Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierdziu... Wlasnie nadal probuje otrzasnac sie z lekkiego szoku... Juz pisze dlaczego:

Jakiś czas temu stwierdziłem że sflasciach!e sobie BIOS na v.1.7. Wszystko przebieglo pomyslnie i takie tam, komputer nawet się nie zająknął. Dziś musiałem zrobić clear CMOS i... NIby wszystko pięknie i w ogóle ale... Znikła mi karta sieciowa z Windowsów. PO bliższych oględzinach i dwóch restartach okazało się że znikła mi również z BIOSu! Po małym śledztwie okazało się, że poprzednio sflashowalem BIOS wersja dla FRN2 (bez L/R). Tylko moze mi ktos wytlumaczyc jakim cudem przez 2 miechy karta sieciowa DZIAŁAŁA??? I dopiero po czyszczeniu CMOSu okazało się że jednak jej nie ma...

Rozwiązanie tej zagadki :wink: jest dosyć proste. BIOSy -/R/L różnią się jedynie defaultowymi ustawieniami CMOSu i dostępnością regulowania ustwień "enabled/disabled" tych urządzeń z poziomu BIOSu. Wiec dopóki nie skasowaleś CMOSu widniało tam ustawienie "enabled" dla LANu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

mam pytanie dotyczace biosu tej płyty

czy wiecie do czego służy video ram cashable znajdująca się w advenced chipset features i czy ma być włączona czy wył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shch00r 

Z jakiej serii masz bartka ??

Mój to:

AQXEA0331MPMW (odblokowany mnożnik :-) ) 

Wydaje mi się, że miejsce w waflu to 124 (K021047270124)

Co o nim sądzisz ?? 

Nie mam pojecia jaka to seria:) A sorry ale nie chce mi sie targac radiatora zeby zajrzec:P Kupiony na allegro od kskiby, sprawdzony przez niego jesli chodzi o podkrecanie - faktycznie, jak tylko go wsadzilem, to bez zenady wytargalem go na chama na 200 MHz - nawet sie nie zajaknal i od tego czasu ponizej tej czestotliwosci nie zszedl:) (Powyzej owszem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shch00r

Ja poszedłem do sklepu i był to jedyny barton2500+ jaki mieli. Widziałem, że AQXEA to możliwa seria więc go wziąłem. Dotachałem :D do domu, wsadziłem i od razu przy pierwszym uruchomieniu ustawiłem 11x200. Przez pierwszy tydzień nie wiedziałem, czy działa jako 11x166 :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotti- co raz bardziej mi się wydaje że to procek, bo na forum pojawiają się podobne głosy ludzi którym procek chodzi np. na 1.6V 2100hz i ani jeden hz więcej nawet na 1.8V innej płycie tak wiec może coś z jakąś serią procków!!!!!! :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja!

 

zainstalowalem sobie wlasnie speed fana 4.11 i mam interesujace spostrzezenia. na dzien dobry programik odnajduje kupe nowych sensorow. i teraz mam 2x temp1, temp2 i temp3. Do tego Local temp i Remote temp (jak skala stoi na 14*C).

 

O co biega, bo wczesniej mialem tylko sensory Winbonda, a teraz dodatkowe LM90 i MAX1617. Zwlaszcza ze temp na sensorze LM90 po zapuszczeniu Prime skacze o 15*C w gore!!! A po wylaczeniu o 10* w dol. Tyle juz tego jest ze sie polapac nie moge ktora za co odpowiada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalozylem na NB satry cooler (7v), na SB i mosfety pociete radiatorki z starej zasilki, na proca WC :) i ....

procek poszedl na 10*225, Vcore 1.85

Vdd 1.7

Vdimm 2.7

pamiatki na twimingach 10;4;4;2,5

...Prime po 30min posypal bledami.

A co mnie bradziej zdziwilo.....(pod Prime) radiatorki na mosfetach wydaly mi sie ciut za gorace (parzyly), wiec postawilem obok wiatraczek,

wskaznik CPUdie spadl momentalnie z 53 na 48 8O

temperaturki idle:

CPUd 36~37

ABS 43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec postawilem obok wiatraczek,  

wskaznik CPUdie spadl momentalnie z 53 na 48  

dziwisz sie?? przeciez roznica miedzy zamknieta buda i otwarta potrafi dojsc do 10*C!!! poza tym powietrze z wiatraka owiewa rowniez radiator na procu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa dodam jeszcze ze biosik D17LFB.....

 

wiec postawilem obok wiatraczek,  

wskaznik CPUdie spadl momentalnie z 53 na 48  

dziwisz sie?? przeciez roznica miedzy zamknieta buda i otwarta potrafi dojsc do 10*C!!! poza tym powietrze z wiatraka owiewa rowniez radiator na procu.

kazik2000 graty leza na polce bez obudowy (na procku bloczek wodny), a witrak postawilem blisko radiatorkow na mosfetach tak ze dmucha tylko na nie , z tad moje zdziwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja!

