść jakiegoś wentylatowa "pokojowego" i skieruj do wnętrza budy - będziesz wiedział, czy to zasilacz, czy temp. czy płyta....

Zastanawia mnie tylko to ,że wcześniej wszystko chodziło pięknie na 232 a teraz wygląda to tak jakby coś się schrzaniło (podejrzana płyta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RT1 w Soltek HM jest temperaturą czujnika zlokalizowanego na płycie tuż nad slotem agp. Aktualnie u mnie wynosi 37st, ale w pokoju jest 28st a komp stoi we wnęce w biurku, więc to i tak jest przyzwoicie.

 

Co do wzrostu temp to albo źle posmarowałeś pastą, albo źle założyłeś cooler. Jeszcze mogłeś nierówno wyszlifować radiator np. zrobiłeś zagłębienie w środku.

Ewentualnie sprawdzałeś temp. 2-3 dni temu, jak było znacznie chłodniej na świecie. Dzisiaj temp w obudowie mam o 4 st. wyższą niż w środe....

 

Samone3

No tak, ale od 2-ch dni jest cieplej. Ja sam zjechałem na procku na 10x166 1,625V bo temp. zaczęła podjeżdżać do góry a nie chce zwiększać obrotów coolera - wolę cisze, tym bardziej, że nie gierze ostatnio.... I zastanawiam się jak nisko można zejść z napięciem, aby tylko nie stracić stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym się zgodzę ale tu to temperatura może być najprawdopodobniej zawysoka tylko na NB lub Sb ,bo ogólnie to mam przeciąg w budzie (5 dodatkowych wentylatorów 80-tek) ,tyle że mogę tylko poprawić chłodzenie Nb ,bo na Sb(mały radiatorek przyklejony klejem od zalmana) radeon mi przeszkadza :(

Ps właśnie testuję (gry,programy) 235 i narazie oki(mimo,że jest w trzecim Twin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hynixy (te lepsze) ........ więc bawiłem się goldmemory a tam przy 32%(121test) wali błędami nie ważne przy jakim fsb (powyżej 200FSB) i teraz najlepsze włożyłem stare twinmosy i co na 232 to samo wali błędami (122test)

Więc jednak twinmosy lepsze ???

Tak z ciekawości to jakie masz na nich napięcie ??

 

Ochłodź NB i kości pamięci bo jesli goldmemory sieje błędami to wina raczej tkwi tutaj, a nie w SB. Walnij tymczasowy bezpośredni nawiew na NB i pamiątki a zawęzisz możliwości przyczyn błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy lepsze to raczej nie ,bo przy twinmosach 250fsb nawet mi nie idzie tylko jeden wielki pisk ,a na tych hynixach to nawet do windy wchodzi

 

A do ochłodzenia to czekam na 40-stkę papsta i nową pastę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś radiatorki na pamiątkach to posiadasz ??

Może pamiątki się przegrzewają, w końcu jest ciepło, pracują na wysokim fsb a i pewnie na podwyższonym napięciu.

 

past 40 ?? Robisz z kompa poduszkowiec 8O .

 

Sam bym domontował gdzieś jakiś wentyl, ale obudowa przewiduje 2 i bez extremalnej zabawy nic więcej się nie da wstawić. Najchętniej to kupiłbym jakąs tanią (<100zł) bude bez zasiłki z miejscem na 3 wentyle (w tym co najmniej jeden 92x92 albo 120x120), ale coś nie mogę się dogadać w miejscowych sklepach :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli RT1 to dioda odpowiadająca za temperature w obudowie (tak to rozumiem) to 49*C to jest BARDZO gorąco :!: :!: :!: A szlif na procku robiłem na lustrze :wink: Może problem w tym że mój kochany GeForceik za szybko oddaje ciepło przez nową paste :? I przez to jest tak gorąco... Sorki że zbocze z tematu ale nie wiecie gdzie można kupić taki wiatrak na slota który jest montowany koło karty graf i wywala ciepło za obudowe :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro-1

Można zrobiłeś na lustro ale czy całość jest płaściutka ?? Powierzchnia może odbijać "jak lustro" a jest pofalowana. Jaką pastę używasz? Np. Arctic Ceramique "lubi" lekko zmatowioną powierzchnię radiatora a i specyficznie się ją nakłada.

Chodzi Ci o coś takiego:

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=27521133

U Rober'a sam kupiłem to:

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=27521134

i jest dobre, tylko trzeba conieco zwolnić obroty .......

 

Poza tym, obowiązkowo wentyle do obudowy - lekkie zasysanie z przodu i ostry wydmuch pod zasilaczem.

 

Samone3

Tobie chodzi o 40x40mm na chipset ??

Mnie coś odwaliło i pomyślałem o 40x40cm do obudowy :lol: :lol: :lol:

To by dopiero było "śmigiełko" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to już naprawdę jest wielka niewiadoma. PRIME95 torture test ponad 7h i temp proca 42 cpu diode 50 żadnych błędów oczywiście i zwisów czy restartów. Wyłączyłem do testów tylko modem od neta.Czy może mam jakiegoś włamywacza i o tym nie wiem i on mi robi "jaja"

A co do zasiłki to jest istotnie najnowszy model tego niesławnego Tracera

ale jak pisałem jest bardzo stabilny na wszystkich liniach. Jak mam sprawdzić kartę sieciową która chodzi bez zarzutu w necie a tylko miałem restarty(powrót do windy) na serwerach z grą Battlefield1942. Napiszczie jak ją ewentualnie ustawić. Łącze 512/192kb/s.

