Skocz do zawartości
meeron

Msi P55 - GD80/GD65/CD53

Rekomendowane odpowiedzi

czy próbował ktoś z powodzeniem gd65 obsadzić 4 kościami pamięci np takimi : A-Data XPG X-Series DDR3 Dual Chanel 4GB 2000 9-9-9-24 XMP Ready OC - oczywiście pamięci mają pracować na swojej nominalnej prędkości 2000.

 

czy jest to w ogóle realne, czy obsadzone oba banki pamięci = zapomnij o 200mhz na szynie i 2000 dla ramu??

 

zastanawiam się nad dokupieniem sobie 4gb ramu ale nie wiem czy będzie to działać? gdyby adata nie pakowała ich tak że po otwarciu opakowanie nadaje się do wyrzucenia to bym pożyczył w sklepie i sobie potestował...

 

Witam !

Mam MSI GD-65 z 8GB(4x2) A-DATA 2000Mhz(9-9-9-24)XPG, więc tak wstępnie na defaultowych ustawieniach w BIOSIE ver 1.2 i pod Win7 64 Home Premium BOX nie zauważyłem żadnych problemów, pamięć poprawnie wykrywana i obsługiwana, instalacja systemu od razu z 8GB. Kilka pobieżnych testów i benchmarków niczym mnie nie zaniepokoiło. Dopiero ogarniam OC pod I7 jak i Win7 bo poprzedni konfig miałem pod AMD Athlon64 więc są spore zaległości :lol2: . Bardziej zależy mi na 8GB niz Mhz ale na pewno je pocisnę, teraz def. pracują na 1333Mhz 9-9-9-24 2T 1.5v ale dobrze rokują jak pod 8GB, nie sądzę jednak aby dorównały jednej parze dimm.

 

Pzdr.

Edytowane przez elgrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam MSI GD-65 z 8GB(4x2) A-DATA 2000Mhz(9-9-9-24)XPG, więc tak wstępnie na defaultowych ustawieniach w BIOSIE ver 1.2 i pod Win7 64 Home Premium BOX nie zauważyłem żadnych problemów, pamięć poprawnie wykrywana i obsługiwana, instalacja systemu od razu z 8GB. Kilka pobieżnych testów i benchmarków niczym mnie nie zaniepokoiło. Dopiero ogarniam OC pod I7 jak i Win7 bo poprzedni konfig miałem pod AMD Athlon64 więc są spore zaległości :lol2: . Bardziej zależy mi na 8GB niz Mhz ale na pewno je pocisnę, teraz def. pracują na 1333Mhz 9-9-9-24 2T 1.5v ale dobrze rokują jak pod 8GB, nie sądzę jednak aby dorównały jednej parze dimm.

 

Pzdr.

 

to jak je już puścisz na nominalnych 2000 to się pochwal czy Ci przechodzi 50 pętli linxa :D jak tak to sobie dokupie ramu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy próbował ktoś z powodzeniem gd65 obsadzić 4 kościami pamięci np takimi : A-Data XPG X-Series DDR3 Dual Chanel 4GB 2000 9-9-9-24 XMP Ready OC - oczywiście pamięci mają pracować na swojej nominalnej prędkości 2000.

 

czy jest to w ogóle realne, czy obsadzone oba banki pamięci = zapomnij o 200mhz na szynie i 2000 dla ramu??

 

zastanawiam się nad dokupieniem sobie 4gb ramu ale nie wiem czy będzie to działać? gdyby adata nie pakowała ich tak że po otwarciu opakowanie nadaje się do wyrzucenia to bym pożyczył w sklepie i sobie potestował...

 

Witam Mam te pamieci i na poczatku musialem dac 1 pamiec bo z dwoma nie odpalal. Po aktualizacji boisu wszystko smiga.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Mark18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem płytkę 2 dni temu - pierwsza uwaga - jak ktoś jeszcze nie wrzucił biosu 1.7 to niech to zrobi ;) Bios 1.0 - katastrofa, 1.6 już lepiej. Ale i tak nie umiem ogarnąć czemu na 1.7 CL samo się zmienia w zależności od taktów pamięci i nie bardzo da się to na sztywno ustawić. Poza tym płytka fajna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem upgrade biosu do wersji 1.7 poprzez DOS'a tym razem :P, dzięki zmianie z 1.2 na 1.7 udało mi się podkręcić procka na 4,0ghz przy takich samych napięciach jakie miałem na wersji 1.2 przy 3,8ghz :D także zmiana biosu jak najbardziej korzystna :D

 

