Skocz do zawartości
EnDurion

Komputer do gier do 2200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję kupno nowego sprzętu, służył on będzie do gier takich, jak np. GTA4, czy Crysis.

Od kilku dni szukam odpowiedniego sprzętu i pomyślałem, że zapytam na forum.

 

Na razie wyczaiłem taki sprzęt:

Intel Core 2 Quad Q8300 4x2,5 GHz

Nvidia GeForce GTS 260 1gb

RAM 4gb DDR2 (2x 2gb)

 

Myślę, że to co wymieniłem powyżej, będzie wystarczało.

Tylko teraz chciałbym zapytać, jaką proponujecie do tego sprzętu płytę główną (bo wiele osób podobno ma problem z jej wyborem)?

Jaki zasilacz i obudowa (w miarę elegancka, Midi Tower)?

 

Mój kumpel w październiku zakupił taki sprzęt za 2300 (razem z Windows 7 Ultimate), tylko nie pamięta, jaką ma płytę główną.

GTA 4 chodzi u niego świetnie. Twierdzi, że gra na rozdzielczości 1920x1200 ful detalach oraz anty-aliasingu x16!

Coś nie chce mi się wierzyć, że mu się to w ogóle nie zacina(no raz na jakiś czas lekutko jak on to powiedział ,,pyknie"). No cóż... może to dlatego, że przyzwyczajony jestem do mojego starego kompa.:lol2:

 

Także jeszcze raz proszę o wasze propozycje oraz ewentualne zmiany w tym sprzęcie, bo być może teraz będę mógł kupić lepsze części i zmieszczę się w cenie (w co wątpię).:lol:

Edytowane przez EnDurion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten socket jest nie opłacalny, grafa raczej też. Zajrzyj do polecanych, tylko teraz strasznie drogie wszystko.

A kolega niech pochwali się jakie mobo/marka zasilacza/ramy^^

Budę to zależy ile chcesz na nią przeznaczyć, ale ja polecam swoją- tania, miejsca starcza i nawet ładna

Edytowane przez Szot69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wyczaiłem taki sprzęt:

Intel Core 2 Quad Q8300 4x2,5 GHz

Nvidia GeForce GTS 260 1gb

RAM 4gb DDR2 (2x 2gb)

 

Zestaw zapewne z allegro - odpada ze względu na niemarkowy zasilacz.

 

Mój kumpel w październiku zakupił taki sprzęt za 2300 (razem z Windows 7 Ultimate), tylko nie pamięta, jaką ma płytę główną.

GTA 4 chodzi u niego świetnie. Twierdzi, że gra na rozdzielczości 1920x1200 ful detalach oraz anty-aliasingu x16!

 

:lol2:

 

Fajnie, tylko że w tej grze nie ma anty-aliasingu... A na pewno nie x16 :lol2: .

 

Proponuję:

 

Procesor : AMD Athlon II X3 435 - 299 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS10X Performa - 130 zł

Płyta Główna : Asrock M3A770DE - 269 zł

RAM : Goodram 2x2GB 1333MHZ - 399 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4850 1GB Vapor-X - 469 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN - 169 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Obudowa : Gigabyte M1000 Luxo - 139 zł

 

Razem : 2159 zł (esc.pl)

 

Odblokujesz procesor do Phenoma II X3/X4, troszkę podkręcisz kartę i procesor, a będzie dobrze. Zestaw słabszy od sprzętu kolegi, ale cóż - złotówka znów poszła do góry (teraz cholerne Węgry...) i ceny są wyższe. Pocieszaj się tym, że (jak przypuszczam) będziesz miał markowy zasilacz w przeciwieństwie do kolegi :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokujesz procesor do Phenoma II X3/X4, troszkę podkręcisz kartę i procesor, a będzie dobrze. Zestaw słabszy od sprzętu kolegi, ale cóż - złotówka znów poszła do góry (teraz cholerne Węgry...) i ceny są wyższe. Pocieszaj się tym, że (jak przypuszczam) będziesz miał markowy zasilacz w przeciwieństwie do kolegi :wink: .

 

A jak nie odblokuje to co ? Zostanie z ręką w nocniku i slabym CPU.

