Skocz do zawartości
bingant

Komputer Na Gwiazdkę

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem w podanym przez kol. prze linku o i5 i wybór padł na niego.

Teraz podpowiedzcie proszę, jaki do tego monitor? W grę wchodzą panele 24", tylko raczej nie te z górnej półki.

Coś czuję, że zamierzona kwota i tak dosyć znacznie poszybuje ponad założenia :(

Za rady z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

 

aha, kochani jeszcze jedno pytanie, czy takie zestawy będą ok.? który ewentualnie?

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=2...oducts_id=19807

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=2...oducts_id=19798

Edytowane przez bingant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem w podanym przez kol. prze linku o i5 i wybór padł na niego.

Teraz podpowiedzcie proszę, jaki do tego monitor? W grę wchodzą panele 24", tylko raczej nie te z górnej półki.

Coś czuję, że zamierzona kwota i tak dosyć znacznie poszybuje ponad założenia :(

Za rady z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

 

aha, kochani jeszcze jedno pytanie, czy takie zestawy będą ok.? który ewentualnie?

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=2...oducts_id=19807

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=2...oducts_id=19798

To jednak kupisz gotowca? Zapytaj o gwarancję tj. czy jest na części czy na cały zestaw. Jeśli na cały zestaw, to czy buda jest zaplombowana. W zestawach 'supermarketowych' spotkałem się z tym, że właśnie jest plomba i sam nie otworzysz, np żeby w środku coś dołożyć/wymienić (np wiatrak), albo poprawić/poodkurzać. Był też taki zapis, że zainstalowanie jakiegokolwiek pirackiego oprogramowania lub uszkodzenie mechaniczne (ryska na obudowie chyba pod to podchodzi) także oznacza utratę gwarancji. Nie wiem jak jest w esc, ale warto o to zapytać. Lepiej też kupić zestaw tu niż na allegro - pewniejsza marka. Co do samych zestawów to różnią się tylko kartą grafiki. Jeśli nie będziesz podkręcał to bez zastanowienia bierz ten z radeonem 4890. Jeśli chcesz bawić się w podkręcanie, to można to jeszcze przemyśleć, ale chyba nadal ze wskazaniem na radeona. Co do reszty: płyta główna niby asusa, ale ja bym wziął coś innego. Jedno z dwóch pci-express x1 ma zaraz pod grafiką, a ty bierzesz kartę z 2-slotowym chłodzeniem, więc od razu to jedno pci-express x1 jest wyłączone z użytku. niewiele czytałem o płytach na p55. W sumie jedynie pod koniec tej recenzji i5, którą podesłałem poprzednio jest mini-recenzja MSI P55-GD65 i nawet ją chwalą. Na zagranicznych forach też się za bardzo nie skarżą. To msi też będzie miało jedno pci-express x1 przysłonięte przez grafikę, ale jakoś bardziej mi pasuje. Ludzie polecają też płyty asrocka. Dysk wygląda na seagate 7200.12, chociaż może to być też 7200.11. Mam taki 7200.12 i złego słowa o nim nie powiem, w przeciwieństwie do wielu forumowiczów, którzy go nie mają. Faktem jednak jest, że samsung spinpoint f3 jest lepszy. Obudowa też nie zachwyca. nie chodzi mi o wygląd, bo to rzecz gustu, ale jest chyba mało przewiewna. Lepiej się przedstawia proponowana wcześniej cooler master 33x. Ja mogę polecić sharkoon rebel 9 eco, ale będzie kilkadziesiąt zł droższa. poza tym w ESC jest ciut drogawo, ale w sumie jeszcze do przeżycia.

Podsumowując: jeśli tylko z gwarancją jest wszystko ok i nie ma haczyków, o których pisałem wcześniej, to można brać, ale mogłoby być lepiej.