Zapomniałem dodać, że "kąpiel" proca przy użyciu szczoteczki do zębów w czystym spirytusie 95% (rozrzutność) pomogła i pozbyłem się tej srebrnej pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime nie daje obciążenia grafiki, a FX5600 jest dość łakomy na prąd.

Włącz MBM 5 w tle, zapuść defragmentacje dysku (lub skanowanie dysku antivirem) + prime95 + 3Dmark2001 lub 2003 w pętli. I poczekaj ne efekty ......

 

Ale jeśli to tylko przy tej jednej okoliczności (grze) się dzieje, to raczej problem dotyczy gry, może jakiś patch by coś pomógł ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie chodzi o 40x40mm na chipset ??

Mnie coś odwaliło i pomyślałem o 40x40cm do obudowy  :lol:  :lol:  :lol:  

To by dopiero było "śmigiełko"  :lol:

Dokładnie :wink: , a na ramy to niestety nie mam nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jade na Cooler Masterze :? Ale jak mnie najdzie to zakupie AS5 bo ona jest taka fajna :twisted: A jeśli chodzi o temperature to doszedłem do sedna problemu... Źle przykręciłęm wiatrak z tyłu i zamiast wywalać wciągał powietrze :wink: Ale teraz jest jush git mam 45*C w Ide (temp z diody :D )

 

Conti dokładnie o coś takiego chodziło :!: Nie wiesz czy gdzieś w jakimś sklepie można to kupić :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że "kąpiel" proca przy użyciu szczoteczki do zębów w czystym spirytusie 95% (rozrzutność) pomogła i pozbyłem się tej srebrnej pasty.

A wystarczyło użyć gumiki do mazania... A spirytus to do czegoś innego użyć...

 

A jakieś radiatorki na pamiątkach to posiadasz ??  

Może pamiątki się przegrzewają, w końcu jest ciepło, pracują na wysokim fsb a i pewnie na podwyższonym napięciu.

Hyniksy raz, nie potrzebują wysokiego napięcia by wysoko latać, dwa przy 2.9V (realne) są letnie, więc radiatorków nie potrzebują. Generalnie to 2.9V nie daje tak pamięciom w kość by im chłodzenie organizować.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....dokładnie o coś takiego chodziło  :!:  Nie wiesz czy gdzieś w jakimś sklepie można to kupić :?:

Niestety nie wiem. Sam kupiłem na allegro u RebeR'a i jest dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktoś próbował zamontować ten radiator

na South Bridge Solteka :?: Nie wiem czy wszystkie modele tak mają ale mój mostek jest bardzo ciepły żeby nie powuedzieć że gorący :? Mże gdybym zamocował go na ten dołączony klej to by sie nie oderwał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymać to na tym kleju to się będzie bardzo dobrze ,jeżeli dobrze go użyjesz ,sam mam nim przyklejony radiator na Sb

A co do kompa to mimo błędów na 232 komp tak to jest stabilny w windowsie ( mam teraz te 2 hynixy i jednego Twinmosa) , będę musiał popróbować na wyższym fsb ,co będzie się dziać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam pytanie. Kupiłem sobie drugiego twinmosa 256/400Mhz. Po włożeniu do bez problemu uruchomił mi się dual mode; napis przy bootowaniu :dual mode activated (czy cośtakiego). Zdecydowałem sie następnie na upgrade biosu z 1.7l na 1.9l i po upgradzie ten napis się nie pojawia; czy to normalne działanie, czy kaszani sie dual mode przy nowym biosie ?

 

Dzięki z góry za odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Karolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. wszystkie biosy do naszej płytki obsługują dual chanel, lecz nie wszystkie wyświetlają ten napis. pytanie jest tego typu: czy jest potrzeba wyświetlania takiego napisu? odp. dla kogoś kto nie wie czy jego mobo działa w dualu, tak. albo dla pochwalenia się przed kolegami. pzdrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten bios u mnie wyświetlał ten komunikat ,tylko na nim sa gorsze osiągi OC i gorsza stabilność. Nawet jak ostatnio się meczyłem z moimi hynixami to wgrywałem wszystkie możliwe wersje i jak dla mnie(mojej rev. :wink: ) najlepsze są 1.3oc i 1.7lfb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Ma ktos moze Pentagrama 92 lub 80 na naszej mobo? Jesli tak to chcialbym wiedziec ile centymetrow wystaje poza gorny obszar mobo. Probowalem orientacyjnie zmierzyc linijka a wlasciwie zdezelowana ekierka :D (wymiary w zaleznosci 101/2 lub 102/2) jednak raz mi dotykalo zasilki a raz nie :mrgreen: Przydalby sie cyrkiel czy cus :]

I jeszcze jedno..... Ci ktorzy maja nie boja sie ze cooler moze oderwac socket? Bo wymagania co do niego to chyba max 500g a powyzej to nie daja gwarancji. Nie chodzi o to ze moze sie wyslizgnac tylko calego socketa (po pewnym czasie ofkorz) oderwac z lutow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wagi to mogę się wypowiedzieć ,mój TT jest też strasznie ciężki i się nie martwię a ,co do tego pentagrama to jakoś nikomu jeszcze nie odpadł socket więc się nie martw :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...