Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Vip, jak widze te Seiteki chodza Ci sync przy 225 ;) Na jakich Timingach i woltarzu ?

fsb225 7-3-3-2.5 Vmem 2.8V

do fsb210 5-2-2-2 Vmem 2.8V

do fsb200 5-2-1-2 Vmem 2.8V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez radiatorow jest to samo czy niesprawdzales ;) ?

bez radiatorkow jest ta samo z malym wyjatkiem..........przy fsb225 Mem test nie sypie juz bledami z rekawa przy 6 tescie :),wczesniej walil bledami jak glupi ale system i tak byl stabilny(3dsmarki,flaskmpeg,gry itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jeszcze tylko,ze te radiatorki TT A1414 to naprawde nie glupia rzecz.Bardzo ladnie odprowadzaja cieplo.Jeden komplet wystarcza na jedna kostke dwostronna lub na dwie jednostronne.No i teraz moj AllinWonder sie cieszy bo otrzymal spore radiatorki w zlotym kolorze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ --> Seitec ddr333 stabilnie na 225MHz ? 8O 8O Naprawde ciezko w to uwierzyc... A ja bylem dumny z moich elixirow ze poszly na 194... :(

Abit gorszy od Solteka ? Hehehe... :twisted: Powaznie, to moze i nizej chodzi, ale pewnie jest stabilniejsza.

 

Vad3r --> hmm... innego niz 83% fakt, nie sprawdzalem... Dzisiaj potestuje. A blok wodny to i tak sobie na tym solteku zamontuje !

Kiedys tam... :D Cos wykombinuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ --> Seitec ddr333 stabilnie na 225MHz ? 8O 8O Naprawde ciezko w to uwierzyc... A ja bylem dumny z moich elixirow ze poszly na 194... :(

Abit gorszy od Solteka ? Hehehe... :twisted: Powaznie, to moze i nizej chodzi, ale pewnie jest stabilniejsza.

 

Vad3r --> hmm... innego niz 83% fakt, nie sprawdzalem... Dzisiaj potestuje. A blok wodny to i tak sobie na tym solteku zamontuje ! 

Kiedys tam... :D Cos wykombinuje :)

Co do moich Seitecow to sa to wyselekcjonowane kostki i chodza jak chodza :) Co do twoich spekulacji na temat wyzszej stabilnosci Abita,to nic takiego nie zauwazylem i niewiem jak wymysliles ta teorie 8O Obydwa systemy byly stabilne w 100% jednak Abit na fsb215,a Soltek na fsb225.Koniec i kropka.

 

p.s - wszyscy robia z tego Abita produkt wrecz przelomowy ,a wystarczy poczytac ostatnie posty urzytkownikow tej plyty zeby stwierdzic ze nie jest ona wcale taka cudowna ,mowie tu o problemach z padajacym biosem,nie kompatybilnoscia z niektorymi pamieciami ,to znowu SerialATA nie dziala,SS pierdzi a mial pieknie grac itd,itd,itd....Jak to jest dla niektorych zajefajna plyta to sorry.Za kilka dni wszyscy beda sie podniecali nowym EPoX'em i ucichna ohy i ahy na temat "krola" Abit'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ --> 2 fazowe zasilanie procka w Solteku, 3 fazowe w Abicie - z tego mozna wywnioskowac ze Abit powinien byc stabilniejszy przy ekstremalnym oc. I wcale nie zachwycam sie Abitem - po prostu naczytalem sie ozlacajacych te plyte recenzji i opinii.

Ja to sie nawet ciesze :twisted:, ze z tym Abitem to nie jest tak slodko (ach, ta duma...), ale nie jest to z pewnoscia kiepska plyta.

 

A sprawdzales jak max. stabilnie mozesz podkrecic Twojego procka na tym Abicie ? Moze pojdzie wyzej niz na Solteku ? A wahania napiecia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ --> 2 fazowe zasilanie procka w Solteku, 3 fazowe w Abicie - z tego mozna wywnioskowac ze Abit powinien byc stabilniejszy przy ekstremalnym oc. I wcale nie zachwycam sie Abitem - po prostu naczytalem sie ozlacajacych te plyte recenzji i opinii.