 

Może ustalmy najpierw rzecz dość istotną a mianowicie czy masz dyski i napędy do użycia ze starego kompa bo to by nam zdjęło 300 zeta z ceny zestawu.

 

 

A co do plynnosci to raczej nie sciemnia na GTX 260 i w miare porzadnym quadzie nie ma problemu z GTA IV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napędy i dyski odpadają z ceny bo to zamontuję ze starego kompa (2 napędy - nagrywarka DVD i CD oraz HDD 500GB)

Więc cena wynosi 1881. Do tego dojdą pewnie nowe przewody/kable/wtyczki, sam koszt montażu(bo sam tego nie zamontuję).

No to niech będzie nawet te 2000zł.

 

Tylko teraz jest problem, gdyż wolałbym i to bardzo procesor Intela i kartę Nvidia.

Tym bardziej, że ja się w ogóle na Radeonach i tych innych nie znam:unsure:.

A ten Anty-aliasing to kolega mógł jakimś programem uaktywnić, np. ja mam panel sterowania Nvidia i tam mogę ustawić przeróżne rzeczy.

 

Nawet nie wiesz Michaelius, jakiego twój post dodał mi powera!B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie odblokuje to co ? Zostanie z ręką w nocniku i slabym CPU.

 

O odblokowaniu napisałem jako bonus, w tej cenie nic ciekawszego się nie złoży, sam dobrze o tym wiesz.

 

Napędy i dyski odpadają z ceny bo to zamontuję ze starego kompa (2 napędy - nagrywarka DVD i CD oraz HDD 500GB)

 

To zmienia postać rzeczy :wink: .

 

Tylko teraz jest problem, gdyż wolałbym i to bardzo procesor Intela i kartę Nvidia.

 

Problem jest taki, że zarówno Intel jak i NV nie mają nic ciekawego w tych cenach...

 

A ten Anty-aliasing to kolega mógł jakimś programem uaktywnić, np. ja mam panel sterowania Nvidia i tam mogę ustawić przeróżne rzeczy.

 

Ustawić można, inna sprawa że to i tak nie działa w tej grze.

 

OK, proponuję zatem coś takiego:

 

Procesor : AMD Phenom II X4 945 - 579 zł

Płyta Główna : Asrock M3A770DE - 269 zł

RAM : Goodram 2x2GB 1333MHZ - 399 zł

Karta Graficzna : Asus Radeon HD5770 1GB CuCore - 649 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 430W - 199 zł

Obudowa : Gigabyte M1000 Luxo - 139 zł

 

Razem : 2234 zł

 

W sumie karta może być używana, na allegro dasz radę upolować GTX 260 w podobnej lub niższej cenie.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekracza 2200zł... i tak moja suma miała być 2000zł ale te 200 to już takie maximum, dlatego piszę 2200zł.

Naprawdę nie znajdę nigdzie tych części co wymieniłem w pierwszym poście, żeby się zmieściły w tej cenie?

Jakiś markowy zasilacz, obudowa no i cała reszta sprzętu...

No a jaką płytę główna byście dali do sprzętu z pierwszego postu?

Bo coś mi się zdaje, że uparcie będę chciał zostać przy tych podzespołach.:lol:

A na allegro jest np taka płytka, jak ASUS P5KPL-AM SE Intel G31.

Co o niej sądzicie? Nadawałaby się?

Edytowane przez EnDurion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie odblokuje to co ? Zostanie z ręką w nocniku i slabym CPU.

 

A jak nie odblokuje to nic się nie stanie, warunkiem jest umiejętnie podkręcenie CPU. Bo ze stwierdzeniem, że to słaby procesor to się nie zgodzę.

 

Moim zdaniem to co dobrałeś to złom, dlaczego? Dlatego, że: 775 jest już stare, DDR2 też. Kupując to co wybrałeś uniemożliwisz sobie późniejszą zmianę cpu i ramu. Zestaw z x3 jest najbardziej optymalny w tej cenie. I jeszcze jedno, czym twoim zdaniem różni się produkt NV od ATI, bo wydaje mi się, że tylko wyglądem softu. Mylę się?

