Skocz do zawartości
AVENGER

AMD cos sciemnia, refleksje Intelowca :)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to zabrzmi, ale powiem tak:

"serwisuje" ludziom sprzety. Cos jest nie tak, dzwonia, przywoza,

ja robie i biore $.

(...)

Zaczynalem sie interesowac komputerami jak kolega kupil 486DX4 z 4MB RAMu i 320MB dyskiem. Mniej wiecej w tym czasie pojawily sie procki AMD-ka - i z opinii wielu znajowmych ludzi wynikalo ze sa beznadziejne. (...) Potem kolejne produkty tej firmy: "znakomite" K5, K6, K6_2 wlaczne z Duronami (3/4 n nawet nie slyszala o takich CPU). Pierwsze Athlony - tez sie slyszalo ze to i tamto; cos sie nie podobalo. Nie wiem jak ze stabilnoscia Xp-kowa

(...)

Jak na moje myslenie - dobrego towaru nie trzeba reklamowac. Ludzie go kupia.

Może na czymś się znasz ale napewno nie są to komputery, niewiem zatem jak możesz "ludziom serwisować sprzęty" :roll: no cóż to twoje i ich zmartwienie.

Kolejny dowód (nie pierwszy w tej pożałowania godnej quasi dyskusji) że o kompach niewiele wiesz dałeś w powyższym fragmencie, zapytaj może kogoś mondrzejszego niech ci wytłumaczy co tam jest nie tak.

Na koniec zostawiłem jeszcze jedno zdanie z twoich złotych myśli :wink: odnośnie reklamy, wsumie jest tak jak napisałeś ale to właśnie Intel więcej inwestuje w reklamę i promocję, więc... resztę dopisz sam.

 

PS. Apel do moderatorów - zwracajcie uwagę na takie durne topiki (sam biorąc udział w toczącej się tu dyskusji dałem się "złapać"), ponieważ nic one nie wnoszą a tylko wywołują kłutnie. Pozatym są lepszym przykładem postojebstwa niż te z oślej. Z mojej strony EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak następnym razem (niezależnie od tego co mam teraz) kupię proca (i wszystko inne, czy to będzie Ati, nV czy sis, wd czy seagate) to co będzie w ostatecznym rozrachunku bardziej opłacalne. cze :P

Uwazam ze jak inwestowac w sprzet to mozna doplacic troche wiecej,

szczegolnie jak sie bierze np. na raty.

Po pewnym czasie i tak wszstko bedzie g_owno warte.

A moze znajdzie sie kiedys jakis jelen ktory zaplaci troche wiecej za stary sprzet 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to czemu sam nie dopłaciłeś 'trochę więcej' do np. p4 3,06 ht lub dysku 120GB, audigy zamiast Live'a ?

Przecież

Po pewnym czasie i tak wszstko bedzie g_owno warte.

Do kogo z takimi argumentami .... ?? Jeśli ktoś chce wycisnąć całą wydajność na dzień dzisiejszy to bierze amd 1700+ (kiedyś podobnym wyborem był celek 300A - od razu na 450)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tego porownania aXP c Celeronem to chcialem swojemu kolesiowi udowodnic ze ten, jak mi pokazal - najgorszy procek roku, moze wyciagnac na 3DMarku tyle co jego aXP. Dlatego tez porownywalem przy swojej karcie+drv i pamieci.

szlag mnie trafia

kto ci powiedzial ze moze wyciagnac tyle samo ?????????????????????????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 3200+ to bardzo ale to bardzo zastanawiałbym się nad wyborem między tym AMD a P4 3,06HT.Na chwilę obecną Pentak kosztuje tylko 1999 zł co więcej jest wydajniejszy od 3200+!!! To są argumenty przemawiające za kupnem tego proca.Jeżeli chodzi zaś o 3200+ to owszem depcze po piętach a w niektórych benchmarkach jest nawet lepszy ale ocena ogólna jest gorsza niż P4 3,06HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a że tak zapytam, co ma test wydajności grafiki jakim jest 3dmark2k1 do proca?

od razu odpowiem: praktycznie nic :)

 

a i jeszce jedno, przstańcie już mówicjak to amd się straszecznie grzeją , intel nie jest lepszy w tej materii to taki sam grzejniczek

a co do braku kompaytybilności to może przykłady jakieś ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOO widze ze teraz pan zablysna IQ. Co za podpis, brafo gratulacje. Masz jeszcze jakies (tym razem) wartosciowe pomysly ?