EDIT:

bios 1.2

max 3800=19x200 1,382, vtt 1,314

 

bios 1.7

4000mhz=20x200 1,345, vtt 1,314

 

:D no wreszcie mam te 4ghz :D

zrobiłem narazie 30 pętli linxa teraz puszczam na noc prime95

:D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam MSI GD-65 z 8GB(4x2) A-DATA 2000Mhz(9-9-9-24)XPG, więc tak wstępnie na defaultowych ustawieniach w BIOSIE ver 1.2 i pod Win7 64 Home Premium BOX nie zauważyłem żadnych problemów, pamięć poprawnie wykrywana i obsługiwana, instalacja systemu od razu z 8GB. Kilka pobieżnych testów i benchmarków niczym mnie nie zaniepokoiło. Dopiero ogarniam OC pod I7 jak i Win7 bo poprzedni konfig miałem pod AMD Athlon64 więc są spore zaległości :lol2: . Bardziej zależy mi na 8GB niz Mhz ale na pewno je pocisnę, teraz def. pracują na 1333Mhz 9-9-9-24 2T 1.5v ale dobrze rokują jak pod 8GB, nie sądzę jednak aby dorównały jednej parze dimm.

 

Pzdr.

 

Ha, spróbuj kolego z 1T, to jest dopiero zabawa. 2T to łatwizna :-D

BTW: przy takiej ilości kostek powyżej 1600 przestaje wykrywać pełne 8GB :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe biosy w wersji Beta już do pobrania :)

 

 

A7583IMS.170 >>> A7583IMS.181

 

-Fix Clarkdale DRAM advance timing TSRWRTRD incorrect.

-Increase Lynnfield DRAM frequncy 2000Mhz compatibilty.

-Fix Clarkdale QPI ratio 12~16 fail when plug DDR-1333Mhz.

-Fix system can not be shutdown under DOS if PS2 wakeup function enabled.

-Fix AHCI mode can not show HDD size correctly if size more than 2TB.

-Fix HDD Size mistake in POST2 if LBA Mode set to disabled.

-Fix HDD Size mistake in POST2 if AHCI mode enabled.

-Fixed CPU frequency incorrect in BSU.

-Open QPI 6400Mhz and QPI 6933Mhz ratio if clarkdale CPU Support.

-Fix clarkdale can't overclock to BCLK 200Mhz.

Patch USB device fail after S3 resume if disabled USB power.

 

A7583IMS.181 >>> A7583IMS.182

 

-Fix OCZ3P1600LV4GK memory issue.

-Add CPU microcode(Clarkdale K-stepping)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe biosy w wersji Beta już do pobrania :)

 

 

A7583IMS.170 >>> A7583IMS.181

 

-Fix Clarkdale DRAM advance timing TSRWRTRD incorrect.

-Increase Lynnfield DRAM frequncy 2000Mhz compatibilty.

-Fix Clarkdale QPI ratio 12~16 fail when plug DDR-1333Mhz.

-Fix system can not be shutdown under DOS if PS2 wakeup function enabled.

-Fix AHCI mode can not show HDD size correctly if size more than 2TB.

-Fix HDD Size mistake in POST2 if LBA Mode set to disabled.

-Fix HDD Size mistake in POST2 if AHCI mode enabled.

-Fixed CPU frequency incorrect in BSU.

-Open QPI 6400Mhz and QPI 6933Mhz ratio if clarkdale CPU Support.

-Fix clarkdale can't overclock to BCLK 200Mhz.

Patch USB device fail after S3 resume if disabled USB power.

 

A7583IMS.181 >>> A7583IMS.182

 

-Fix OCZ3P1600LV4GK memory issue.

-Add CPU microcode(Clarkdale K-stepping)

 

Skąd to można ściągnąć? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczcie, że odgrzebuje tamat piszczenia (GD80), ale mimo zastosowania się do rady jednego z forumowiczów o wyłączeniu C-State nie ustępuje u mnie denerwujące piszczenie cewek szczególnie gdy otworzy się jakąś aplikacje w javie ale też w innych momentach pracy kompa również słychać, czy ktoś sobie już z tym poradził czy mam odsyłać płytę na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby co to wrzucilem tu

http://members.multimania.co.uk/chaosik/ppc/?katalog=./GD65

 

Dokładnie. Mnie kiedyś strasznie jakiś Asus piszczał na taganie. Po wymianie na coolteka jak ręką odjął.