Ja to sie nawet ciesze :twisted:, ze z tym Abitem to nie jest tak slodko (ach, ta duma...), ale nie jest to z pewnoscia kiepska plyta.

 

A sprawdzales jak max. stabilnie mozesz podkrecic Twojego procka na tym Abicie ? Moze pojdzie wyzej niz na Solteku ? A wahania napiecia ?

Wartosci szyn fsb ktore podalem wczesniej zarowno dla abita i solteka to wlasnie maxymalne w pelni stabilne taktowanie.W abicie nie pomagalo nawet zwiekszanie Vcore.A co do wahania napiecia,to musze przyznac zenie zwrocilem uwagi :wink:

 

BTW - fajnie by bylo gdybys napisal jakie masz MoBo w podpisie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi - przeciez mam w podpisie info o moim mobo :twisted:

 

Nie no, taaka gafa... jak mozna pominac taaka plyte... W ramach pokuty niniejszym zezwalam kazdemu posiadaczowi Solteka-SL75FRN2-L na jednokotne rzucenie we mnie wirtualna cegla :wink:

 

Co do max. stabilnego taktowania to nie chodzi mi tu o max. stabile fsb, ale o max. stabilna pare MNOZNIKxFSB. Wtedy moze sie okazac, ze na Abitcie najwyzsze stabilne taktowanie procka osiagnie sie przykladowo 11.5x208 1.7V, a na Solteku 10x231 1.8V. Wtedy lepszy bylby Abit, choc przeplywnosc pamieci mialby nizsza. Oczywiscie mam nadzieje, ze sie nie okaze lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi - przeciez mam w podpisie info o moim mobo :twisted: 

 

Nie no, taaka gafa... jak mozna pominac taaka plyte... W ramach pokuty niniejszym zezwalam kazdemu posiadaczowi Solteka-SL75FRN2-L na jednokotne obluzganie mojej osoby :wink:

 

Co do max. stabilnego taktowania to nie chodzi mi tu o max. stabile fsb, ale o max. stabilna pare MNOZNIKxFSB. Wtedy moze sie okazac, ze na Abitcie najwyzsze stabilne taktowanie procka osiagnie sie przykladowo 11.5x208 1.7V, a na Solteku 10x231 1.8V. Wtedy lepszy bylby Abit, choc przeplywnosc pamieci mialby nizsza. Oczywiscie mam nadzieje, ze sie nie okaze lepszy :)

No juz tego nie sprawdze,bo oddalem Abit'a,ale fsb jest wazniejsze niz taktowanie procka (oczywiscie zblizone)no przynajmniej dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s - wszyscy robia z tego Abita produkt wrecz przelomowy ,a wystarczy poczytac ostatnie posty urzytkownikow tej plyty zeby stwierdzic ze nie jest ona wcale taka cudowna ,mowie tu o problemach z padajacym biosem,nie kompatybilnoscia z niektorymi pamieciami ,to znowu SerialATA nie dziala,SS pierdzi a mial pieknie grac itd,itd,itd....Jak to jest dla niektorych zajefajna plyta to sorry.Za kilka dni wszyscy beda sie podniecali nowym EPoX'em i ucichna ohy i ahy na temat "krola" Abit'a

A juz polozylem laske na takie dyskusje w wiekszosci dyletanckie o wyzszosci wszystkiego nad Soltekiem :( Tak naprawde to wiekszosc takich dyletantow nigdy nie miala Solteka w reku, a dywaguja jakby sie na tym znali :P Zreszta wcale sie nie dziwie, bo skad zwykly uzytkownik mialby ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> kilka plyt to testow czysto praktycznych - w takich przypadkach zostaje tylko forum i opinie uzytkownikow - a te niestety nie zawsze sa obiektywne :(

