Skocz do zawartości
david11

Korea Południowa - Znęcanie się nad psami i zjadanie ich..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, o czym mowa? Chyba każdy wie.. Kto nie wie, zapraszam choćby do obejrzenia tego filmiku (najlepiej całego):

 

Podpiszcie petycję. Nic was to nie kosztuje, a pomożecie zwierzakom które cierpią przez [epitet] ludzi.

 

Pomóż!

Edytowane przez david11
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko....ten film bardzo nas gorszy, bo widzimy na nim zwierzęta które dla ludzi zachodu stają się nieraz częścią rodziny...psy, koty...

Dlatego także czuje się zgorszony....ale nie musimy wcale wybiegać poza granice naszego kraju, wystarczy spojrzeć w jakich warunkach jest u nas katowany drób, czy konie...(była masa reportaży o tym)!!!!!

I co? Chyba tylko przejście na wegetarianizm, mógłby uratować krowy, kaczki, konie.... co w gre nie wchodzi:)

To tyle gwoli wyjaśnienia, jeśli ktoś myśli że tak jest tylko wśród barbarzyńskich plemion dalekiego wschodu:) to się głęboko myli.

A jak na talerzu u nich przysmakiem jest sushi?

ruszające się sushi

Też okrucieństwo? Inna kultura i tyle.... w Indiach jakbyś krowe zabił to by cię pewnie rozszarpali:)

No chyba że według ciebie ryba, wąż, kalmar, są zwierzętami "gorszymi" od psa, kota?

Lepiej się skupić na tym co sie dzieje u nas "na podwórku", a mimo to pewnikiem zajadasz się kurczakiem w niedziele ze smakiem, którego mama kupiła w hipermarkecie...a który wcale nie lepiej miał niż kotki i pieski z owego filmiku

Jeśli mam patrzeć na film jak na jedzenie, trudno nie widze zbytniej różnicy od traktowania drobiu w PL, jeśli mam patrzeć przez pryzmat człowieka zachodu...wzbudza we mnie to obrzydzenie, gdy na filmie nie widze jedzenia jeno "reksia" z podwórka...

Ponizej film z chin NAPRAWDE STRASZNY

http://www.ptroa.co.il/petitionmovie/petition-English.php

 

Pomysl ze w indiach ludzie podpisuja petycje o nie zabijanie bestialskie krów w PL hehe

Poniżej kilka filmów z naszego podwórka

Moim zdaniem te wszystkie petycje to strata czasu...

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A jak na talerzu u nich przysmakiem jest sushi?

ruszające się sushi

Też okrucieństwo? Inna kultura i tyle.... w Indiach jakbyś krowe zabił to by cię pewnie rozszarpali:)

No chyba że według ciebie ryba, wąż, kalmar, są zwierzętami "gorszymi" od psa, kota?

Lepiej się skupić na tym co sie dzieje u nas "na podwórku", a mimo to pewnikiem zajadasz się kurczakiem w niedziele ze smakiem, którego mama kupiła w hipermarkecie...a który wcale nie lepiej miał niż kotki i pieski z owego filmiku

Jeśli mam patrzeć na film jak na jedzenie, trudno nie widze zbytniej różnicy od traktowania drobiu w PL, jeśli mam patrzeć przez pryzmat człowieka zachodu...wzbudza we mnie to obrzydzenie, gdy na filmie nie widze jedzenia jeno "reksia" z podwórka...

...

 

No jak nie widzisz różnicy po między ruszającym się pokrojonym wężem lub rybką, a gotowanym lub obdzieranym ze skóry psem na żywca bo tak jest szybciej...

Ssaki to jednak trochę bardziej rozwinięta rodzina od płazów, gadów czy skorupiaków i ich mózgi są bardziej rozwinięte i cierpieniem dla nich jest nie tylko sam ból, ale i dla przykładu fakt, że widzą co ich czeka.

Filmik wstawiony przez autora jest swoją drogą bardzo lajtowy, sam znałem ten z PTROA i to co tam robią nie ważne, gdzie i czy z końmi, psami, krowami jest łagodnie mówiąc patologią.