 

a ty złożyłes cos z ta GD-80 czy nie ? :> Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kilka dni temu stałem się posiadaczem płyty GD-65. Wykonałem upgrade BIOSu z 1.2 do 1.7. Wprawdzie sam komputer działa bez zarzutu ale irytuje mnie niegasnąca dioda zasilania na obudowie. Dotąd dioda ta świeciła wyłącznie po uruchomieniu komputera a teraz gaśnie tylko po odpięciu komputera od sieci. Po ponownym podłączeniu do sieci dioda pozostaje wygaszona aż do uruchomienia komputera.

Przeglądnąłem BIOS w poszukiwaniu opcji, która mogłaby za takie zachowanie być odpowiedzialna ale jakoś niczego nie znalazłem. Jestem w tej dziedzinie laikiem dlatego proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

WR

 

EDIT: Znalazłem ... i aż mi głupio, że wcześniej w sekcji "Power Management" nie zauważyłem opcji "JFP2 Power LED Function".

Edytowane przez WRaD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem ten beta bios, 1.82. Zmian prawie żadnych, poza tym, że ustawiłem A-Daty 2x2GB na 2000MHZ 8-9-8-24 i 16M przeszło. Na 1.7 nie mogłem w ogóle przeskoczyć ponad 1900MHz. Także progress jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę postów wcześniej narzekałem że przy OC procka nie działa mi funkcja UŚPIJ w 7 :P ale to było na biosie 1.2, wraz z biosem 1.7 uśpienie działa ;D

 

kupując gd65 nie wierzyłem że będe z niej tak zadowolony jak właśnie jestem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj, bo jak tak popatrzę na to forum, to wydaje się jakby płyty inne niż na P55 nie istniały...

 

Używa ktoś płyty H55-GD65? Jak się ona ma do rzeczonych produktów na P55 - na pewno tańsza o kilkadziesiąt złotych, ale co poza tym? Widziałem jakieś testy, z których wynika, że jest podobna wydajnościowo i funkcjonalnie, ale testy to testy - nikt w kilkudniowych testach nie stwierdzi jak płyta zachowuje się w codziennym użytkowaniu. Planuję wsadzić właśnie na tę płytę i3-530 razem z 4GB A-Daty DDR3-2000 Xtreme Series. Ktoś za, ktoś przeciw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jedna sprawa czy u wszytkich posiadaczy płyty msi gd-65 przy włączaniu komputera wiatrak na procku włącza się na 100% obrotów na kilka sekund a potem przechodzi w wolniejszy tryb.

Dla mnie jest to troche uciązliwe i chcialbym to wyłączyć, czyli przejsc nas tryb silent. Czy jest taka możliwosc aby wyłączyć w biosie te głośny tryb.

Pomimo tego ze mam podłączony wetylator na procku pod zewnętrzny kontroler obrotów i płyte głowną (gniazdo 4-pin), dalej przy starcie przez kilka sekund wiatrak glośno pracuje a potem przechodzi na prędkosc ustawioną przez ten kontroler. Czy da się z tym coś zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jedna sprawa czy u wszytkich posiadaczy płyty msi gd-65 przy włączaniu komputera wiatrak na procku włącza się na 100% obrotów na kilka sekund a potem przechodzi w wolniejszy tryb.

Dla mnie jest to troche uciązliwe i chcialbym to wyłączyć, czyli przejsc nas tryb silent. Czy jest taka możliwosc aby wyłączyć w biosie te głośny tryb.

Pomimo tego ze mam podłączony wetylator na procku pod zewnętrzny kontroler obrotów i płyte głowną (gniazdo 4-pin), dalej przy starcie przez kilka sekund wiatrak glośno pracuje a potem przechodzi na prędkosc ustawioną przez ten kontroler. Czy da się z tym coś zrobić?

 

zdecyduj sie czy masz wiatrak czy wentylator ... :P

 

a odp: NIE mi nie wlaczaja sie wentyle na 100%. Ustawiaja sie na tyle ile mam ustawione w biosie (np 37%) (of course bios 1.7)

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do posiadaczy GD65 i windowsa 7 abyście sprawdzili czy po wybudzeniu kompa ze stanu UŚPIENIA cpuz pokazuje wam prawidłowe timinig pamięci czy może jakieś inne.

 

Umnie po wybudzeniu ze stanu uśpienia zamiast pokazywać 9-9-9-24, podaje mi 10-9-9-24, lub nawet 11-9-9-24. odnosze wrażenie że komp nie potrafi się odpalić w ten sposób gdy jest podkręcony procek. na default wszystko jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś płyty H55-GD65? Jak się ona ma do rzeczonych produktów na P55 - na pewno tańsza o kilkadziesiąt złotych, ale co poza tym? Widziałem jakieś testy, z których wynika, że jest podobna wydajnościowo i funkcjonalnie, ale testy to testy - nikt w kilkudniowych testach nie stwierdzi jak płyta zachowuje się w codziennym użytkowaniu. Planuję wsadzić właśnie na tę płytę i3-530 razem z 4GB A-Daty DDR3-2000 Xtreme Series. Ktoś za, ktoś przeciw?

