Skocz do zawartości
ziom2123

Windows 98/98se/me - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z okazji utworzyłem temat zbiorczy.

// ULLISSES

 

Otóż mam potrzebę wgrania windows 98 no i jestem na etapie takim, że instalacja staje na tym, że nie wykryto instalacji, bodajże i na A:\> o ile dobrze pamiętam, to trzeba się przełączyć na cdrom, ale za chiny ludowe tego zrobić nie mogę.. Pod systemem cdrom mam jako G to wpisuję G:\win65se i nic, jakieś rady?

Edytowane przez ULLISSES
łączenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie i jak masz tą instalkę, ale zazwyczaj Win98 jest dostępny w formie bootowalnego CD, który startuje tak samo, jak Windows XP.

 

Jeśli nie startuje, lub masz instalkę na dysku, to trzeba odpalić ją ręcznie.

1. Na początek wystartować "tryb DOS". Dyskietki/cd/usb startowe dostępne w Sieci, dyskietkę startową można zrobić także z poziomu działającego Win98 - z 2000 i XP chyba też.

2. "Tryb Dos" nie widzi partycji NTFS, więc większość naszych nie będzie widoczna, jeśli są w tym systemie.

3. Sprawdzamy, jakie partycje są dostępne i co na nich jest.

Wchodzimy na każdą partycję poleceniem:

X:
gdzie X to litera partycji. Zazwyczaj A to stacja dyskietek, B ewentualny dysk RAM (przy starcie z CD), C to pierwsza dostępna partycja na dysku, a za nią kolejne.

Sprawdzamy ich zawartość poleceniem:

dir
4. Gdy zobaczymy nasz upragniony katalog Win98 (bo zazwyczaj tak on się nazywa), to wchodzimy do niego:

cd win98
a następnie uruchamiamy instalator:

setup
.

Dalej postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie.

 

Instalacja Windows 98 wywali nam bootloader z 2000/XP/Vista/W7, a także linuxowe Lilo/Grub.

Instalacja Windows 98 wywali błąd w przypadku włączonej w bios opcji "Virus Protection".

Instalacja Windows 98 musi być wykonana na partycji podstawowej, z systemem FAT/FAT32.

Sam system Windows 98 ma problemy z 2 partycjami podstawowymi i domyślnie pakuje się na pierwszą w kolejności lub tą, która ustawiona jest jako aktywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za fachową pomoc, problem się sam rozwiązał, bowiem na nowym pc po wypaleniu cd chciałem sprawdzić czy ruszy.. No i był taki zonk, włożyłem do starego i od razu zadziałało jak trzeba :) W razie innych problemów będę jeszcze tu pisał, więc proszę na razie tematu nie zamykać.

 

No ładnie.. wywaliło błąd podczas instalacji, nie pamietam dokładnie co to był za komunikat, ale był związany z rundll.exe wywaliło go podczas konfiguracji systemu. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nie podales konfiguracji komputera. Na nowym komputerze Windows 98 nie bedzie dzialac poprawnie lub wcale z powodu braku sterownikow, zbyt duzej ilosci pamieci itd.

Edytowane przez Kolobos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. konfiguracja to coś bardzo starego, ramu bodajże 192 MB, procek 533MHz ogólnie nie za bardzo wiem co tam w środku jest, to komp wujka dla dzieci chciał by mogły sobie psuć :D No więc instaluje, ale same problemy z 98.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powszechnie wiadomo windows 98 SE nie obłsuguje pendrive, więc pobrałem i zainstalowałem ten patch: http://www.technical-assistance.co.uk/kb/w...age-drivers.php No i mam problem bo pozycje w menu start są po angielsku, podobnie jest w co nie których menu kontekstowych, jak przywrócić polski język? Jakieś rady :D?

Edytowane przez ziom2123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie da się nic zrobić - ten patch nadpisuje pliki systemowe, i dlatego do pobrania są pliki dla różnych wersji językowych. Pozostaje Ci pozostać z tym lekko angielskim systemem, albo napisać do twórców patcha, czy przewidują PL wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałem, a mianowicie: wywaliłem przez dodaj/usuń tą modyfikację. Zresetowałem, przy starcie coś pomyślał, pomyślał i ukazał się pulpit. Potem ten polski sp2 pobrany z internetu wgrałem + reset i windows 98 załadował mi się kompletnie spolszczony :) Mało tego pendrive też działają :D To tak dla tych, którzy mają/będą mieli taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to kwestia sterowników - 98 czasem tak miał, że wołał o stery do najprostszych urządzeń.

 

A mysz w ogóle sprawna jest? Bo to też może być problem :lol:

Sprawna :) Świeci się nawet :D Tylko nie działa.. W ogóle Abit BF6 i windows 98 obsługuje mysz na usb? Bo może przez usb próbowac? Edytowane przez ziom2123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszy na USB czy obsługuje to nie wiem - zawsze można sprawdzić.

:damage_wall: trochę zabawy i działa :P Sam nawet nie wiem dlaczego jej się odmieniło. Dzięki za błyskawiczna pomoc, jak zwykle się nie zawiodłem :) Edytowane przez ziom2123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co może być przyczyna cholernie długiego wczytywania stron w windows 98 SE? Łącze 1 MB. Browser firefox, ram: 64 Mb, proc 600MHz. Stery do HP 720 c będą działały te z windows 95? Tutaj link: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwar...it=%C3%82%C2%BB

Edytowane przez ziom2123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że Firefox pożera dość duże ilości pamięci, to wolne wczytywanie może być spowodowane małą jej ilością. Niestety w obecnych czasach strony HTML potrafią zajmować nawet po kilka MB (a mowa tylko o jednym pliku HTML + grafice). Natomiast jak w grę wchodzi animacja Flash, to już jest tragedia na takim sprzęcie. Wyłącz wtyczkę AdobeFlash. Zainstaluj AdblockPlus, by zablokować reklamy i zobacz, czy coś pomogło.

Do tego dochodzi dość słaby komputer z niespecjalnie szybkim dyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że Firefox pożera dość duże ilości pamięci, to wolne wczytywanie może być spowodowane małą jej ilością. Niestety w obecnych czasach strony HTML potrafią zajmować nawet po kilka MB (a mowa tylko o jednym pliku HTML + grafice). Natomiast jak w grę wchodzi animacja Flash, to już jest tragedia na takim sprzęcie. Wyłącz wtyczkę AdobeFlash. Zainstaluj AdblockPlus, by zablokować reklamy i zobacz, czy coś pomogło.

Do tego dochodzi dość słaby komputer z niespecjalnie szybkim dyskiem.

Dołożenie 256 Mb ramu dało by poprawę? Co do sterowników, to mogę takie instalować? Tzn. te napisane na windows 95 zainstalwoać na 98 SE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to nie masz za bardzo innego wyjścia.

Wcześniej upewnij się, że system nie posiada własnych sterowników. W panelu drukarek wybierz "Dodaj nową drukarkę" i poszukaj na liście HP, a potem swojego modelu.

 

Dołożenie 256MB zapewne by pomogło, ale sądząc po procesorze, to płyta nie obsługuje takich pamięci. Zanim zakupisz jakąkolwiek pamięć, to upewnij się, że będzie ona działać na tej płycie - opis na stronie producenta płyty.

 

Inna sprawa, że za 200-300 PLN można mieć dużo mocniejszy sprzęt. Inwestowanie w ten obecny to sztuka dla sztuki. Obecnie telefony komórkowe mają podobne parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...