Skocz do zawartości
AVENGER

AMD cos sciemnia, refleksje Intelowca :)

Rekomendowane odpowiedzi

AMD's Recommendations, co to q*** ma byc ? Zalecenia jak procek testowac..., zmieniac dll a benchmarku ?? Bosze co sie dzieje, a moze juz zbyt spiacy jestem i tylko halucynacje mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a luknij z jakim zegarem chodzi ten antek........"

 

No i co z tego z jakim zegarem! Oznaczenie jest jakie jest!

 

FumFel_20 jak Ty niekiedy glupote palniesz to masakra. A wydawalo by sie tyyyyyllllllleee postow.

 

Again!!! Oznaczenie jest jakie jest! Wielu ludzi to zmyli, zkloni do kupna tego procka. MHz nie wchodza tu w gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego z jakim zegarem! Oznaczenie jest jakie jest! 

fakt przegieli z oznaczeniem, ale nie zmienia to faktu, ze procek jest zajebiscie szybki i w wielu testach depcze p4 po pietach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No i co z tego z jakim zegarem! Oznaczenie jest jakie jest! 

fakt przegieli z oznaczeniem, ale nie zmienia to faktu, ze procek jest zajebiscie szybki i w wielu testach depcze p4 po pietach.

oto mi chodziło.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze depcze po pietach...skoro kosztuje tyle samo...Wiec logiczne ze wybraloby sie Intelka. poza tym w wielu testach bardzo odstaje od 3.0 ghz P4 a chwilami nawet od 2.8 2.6

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze depcze po pietach...skoro kosztuje tyle samo...Wiec logiczne ze wybraloby sie Intelka. poza tym w wielu testach bardzo odstaje od 3.0 ghz P4 a chwilami nawet od 2.8  2.6 

Pozdro

wez pod uwage zegar, zegar i jeszcze raz zegar....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze depcze po pietach...skoro kosztuje tyle samo...Wiec logiczne ze wybraloby sie Intelka. poza tym w wielu testach bardzo odstaje od 3.0 ghz P4 a chwilami nawet od 2.8  2.6 

Pozdro

wez pod uwage zegar, zegar i jeszcze raz zegar....

Zegar mozna brac pod uwage i tu nalezy sie pochwala dla AMD ze robi niezla robote z optymalizacja. Natomiast jest faktem ze dali oznaczenie 3200+ i chca zeby porownywac do takiego proca ze stajni Intela. I tu nalezy sie nagana dla AMD bo przegieli z tym oznaczeniem i oszukuja uzytkownika. Po to zostalo wprowadzone PR zeby uzytkownik mial mozliwosc oceny wydajnosci a nie MHz. Jednym slowem AMD wypuscilo kolejnego "papierowego tygrysa"

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO to ze AMD tak a nie inaczej oznaczylo swojego proca podyktowane jest tylko i wylacznie checia odrabiania straconego rynku :) Jezeli konkurencja przekroczyla 3 GHz to i "my" tez musimy cos zrobic :)

Tak wiec przegieli pale ale po co maja sie tym martwic - i tak sie "jelonki" znajda -> vide ATI vs. Nvidia, a ostatnia strata 2% rynku da sie AMD odczuc :) Co do MHz procow to AMD jest duzo do przodu przed Intelem (nawet z HT) i tu znowu tak samo jak ATI:NVidia.

IMO PR nalezy traktowac troche z dystansem +/- 200 :))))) i wtedy wszystko bedzie jasne. Do czasu wprowadzenia Athlonow 64 i innych cudow AMD PO PROSTU SCIEMNIA TAK JAK TO NVIDIA ZROBILA.

Koncze bo za chwile sam sie pogubie w zeznaniach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego z jakim zegarem! Oznaczenie jest jakie jest!

 

fakt przegieli z oznaczeniem, ale nie zmienia to faktu, ze procek jest zajebiscie szybki i w wielu testach depcze p4 po pietach

 

właśnie depcze... a szybszy nie bedze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, że to oznaczenie było wprowadzone żeby porównywać nowe athlony xp ze starymi "tanderberdami".

