Skocz do zawartości
PoGo

P4 czy AMD ?

Rekomendowane odpowiedzi

Co wybrac P4 3.06 czy bartona 3000+ ?

Do tego dochodzi grafa r9700

i pamiec (tez nie wiem jaka, napewno nie rambus:P)

A mobo bym chcial jakies Abit lub hmm... msi(?) - tlyko nie jakies wysrubowane cenowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko abit i tylko AMD.

co prawda z tych dwóch opcji intel będzie szybszy ale tylko na płycie na granite bay czy tam canterwood (nie znam się na intelu) ale ta płyta kosztuje ponad 100zł (zależnie od firmy, abit nawet chyba 1200 zł kosztuje) a dla amd najszybsza obecnie płyta to abit nf7-s (550zł ale na porządny dźwięk i fire wire) lub niedługo powinny się pojawić płyty na najszybszym obecnie chipsecie VIA KT600. ceny procków są porównywalne ale ..

kupując platformę AMD masz możliwość rozbudowy komputera w przyszłości, za rok nadal będą amd na fsb 200/400 więc będziesz mógł wsadzić jeszcze szybszy proc. na intelu mniej więcej co rok wychodzi zmieniona podstawka (niby przez 2 lata samo złącze się nie zmieniło ale nie każda płyta ma obsługę HT więc i tak trzeba bulić intelowi).

ja bym wybrał AMD. na samej płycie zaoszczędzisz 500-700 zł.

pamięci kingston hyper X 400 lub twin mos 400 lub nawet 466. oczywiście 2x512 dla nforce2 lub 1x1GB lub 2x512 dla KT600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, niebezpioeczny topic, juz widze falangi zwolennikow amd rzucajace miechem na oddzialy wierne intelowi i vice versa.

Dla ciebie najlepiej by bylo gdybys nie zadawal tego pytania na forum, ale wpadl na strony:

www.tomshardware.pl

www.amdzone.com

www.amdboard.com

i wieeele wiele innych- linki do testow athlon 3000 vs p4 3ghz znajdziesz wszedzie. Tam sa surowe liczby z ktorych ty sam wyciagniesz wnioski.

Warto by bylo tez gdybys pomyslal o podkrecaniu- z bartona 2500+ bedziesz mial bez zadnego bolu bartona 3000+ [i wiecej] a z p4 2,8 albo i 2,6 zrobisz 3ghz+. A spojz na ceny, mimo ze planujesz wydac gore kasy, to jednak te kilka stowek zrobi roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, niebezpioeczny topic, juz widze falangi zwolennikow amd rzucajace miechem na oddzialy wierne intelowi i vice versa.

Dla ciebie najlepiej by bylo gdybys nie zadawal tego pytania na forum, ale wpadl na strony:

www.tomshardware.pl

www.amdzone.com

www.amdboard.com

i wieeele wiele innych- linki do testow athlon 3000 vs p4 3ghz znajdziesz wszedzie. Tam sa surowe liczby z ktorych ty sam wyciagniesz wnioski.

Warto by bylo tez gdybys pomyslal o podkrecaniu- z bartona 2500+ bedziesz mial bez zadnego bolu bartona 3000+ [i wiecej] a z p4 2,8 albo i 2,6 zrobisz 3ghz+. A spojz na ceny, mimo ze planujesz wydac gore kasy, to jednak te kilka stowek zrobi roznice.

S Ł U S Z N I E - na forum odpowiedzi na to pytanie nie znajdziesz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie wojna 8)

 

moja propozycja to Abicic ofkoz i Barton 2500+

tych najdrozszych procow nie oplaca sie kupowac niezaleznie czy to Intel ,czy AMD ,a widze ze chcesz oszczedzac na plycie i wywalic forse w bloto zwane NAJSZYBSZY CPU

naprawde niewarto ,wez lepiej 1GB ddr466 (zeby na fsb200 chodzil na max timingach) ramu jak ci forsy zbywa ,grafe r9700 tak jak napisales ,monitor taki zeby galy nie wyszly na wierzch,nagrywarke,DVD i co tam zechcesz,ale nie wyrzucaj forsy w CPU,ktory za pol roku bedzie kosztowal 1/3 ceny,a ktorego dzisiaj nawet nie wykorzystasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK WOJNA TO WOJNA  :twisted: 

TYLKO P4 NA FSB 800 STARCZY CI DUUUUZO DŁUZEJ NIZ JAKIEŚ AMD  :twisted:

uwazasz ze np.P4 3.0GHz na fsb200 starczy na dluzej niz P4 3.06GHz na fsb133 :lol:

to strasznie duzo szybszy musi byc na fsb200 ,ciekawe :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB

"uwazasz ze np.P4 3.0GHz na fsb200 starczy na dluzej niz P4 3.06GHz na fsb133"

gdzie on to napisal ??? Skoncz wreszcie z takimi marnymi zagrywakmi. :evil:

 

KGB gdybys ty niebral wszystkiego doslownie i troszke pomyslal zanim napiszesz. To bys sie zorientowal ze tu glowna role odgrywa mobo, zdolne do FSB 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB

"uwazasz ze np.P4 3.0GHz na fsb200 starczy na dluzej niz P4 3.06GHz na fsb133"

gdzie on to napisal ??? Skoncz wreszcie z takimi marnymi zagrywakmi.  :evil:  

 

KGB gdybys ty niebral wszystkiego doslownie i troszke pomyslal zanim napiszesz. To bys sie zorientowal ze tu glowna role odgrywa mobo, zdolne do FSB 200.

niestety jest napisane tak jak jest

"gdyby bylo plyta na Intela z fsb800 starczy dluzej niz plyta na AMD" to sie zgodze co do celu wypowiedzi ,ale jest "tylko P4 na fsb 800"

 

hmm

Tylko Athlon na fsb400 starczy dluzej niz jakis Intel

i sie domyslaj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowicie ze nie oplaca ise ladowac w te nowsze procki hm...