 

Cytuje jakby pan nademna :) zdecydowal sie zmienic podpis:

"Nie lubię Intela jak jasna ch*****

jak spotkam natrzaskam po pinach

To włóczy się wolno i niewiadomo po co

to rzuca się wszystkim na MoBo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys wiecej się obracał wśród studentów i ludzi światłych; wspaniałych z IQ które trzeba wozić w taczce, to Byś wiedział że to parafraza z Kabaretu Potem a piosenka Nie Lubię Wampirów, Miało być śmiesznie, i uwierz że nie jestetm tutaj zalogowany tylko poto by Cię denerwować swoją sprzedawczykowatą osobowością. cały świat nie kręci się wokół Ciebie.

Gdybys mniej czasu poswiecał swojemu Image a zajął sie czymś poważniejszym.... z resztą.

 

ps.

Na pewno zabłysnąłeś przed tym dziunkiem od WC. Szkoda że to nie była Twoja wiedza tylko Osób Tutaj zgromadzonych.

Mam nadzieję że o intelu tez nie czytałeś gdzie indziej by tutaj błyszczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosze :) jakis Ty jest zalosny :):)

Juz ok ok, tak czytalem i teraz blyszcze :) No i co w tym zlego.Ty nie czytales nie blyszczczysz i za lada stoisz i ludzia biednym kity o flopach pociskasz :):):):)

Od kad wynaleziono papirus ludzie poszerzaja swoja wiedze w oparciu o slowo pisane. Poczytaj moze Ty tez troszke, posiadz wiedze, zacznij blyszczec. Juz wielu ludzi przy odrobinie samo zaparcia, odpowiedniej lekturze potrafilo dojsc do niewyobrazalnych rzeczy.

 

Co do WC, to LOL i tyle, przeczytaj jeszcze raz caly topic, bo widze ze masz jakis problem z rozumieniem tego co czytasz, zobacz o co pytalem bohatera.

 

Ale z ciebie koles niemoge :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziom kitu nie wciskam bo takich problemów ze sobą nie mam. Mają cennik i niech sobie sami wybierają.

I zeby pokazać że MASZ to ostatnie zdanie czuj się że wygałeś w czym tylko chcesz ...

Jestem koleś :) :) :) i poddaję się. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze pAN AVENGER

ma problemy emocjonalne ustosunkowane na wszystkich ludzi

po co mu taka dziewczyna,co nie umie go odstresowac

i jego standardowy tekst: "Bosze jakis Ty jest zalosny"

to poprostu powala

ciec jest i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze pAN AVENGER

ma problemy emocjonalne ustosunkowane na wszystkich ludzi

po co mu taka dziewczyna,co nie umie go odstresowac

i jego standardowy tekst: "Bosze  jakis Ty jest zalosny"

to poprostu powala

ciec jest i tyle

 

 

Juz wiele grup się rozleciało przez bufonadę. Dajmy sobie chłopaki spokój i wypijmy piwko bo to wszystko sie nieprzyjemne robi.

 

:idea: :idea: Avenger piwo na zgodę i wyluzujmy wszyscy. :idea: :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to czemu sam nie dopłaciłeś 'trochę więcej' do np. p4 3,06 ht lub dysku 120GB, audigy zamiast Live'a ?

Przecież

Po pewnym czasie i tak wszstko bedzie g_owno warte.

Do kogo z takimi argumentami .... ?? Jeśli ktoś chce wycisnąć całą wydajność na dzień dzisiejszy to bierze amd 1700+ (kiedyś podobnym wyborem był celek 300A - od razu na 450)..

Nie wykalkulowalo mi sie z gotowka i zdrecydowalem sie ze Celerona wezme tymczasowo.

Live i HDD zostal mi ze starego komputera.

Ostatnio, pragne zaznaczyc, ze wymienilem/kupilem pamiec i monitor na ktore nie zalowalem pieniedzy.

P4 predzej czy pozniej i tak znajdzie sie na mojej plycie. Moze nie 3.06 ale 2.53 napewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a że tak zapytam, co ma test wydajności grafiki jakim jest 3dmark2k1 do proca? 

od razu odpowiem: praktycznie nic :)

 

a i jeszce jedno, przstańcie już mówicjak to amd się straszecznie grzeją , intel nie jest lepszy w tej materii to taki sam grzejniczek

a co do braku kompaytybilności to może przykłady jakieś ;)

 

pozdro

3DMarkXX jest programem testujacym wydajnosc komputera pod wzgledem wydajnosci graficznej...

i procesor tutaj, kolego cana, ma pewne znaczenie jezeli chodzi o liczbe punktow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na czymś się znasz ale napewno nie są to komputery, niewiem zatem jak możesz "ludziom serwisować sprzęty" :roll: no cóż to twoje i ich zmartwienie.