 

zainstalowalem sobie wlasnie speed fana 4.11 i mam interesujace spostrzezenia. na dzien dobry programik odnajduje kupe nowych sensorow. i teraz mam 2x temp1, temp2 i temp3. Do tego Local temp i Remote temp (jak skala stoi na 14*C).

 

O co biega, bo wczesniej mialem tylko sensory Winbonda, a teraz dodatkowe LM90 i MAX1617. Zwlaszcza ze temp na sensorze LM90 po zapuszczeniu Prime skacze o 15*C w gore!!! A po wylaczeniu o 10* w dol. Tyle juz tego jest ze sie polapac nie moge ktora za co odpowiada ;)

 

Wgraj sobie AIDE i sobie porownaj ;] Mi tam do szczescia AIDA styka, takie same odczyty jak w SpeedFanie (i akurat jak u mnie w Biosie) ;]

 

 

Dobra ale ten S.M.A.R.T jak to wylaczyc ? Niby banal ale moze to sie inaczej zwie i nie moge tego w Biosie (D1.7L) znalezc, albo wogole takiej opcji nie ma 8O

A jesli by nie bylo takiej opcji w Biosie to jak to softwarowo wylaczyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe pytanko jak mam podkręcić na tej płycie antka 2000xp ,thunderbreed.A i moge go podkręcić tylko z 2000xp@2200Xp .Fsb idzie mi tylko do 133 dalej jak zmieniam to mi się wiesza a mam pamiontki ddr333 mnoznik mam zablokowany.. jest jakaśopcia by go podkręcić do 2giga prosze o pomoc a płyte mam taką jak w topiku...pomocy!!!!!!!!!11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest troche za długi i nie znalazłem informacji na nurtujace mnie pytanie, może niedokladnie szukałem ale wymiękłem na dwudziestej którejś stronie.

Czy ktoś może kręcil na tej płycie Athlona XP 1700+ na jądrze PALOMINO seria mojego proca to DMT3C AGOIA 0224 RPAW?? Moze ktos posłuży jakąś dobrą radą, nie chce nic ustaiwac sam żeby nie zepsuc czegoś(chodzi mi o ustawienia w biosie).

ile max wyciągneliście??

 

Sprzęt jak w podpisie.

 

Pozdrawiam wszystkich i dzieki za odpowiedź!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem to ten palmino to niezła lipajak go podkręcisz o 100 megaherców to będzie git

Też tak myślałem,ale niektóre procki kręcą sie zależnie od serii i tygodnia produkcji, moze akurat ten jest do bani albo na odwrót :) .

Zastanawia mnie także jego wysoka temperatura pracy która wynosi ponad 50 stopni, jednak cooler moge wykluczyc bo zmieniłem z Titana na CM HAC V81 i sie obniżyła o kilka(naście) stopni. Może ta temperatura będzie przeszkodą w kręceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry cześć i czołem witam się z całym Soltekowym zespołem :P

 

Mam płyte w wersji rev:D

Proc AXDA 1700 DUT3C JUIHB 0313SPMW

ram KS HYPER-X 333mhz

kiepski zasilacz i chłodzeniw wodne na procku.

 

Podkręciłem całość tak

Porc FSB 230 x10 vcore 1,85 , ram synchro napięcie2,8v. I problem polega na tym że jest troszke nie stabilny.

 

Mam pytanie czy jezeli nakleje na mofesty i SB radiatory , będzie stabilniej ?, choc wydaje mi się że tu już by się przydało większe napięcie vcore. No właśnie i tu pozostaje jedynie V-Mod , tylko gdzie można znaleść jakiś opis jak to zrobić, zapewne jest gdzieś w tym temacie , ale wymiękam przy takiej ilości stron. :?

Więc jeżeli jest to możliwe prosiłbym o jakiegos linka. :)

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatory na sb i mosfet'ach się na pewno przydadzą.

 

P.S.

Po zmianie zasiłki z Feel 300W (1 wentyl) na CWT-350BDP (2 wentyle) komp jest troche cichszy (przede wszystkim "spokojniej szumi") ale temp. procka wzrosła o 2 stopnie :? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Channel Well Technology model CWT-350BDP (oem)

 

Mój to Mode Com CWT-350BDP.

Inne marki sprzedające tą zasiłke to:

Antec SL-350W

NoiseBlocker CWT-350BDP

SinoTech CWT-350BDP

 

P.S.

Jest ze 2x cięższy od feela, ma więcej końcówek i dłuższe kable.

I tylny wentyl świeci na niebiesko :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti- miałem kiedyś właśnie orginalny zasilacz Channel Well Technology 230W i co lepsze dałem kumplowi który ma Asusa na SIS i 2000+ i na nim jedzie cały czas co lepsze napięcia ma jak zamurowane nie skaczą prawie, więc chciałem kupić taki właśnie i słyszałem że Mode Com go stosuje ale nie mogłem nigdzie dostać więc wziąłem Fela ale teraz już wiem że to CWT-350BDP teraz jestem ciekaw tylko czy ten jest też tak dobrze trzyma napięcie i czy nie spada w trakcie stresu?????