Odnośnie monitorów to popatrz co proponuje redakacja

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie chcę gotwca, tylkopytałem o konfigurację reszty podzespołów. W głowie mi się miesza od tych różnych kombinacji, to z tym a tamto z innym. Na pewno i5, radeon 4890, ale jaki ram, płyta i zasilacz? Powiedzcie jeszcze, czy chłodzenie boxowe wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core i5 750 - 689 zł

Płyta Główna : ASRock P55 Extreme - 450 zł

RAM : GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 310 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 - 669 -zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Obudowa: CM Elite - 159 zł

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core i5 750 - 689 zł

Płyta Główna : ASRock P55 Extreme - 450 zł

RAM : GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 310 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 - 669 -zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Obudowa: CM Elite - 159 zł

dobra propozycja.

bingant - skorzystaj z ceneo, radara czy czego chcesz i poszukaj taniej (oczywiście w jednym miejscu przy uwzględnieniu kosztów przesyłki, a przed zamówieniem zadzwoń i zapytaj czy faktycznie mają to na stanie).

Ja bym wziął to msi, bo bardzo podoba mi się funkcja pół-automatycznego podkręcania proca. Poza tym jestem (całkiem niesłusznie i wbrew zdrowemu rozsądkowi) uprzedzony do firmy asrock. Ale odkładając uprzedzenia na bok, ta ASRock P55 Extreme jest w bardzo dobrej cenie i została dobrze zaprojektowana w oparciu o podzespoły wysokiej jakości. Na pewno na niej nie stracisz.

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jeszcze, czy chłodzenie boxowe wystarczy?

Zawsze gdyby Ci nie odpowiadały dźwięki jakie ono wydaje możesz później kupic osobno coś cichego przy okazji wydajniejszego. Na start na pewno wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bingant ja stałem przed takim samym dylematem jak Ty. Najpierw chciałem złożyć na Phenomie, koniec końców stanęło na i5.

 

Co do płyty zastanawiałem się nad Gigabytem, jednak na forum polecono mi MSI GD65. Poczytałem fora anglojęzyczne i okazało się, że ta płyta jest tam znacznie popularniejsza niż np. UD3. Są też w necie bardzo przydatne gotowce, jak ją podręcać. Co do chłodzenia to sobie pomyślałem, raz a dobrze, i walnąłem Mugena 2. Fajna rzecz i od razu bez problemu podkręciłem sobie i5.

 

Zasilacz jednak trochę mocniejszy weź, ja wziąłem OCZ ModXtream 600W i jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie testy na egiełdzie. Poczytaj zagraniczne recenzje.

A co ci się na egieldzie nie podoba? Że po polsku piszą, czy że robią dużo testów i wałkują temat do znudzenia żeby uzyskać powtarzalne wyniki nie przejmując się wbudowanymi benchmarkami i innymi syntetykami? frazpc też ci się nie podoba? Może nie mają nowości i triple sli lub crossfire, ale ich testy bardziej przystają do polskiej rzeczywistości, gdzie i5 750 i radeon 5850 to już wypas.

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. dlatego, że czasami wychodzą dziwne rzeczy.

Przykład.

Porównaj wynik x2 550 3840MHz i x2 6000+ 3510MHz. Popatrz również na wynik e22x0 3.4GHz.

Progu płynności nawet nie komentuje.

Z progiem płynności trochę przesadzili. 40fps by wystarczyło, ale w jakiej to jest rozdzielczości. W wyższej może być inaczej. podaj link do artykuł źródłowego, bo takie wyrywanie z kontekstu i rozdzielczość 1280 x 1024 z wyłączonymi wszystkimi 'polepszaczami' nie jest bardzo miarodajne.

A co konkretnie cię dziwi? Że nowy athlon x2 550 ma wydajność porównywalną z dual core? Przecież amd goni intela i w najlepszym przypadku dogania w segmencie 'niskim', czy że z ddr3 nie ma aż tak wielkiego przyrostu wydajności w stosunku do ddr2?