 

a intel goni po kolejnych MHz i GHz i doszedł do 3 GHz i co z tego ?

AMD wymaga tylko 2.2 GHz dla takiej samej wydajności.

 

a co do cen to owszem , procki kosztują tyle samo. ale trzeba jeszcze mieć płytę główną. ile kosztują wydajne płyty (te, na których mierzy się max wydajność procków) :?:

dla amd nForce2 kosztuje 500zł, dla intela GraniteBay zdecydowanie więcej.

"w końcu to intel" - stare i nieaktualne. może kilka lat temu ale nie dzisiaj.

pomijając najszybsze procki, porównując ceny np P4 2 GHz i A 2000+ zdecydowanie lepiej wypada AMD. kosztuje tyle co celeshiton a wydajność P4.

a jak kupisz intela to za rok czeka cię wymiana płyty bo intel zmieni jedną nóżkę i musisz kupić żeby mieć coś lepszego. ja na 2 letnią płytę mogę zasadzić każdy procek AMD (najwyżej zmienię fsb na 133/266 i podniosę mnożnik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, że to oznaczenie było wprowadzone żeby porównywać nowe athlony xp ze starymi "tanderberdami".

 

a intel goni po kolejnych MHz i GHz i doszedł do 3 GHz i co z tego ?

AMD wymaga tylko 2.2 GHz dla takiej samej wydajności. 

 

a co do cen to owszem , procki kosztują tyle samo. ale trzeba jeszcze mieć płytę główną. ile kosztują wydajne płyty (te, na których mierzy się max wydajność procków) :?:

dla amd nForce2 kosztuje 500zł, dla intela GraniteBay zdecydowanie więcej. 

"w końcu to intel" - stare i nieaktualne. może kilka lat temu ale nie dzisiaj.

pomijając najszybsze procki, porównując ceny np P4 2 GHz i A 2000+ zdecydowanie lepiej wypada AMD. kosztuje tyle co celeshiton a wydajność P4.

a jak kupisz intela to za rok czeka cię wymiana płyty bo intel zmieni jedną nóżkę i musisz kupić żeby mieć coś lepszego. ja na 2 letnią płytę mogę zasadzić każdy procek AMD (najwyżej zmienię fsb na 133/266 i podniosę mnożnik).

dokladnie !!! caly pic polega chyba na tym ze 80% (optymistycznie) rynku nabywcow prockow (tych z gornej GHz'owej polki) patrzy na ilosc GHz, a nie na rzeczywista wydajnosc procka. do tego dochodza stereotypy ze intel to jest taki a amd to taki. kazdy chyba wie jak wyglada porownanie wydajnosci prockow amd<->intel ale o takich samych zegarach (a nie oznaczeniach zegarow,PR i inne). ja sie nie dziwie amd ze robi takie "maniany" z oznaczniami bo do tej 80% czesci rynku tez nalezaloby dotrzec (calkiem spory kawalek "tortu"), a skoro do nich przemawiaja tylko ilosci GHz'ow ... coz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze depcze po pietach...skoro kosztuje tyle samo...Wiec logiczne ze wybraloby sie Intelka. poza tym w wielu testach bardzo odstaje od 3.0 ghz P4 a chwilami nawet od 2.8  2.6 

Pozdro

wez pod uwage zegar, zegar i jeszcze raz zegar....

Zegar mozna brac pod uwage i tu nalezy sie pochwala dla AMD ze robi niezla robote z optymalizacja. Natomiast jest faktem ze dali oznaczenie 3200+ i chca zeby porownywac do takiego proca ze stajni Intela. I tu nalezy sie nagana dla AMD bo przegieli z tym oznaczeniem i oszukuja uzytkownika. Po to zostalo wprowadzone PR zeby uzytkownik mial mozliwosc oceny wydajnosci a nie MHz. Jednym slowem AMD wypuscilo kolejnego "papierowego tygrysa"

Pozdro

Dexter

dokladnie jestem tegoz samego zdania co Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, że to oznaczenie było wprowadzone żeby porównywać nowe athlony xp ze starymi "tanderberdami".

i tu sie zlotko mylisz, bo oznaczenie PR tyczy sie do procesorow Pentium4 a nie innych Athlonow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam najszybsze modele nie interesuja. Licza sie tylko te ktore sa w zasiegu reki i jaka maja wydajnosc. W takiej strefie cenowej w ktorej jest athlon 1700+ nawet intel nie ma procesora, chyba ze uwazacie ze celeron p4 to procesor.