Nie wiem czy te petycje to strata czasu czy nie , sam jeszcze niestety nie widziałem efektów ich działania, ale podanie maila, aż tyle czasu nie zajmuję.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hindusi protestuja przeciwko bestialskiemu traktowaniu krow, ktore u nas sie, o zgrozo, zjada! ;)

 

Moze przestaniemy innym kulturom zagladac w talerz i narzucac im nasza wizje rzeczywistosci?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka śmierć i na talerz, ok.

Ale te protesty są raczej przeciwko znęcaniu się, powolnej śmierci i torturą.

 

No i ja moge przeciwko temu protestować!

Ale w PL, w sprawie koni, krów i drobiu!!!!!

Od innych kultur wara!

Mi nie chodziło o to że popieram takie katowanie zwierząt, mi chodzi o to aby pierw patrzeć na własne podwórko, a nie szukać problemów które nas nie dotyczą, tysiące kilometrów stąd

EOT

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna petycja która nic nie zmieni i nic nowego nie wniesie. Zabrońcie Francuzom jeść żaby, Japończykom sushi, Afrykanom mrówek, Polakom krowę to podpiszę petycję o psy w Korei.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hindusi protestuja przeciwko bestialskiemu traktowaniu krow, ktore u nas sie, o zgrozo, zjada! ;)

 

Moze przestaniemy innym kulturom zagladac w talerz i narzucac im nasza wizje rzeczywistosci?

 

Ale ty nie rozumiesz jednej rzeczy. Mi nie chodzi o to że jedzą. Mi chodzi o to że znęcają się nad nimi w bardzo wyrafinowany sposób.. Zamiast zabić od razu, w jakiś humanitarny sposób.. Niech "se" jedzą jak już muszą, jednak niech nie znęcają się nad tymi zwierzętami całkowicie bez sensu. Edytowane przez david11
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam patrzeć na film jak na jedzenie, trudno nie widze zbytniej różnicy od traktowania drobiu w PL, jeśli mam patrzeć przez pryzmat człowieka zachodu...wzbudza we mnie to obrzydzenie, gdy na filmie nie widze jedzenia jeno "reksia" z podwórka...

Ponizej film z chin NAPRAWDE STRASZNY

Stand by animals in China.

 

Pomysl ze w indiach ludzie podpisuja petycje o nie zabijanie bestialskie krów w PL hehe

Poniżej kilka filmów z naszego podwórka

 

Zszokował mnie ten film. Z jednej strony nie widzisz róznicy od traktowania drobiu w PL, ja natomiast nie slyszalem zeby ktos mieszkal w domu z kurczakiem czy krową. Nie slyszalem zeby ktos przyjaznil się z w.w. zwierzętami. Ku**a przecież to PIES najlepszy przyjaciel czlowieka itd. Dla mnie to co wyprawia koles na filmiku jest niepojęte. Edytowane przez _Ran'dall_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były swego czasu akcje Vivy czy jakoś tak, odnośnie połowu i uboju karpi na święta. Uświadamiające jak bardzo taki zwykły nijaki karp ma rozwinięty układ newowy. Ponoć potrafi nawet silniej niż człowiek odczuwać a jednak też u nas się tnie i urywa łby na żywca.Nikt im znieczuleń nie podaje. Tak to działa. I co? Karpia można a psa nie? A gdyby tak chinole uważali karpia za świętą rybę?

 

Lew też się z antylopą nie patyczkuje. Włączcie sobie NationalGeo, tam to dopiero tortury i brutalność jest :) To że mamy możliwość i świadomość nie znaczy że będziemy się troszczyć o wszystkie zwięrzęta świata, bo są one dla nas pożywieniem, mamy je zjeść...nie ważne jak ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.I co? Karpia można a psa nie? A gdyby tak chinole uważali karpia za świętą rybę?

 

2.Lew też się z antylopą nie patyczkuje. Włączcie sobie NationalGeo, tam to dopiero tortury i brutalność jest :) To że mamy możliwość i świadomość nie znaczy że będziemy się troszczyć o wszystkie zwięrzęta świata, bo są one dla nas pożywieniem, mamy je zjeść...nie ważne jak ;)

 

1. Ale nie uważają. Jak już wspomniałem, pies chyba jest czymś więcej niż kawałkiem mięsa skoro żyjemy/przyjaźnimy się z nimi od lat.