Chłopaki z egieldy robią testy na znacznie większej ilości gier niż portale zagraniczne i przy różnych rozdzielczościach- przykład anandtech na 4 tytułach bfg 9800 gtx faktycznie nie rozpieszcza, ale o tym pisałem wcześniej. O polskich realiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e22x0 to staroć.

6000+ to również staroć, który jest słabszy od x2 550 przy tym samym taktowaniu, a tutaj 550 ma 300MHz więcej i ma kilka fps mniej.

 

rozdzielczość 1280 x 1024 z wyłączonymi wszystkimi 'polepszaczami' nie jest bardzo miarodajne.

Procesory testuje sie w niskich rozdzielczościach i na niskich detalach.

Nie chce mi się nawet tam wchodzić żeby poszukać tych "testów".

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e22x0 to staroć.

6000+ to również staroć, który jest słabszy od x2 550 przy tym samym taktowaniu, a tutaj 550 ma 300MHz więcej i ma kilka fps mniej.

 

 

Procesory testuje sie w niskich rozdzielczościach i na niskich detalach.

Nie chce mi się nawet tam wchodzić żeby poszukać tych "testów".

Masz rację. Tak testuje się proce, ale gra się w wyższych. Piszesz o standardowym taktowaniu, a pokazujesz podkręcone. nowe athlony może nie są aż tak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Panowie,

to temat o sprzęcie, zastrzeżenia natury psychologicznej wysyłajcie na prv. Pewnie, że pan mógł by zakupić dla syna dłuto i kloc drewna, ale czy na pewno był by to udany prezent, mam wątpliwości.

 

Co do gier to czytaj uważnie opis każdej gry, którą dziecku pozwolisz zainstalować. To jeszcze nie jest dorosły człowiek i pewne szczególnie brutalne tytuły nie powinny być mu dostępne.

 

Osobiście uważam, że w tej cenie z monitorem najlepszym wyborem będzie komputer Z phenomem 2 x4 955 w rewizji C3. Rewizję C3 możesz rozpoznać po niższym poborze prądu opisywanym jako TPD na poziomie 95W dla 955 i 65W dla 945 (ten drugi niedostępny). Starsze wersje miały odpowiednio 125[W] i 95[W]. Poza tym C3 ma w numerze fabrycznym HDZ955FBG"M"BOX. Więcej o tej rewizji phenoma 2 znajdziesz w tym artykule: http://pclab.pl/art39348.html

Niektóre sklepy mają błędne opisy, więc zanim kupisz dokładnie to sprawdź. Ogólnie rzecz biorąc nie ma czegoś takiego jak p2 955 95[W] BE. 955 BE to tylko rewizja C2 o poborze mocy 125[W], 965 BE c3 jest dostępny w Polsce, poniżej link.

 

Po dokładnym przejrzeniu naszych sklepów.

Nasze cwane hurtownie nie kupiły 945 i 955 C3 i jeżeli chcesz tą rewizję musisz kupić 965 [125W]. Przykładowo jest tu.

 

Do tego karta graficzna i tu masz dosyć duży wybór (unikaj sklepów o reputacji równej lub niższej od 4 gwiazdek):

ATI:

5770 (najnowocześniejsza, DX11, cicha, niski pobór prądu, ogólnie nowość, co wiąże się z zawyżoną ceną)

4890 (minimalnie bardziej wydajna od powyższej karty DX 10.1)

nVidia:

GTX260@216 (troszkę wydajniejszy od obu powyższych kart, DX10).

Każda z nich będzie wystarczająco dobra.

 

Pamięci 2*2GB GoodRam, płytę polecę Ci Gigabyte 770 UDP3. Niezła i tania.

Zasilacz Fortron GLN lub GHN 500[W] z normą 80+ będzie bardzo dobrze się sprawdzał w tym zestawie. Dysk Samsunga. Jest tani i dobry. Sam mam 2*500GB i mi wystarcza.