Ha, na widok slowa "serwisowac" t twoim pustym lbie pojawily sie kombinerki, mlotek i przecinak. I pomyslales sobie: "jak to qrwa"?

 

Slowa tego uzylem prawde mowiac w przenosci ale sadzac po opiniach ludzi i ilosci tego sprzetu mozna tak powiedziec. Prywatnie oczywiscie.

 

A co do tekstu do ktorego sie przywaliles, to powiem tyle:

nie siedzialem w tamtej chwili z ksiazka przy komputerze, zeby

poprawnie cytowac kolejnosci prockow czy cos tam innego,

poprostu napisalem mniej wiecej jak sytuacja wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to zabrzmi, ale powiem tak:

"serwisuje" ludziom sprzety. Cos jest nie tak, dzwonia, przywoza,

ja robie i biore $.

(...)

Zaczynalem sie interesowac komputerami jak kolega kupil 486DX4 z 4MB RAMu i 320MB dyskiem. Mniej wiecej w tym czasie pojawily sie procki AMD-ka - i z opinii wielu znajowmych ludzi wynikalo ze sa beznadziejne. (...) Potem kolejne produkty tej firmy: "znakomite" K5, K6, K6_2 wlaczne z Duronami (3/4 n nawet nie slyszala o takich CPU). Pierwsze Athlony - tez sie slyszalo ze to i tamto; cos sie nie podobalo. Nie wiem jak ze stabilnoscia Xp-kowa

(...)

Jak na moje myslenie - dobrego towaru nie trzeba reklamowac. Ludzie go kupia.

Może na czymś się znasz ale napewno nie są to komputery, niewiem zatem jak możesz "ludziom serwisować sprzęty" :roll: no cóż to twoje i ich zmartwienie.

Kolejny dowód (nie pierwszy w tej pożałowania godnej quasi dyskusji) że o kompach niewiele wiesz dałeś w powyższym fragmencie, zapytaj może kogoś mondrzejszego niech ci wytłumaczy co tam jest nie tak.

Na koniec zostawiłem jeszcze jedno zdanie z twoich złotych myśli :wink: odnośnie reklamy, wsumie jest tak jak napisałeś ale to właśnie Intel więcej inwestuje w reklamę i promocję, więc... resztę dopisz sam.

 

PS. Apel do moderatorów - zwracajcie uwagę na takie durne topiki (sam biorąc udział w toczącej się tu dyskusji dałem się "złapać"), ponieważ nic one nie wnoszą a tylko wywołują kłutnie. Pozatym są lepszym przykładem postojebstwa niż te z oślej. Z mojej strony EOT.

RZeczywiście nie można niedoceniać twojego doświadczenia, jak juz od 804856 jestes online ale rzeczywistośc niestety nie jest liniowa.

Miałem się nie wtrącać, starał sie będę już tak nie podniecać :P .

Ale jak to jest mozliwe ze pracujesz na serwisie i AMD jest taka niegodna polecenia. To powiedz mi jak u licha nie miałeś z nimi jeszcze do czynienia. Jak firma która jest badziewna grzeje się (a każdy stopień to ileś miesięcy krutszy czas pracy) i zawiesz. To jak do Was na serwis nikt z ZAWIEDZIONYCH klijentów nie przyszedł.... Jak możesz nie znać AMD. Ja nie zmuszam nikogo do tej firmy, bo to jak z samochodami.

 

Dla mnie najlepsza bedzie wołga i tyle. Za ten samochód bym oddał swój komp. I ktoś co kolekconuje BMW tez bedzie mial ze mnie nalewke ale czy to ważne.

AMD jest tańszy i tyle. I TYLKO O TO CHODZI. Są PROFESIONALIŚĆI którym tylko INTEL. Ale np. dziś przyszedł do mnie chlopak, zamawiał kompa za 9963,00 i mylił ram z hdd, a kupuje p4 3.0 (800).

po co mu to. Kupiłby sobie 2,8 AMD i by mu te gta8 i wszystko chodziło co tam włączy. a 1000zł w kieszeni. (nawet nie chciał słyszeć o p4 2,8 :evil:

A pozatym to mi przykro, bo taki lamer bedzie miał taki sprzet a ja się męczę i ciułam by tego durnego Dremela kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galago De Codi, zajmuje sie tym prywatnie, w domu

lub

w domach moich "klientow".

 

Uzylem slowa "serwisuje" bo akurat moje zajecie na to wskazuje.