 

2. Czemu porównujesz lwa do człowieka to ja nie wiem. Myślałem, że epitet 'Istota rozumna' zobowiązuje nas do czegoś.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ale nie uważają. Jak już wspomniałem, pies chyba jest czymś więcej niż kawałkiem mięsa skoro żyjemy/przyjaźnimy się z nimi od lat.

 

2. Czemu porównujesz lwa do człowieka to ja nie wiem. Myślałem, że epitet 'Istota rozumna' zobowiązuje nas do czegoś.

 

A jak w Indiach mieszkają z krowami?

Tłumaczyłem wyraznie ze ROŻNE kultury, i nie wchodźmy z butami do ich domu!

Ty mieszkasz z psem, dla ciebie to oburzające, oni z krowa/świnia i dla nich oburzające to co robimy z tymi zwierzętami.

 

Czym sie rożni taki pies od świni? (niektórzy w Eu tez maja świnki miniaturki w domu). Były próby przeszczepu organów świńskich ludziom, świnia wcale psu nie ustępuje pod względem inteligencji.

A pewnie świnkę wżerasz na 200 różnych sposobów więc zamilcz i nie wytykaj mi ze pies to dla mnie zwierze jak każe inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w Indiach mieszkają z krowami?

Tłumaczyłem wyraznie ze ROŻNE kultury, i nie wchodźmy z butami do ich domu!

Ty mieszkasz z psem, dla ciebie to oburzające, oni z krowa/świnia i dla nich oburzające to co robimy z tymi zwierzętami.

 

Czym sie rożni taki pies od świni? (niektórzy w Eu tez maja świnki miniaturki w domu). Były próby przeszczepu organów świńskich ludziom, świnia wcale psu nie ustępuje pod względem inteligencji.

A pewnie świnkę wżerasz na 200 różnych sposobów więc zamilcz i nie wytykaj mi ze pies to dla mnie zwierze jak każe inne.

 

Wychowałem się w Polsce gdzie nauczono mnie, że z Psem się żyje w zgodzie, nie zjada sie go tylko opiekuje nim. Zatem nie mieści się w moim rozumowaniu to co zobaczyłem na powyższych filmikach i to chyba nie powinno nikogo dziwić.

 

Troche pogooglowalem i ze smutkiem muszę przyznać ci rację, tam jest poprostu odmienna kultura i tyle. Ale czy nie mozna tego psa zabić w bardziej humanitarny sposob, skrocic jego cierpienie i dopiero obdzierać ze skóry? U nas tez 'święte' krowy obdziera się ze skóry i czeka az umrą z wycienczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w Indiach mieszkają z krowami?Tłumaczyłem wyraznie ze ROŻNE kultury, i nie wchodźmy z butami do ich domu!Ty mieszkasz z psem, dla ciebie to oburzające, oni z krowa/świnia i dla nich oburzające to co robimy z tymi zwierzętami.Czym sie rożni taki pies od świni? (niektórzy w Eu tez maja świnki miniaturki w domu). Były próby przeszczepu organów świńskich ludziom, świnia wcale psu nie ustępuje pod względem inteligencji.A pewnie świnkę wżerasz na 200 różnych sposobów więc zamilcz i nie wytykaj mi ze pies to dla mnie zwierze jak każe inne.

 

Zupelnie sie nie zgadzam z tym co napisales. Psy naleza do tej nielicznej grupy zwierzat ktore mozna wytresowac i sprawic ze przywiaza sie do swojego opiekuna (z wzajemnoscia) jak zadne inne zwierze. Jak uda ci sie "osiagnac" cos takiego z krowa to daj mi znac :wink: Poza tym skoro ich kultura uwzglednia zarzynanie psow to niech to chociaz robia w "humanitarny sposob" a nie obrywac zywcem ze skory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze psy maja predyspozycje do tresowania nie czyni ich lepszymi od innych zwierząt, bo każde odczuwają ból i cierpienie. Nauczysz psa wypowiadać słowa tak jak da się nauczyć papugę ? Po drugie myślicie ze te wasze petycje coś dadzą ? Nawet jak ja podpisze 100 milionów ludzi to czy takiemu chinolowi albo koreancowi który przez 10 lat obdzierał psy żywcem, następnego dnia przestanie to robić bo ktoś podpisał petycje ? Myślisz ze jak hindusi zrobią petycje stop śmierci krów w PL to nagle przestaniemy zabijać krowy ? gdzie 90% krów jest zabijanych w chlewie gdzie podcina się im gardło i się wykrwawiają, bo jest to tańsze niż pistolet pneumatyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychowałem się w Polsce gdzie nauczono mnie, że z Psem się żyje w zgodzie, nie zjada sie go tylko opiekuje nim. Zatem nie mieści się w moim rozumowaniu to co zobaczyłem na powyższych filmikach i to chyba nie powinno nikogo dziwić.