 

Obudowę brał bym większą niż CM elite. Sam mam CM Gladiatorka 600 i jestem zadowolony. Koszt ok 230zł. Jedynie oryginalne wentylki należy wymienić. Polecana wcześniej Silentiom PC jest prawie tak samo dobra i w ogóle bardzo podobna.

 

Dla dziecka ważne będą dobra klawiaturka i myszka do gier a nie zwykłą biurowa. Dobrym producentem takiego sprzętu jest Razor, ale są tez tańsze odpowiedniki o przyzwoitej jakości:

Steelseries-Kinzu-and-Xai

 

Nie zapominaj także o dźwięku. Integra powinna wystarczyć, ale dobre słuchawki lub głośniki będą potrzebne. Osobiście wybrał bym głośniki aby wiedzieć co dziecko robi na komputerze. Słuchawki dadzą Ci pozorny spokój, bo nie będziesz słyszał co dziecko robi. Jednak to na dłuższą metę może być niebezpieczne. Dwunastolatek jest w stanie sam ściągnąć i zainstalować grę jeżeli koledzy podpowiedzą mu jak to zrobić. Nie muszę chyba dodawać, że nie koniecznie była by odpowiednia.

 

Do tego monitor. Może tej firmy iiyama. Sam sobie wybierz.

 

Przykładowy zestaw bez obudowy i monitora, klawiatury, myszy, głośników/słuchawek (morele.net):

Lp ID Nazwa Cena Ilość Wartość

1. 263229 Miniaturka zdjęcia Procesor AMD X4 PII 965 125W BLACK 3.4 8MB ( HDZ965FBGMBOX ) Procesor AMD X4 PII 965 125W BLACK 3.4 8MB ( HDZ965FBGMBOX ) 614,00 614,00 Usuń

2. 253332 Miniaturka zdjęcia Karta graficzna MSI R5770-PM2D1G Karta graficzna MSI R5770-PM2D1G 599,00 599,00 Usuń

3. 214870 Miniaturka zdjęcia Dysk Samsung Spin Point F2EG HD502HI, 500GB, SATA II, 16MB (HD502HI) Dysk Samsung Spin Point F2EG HD502HI, 500GB, SATA II, 16MB (HD502HI) 191,00 191,00 Usuń

4. 173901 Miniaturka zdjęcia Pamięć Kingston KVR1066D3N7K2/4G Pamięć Kingston KVR1066D3N7K2/4G 315,00 315,00 Usuń

5. 224945 Miniaturka zdjęcia Płyta główna Gigabyte GA-MA770T-UD3P (PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) Płyta główna Gigabyte GA-MA770T-UD3P (PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) 281,00 281,00 Usuń

6. 244945 Miniaturka zdjęcia Sony AD-7243S-0B Sony AD-7243S-0B Wewnętrzny PC 93,00 93,00 Usuń

7. 244070 Miniaturka zdjęcia Zasilacz Fortron FSP500-60GHN (+80) Zasilacz Fortron FSP500-60GHN (+80) 210,00 210,00 Usuń

Suma: 2303,00

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i jeszcze raz serdecznie dziękuję Wszystkim za mądre rady i pomoc. Komputer złożyłem, nie obyło się bez małych trudności, ale jakoś poszło.

Mój zestaw:

Procesor : Intel Core i5 750

Płyta Główna : MSI P55-GD65

RAM : GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3

Napęd : Samsung SH-223C SATA

Obudowa: CM Elite

 

monitor:

Iiyama ProLite E2407HDS 24''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i jeszcze raz serdecznie dziękuję Wszystkim za mądre rady i pomoc. Komputer złożyłem, nie obyło się bez małych trudności, ale jakoś poszło.

Mój zestaw:

Procesor : Intel Core i5 750

Płyta Główna : MSI P55-GD65

RAM : GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3

Napęd : Samsung SH-223C SATA

Obudowa: CM Elite

 

monitor:

Iiyama ProLite E2407HDS 24''

I jak trybi ?

 

Jakieś testy Gier ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...