Skocz do zawartości
jaketherake

Civilization 5 !

Rekomendowane odpowiedzi

bo nie mam w kompie napedu dvd, nie chce miec i nie lubie uzywac plyt ktore sa niepraktyczne

jestes pewien ze jak kupie wersje box to wystarczy mi jej kluczyk i pobieram ze Steama bez problemu?? jesli tak to super :)

na allegro mozna kupic wersje box za 110zl, a sam key za 120zl, wiec czegos tu nie rozumiem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem karte graf dosc niedawno (wczesniej integra)

narazie gram praktycznie tylko w bfbc2 po sieci

pozatym jakbym chcial piracic to po co bym mial kupowac civ? o.O

btw

Microsoft: dni Blu-ray są policzone - Technowinki w Onet.pl

 

mamy XXI wiek i nie naprawde nie chce mi sie uzerac z plytami, ew. obrazy trzymam na dysku przenosnym

plyty sa: niewygodne, awaryjne (pamietam te bledy crc)

mam szybkie lacze wiec wole zassac cala gre w 1h i nie miec zadnych klopotow

rowniez muze kupuje _tylko_ elektronicznie

 

wracajac do tematu: wiec jak kupie boxa i wezme z niego key to bede mogl pobrac ze Steama gre?

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska, niestety, jest jedynie niezależnym Państwem-Miastem Warszawą i to raczej się nie zmieni. Możemy sobie biadolić co to kiedyś nie byliśmy, od Morza do Morza ;), ale w Civ 5 nas, jako narodu, nie będzie. Już w 4 zastanawiało mnie, dlaczego są Iroquiosi, portugalczycy... a nas jak nie było tak nie ma :/ .. no ale, taki chyba polaczka los ;).

 

Civ 3 była bardzo fajna, podobnie jak 4, zwłaszcza BTS. Mechanikę 2 miałem opanowaną do perfekcji a w 1 grałem na amidze :) moge się nazwać zagorzałym fanem serii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy nie chcą kupować jeszcze gry, ale chcieliby się dokładnie zapoznać mechaniką i opcjami gry, mają do dyspozycji instrukcję do gry wydaną przez Firaxis zupełnie za darmo. Instrukcja jest obszerna (230+ stron) i dostępna w formacie PDF pod adresem: Civilization V Manual

 

Ja już całość przeczytałem :)

Miłej lektury

 

Pozdrawiam,

m

 

PS. Nie mogę się doczekać rozbudowanej recenzji gry na PurePC :D

Edytowane przez mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie CIV 5 to dla mnie porażka/krok wstecz. Po pierwsze: tylko jedna jednostka na hexie - obrona stała się dziecinnie prosta/budowanie usprawnień terenu przez

workersów śmiesznie długa, wręcz ciągnie się teraz w nieskończoność (start w dżungli i jest gleba) nie mówiąc już o tym że w obu przypadkach gra kompletnie oddala się od rzeczywistości.

Druga sprawa gram na immortal i tak jak w CIV 4 naprawdę musiałem militarnie się rozbudować aby szybko nie być zalanym przez wrogie jednostki (ewentualnie szybko przyjąć religię silniejszego sąsiada) tak tutaj gram i gram a komputer jakoś strasznie bierny - stolicę miałem przez 50 tur nie bronioną a ten mimo dwóch oddziałów spearmenów nie wykorzystał tego. Na razie jedyny plus to przesunięcie Calendar prawie na początek drzewka technologicznego i start w dżungli

już jest trochę mniej drastyczny.

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie ma, ale ma zostać dodany w przyszłości.

 

Jeżeli to prawda, to pewnie DLC, a nie łatka :mur: Demo mnie zachęciło (w Civ4 nie grałem), ale skoro mam grać w pojedynkę to moje chęci momentalnie znikły.