 

Troche pogooglowalem i ze smutkiem muszę przyznać ci rację, tam jest poprostu odmienna kultura i tyle. Ale czy nie mozna tego psa zabić w bardziej humanitarny sposob, skrocic jego cierpienie i dopiero obdzierać ze skóry? U nas tez 'święte' krowy obdziera się ze skóry i czeka az umrą z wycienczenia?

 

Na samym poczatku napisałem przecież:

Jeśli mam patrzeć na film jak na jedzenie, trudno nie widze zbytniej różnicy od traktowania drobiu w PL, jeśli mam patrzeć przez pryzmat człowieka zachodu...wzbudza we mnie to obrzydzenie, gdy na filmie nie widze jedzenia jeno "reksia" z podwórka...

Zgadzam się z tobą, niestety skóra łatwiej schodzi gdy zwierze żyje....

Zupelnie sie nie zgadzam z tym co napisales. Psy naleza do tej nielicznej grupy zwierzat ktore mozna wytresowac i sprawic ze przywiaza sie do swojego opiekuna (z wzajemnoscia) jak zadne inne zwierze. Jak uda ci sie "osiagnac" cos takiego z krowa to daj mi znac :wink: Poza tym skoro ich kultura uwzglednia zarzynanie psow to niech to chociaz robia w "humanitarny sposob" a nie obrywac zywcem ze skory...

 

Moim zdaniem ludzie chodują masę innych zwierząt które sa porównywalne (albo i wyżej) z psem jesli chodzi o przywiazanie i inteligencje:

-małpki (kapucynki np)

-świnki wietnamskie

 

To ze psy maja predyspozycje do tresowania nie czyni ich lepszymi od innych zwierząt, bo każde odczuwają ból i cierpienie. Nauczysz psa wypowiadać słowa tak jak da się nauczyć papugę ? Po drugie myślicie ze te wasze petycje coś dadzą ? Nawet jak ja podpisze 100 milionów ludzi to czy takiemu chinolowi albo koreancowi który przez 10 lat obdzierał psy żywcem, następnego dnia przestanie to robić bo ktoś podpisał petycje ? Myślisz ze jak hindusi zrobią petycje stop śmierci krów w PL to nagle przestaniemy zabijać krowy ? gdzie 90% krów jest zabijanych w chlewie gdzie podcina się im gardło i się wykrwawiają, bo jest to tańsze niż pistolet pneumatyczny.

 

Dokładnie i chcemy im tłumaczyć gdy oni na psa patrza jak my na kurę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zszokował mnie ten film. Z jednej strony nie widzisz róznicy od traktowania drobiu w PL, ja natomiast nie slyszalem zeby ktos mieszkal w domu z kurczakiem czy krową. Nie slyszalem zeby ktos przyjaznil się z w.w. zwierzętami. Ku**a przecież to PIES najlepszy przyjaciel czlowieka itd. Dla mnie to co wyprawia koles na filmiku jest niepojęte.

 

Zapewniam Cie, ze Hindusom na sama mysl o wolowinie kukri samo wskakuje do reki ;)

 

Wychowałem się w Polsce gdzie nauczono mnie, że z Psem się żyje w zgodzie, nie zjada sie go tylko opiekuje nim. Zatem nie mieści się w moim rozumowaniu to co zobaczyłem na powyższych filmikach i to chyba nie powinno nikogo dziwić.