 

Co do zestawu to najsensowniej wybrać to co Gierek polecał, z drobnymi zmianami :

 

Procesor : AMD Athlon II X3 435 - 299 zł (spokojnie kręci się na 3,5GHz)

Płyta Główna : Asrock M3A770DE - 269 zł

RAM : Goodram 2x2GB 1333MHZ - 399 zł

Karta Graficzna : Asus Radeon HD5770 1GB CuCore - 649 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 430W - 199 zł

Obudowa : Gigabyte M1000 Luxo - 139 zł

 

Chłodzenie Procesora : Scythe Katana 3 AMD (754,939,AM2, AM3) - 86 zł spokojnie chłodzi to co mam w podpisie. Za całość powinieneś zapłacić 2100 zł z przesyłką, zależy gdzie kupisz.

Edytowane przez Rolex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok. Już przesadziłem. Ale ja nie umiem podkręcać procesorów.

Więc zostaje mi rozumiem ten zestaw:

 

Procesor : AMD Phenom II X4 945 - 579 zł

Płyta Główna : Asrock M3A770DE - 269 zł

RAM : Goodram 2x2GB 1333MHZ - 399 zł

Karta Graficzna : Asus Radeon HD5770 1GB CuCore - 649 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 430W - 199 zł

Obudowa : Gigabyte M1000 Luxo - 139 zł

 

Razem : 2234 zł

 

I nic nie trzeba będzie podkręcać, poprawiać itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcać zawsze by się przydało, poprawiać nic nie będzie trzeba.

 

Jest przecież poradnik mojego autorstwa (link w sygnaturze) - poczytaj, to naprawdę nie jest trudne (ani niebezpieczne), trzeba tylko chcieć włożyć w to troszkę czasu.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co umiejetnie go podkreci na 3.6-3.7 dalej będzie miał w najgorszym przypadku 3 jajka i po 512kB cachu na jajko.

 

A w bajki ze X3 bez cachu i rdzenia daje dobra wydajnosc to moglem wierzyć przed kupieniem Thubana.

 

 

 

Ale pod drugim zestawem Gierka moge sie juz podpisac , ze gwarantuje wydajnosc na akceptowalnym poziomie (no osobiscie plyte bym wzial z trojkata Asus/GB/MSI).

 

Płyta główna MSI 770-G45 w Morele.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to panikarz jestem i dlatego nie chciałem tego Radeona bo czytałem na necie, że GTA 4 ma z jego kartami problemy.

A co do tego podkręcania to ok, spróbuję :rolleyes:.

Edytowane przez EnDurion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

 

Procesor : AMD Phenom II X4 925 - 539 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS10X Performa - 130 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 269 zł

RAM : 2x OCZ 2GB 1333MHZ Low Voltage OEM - 398 zł

Karta Graficzna : Asus Radeon HD5770 1GB CuCore - 649 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 430W - 199 zł

Obudowa : Tacens Prior - 120 zł

 

Razem : 2304 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduję się jednak na ten zestaw:

 

Procesor : AMD Phenom II X4 945 - 579 zł

Płyta Główna : Asrock M3A770DE - 269 zł

RAM : Goodram 2x2GB 1333MHZ - 399 zł

Karta Graficzna : Asus Radeon HD5770 1GB CuCore - 649 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 430W - 199 zł

Obudowa : Gigabyte M1000 Luxo - 139 zł

 

Dzięki chłopaki za pomoc.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest OC? Zwykłe chłodzenie nie wystarczy?

AMD Phenom II X4 945 - 579 zł

AMD Phenom II X4 925 - 539 zł

 

Czyli do tego drugiego procesora chłodzenia z OC nie będę potrzebował?

Niby różnica cyferek mała ale nie zrobi to znaczącej różnicy podczas grania?

Edytowane przez EnDurion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okeej myślę, że jednak lepszy będzie zestaw zaproponowany przez ciebie, Miguel707.

Tylko pytanie: Czy ten sprzęt pozwoli mi na grę z maksymalnymi detalami w GTA 4? Plus jest taki, że będę grał na rozdzielczości 1440x900 bo mam 19" monitor, więc karta graficzna będzie miała lżej niż na 1920x1200.:wink:

Edytowane przez EnDurion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Tylko teraz zastanowiłbym się nad tym Radeonem bo znam dużo historii, w których posiadacze GTA 4 i karty typu HD np. 3850 (nawet z HD5770) mają straszne problemy z grą, że się zacina po kilkunastu minutach, i zostaje tylko reset.:huh:

Może do tej pory są już jakieś poprawki do gry, patche lub inne rzeczy żeby gra chodziła w pełni prawidłowo na kartach Radeona?