 

Kiedyś takie rzeczy to była podstawa, albo chociaż darmowa łatka z usprawnieniami i dodatkowymi elementami, a teraz nie tylko, że gry są dziurawe to wydają DLC do niesprawnej gry (np. DA:O).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer jakoś strasznie bierny - stolicę miałem przez 50 tur nie bronioną a ten mimo dwóch oddziałów spearmenów nie wykorzystał tego.

 

Zapomniałeś że miasta tutaj same się bronią (nie mówiąc że strzelać też mogą :) ) ? Nie dziwne ze komputer nie chciał tracić dwóch jednostek, na zmiękczenie miasta jak nie miał odwodów by je zająć. O reszcie się nie wypowiem bo jeszcze nie grałem, ale górny limit pracy robotników na jednym polu tez jest sensowny (100 000 osób pracujących nad jednym polem trochę by sobie przeszkadzało i robili by to raczej dłużej niż szybciej, ale rzeczywiście jeśli limit wynosi 1 pole - 1 worker to mogliby to trochę podwyższyć (do 3 - 4)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, tutaj mam wrazenie trzeba bedzie od nowa wymyslic sposob na wojne. Miasta bronia sie same i prowadza ostrzal, a ze wzgledu na limit "1 jednostka - 1 pole" bedzie trzeba oprzec armie raczej nie na masie, a na jakosci, plus podparcie strzelcow i artylerii "z zaplecza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dane mi było kogoś zaatakować ani sam być zaatakowanym więc nie wiem jaka jest siła obronna miasta bez wyspecjalizowanych jednostek wojskowych

no ale bez przesady dwa oddziały powinny być aż nadto aby poradzić sobie z jakimiś cywilnymi oddziałami w malutkim mieście czu nawet osadzie (w miarę rozrostu

możliwości obronne powinny się zwiększać. Co do robotników nigdzie nie jest napisane że jedna jednostka to 10000 czy 50000 ludzi ale na zdrowy rozum to nie powinno być więcej jak

kilkuset. Na razie rozegrałem około 300 tur i nic kompletnie się nie dzieje - nuda i tyle. Każda kolejna Cywilizacja była dla mnie jakąś tam ewolucją, ta natomiast bardziej

mi przypomina dziwną mutację - uproszczoną od poprzedniczek. Tyle po paru godzinach spędzonych w grze, może za kilka dni zdanie zmienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jeszcze nie grałem, ale widziałem/czytałem wiele recenzji na temat Civ V i nie mogę się doczekać, aż wpadnie mi w łapy :D

Mnie też boli brak trybu Hot Seat, bo pamiętam jak z kumplem żeśmy dawali w CiV IV w tym trybie. Wesoło było :D

 

W piątce prowadzenie wojny może być ciekawsze niż wcześniej, gdyż spam oddziałów nie jest możliwy. Strategia i dobrze pomyślane oddziały mają teraz większe znaczenie. Bez łuczników i artylerii w wojnie raczej nie ma się szans. W czwórce wystarczyło stado czołgów bądź kawalerii i pozamiatane.

 

Mam tylko nadzieję, że nie będzie akcji typu czołg atakuje spearmana i przegrywa. Strasznie to irytujące było w całej serii Cywilizacji.

 

Swoją drogą czwórka bardzo mi się podobała, a zwłaszcza dodatek BTS. Wprowadznie zdarzeń losowych i korporacji bardzo urozmaicało grę. Szkoda, że zabrakło aspektu religii w piątce. Znacznie to upraszcza całą rozgrywkę, ale może w jakimś dodatku powróci.

 

Przejrzałem tę instrukcję i muszę przyznać, że bonusy niektórych cywilizacji są niewspółmiernie wysokie w stosunku do innych. Dla przykładu Egipcjanie mają bonus 20% szybkosci budowania cudów świata jest niezły, ale Niemcy mają słabe "Kiedy obóz Barbarzyńców zostaje zniczony, istnieje 50% szansy uzyskania 25 sztab złota i przejęcia jednostki barbarzyńców".