 

Takze, zupelnie mam w d.u.p.i.e. ile kosztuje i jaka wydajnosc ma procesor ktorego sobie i tak nie kupie. A nawet jakbym mial taka forse, to bym go nie kupil, lepiej wtedy juz byloby kupic radeona 9800 pro 256 mb albo geforca fx 5900 ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oznaczenie PR tyczy sie do procesorow Pentium4 a nie innych Athlonow.

oznaczenie PR było na winchipach a nie na athlonach. taki idt winchip PR200, jak i cyrix PR200 ppracowały na 166 MHz a wydajnością (ale tylko w niektórych testach)dorównywały pentiumom.

a oznaczenie xxxx+ na nowych antkach wynika ze zmian to thunderbirdach bo musiała być ciągłość szybkości. po Athlonie 1400 MHz (nie pamięyam czy były 1500) był Athlon XP (na nowym rdzeniu) 1600+ bo chodził jak athlon 1600 MHz ale na starym rdzeniu. i dla łątwości porównywania ze starymi antkami wprowadzono to oznaczenie. a to że pokrywa się ono z intelem to inna sprawa.

gdyby porównywać P4 2GHz z athlonem XP 2 GHz to intel by leżał i kwiczał. zostawałby w tyle za AMD. ale cena amd byłaby ywższa.

a ludzie kupują celerony bo one mają np. 2GHz a amd dla takiej wydajności miałby 1 GHz (athlon xp 1000+ :) lub duron pewnie około 1700-1800)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, wszystko zalezy gdzie patrzec ,jaka metodologia itp.A czytajcie toma to daleko zajdziecie:

Dołączona grafika

Czy tu:

Dołączona grafika

Ogolnie sie zgodze ze AMD lekko przegielo,ale po prawdzie to ten system bedzie cenowo konkurowal nie z Canterwoodem a wolniejszym chipsetem.

Zreshta,ja ostatnio sobie wymienilem procka na DLT i jestem wpelni zadowolony z AMD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oznaczenie PR tyczy sie do procesorow Pentium4 a nie innych Athlonow.

oznaczenie PR było na winchipach a nie na athlonach. taki idt winchip PR200, jak i cyrix PR200 ppracowały na 166 MHz a wydajnością (ale tylko w niektórych testach)dorównywały pentiumom.

a oznaczenie xxxx+ na nowych antkach wynika ze zmian to thunderbirdach bo musiała być ciągłość szybkości. po Athlonie 1400 MHz (nie pamięyam czy były 1500) był Athlon XP (na nowym rdzeniu) 1600+ bo chodził jak athlon 1600 MHz ale na starym rdzeniu. i dla łątwości porównywania ze starymi antkami wprowadzono to oznaczenie. a to że pokrywa się ono z intelem to inna sprawa.

gdyby porównywać P4 2GHz z athlonem XP 2 GHz to intel by leżał i kwiczał. zostawałby w tyle za AMD. ale cena amd byłaby ywższa.

a ludzie kupują celerony bo one mają np. 2GHz a amd dla takiej wydajności miałby 1 GHz (athlon xp 1000+ :) lub duron pewnie około 1700-1800)

mowie, ze nie masz racji.

Oznaczenie na antkach XP dotyczy porownania wydajnosci z P4. Zreszto pomysl logicznie czy porownywanie swoich prockow do swoich prockow ma sens.

