Skocz do zawartości
Gość az9

Dylemat, Czy warto modernizować? 4850 vs 4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam dylemat czy inwestować w ten komputer tzn czy dokupić trochę ramu, zmienić procka i gpu, ogólne kompa używam tylko do starszych gier ale może czasem bym pograł w coś nowszego :) i przede wszystkim oglądanie filmów w HD doradźcie cos

 

Procesor E2180@3.0 GhZ ewentualna zmiana na coś pokroju e8400 lub q9400 quad też mam dylemat

Mobo MSI P35 Neo-F

Ram DDR2 2x1GB dokupienie 2x1GB lub 2x2GB nie wiem czy warto pakować kase w 6GB

Dysk bez zmian 1TB + 250GB

GPU i tu jest dramat ;/ X600Pro 256MB mysle nad 4850 lub czymś podobnym

Zasilacz OCZ 500 W

Monitor Asus 22"

 

Teraz doradźcie mi czy warto w to inwestować czy lepiej zmienić platforme, a jak już coś zmienic to co?

 

Z gory dzieki i pozdrawiam

Edytowane przez az9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie chce wydać za dużo :) mam do kupienia Q9400 w bardzo atrakcyjnej cenie no i reszta to grafika z 350 zl i nie wiem jak z Ramem czy 2x1GB czy moze warto 2x2GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszych cenach ja bym modernizował i starał się kupować używki. Ale wszystko zależy od faktycznej ceny tego Q9400, podaj cenę.

HD 4850 spokojnie za 350zł kupisz, ewentualnie HD4770 jak Ci się uda trafić.

 

6GB pamięci to bezsens, chyba że korzystasz z programów które to wykorzystują. Do gier i inetu nie ma sensu. Dokup najwyżej 1x2GB aby mieć w sumie 4GB.

Co prawda dual channal mieć nie będziesz ale wzrostu wydajności też byś wielkiego nie uświadczył.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 4x1gb nie bedzie 2xdual channel ? I to tez musza byc OCZ czy moga byc inne ? Kupic 2x1gb czy 2gb w jednej kosci ?

 

A co do procesora co sadzicie o e6500 czy lepiej jakis uzywka c2d ?

Edytowane przez az9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Otóż tak mam komputer troszke juz ma czasu chciałem go troche zmodernizowac, ogolnie gramy tylko w CS 1.6 i czasem jakies wyscigi lecz moja karta graficzna kwiczy ;/ mam 400 zl i chcialem cos dokupic do mojego sprzetu specyfikacja ponizej:

 

Proc e2180@3GhZ

Mobo MSI P35 Neo-F

Ram 2x1GB DDR2 Ocz Platnium w niedalekiej przyszlosci dokupienie 2x1GB

GPU Ati Radeon X600Pro 256MB

Zasilacz OCZ 500

Monitor ASUS 22"

 

Chcialem kupic karte graficzna i teraz moje pytanie czy moj proc nie bedzie waskim gardlem np dla 4850 lub 4870?

I ktora z tych kart lepiej kupic bo roznica w cenie zakupu to 40 zl

Z gory dzieki za rady i odpowiedzi?

 

PS a czy jaki juz zmienie grafike bede mogl pograc w troche nowsze tytuly?

Edytowane przez az9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o filmy w HD, to użyj programiku z akceleracją GPU - np. bardzo fajny Splash Lite. Program jest freeware, a Avatar w wersji 1080p 11GB obciążał mój procek w 1-3%, z czego pewnie większość to była praca systemu. Każdy Radeon z serii 4000 będzie wspierał takie dekodowanie. I przy tym programie nie musisz bawić się w żmudne ustawianie opcji jak w Media Player Classic Home Cinema. Akceleracja po prostu działa :)

 

Chcialem kupic karte graficzna i teraz moje pytanie czy moj proc nie bedzie waskim gardlem np dla 4850 lub 4870?

I ktora z tych kart lepiej kupic bo roznica w cenie zakupu to 40 zl

Z gory dzieki za rady i odpowiedzi?

Jak tak mała różnica, to bierz 4870. Ja osobiście miałem 4850 na dwurdzeniowcu Intela 3.2GHz (E8200 lekko przetaktowany) i wszystko działało bez problemu. Z 4870 będziesz miał jeszcze lepiej. Wąskie gardło może być tylko w przypadku gier zależnych bardzo od procesora i wykorzystujących przy tym tylko 1 rdzeń. Czyli prawie żaden z nowych tytułów, a stare i tak będą chodziły super przy takim sprzęcie. Nic tylko brać 4870.

Edytowane przez Cor3y
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przy zmianie grafy pamiętaj abyś brał grafe z 1GB pamięci przy 22calach bardzo wskazane (metro obnaża 512mb). 4870 będzie dobrym wyborem. Co do proca to nawet coś z serii E7xxx i @ ~3.6 w zupełności do tej grafy wystarczy, ale jak te 9400 masz w atrakcyjnej cenie to korzystaj z okazji ;-). Z czasem dołożysz 2x1Gb i komp ciągnie bez problemu nowe tytuły.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie tylko zmieniam GPU na 4870 od Asusa 512MB na 1GB nie mam kasy a starczy do 22 cali, i tez jak wspomnialem nie gram w najnowsze gry tylko starsze np: CS 1.6, GRID, jakies NFS-y :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Moja specyfikacja

e2180@3ghz

2gb ddr2 ocz platinum + 2gb ddr2 a-data

msi p35 neo-f

ocz modxstream 500W

monitor ASUS 22"

 

GPU Radeon X600Pro :D

 

Mam 400 zl i chce do tego kupic karte graficzna zeby moc ogladac filmy w HD i pograc w jakies nowsze gierki:

Nie wiem co kupic czy wystarczy Radeon 4850 czy lepiej dolozyc i kupic 4870 czy moze 4850 w zupelnosci starczy do tej konfiguracji bo odrazu zaznaczam ze nie gram w jakies tam super nowe gry :)

 

Z gory dzieki za rady i odpowiedzi

Edytowane przez az9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nie super nowych 4850 w zupełności CI wystarczy ale jak byś miał ciekawą ofertę 4870 to warto zakupić.

Jak widzisz ja na razie mam 4770 demon prędkości to to nie jest ;) ale w zupełności wystarcza.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

 

jeśli zdecydujsz się na dokupienie pamięci to UWAGA!!! OCZ kilkanaście miesięcy temu pozmieniał specyfikacje swoich kości, nazwa ta sama, takty te same, wszystko pozornie to samo ale w oznaczeniu jest różnica jednej literki. Stare ramy z nowymi nie bardzo chcą współpracować, więc zwróć koniecznie uwagę na ten szczególik aby uniknąć problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jedno zastanawia. Filmy HD to i na e2xxx bez wsparcia grafiki powinny ci śmigać. Zwłaszcza że masz go kręconego. Co do cepa do grida e2xxx starczyć powinien, natomiast nie wiem jak shift będzie chodził. Bo ta gra lubi szybkie CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem HD4870 za 420 zl na gwarancji ASUSA to zle czy dobrze ?:D dodam ze mialem do wyboru jescze hd4850 gigabyte z glosnym zalmanem za 389 zl

Edytowane przez az9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...