To jedn sprawa wyjasniona, ale cały czas twoje niedocenianie konkurencji Intela zle o Tobie swiadczy ;)

 

ps

 

pamiętaj odprowadzić podatek dochodowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w USA tez maja AXP

 

mam kilku znajomych tam i tylko jeden ma INTELA

 

poprostu mowia ze po co maja kupowac cos drozszego jak moga tansze miec i dobre

 

ja mam duronka 800 mhz - chodzi juz 2 lata - caly dzien chodzi i sie nie wiesza :lol: - raz mi sie powiesil jak cooler stanal :lol: - dobrze ze sie nie spalil ale juz bylo czuc.

 

wlasnie czekam na AXP 2000+ throughbred box czy jakos tak - niecale 300 zeta i geforce 4 4200 128Mb box za ok 400 zeta z USA - fajne ceny tam maja.

 

gdybym mial duzo kasy to tez bym kupil AXP bo po co kase wyrzucac skoro porownywalne procki sa + nie czuje sie jakbym mial wykozystac jakiegos tam 3 Ghz - moze za 2 lata - ale wtedy to go kupie za grosze :lol: bo glupi nie jestem

 

dla mnie to bezsens wydawac duza kase na cos co za rok bedzie g**** warte - czulbym sie poprostu nabity w butelke konkretnie.

 

Intel ma ceny z kosmosu.

 

a na swoja plyte 2 letnia wsadze nowego AXP i jest fajnie - ECS kupiony za 300 zeta - ciekawe ile kosztowaly MB wtedy na ktore mozna wsadzic teraz konkretnego Pentiuma.

 

Nie jestem przeciwny INTELOWI ale wole AMD - bardziej mi pasuje - i g**** mnie obchodzi superwydajnosc - bo komu to potrzebne - 90% ludzi nie wykozysta tej mocy - 2 Ghz czy 3 Ghz - normalny czlowiek nie widzi roznicy przez przynajmniej ROK - potem sie robi nieciekawie - ale jesli kupilem za 300 zeta a nie za 1500 to komu latwiej bedzie zmienic i komu wiecej kasy zostanie ?

 

jakbym mial kupowac sprzet za 10000 to bym wolal sobie samochod kupic

jakbym mial samochod to bym zbieral na lepszy - albo skladal na mieszkanie

jakbym mial mieszkanie to moze bym wywalil 10000 na PC ale tylko raz tak dla zabawy

 

BO NIE WARTO :!:

 

Jesli potrzebowalbym sprzet do pracy - to nie patrzylbym na koszty

Jestem adminem w firmie hostingowej - nie twierdze ze jestem jakims guru - mam narazie tylko srednie wyksztalcenie - ale jak cos jest potrzebne bo jest lepsze to sie kupuje i koszty sa pozniej - wiec wszystko zalezy od tego co sie robi - co jest potrzebne.

 

ale jak mysle wiekszosc tu obecnych kupujacych superszybkie maszyny robi to zeby miec swiadomosc "mam zajebista maszyne - nikt mi nie podskoczy" - nie bo sa im potrzebne

 

moze sa to glupoty dla niektorych ale ja tak mysle i czuje

 

dzieki za uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te czasy Commodora 64 (na kasety) forum nie bylo wiec nie klocilo siedzac wygodnie w domku

Tylko nie mozna bylo tupac podczas wgrywania :D :P :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nigdy nie dorosną:?

Intel vs AMD albo Ati vs Nvidia albo maluch vs Trabant

Byle moje na wierzchu :roll:

Ja powiem tak

Zależy, po co komu komputer i gdzie będzie z niego korzystał

Jak ma mało kasy, chce do domu i nie chce legalnego softu razem z nim to napewno wybierze AMD a nie Intela?

A jeśli ktoś kupuje komputer do firmy i razem z kompem wybiera pakiet oprogramowania to różnice nie są już tak kolosalne :roll:

Wybiera przeważnie Intela

 

Mając do wyboru, co kupić

Procesor Intel pentium 4 ht- 3GHz za 2000 zł

Czy AMD z ratingiem 3000 tez za prawie 2000 zł

To szczerze wybrałbym Intela

Amd zaczął bardziej odstawać od Intela i rating przy tym konkretnie procesorze jest chyba nie trafiony :?

Polityka cenowa AMD w tym konkretnym przypadku jest niezrozumiała :?

Za tą cenę to napewno nikt tego procesora nie kupi :?

Po pierwsze za 2k zł Intel oferuje więcej

Po drugie za 300 zł AMD oferuje dużo, Dużo, DUŻO więcej niż Intel

I o to pewnie autorowi Topiku chodziło

BTW Komputer to nie żona nie wybiera się go na całe życie ;)

 

Koniec kłótni :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...