Ja np. osobiscie mialem na stole 3 plyty na NF2 : 75FRN2, MSI N2 i 8RDA. Zupelnie bylem ciekaw dla samego siebie ktora jest ta "naj" coby najlepiej potwierdzic praktycznie wyzszosc ktorejs z nich - co widac w podpisie ;) Zwroccie uwage w porownaniu do innych plyt czy 75FRN2 ma tyle problemow co inne - no, ale tego to juz nikt nie widzi :(

Dlaczego ? bo to ...Soltek ;) To smutne :(

No niestety taka juz jest metalnosc,jak Soltek to przeciez to niemoze byc jakas swietna plyta,bo przeciez najlepsze plyty robi Abit i Epox ,a Solteka to mozna najwyzej z MSI porownac :evil: - takie wlasnie jest podejscie wiekszosci na tym forum.

Dokładnie, niestety właśnie tak jest...

Ja bym nawet teraz powiedział, że nie ma lepszych i gorszych producentów - są po prostu lepsze i gorsze konkretne modele. A niestety większość ludzi na forum jest po prostu zapatrzona na same marki.

Najlepszy przykład to ECS, który wypuścił świetną płytę i to wcale nie na NF2...

Do mnie Soltek naprawdę przemówił - to jest rewelacyjna mobo.

 

Aha, mam pytanko - opłaca się flashować BIOS do wersji 1.1? Bo ja mam jakiś stary z 27.02.2003... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwowzor to D1L czyli pewnie ten masz - zmieniaj na D1,1L.

Ja jak kupilem to juz mialem 1,1 - jest spoko zadnych bledow nie zauwazylem, a juz przekopalem go ze sto razy (zabawa w fsb>220 heheh)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemozliwe ;)

Zrobiles przed i po upgrade clear ?

Jak nie to uruchom z insertem - pierwszy raz moze taki trick robic :)

A jak nie to poczekaj ze 40sec - ja raz tak mialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemozliwe ;)

Zrobiles przed i po upgrade clear ?

Jak nie to uruchom z insertem - pierwszy raz moze taki trick robic :)

A jak nie to poczekaj ze 40sec - ja raz tak mialem :)

Nic tylko potwierdzic :)

Czasami po roznych 'dziwnych' operacjach dokonywanych z kompem lub biosem lubi dlugo ruszac (na poczatku tez myslalem ze nie wstaje i probowalem resetowania biosu, itp. :)) Mi raz to nawet przez kilkanascie minut nie chcial wstac - po odczekaniu dluzszej chwili wstal bez problemu. Ale bylo to po ustawieniu 'na dziko' napiec na max i innych roznych dziwnych operacjach :)

A tak nawiasem mowiac, to czy zauwazyliscie ze po upgradzie do D1.2L plyta jeszcze znacznie bardziej wydluzyla czas wstawania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemozliwe ;)

Zrobiles przed i po upgrade clear ?

Jak nie to uruchom z insertem - pierwszy raz moze taki trick robic :)

A jak nie to poczekaj ze 40sec - ja raz tak mialem :)

Nic tylko potwierdzic :)

Czasami po roznych 'dziwnych' operacjach dokonywanych z kompem lub biosem lubi dlugo ruszac (na poczatku tez myslalem ze nie wstaje i probowalem resetowania biosu, itp. :)) Mi raz to nawet przez kilkanascie minut nie chcial wstac - po odczekaniu dluzszej chwili wstal bez problemu. Ale bylo to po ustawieniu 'na dziko' napiec na max i innych roznych dziwnych operacjach :)

A tak nawiasem mowiac, to czy zauwazyliscie ze po upgradzie do D1.2L plyta jeszcze znacznie bardziej wydluzyla czas wstawania ?

też nie lubię długiego zapisywania ustawień, choć i tak nigdy nie trwało to u mnie dłużej niż siakieś 10sek., ja po przesiadce z k7s5a miałem lekkiego tripa przez pierwszy tydzień używania, ponieważ po zapisie ustawień w biosie płyta jakby 'zaskakuje' dwa razy zanim wstanie (dwa zgrzyty z fdd), co parę razy omal mnie nie doprowadziłu do zawału (poprzednik=k7s5a budziła się kręciła, ale nie postowała), teraz już się przyzwyczaiłem, że jak cokolwiek w biosie zmienię, to nie 2sek na post tylko ok. 5-7, tak że monitor zdąży na 1/2sek przejść w stan czuwania zanim będzie 'bip' i leciem dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudowałem na wszelkie sposoby.....nic nie pomagało.