Czajnik- no raczej napięcie lecz sprawdził bym te pamięci może to przez nie są błedy spróbuj zmniejszys fsb a podnieść mnożnik, no i radzę uważać na zasiłkę ja na 2300hz i 1.85V się z nią przegnałem oczywiście to był Codeszit!!!! A ten link to jak prosisz to proszę cię bardzo http://www.oc-serwis.pl/?page=articles&id=69 kiedyś był tu!!!!!

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoki lekkie są, ale w przeciwieństwie do feela, pod obciążeniem napięcia się nie zmieniają (są praktycznie takie same jak w idle):

maxymalne odchylenia łącznie (extrema z i bez obciążenia):

3,232 - 3,28 ~0,05 (1,5%)

4,999 - 5,08 ~0,08 (1,6%)

11,855 - 12,038 ~0,18 (1,5%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na duronie@athlon puszczalem go na 2100 przy magistrali 200 i smigal teraz mam bartka i puszczam go na 230 na szynie i tez smiga,ale napiecie 1,775 jak bym podniusł pewnie pujdzie jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura procka przy nowej zasiłce wrosła o 2-3 st.

 

cwt słabiej "wyciaga" powietrze z obudowy niż feel i chyba odrobine bardziej się grzeje. Cichszy od feela za dużo też nie jest. Najpierw feel a teraz cwt to najgłośniejsze urządzenia w kompie. Spać się da, ale z odległości metra jednak go dość dobrze słychać (troszke na benchmark.pl oszukują).

 

Są więc plusy ale i małe minusiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cima1napisal:

Czy ktoś może kręcil na tej płycie Athlona XP 1700+ na jądrze PALOMINO seria mojego proca to DMT3C AGOIA 0224 RPAW?? Moze ktos posłuży jakąś dobrą radą, nie chce nic ustaiwac sam żeby nie zepsuc czegoś(chodzi mi o ustawienia w biosie). 

ile max wyciągneliście?? 

Ja krecilem Athlona Palomino ale 1500Xp i wykrecilem go na 1900Xp na 1.85V ale sie grzeje i na stalem mam 1800Xp na 1.7 V. Standardowo 1.75V mam ale sie wygrzal pare lat i dlatego chodzi na nizszym napieciu przy wyzszych MHz-ach. Czyli podkrecilem o 266 Mhz to sporo jak na Palomino :D:D.

 

A mam pytanko dotyczace tej plyty:

Wyczytalem z tego topicu ale nie pamietam z ktorej strony bo to troche dawno ze po przekroczeniu Fsb ponad 200 pamieci przechodza same na asynchro. Mialem przez godzine durona 1600 i chodzil mi na 10x220 i pamieci byly synchro w dualu tak pisalo na poczatku jak sie komp uruchamia. A drugie mam bios 1.5L i podobno duzo na nim nie da sie wycisnac Fsb to czy jak bym wgral bios jakis OC to jescze wieksze fsb da sie wycisnac?? Bo wtedy bedzie mozna ustawic pamieci asynchro. Zaznaczam ze mialem procka ok 1 godziny to tylko wstepne testy i nie jestem pewny czy chodzi przy fsb 220 stabilnie bo tylko sprawdzilem raz 3dmarka i tylko przez chwilke chodzil w windowsie bo musialem procka oddac. Nie zdarzylem sprawdzic na ile pojdzie maksymalnie procek.

Pozdro Peter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły bios nie przestawia w tryb asynchro "sztywnie" dla wszystkich pamięci przy konkretnej częstotliwości fsb. "Próg" zależy właśnie od rodzaju pamięci. Dla ddr333 jest to coś koło fsb 184, dla ddr400 coś koło fsb220. Przy "szybszych" ddr może wcale nie przestawić w tryb asynchro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z soltekowa plyta, probowalem juz *prawie* wszystkiego co polecali znajomi i nadal klapa, ale do rzeczy.

 

- Athlon XP 2200+

- Soltek SL-75FRN2-L nForce2

- Ati Radeon 9000 Pro

- Kingston 2x256 DDR /400

- Mode Com Fine II (czyli Feel ESP 300AtxSp4)

 

W systemie nie ma zle, gdy zaczynam grac w cokolwiek, komputer po prostu sie rebootuje, i nie mam pojecia czemu. Nie jest to tylko jeden problem, komp chodzi niestety na 1,35GHz. Obecnie gdy daje na wiecej, tzn wykrywalny 2200+, XP sie nie wgrywa, podczas wczytywania tez sie rebootuje.

Probowalem juz wielu rzeczy, od zmiany napiecia, do clear cmos, zmiany biosu i przeroznistych ustawien,.. ale moze jednak nie wszytskich. Moglby ktos pomoc? Grac to sie w sumie zdarzylem odzwyczaic,.. ale wolalbym zeby komp chodzil na tyle ile moze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...