 

Na razie jednak nie będę całości oceniał. Najpierw zagram :D

 

pozdro,

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozegrales 300 tur i nie zauwazyles, ze sila obronna miast sie zwieksza wraz z ich rozwojem? ;)

 

Nie zauwazyłem bo nikt mnie palcem nie chce ruszyć mimo że w całym państwie mam tylko jeden oddział spearmanów w stolicy a największe miasto populację równą 5,

w CIV 4 już dawno ktoś by mnie sprzątnął z powierzchni ziemi a tu błoga cisza - nic się nie dzieje.

 

W piątce prowadzenie wojny może być ciekawsze niż wcześniej, gdyż spam oddziałów nie jest możliwy. Strategia i dobrze pomyślane oddziały mają teraz większe znaczenie. Bez łuczników i artylerii w wojnie raczej nie ma się szans. W czwórce wystarczyło stado czołgów bądź kawalerii i pozamiatane.

 

Nie zgadzam się, że w 4 stado czołgów wystarczało do podbojów- no chyba że na jakimś niskim poziomie trudności ale tego nie wiem bo nizej jak immortal nie gram.

A co do spamu oddziałów - to się nazywa armia i wojna totalna a nie żaden spam oddziałów, to mi się podobało w 4 że po wynalezieniu wszystkiego mogłem wykorzystać potencjał mojej cywilizacji i rozpętać 3 Wojnę Światową a w 5 to mi się nie widzi, bardziej to będzie chyba przypominać szachy a nie prawdziwą wojnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś dłużej obeznany z grą może mi wyjaśnić czy to normalne że po jakims czasie bonusy do produkcji z pól gdzie wybudowaliśmy kopalnię czy inny ulepszenie dodające "młoteczek"

znikają tzn. mamy wzgórze z 2 młotkami, budujemy kopalnię i mamy 3 młotki - ja mam teraz tak że pole ma niby 3 młotki do produkcji ale do totalnej zdolności miasta wliczane są tylko 2 tak jakby kopalni w ogóle tam nie było.

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w civ nigdy nie gralem, rozegralem ok.120 tur w civ5 i bardzo mi sie podoba, jest bardzo taktyczna

ciezko przejac miasto kilkoma oddzialami nie majac maszyn oblezniczych, fajna jest tez opcja jedna jednostka jedno pole - dzieki temu rozgrywka jest bardzo taktyczna i trzeba troche wytezyc umysl jak podejsc wroga (to chyba oczywiste ze jedna jednostka symbolizuje powiedzmy 100 zolnierzy wiec na jednym polu 200 sie nie zmiejsci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(to chyba oczywiste ze jedna jednostka symbolizuje powiedzmy 100 zolnierzy wiec na jednym polu 200 sie nie zmiejsci)

 

cokolwiek to 200 oznacza - ilośc żołnierzy czy jednostek to czemu ma niby się nie zmieścić? Jeden heks w grze to 10 000 km kwadratowych.

Co do tej taktyczności nowej Civ - nie wiem, nie jestem wciąż przekonany, przy sprzyjającym położeniu geograficznym raczej zbyt duże ułatwienie w obronie -

moze dochodzić do kuriozum w stylu 300. Poza tym skoro 1 heks to 10 000 km kw. to śmieszny jest ostrzał łuczników na odległe heksy - łuki niosące na kilkadziesią kilometrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wziales taki rozmiar heksu?

 

Pogralem w demie bardziej militarnie i zdobywanie miast to jest masakra - nie dosc, ze strzelaja z daleka, to jeszcze maja "first strike" w obronie... a jak w miescie siedzi jednostka strzelecka, to juz jest w ogole przesrane. Oczywiscie, da sie zdobyc, tylko trzeba mase wojska, zeby tego dokonac. Nie zdazylem wybudowac katapult, podejrzewam, ze uproscilyby sprawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mając jedną kopię gry (wersja pudełkowa) można zagrać w trybie multi na dwóch komputerach w sieci LAN (laptop+PieC)?

 

Chciałbym z żoną zagrać :mrgreen:

 

BTW: kupowałem w Ultimie. 124,90, odbiór osobisty

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...