To zacznij protestowac przeciwko kutasom, ktorzy zostawia psy w lesie przywiazane do drzewa jak jada na wakacje, a nie przeciw zwyczajom kulinarnym z drugiego konca swiata...

 

Zupelnie sie nie zgadzam z tym co napisales. Psy naleza do tej nielicznej grupy zwierzat ktore mozna wytresowac i sprawic ze przywiaza sie do swojego opiekuna (z wzajemnoscia) jak zadne inne zwierze. Jak uda ci sie "osiagnac" cos takiego z krowa to daj mi znac :wink: Poza tym skoro ich kultura uwzglednia zarzynanie psow to niech to chociaz robia w "humanitarny sposob" a nie obrywac zywcem ze skory...

 

Zdziwilbys sie, jak mozna wytresowac konia... a jednak konine sie szamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykładam lage na te protesty. W ramach oprotestowania protestów jak tylko pojade do jakiegoś azjatyckiego kraju, to wszamię sobie reksia z grilla. ;-)

A w ogóle to temat powinien być w "Kulinariach" :lol:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem takiego traktowania zwierząt domowych. Powiem więcej denerwuje mnie to niesamowicie i staram się o tym nie myśleć. Ale.. Z drugiej strony jak sobie pomyślę ile psów i kotów się plącze po ulicach w krajach azjatyckich, czy nawet tu u nas w Polsce. Często zagłodzonych/chorych. To do hodowli psów/kotów w celach kulinarnych podchodzę z rozwagą. Jak ktoś wspomniał ludzie jedzą w niektórych krajach Koninę. Zwierzęta, które często są niezbędne dla człowieka, by przetrwać. To samo inne zwierzęta, których na ogól się nie je (krowa mleczna np). Móże to za daleko idące porównania, ale chodzi mi oto, że lepiej jak te psy i koty lądują w jakimś azjatyckim barze niż głodują na ulicy i zdychają. Sorry, ale ja po części tak do tego podchodzę. To tylko zwierzęta i trzeba podchodzić do tego z pewnym dystansem. Ile dzieci głoduje w krajach afrykańskich. I ile żyje w kiepskich warunkach. Nie obejrzałem tego filmiku dokładnie. Ale z tego co widzę psy są jakoś usypiane. Żyją w ciasnych klatkach podobnie jak drób. Cóż poradzić. Jak wspomniałem wcale tego nie popieram, a wręcz przeciwnie. Tyle, że podchodzę do tego z pewnym dystansem. Tak po prostu jest i wątpię, by ktokolwiek to zmienił. Można to ograniczyć tak właśnie jak to się robiło z klatkową hodowlą drobiu, świń czy innych zwierząt. Nawet był taki film rysunkowy niegdyś, gdzie pokazywali jak wygląda hodowla drobiu (przykład). Ale człowiek na co dzień o tym nie myśli. Ja kupując udka od kurczaka w sklepie nie myślę jak ten biedny kurczak miał długą drogę zanim wylądował w hipermakecie. Tak było jest i będzie. Smutne ale prawdziwe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mdli mnie jak czytam co niektóre posty :damage_wall:

Tylko zwięrzeta, hmm po tym stwierdzeniu nie oceniam Twojego czlowieczeństwa zbyt wysoko, ja mierze ludzi tym jak traktują zwierzęta w szczególności psy...

Słabo mi jak słyszę porównania okrucieństwa w chinach do naszych kaczek, kur, świń to są żwierzęta hodowlane! takimi były od zawsze! więc jak dla mnie nie można ich porównywać do psów, które od zawsze są najwierniejszymi przyjaciółmi co niektórych ludzi!. Po postach widać, że nie wszyscy tego doświadczyli, ja akurat tak!

Psy są ratownikami, psami tropiącymi, przewodnikami dla niepełnosprawnych, nie widziałam zwierząt hodowlanych w takiej roli...

Psy mają jednak inną inteligiencję, psychikę i są bardziej rozwinięte od krówki, kaczki czy kurczaka, więc porównywanie tego jest deko chore i świadczy o ciemnocie.

To nie jest kwestia kultury...co to za kultura, która propaguje bestalistwo, tortury? dla mnie to są zwykłe zwyrodnialce bez serca, zasad, a o kulturze nie wspomnę.