Żaden insert ani czekanie 10 minut, ani wyjęcie baterii na całą noc, dosłownie nic.

Pomogło wyjęcie scalaka i przefleszowanie go na innej takiej samej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba bym nie byl soba jak bym sie nie dopisal. Towarzysz Viaderny ma racje. W sumie to chyba mozna powiedziec ze razem wybiueralismy plyte, i to testowalismy rownoczesnie nietylko plyty na NF2, ale tez na kt-400, kt-333, Soltek ma najlepsze i najwiecej mozliwosci. A co do wydajnosci :D Kurce obwiniam slabego procka, bo powyzej 2700 nie wstaje chocbym i walczyl z Vcore. ale na 233fsb poszlo. A pamieci V-data max 190 FSB sync. Mimo to normalna praca to FSB 166, jakos nie widze potrzeby wiecej. Stabilnosci mu nie brak, wydajnosc :D, a soundu na plycie nie uzywam, bo mam Live'a. I tak do konca to nie wiem czy Epox ultra poza byciem Epoxem, bedzie w czymkolwiek lepszy od Soltka.

 

Kolga porzadny blok wodny zamontowal na Soltku, ale nie chwalil sie jaki, wiem tylko ze Athlon 1,7 dziala jako 3200 Xp i ma 43 stopnie MaxStres. zasilanie 1,85V Ale proca wytbierał ze dwa tygodnie, przewalajac ich podczas urlopu chyba ze 200 w hurtowni.

 

Dla wszystkich Sotlekowcow :D wielkie Pozdrooo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do was, którzy już macie te solteki.

- czy nie było absolutnie żadnych problemów z waszymi płytami ?

- rozłożenie elementów jest lepsze niż na abicie ?

- czy wszystkie opcje abita są dostępne w biosie ?

- taka sama ilość pci, usb itp ?

- ile to mobo kosztuje ? jaka jest różnica do abita ?

- jakie ma wyposażenie ? która płyta ma więcej dodatków ?

- jak często wychodzą nowe biosy do solteków ?

- abitów jest na razie więcej niż solteków więc ilości problemów nie można tak porównywać. jeśli różnica to 50zł to wybrałbym abita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do was, którzy już macie te solteki.

- czy nie było absolutnie żadnych problemów z waszymi płytami ?

- rozłożenie elementów jest lepsze niż na abicie ?

- czy wszystkie opcje abita są dostępne w biosie ?

- taka sama ilość pci, usb itp ?

- ile to mobo kosztuje ? jaka jest różnica do abita ?

- jakie ma wyposażenie ? która płyta ma więcej dodatków ?

- jak często wychodzą nowe biosy do solteków ?

- abitów jest na razie więcej niż solteków więc ilości problemów nie można tak porównywać. jeśli różnica to 50zł to wybrałbym abita

To jest pierwsza moja płyta, z którą nie miałem absoltnie żadnych problemów :)

Co do rozłożenia to nie wiem, bo Abita nie widziałem, ale kanały IDE są bardzo dobrze umiejscowione. Poza tym żadne taśmy ani kable nie wiszą na drodze przepływu powietrza itd.

Co do opcji, ilości PCI i USB.

Ja za swoje dałem całe 430zeta :) - tanio jak barszczyk ;).

Hmm... są dwa nowe - kiedy następny nieznaju...

Abit NF7-S ma sporo więcej dodatków, ale jest jakieś 130-150zeta droższy. Jak dla mnie Soltek ma wszystko czego trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do was, którzy już macie te solteki.