Moze i slusznie, musze sie zastanowic, co do ram to 1Gb to nie ejst przesada ? :D

No i mobo, straszny dylemat.

Mam tez ten plus ze bede bral kompa w cenie netto

ALe 1000zlz a plyte mnie troche przeraza, musze zlookac czy nie am tanszych z obsluga HT

ps

tak jak mi sie wydawalo jak intel to i abit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mial kase jak Ty to bym bral P4 2,4C na jakiejs plycie z Canterwoodem. IMHO w szybkie procki nie warto inwestowac natomiast w dobre mobo jak najbardziej. Za oszczedzona kase na procku kup dobre pamieci np. jakies 2x512MB Corsair 433. Do krecenia tego proca potrzeba b.dobrych pamiatek. W przyszlosci gdy bedziesz potrzebowal wiekszej mocy to za grosze kupisz P4 3.2GHz i tez podkrecisz na 4 :)

A tak w ogole to nie napisales do czego Ci ten komp bo jezeli do grania to wystarczy procek 2,4GHz lekko podkrecony o 10% na FSB 220

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barton 2500+, mnożnik odblokowany fabrycznie do 12.5, 12.5x166 daje Bartona 2800+, nawet napięcia nie trzeba podnosić. Lekko podkręcić FSB i 3000+ gotowy a wychodzi taniej... Wiem bo mam! 8)

 

Na 2400 MHz powinno się dać na chłodzeniu powietrznym, takie (albo lepsze) wyniki krążą w necie, ja niestety mam zbyt słabe pamięci, a procesora nie chcę na razie odblokowywać. :cry:

 

Żeby nie było, że jestem AMDextremist: P4 też super, ale finanse... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest różnica 550zł za najlepszą płytę pod AMD a 1000-1200 za najlepszą płytę do intela.

p.s. kurde, dzisiaj na politechnice lubelskiej było spotkanie z przedstawicielami intela. można było pójść i popytać dlaczego celerony są takie badziewne, dlaczego co rok zmieniają płyty główne, dlaczego to takie drogie dziadostwo i czy mają dużo mośków płacących 1000zł za płytę główną. ale przegapiłem, ajajajajaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qde pomocie mi jeszcze z mobo juz sie gubie w tym :/ szukam canterwood z obsluga HT

Abit IC7-G i875PE FSB800 Dual DDR 400 S-ATA FireWire GigaLAN - 980zł <- cena detaliczna w Krakowie. To chyba najlepsze mobo pod P4 - były testy na pclab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qde pomocie mi jeszcze z mobo juz sie gubie w tym :/ szukam canterwood z obsluga HT

Abit IC7-G i875PE FSB800 Dual DDR 400 S-ATA FireWire GigaLAN - 980zł <- cena detaliczna w Krakowie. To chyba najlepsze mobo pod P4 - były testy na pclab.

hmm dzieki, wybadam

 

dobra zamykam temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie byłbym wariat i nie ładował 2 tys zł. w procesor- najpierw się walnij w łeb pałą, potem pobiegaj w kółko- nie pomoże, to powtarzaj :D JA bym wybrał Barton-a 2500 ( i pewnie tak zrobię niedługo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest różnica 550zł za najlepszą płytę pod AMD a 1000-1200 za najlepszą płytę do intela.  

p.s. kurde, dzisiaj na politechnice lubelskiej było spotkanie z przedstawicielami intela. można było pójść i popytać dlaczego celerony są takie badziewne, dlaczego co rok zmieniają płyty główne, dlaczego to takie drogie dziadostwo i czy mają dużo mośków płacących 1000zł za płytę główną. ale przegapiłem, ajajajajaj.

ze co ?

a czy AMD maja duzo moskow gadajacych o podobnych <span style="color:red;">[ciach!]</span>lach, skoncz z tym gadaniem o mobo, juz Ci zwracalem uwage na to!

 

Ogolnie na poziomie dyskusja, ale tacy kolesie mnie powalaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest różnica 550zł za najlepszą płytę pod AMD a 1000-1200 za najlepszą płytę do intela.  

p.s. kurde, dzisiaj na politechnice lubelskiej było spotkanie z przedstawicielami intela. można było pójść i popytać dlaczego celerony są takie badziewne, dlaczego co rok zmieniają płyty główne, dlaczego to takie drogie dziadostwo i czy mają dużo mośków płacących 1000zł za płytę główną. ale przegapiłem, ajajajajaj.

ze co ?

a czy AMD maja duzo moskow gadajacych o podobnych <font color="#FF0000">[ciach!]</font>, skoncz z tym gadaniem o mobo, juz Ci zwracalem uwage na to!

 

Ogolnie na poziomie dyskusja, ale tacy kolesie mnie powalaja.

:lol:

dyskusja na poziomie 8O

dopoki wszyscy chwala Intela to jest poziom,a jak ktos nie chwali to juz cie powala

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...