Jeśli są to zwierzęta bezdomne, oki, nie mają co jeść, bieda, ale na litość, nie żywcem w taki sposób, nie torturami, one żyją, czują, cierpią!

Tak to mnie boli i boleć będzie, bo jestem 100% człowiekiem, nie jestem zwyrodnialcem, mam uczucia, kocham zwierzęta i je szanuje!

Jedynym ich problemem jest to, że ufają ludzią, że kochają tak bezinteresownie, a człowiek jest w stanie wyrządzić taką podłość...

Rzeczywistość jest taka, że człowiek i tylko człowiek jest w stanie wyrządzić drugiej istocie tak straszną śmierć w męczarniach! a innych to nie interesuje.

Nazywają to kulturą- skoro tak to współczuje tym co tak myślą! bo to znaczy, że nie są ludżmi.

Skoro ich nie dotykają takie sprawy!

Mnie to dotyczy, bo jestem człowiekiem! nie jest mi obojętny los katowanych, bestalisko traktowanych zwierząt! nie zamykam oczu, nie jestem obojętna, budzi to we mnie negatywne emocje, bo kocham i szanuje każde istnienie!

Tak samo bolą mnie przypadki w naszym "kochanym" kraju!

A czytając niekóre Wasze posty, to niczym nie różnią się od tych ludzi co to robią w chinach, nie każdy jest godny byc nazwany czlowiekiem, w związku z tym ja nazywam takich dzikusami, albo zwyrodnialcami.

Czasem mi wstyd, że jestem człowiekiem, bo jak kogoś to nie obchodzi tzn, że nie ma uczuć, 0 wrażliwości, w związku z tym dla mnie jest mniej jak 0!

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu jeżdżąca gti- czy termin "różnic kulturowych" jest ci znany? Udaj się na wycieczkę do Indii i sprzedaj im tekst, że krowy to jedynie zwierzęta hodowlane.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krowa, świnia, kot czy pies dla mnie nie ma różnicy. Sam chętnie bym spróbował mięsa z psa gdyby ktoś je jakoś fajnie przyrządził. Skoro zjadamy świnie to nie ma nic złego w jedzeniu psów. Nie chcesz to nie jesz, ale innym nie będę zabraniał.

 

Znęcanie się nad nimi to już inna kwestia, ale żadne petycje nic w tej kwestii nie pomogą.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając bardzo od tematu zastawiające jest jak ludzie często bardziej by pomogli takiemu psu zamiast jakiemuś biednymi brudnemu człowiekowi...

 

Co do znęcania - nie powinno się tego robić na żadnym zwierzęciu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu jeżdżąca gti- czy termin "różnic kulturowych" jest ci znany? Udaj się na wycieczkę do Indii i sprzedaj im tekst, że krowy to jedynie zwierzęta hodowlane.

 

Różnice kulturowe swoją drogą...

 

Kiedyś u nas (generalnie w Polsce) robiło się smalec z psów jako lekarstwo na bóle. Moja prababka nawet wysyłała to za granice do rodziny!

Ktoś wyrażał sprzeciw? Nie, bo to nie było nic nadzwyczajnego...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając bardzo od tematu zastawiające jest jak ludzie często bardziej by pomogli takiemu psu zamiast jakiemuś biednymi brudnemu człowiekowi...

Ludzi jest dużo i ciągle się mnożą. Skończy się ropa, skończy się złoto, węgiel, drewno, zboża, a ludzie będą nadal.

No i pies przynajmniej spróbuje okazać swą wdzięczność merdaniem ogonem dajmy na to, menel któremu kupisz bułkę potrafi nazwać cię dość brzydko, przypisując pasywny homoseksualizm. Poza tym człowiek ma po to obfitą zawartość mózgoczaszki, żeby jakoś sobie radzić. A że łatwiej chlać za wyżebrane ...

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mdli mnie jak czytam co niektóre posty :damage_wall:

Tylko zwięrzeta, hmm po tym stwierdzeniu nie oceniam Twojego czlowieczeństwa zbyt wysoko, ja mierze ludzi tym jak traktują zwierzęta w szczególności psy...

 

Ulala miłośniczka piesków, masz jakieś prywatne filmiki?
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...