- czy nie było absolutnie żadnych problemów z waszymi płytami ?

- rozłożenie elementów jest lepsze niż na abicie ?

- czy wszystkie opcje abita są dostępne w biosie ?

- taka sama ilość pci, usb itp ?

- ile to mobo kosztuje ? jaka jest różnica do abita ?

- jakie ma wyposażenie ? która płyta ma więcej dodatków ?

- jak często wychodzą nowe biosy do solteków ?

- abitów jest na razie więcej niż solteków więc ilości problemów nie można tak porównywać. jeśli różnica to 50zł to wybrałbym abita

1. U mnie NAJMNIEJSZYCH problemow na 6ciu egzemplarzach :)

2. Rozmieszczenie elementow ocen sam ;) jak dla mnie w abicie kulawo gniazda IDE chcociaz to sprawa gustu ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

3. Zapodaj te opcje z Abota to powiemy Ci czy sa w Solteku ;) - za to ja sie spytam czy w Abicie jest ABSII ? ;D

4. PCI tyle samo , w solteku 75frn2-l drugi sledz do USB jest niestety opcjonalny ( 19zl )

5. Cena :

ABIT NF7 nForce2 DDR400 Sound 6ch. USB 2.0 LAN ATX - 490zł

ABIT NF7-S nForce2-SPP SerialATA DDR400 Sound 6ch. USB 2.0 2xFireWire 1394 LAN ATX - 569zł

 

Soltek SL-75FRN-L nForce2-ST DDR400 Sound 6ch. USB 2.0 LAN ATX -435zl

Soltek SL-75FRN-RL nForce2-ST RAID U/133 DDR400 Sound 6ch. USB 2.0 LAN ATX -545zl

 

6. Wyposazenie to musi ktos kto ma wersje RL bo tutaj wiekszosc z nas ma wersje L

7. Bios srednio co miesiac :)

8. A skad wiesz czego jest wiecej ? Moj kolo ze sklepu donosi mi, ze Solteki sprzedaja sie 4x wiekszej ilosci niz Abit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na strony Abita http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/engl...ODEL_NAME=NF7-S i Solteka http://www.soltek.com.tw/English/home/01.htm i sobie porownaj.

Uklad Solteka moglby byc lepszy (porty IDE, zasilanie) - ale sa to dolegliwosci wszystkich plyt na nforce2.

Biosy w tej chwili sa dostepne 2, z czego najnowszy D1.2L to giga-chala, natomiast D1.1L w sumie nic nie brakuje. Jest jeszcze D1.0L /mialem taki w swiezo zakupionej/, ale to juz relikt :)

Ile kosztuja ? Soltek SL-75FRN2-L kolo 440zl, Abit NF7-S kolo 560zl, SL-75FRN2 kolo 400, Abit NF7 470. Zalezy gdzie szukasz - ale ceny powinny oscylowac kolo tych wartosci.

Ja nie mialem zadnych problemow. Tylko trzeba pamietac o nadinstalowaniu driverow Realteka do dzwieku po instalacji driverow nvidii dla plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAPEWNO mozna powiedziec jedno :

Soltek SL75FRN2 to plyta jest na pierwszym miejscu pod wzgledem stabilnego i wysokiego FSB ! Z tego co widzialem na forach najgorszy wynik to 219, a na zagramanicznych forach juz 2 razy widzialem screena na 250 !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nonie wiem jak Wy wyciągacie te 219-250 MHz FSB bo ja nie moge powyzej 200MHz. Moze to wina tego, że asynchro. Musze dac asynchro bo mi pamięci nie wytrzymują(DDR400Seitec). Jak dam ustawienia 83% dla pamięci 100% CPU to po zmianie z 200 na 202Mhz komp juz nie wstaje....

Jeżeli to wina tego, że asynchronicznie to w takim razie jakie pamięci polecacie. Najlepiej jak najtańsze (chodzą mi po głowie Twinmosy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...