Jeśli takie numery miałyby być z tą grą to wolę do tego zestawu wpakować np. GeForce GTX 260.

Proszę jeśli wiecie, doradźcie / podzielcie się wiedzą.:wink:

Edytowane przez EnDurion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Tylko teraz zastanowiłbym się nad tym Radeonem bo znam dużo historii, w których posiadacze GTA 4 i karty typu HD np. 3850 (nawet z HD5770) mają straszne problemy z grą, że się zacina po kilkunastu minutach, i zostaje tylko reset.:huh:

 

 

Daję głowę, że zacięcia to nie była wina karty ATI, szedł bym bardziej w stronę źle dobranego zasilacza.

Owszem były/są głosy, że na ATI jest mniej wydajniej w GTAIV ale raczej w niewielkim stopniu. Ja u siebie żadnych problemów z grą nie miałem i nie mam.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobra wiadomość :D

Powiedzcie mi jeszcze w jaki sposób się kupuje na esc.pl? Skoro podaliście mi zestawy z tej strony a słyszałem ze tam wszystko jest o wiele tańsze to juz pasuje tam kupić bo się okaże, że w normalnych sklepach wyjdzie drożej. Od wczoraj Phenom II X4 z zestawu który wybrałem podrożał już o 20z!:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób się ma kupować? Strona to typowy sklep, klikasz to czego chcesz i do kasy.

ESC.pl nie jest najtańszy w Polsce, można poszukać na innych: gral.com.pl morele.net proline.pl ram.net.pl

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod GTA 4 to optymalny zestaw. W 99% pozostałych gier w tej rozdzielczości lepiej byś wyszedł z Core i3 530, HD5770 512MB i ponad 200 zł w kieszeni ;)

 

Oj, Assassin_... :wink:

 

Dobra. Tylko teraz zastanowiłbym się nad tym Radeonem bo znam dużo historii, w których posiadacze GTA 4 i karty typu HD np. 3850 (nawet z HD5770) mają straszne problemy z grą, że się zacina po kilkunastu minutach, i zostaje tylko reset.:huh:

 

To raczej wynika z innych problemów, niezwiązanych z kartą graficzną. Też nie mam problemów w tej grze, a ostatnio miałem 3 Radeony (HD4850/HD4870X2/HD5850).

 

Powiedzcie mi jeszcze w jaki sposób się kupuje na esc.pl? Skoro podaliście mi zestawy z tej strony a słyszałem ze tam wszystko jest o wiele tańsze to juz pasuje tam kupić bo się okaże, że w normalnych sklepach wyjdzie drożej. Od wczoraj Phenom II X4 z zestawu który wybrałem podrożał już o 20z!:blink:

 

Rejestrujesz się, ładujesz wszystko do koszyka i dalej postępujesz zgodnie z poleceniami.

 

Ceny się zmieniają, bo złotówka szaleje przez Węgry... Możesz się jeszcze wstrzymać z zakupem, ale jak waluta znów się mocno osłabi, zamawiaj natychmiast, więc obserwuj kursy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówić będę mógł z pewnych powodów dopiero po 30 czerwca.

Będę obserwował ceny i spróbuję zamówić w dobrym momencie:D

A poza tym przecież w wakacje są przeróżne promocje więc powinno być jeszcze taniej.:lol2:

Czy to prawda, że na esc.pl składają kompa w całość za darmo a przesyłka kosztuje 1 zł?

Edytowane przez EnDurion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były problemy w GTA na Radeonach, ale głownie wydajnościowe i chyba jeszcze z prawidłowym wyświetlaniem niektórych efektów. Do gry wyszło już chyba z 7 patchy więc jestem piewien, że te problemy to przeszłość (co potwierdzają wypowiedzi w tym wątku).

 

Oj, Assassin_... :wink:

A co, zaprzeczysz? B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...