Skocz do zawartości
Włodi

Realtek Alc 888 - Problem Ze Sterami

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, że ściągam najnowsze sterowniki ze strony realteka do mojego ALC 888 (na płycie Gigabyte EP45-DS3L), instaluje, szukam w program files folderu realtek i tam klikam ikone z brązowym głośniczkiem( bodajże RAVCpl64.exe ) po czym ukazuje mi się takie coś:

 

Dołączona grafika

 

WTF?! Przecież to jest jakaś przestarzała konsola, przestarzałe stery! Z tego co widze u was na skrinach to powinno mi się ukazac takie coś:

 

Dołączona grafika

 

Możecie mi powiedzieć co jest grane?

Czyściłem już driver cleanerem i to samo.

Może to dlatego że na początku instalowałem stery z oryginalnej płytki gigabyte ktore mogly byc stare, teraz zostaly jakies pozostalosci i jest wielka lipa?

Ściągałem ze strony GIGABYTE i REALTEKA, instalowałem te stery już z 5 razy - caly czas to samo!

Co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką konsolę (tą jasną) miał mój brat na lapku HP sprzed trzech lat na jakiejś starej integrze realteka.

Chodzi mi tylko o ręczne ustawienie equalizera którego w tej konsoli NIE MA, są tylko marne gotowe presety.

Da się jakoś zainstalować jakieś stery żebym miał konsole jak wszyscy ? (tą niebieską?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko nie tak! :mur:

Odrobinę myślenia...

Jak byk jest napis na pierwszym "Realtek", a na drugim "Gigabyte" - i to już wszystko wyjaśnia.

 

A jak włazisz do folderu "REALTEK" i klikasz w panel "REALTEK", to jakim niby cudem ma się włączyć panel od GB???

 

Panel niebieski jest tylko w starszych wersjach sterowników na płytach CD dołączanych do płyt głównych. W nowszych sterach GB nie chciał się bawić w nowy panel sterowania (zgodny z HDA) i poszedł na łatwiznę zostawiając panel Realteka (dołączony do sterowników).

 

Możesz nadal zainstalować panel GB i odpalić go, ale nie gwarantuje to dostępu do wszystkich opcji zawartych w nowych sterownikach, a nawet poprawnego jego działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi tylko o dostęp do equalizera, żebym mógł sobie suwakami jeździć swobodnie. BTW na obydwóch skrinach widnieje napis GIGABYTE (na pierwszym skrinie w lewym dolnym rogu).

Skoro mowisz ze moge zainstalowac ten niebieski panel GB i odpalic go to napisz mi w jaki sposob niby??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ano jest napis. ;]

2. A skąd miałeś wcześniej ten panel przy tej płycie głównej? Zapewne w tych sterownikach na CD jest taki panel. Jak zainstalujesz je, to powinien się pojawić. Jeśli nie, to na pewno jest na CD. Trzeba tylko poszukać.

3. Czy na liście wyboru "equalizera" w pierwszym panelu nie ma przypadkiem pozycji "inna", "użytkownika" lub jakoś tak?

 

Poza tym:

4. Panel ten (niebieski) jest dołączony do sterowników do płyty M61PME-S2P.

5. Sprawdź katalog Realtek\Audio\WDM.

6. Poniżej link do panelu - plik ma 17MB, po spakowaniu 7zip (jedyny sensowny paker Windowsowy, który miałem pod ręką w Ubuntu ;]) ma 3.8MB :

http://www.sendspace.com/file/tf7nnm

Zanim uruchomisz, przeleć antywirem, bo plik brałem z kompa, w którym wymieniałem płytę, a system nie był przeze mnie skanowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że ściągam najnowsze sterowniki ze strony realteka do mojego ALC 888 (na płycie Gigabyte EP45-DS3L), instaluje, szukam w program files folderu realtek i tam klikam ikone z brązowym głośniczkiem( bodajże RAVCpl64.exe ) po czym ukazuje mi się takie coś:

 

WTF?! Przecież to jest jakaś przestarzała konsola, przestarzałe stery! Z tego co widze u was na skrinach to powinno mi się ukazac takie coś:

NIE!, to jest standardowa konsola realteka.

 

 

 

Możecie mi powiedzieć co jest grane?

Co jest?

To ze trzeba myslec?

 

1. RTHDCPL.exe

2. Ten panel jest dostepny tylko w 32 bitowych sterach dla XP.

 

I tyle w temacie.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. A skąd miałeś wcześniej ten panel przy tej płycie głównej? Zapewne w tych sterownikach na CD jest taki panel. Jak zainstalujesz je, to powinien się pojawić. Jeśli nie, to na pewno jest na CD. Trzeba tylko poszukać.

Nigdy go nie miałem. Zainstalowałem je z oryginalnej plytki dolaczonej do mobo i efekt jak na 1 screenie.

3. Czy na liście wyboru "equalizera" w pierwszym panelu nie ma przypadkiem pozycji "inna", "użytkownika" lub jakoś tak?

No własnie nie ma nic takiego:( Kilka gotowych beznadziejnych presetów i tyle.

6. Poniżej link do panelu - plik ma 17MB, po spakowaniu 7zip (jedyny sensowny paker Windowsowy, który miałem pod ręką w Ubuntu ;]) ma 3.8MB :

http://www.sendspace.com/file/tf7nnm

Odpaliłem ten panelik (RTHDCPL.exe). Na dzień dobry pojawił się napis że sterownik nie jest zgodny z Widnows Vista, kliknalem ok ukazało się tylko takie coś:

 

Dołączona grafika

 

Jak widać - brak podstawowych zakładek w tym eq.

Dodam jeszcze może, że mam to podłączone przez wyjscie cyfrowe.

 

 

1. RTHDCPL.exe

2. Ten panel jest dostepny tylko w 32 bitowych sterach.

No to by wszystko wyjaśniało. Mam Viste x64 czyli z niebieskim panelikiem mogę się pożegnać? I z equalizerkiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...