 

NIECH KTOS JESZCZE WYPOWIE SIE NA TEMAT OZNACZENA PR W ATHLONACH XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kumam tego bronienia AMD tym ze maja procki o niskich zegarach a rownie wydajne jak intele. osobiscie grzeje mnie to czy prcek bedzie super wydajny majac 5000 mhz czy majac super architekture i taka sama wydajnosc prrzy 500 mhz. Po prostu AMD nie jest w stanie wypuscic proka o tak wysokim taktowaniu i stad ye ichdzine numeracje... jakos musza walczyc o utrzymanie sie na rynku na ktorym jelopy patrza na ilosc mhz anie na uklad wydajnosc/cena. kupuje taki pajac p4 30.6 i zintegrowana grafike i dziwi go niska wydjnosc w grach (autentyk!)

 

Za to w segmencie low end intel nie ma nic do zaoferowania, bo chyba taka propozycja nie jest celeron 4 prytakie cenie....

 

konkluzja - AMD nie manajsybszego procesora na rynku i trzeba sie z tym narazie pogodzic

Intel nie ma procesora wygrywajacego w rankingu wydajnosc/cena i nad tym tez musi popracowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a intel goni po kolejnych MHz i GHz i doszedł do 3 GHz i co z tego ?

AMD wymaga tylko 2.2 GHz dla takiej samej wydajności. 

 

a co do cen to owszem , procki kosztują tyle samo. ale trzeba jeszcze mieć płytę główną. ile kosztują wydajne płyty (te, na których mierzy się max wydajność procków) :?:

dla amd nForce2 kosztuje 500zł, dla intela GraniteBay zdecydowanie więcej. 

 

a jak kupisz intela to za rok czeka cię wymiana płyty bo intel zmieni jedną nóżkę i musisz kupić żeby mieć coś lepszego. ja na 2 letnią płytę mogę zasadzić każdy procek AMD (najwyżej zmienię fsb na 133/266 i podniosę mnożnik).

I co z tego wynika dla ciebie ze AMD potrzebuje 2,2GHz a Intel 3GHz? Dla mojej przyjemnosci moze i miec 100MHz. Liczy sie przeciez koncowa wydajnosc. Z obecnosci samych MHz nic nie wynika. Prawda jest taka ze nawet oznaczenia PR nijak nie maja sie do prawdziwego pokazania mocy. Wszak tylko czasami oba procki (nie mowie o konkretnym wypadku ale chocby AXP2600+ vs P4 2,66GHz) maja podobna moc. Nawet porownanie w okolicach samego PR nie zawsze jest prawdziwe (Barton 1,83 aka 2500+ nie zawsze jest szybszy od T-breda 2,0 aka 2400+). W wiekszosc albo jeden jest do przodu albo drugi, albo ... trzeci ;). NIe ma jak postawic znaku rownosci.

 

Co do plyt glownych to masz jakies nieaktualne dane. Np Abit BH7 kosztuje 450zl, jak chcesz taniej to masz MSI za 350zl, a jak chcesz dualDDR to masz Gigabyte SiS655 za 480zl.

Z tym obsadzaniem prockow to nie przesadzaj. Wez na EPoXa 8KHA+ wsadz AXP 2700+ (166MHz FSB to jeszcze jako tako idzie) albo Bartona na 400MHz FSB. Ja na poltorej rocznego ENMICa na i845D wsadze P4 3,06GHz i bedzie smigac. Moge to samo zrobic z dwuletnim Abitem TH7 (+przejsciowka).

A jak chcesz porownania zegar w zegar to prosze:

Jakos nie zawsze (co prawda tylko czasami ale jednak) nawet przy podobnych zegarach wyniki sa do przewidzenia ( tu, tu, tu-kiedys podobne porownanie widzialem na anadtechu ale nie chce mi sie szukac). liczy sie optymalizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejsza z oznaczeniami, i tak nie kupię intela bo za tę cenę kupię znacznie szybsze AMD i porządną płytę.

a dlatego jest forum żeby ślepo nie podążać za wynikami testów na wielkich serwisach.

ja pozostaję przy AMD bo jest lepsze ogólnie, na moje potrzeby i możliwości finansowe intel to bezsensowny wybór. jak ktoś ma kasy jak lodu to kupi intela, jak ktoś myśli to wybierze AMD. no offense ale różnica jest zbyt duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...