 

P55-GD65 i H55-GD65 to jednak trochę inne płyty, nie różnią się tylko chipsetem. P55 ma np. mocniejszą sekcję zasilania i jest szersza, poza tym ma nieco bogatszy bios (przynajmniej w pierwszej wersji biosu H55-GD65 brakowało opcji LoadLine Calibration). Generalnie jednak H55-GD65 to dobry model i godny polecenia. Tyle, że w tej samej cenie jest jeszcze lepszy Asus P7P55D, a znacznie taniej jest niewiele tylko gorszy Asus P7H55-V.

 

Ja od wczoraj mam MSI H55M-ED55. Jak za cenę 250 zł to rewelacja. Max oc na Core i3-530 jeszcze nie sprawdziłem, ale już mam 4GHz na CPU i 1800MHz CL8 na pamięciach. A, jeszcze 1050MHz na IGP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do posiadaczy GD65 i windowsa 7 abyście sprawdzili czy po wybudzeniu kompa ze stanu UŚPIENIA cpuz pokazuje wam prawidłowe timinig pamięci czy może jakieś inne.

 

Umnie po wybudzeniu ze stanu uśpienia zamiast pokazywać 9-9-9-24, podaje mi 10-9-9-24, lub nawet 11-9-9-24. odnosze wrażenie że komp nie potrafi się odpalić w ten sposób gdy jest podkręcony procek. na default wszystko jest OK

 

Mam Win764bit, podkręconego Xeona na GD65 bios 1.7, pamięci na 2000 9-9-9-24 i takiego problemu u mnie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od wczoraj mam MSI H55M-ED55. Jak za cenę 250 zł to rewelacja. Max oc na Core i3-530 jeszcze nie sprawdziłem, ale już mam 4GHz na CPU i 1800MHz CL8 na pamięciach. A, jeszcze 1050MHz na IGP ;)

 

Daj znać jakie maksymalne BLCK wyciagnieszbo tak sie zastanawiam czy by nie kupic tego mobasa pod i5 750.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam kilka pytań do użytkowników tegoż modelu płyty, a mianowicie:

 

1. Czy te 4 układziki pod napisem DrMos Equipped with APS nalezą do elementów nagrzewających się?

2. Czy przy OC i5 750 ~4GHZ mocno grzeje się sekcja zasilania i jest ona wystarczająca na 24/7 użytkowanie ( tylko 6 faz ), jeden z forumowiczów uważa, ze właśnie ten element spalił mu 2 krotnie płytę więc jak to z nim naprawdę jest?

3. Obecna cena tej płyty w moim sklepie to 600zł opłaca się dołożyć 280zł do GD80 która posiada lekko mocniejszą sekcje zasilania i wydaje się mieć lepsze chłodzenie, również na tych 4 elementach z pkt 1?

4. Korzystam głównie z win xp 32, jest sens pchania się w 2x2GB skoro ich nie wykorzystam, nie wiem czy nie będą powodować komplikacji po obcięciu do 3.2GB przez system. Ewentualnie jakie dobre ramy polecacie, działające z płyta, dobrze by było by był niski/zalecany v?

5. Posiadam 500w zasilacz z wtyczka 4 pin bez EPS12-8pin, czy ktoś korzysta z wtyczki 4pin zamiast 8pin na tej płycie bezproblemowo?

6. Czy ktos coś słyszał o niekompatibilności płyty z zasilaczami, gdzieś na zagranicznej stronce o tym czytałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do posiadaczy GD65 i windowsa 7 abyście sprawdzili czy po wybudzeniu kompa ze stanu UŚPIENIA cpuz pokazuje wam prawidłowe timinig pamięci czy może jakieś inne.

 

Umnie po wybudzeniu ze stanu uśpienia zamiast pokazywać 9-9-9-24, podaje mi 10-9-9-24, lub nawet 11-9-9-24. odnosze wrażenie że komp nie potrafi się odpalić w ten sposób gdy jest podkręcony procek. na default wszystko jest OK

 

tez to mam ... przy S3 bynajmniej

z 7-7-7 mi sie robi 8-7-7 na podkreconym do 3,85ghz 770mhz

przy stoku proca na 2.66 i memkach na 667 zostaje 7-7-7

 

btw bios 1.8 wrzucony .. testuje 2000mhz na 8-8-8-24 ;]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...