Skocz do zawartości
Ar-ek

"Mały" zestaw na procek z wentylem 120mm

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakieś chłodzenie o wysokości nie większej niż jakieś 145mm (pod am3)?

Kupiłem Fortisa, ale, niestety, nie mieści mi się w obudowie - wystaje ok 0.5cm :/

Najchętniej wstawiłbym tam coś jedynie minimalnie mniejszego, inaczej trzeba będzie brać głośne 92mm...

Edytowane przez Ar-ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokość obudowy to 18cm.

Tutaj nie da się nic pochylić - bo chodzi mi o całe chłodziwo procka, a nie o sam wentyl ;)

Żeberka Fortisa się nie mieszczą. Fortis ma 153mm wysokości, więc max w mojej obudowie to jakieś 145.

Patrząc po wszystkim, co jest tu polecane z wentylem 120, to wysokości są zazwyczaj typu 151-153mm (Fortis, Ninja, xigmatek thor, zalman flex, a Mugen ma chyba nawet więcej).

Chłodziwo z wentylem 92mm weszłoby bez problemu, ale wolałbym coś na 120tce, żeby było wydajniej i ciszej.

Tylko nie wiem, czy jest coś na 120tce, co ma łączną wysokość nie większą niż te 145mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foh_23 - ...masz rację, ten się zmieści.

Ale do tego poziomu cenowego nawet nie doszedłem.

I zaraz doprecyzuję to w pierwszym wpisie - chodzi mi o zestawy z wentylem ustawionym pionowo :)

 

EDIT

 

Znalazłem pierwszy model, który się zmieści;:

Cooling.pl : Arctic Cooling Freezer Xtreme rev.2 1366 Ready [AC075] - 128.91PLN

Tylko w razie czego, wentyla się chyba nie da wymienić :(

Edytowane przez Ar-ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to ze 120mm więcej opcji chyba nie ma.

A co jest w miarę ciche i wydajne na 92mm?

Jak tak patrzę na modele, to chyba Spartan wygląda najsensowniej. Zwłaszcza biorąc pod uwage jego cenę?

Katana3 jakaś taka ukośna jest - podobno głośna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 92mm będzie ciche?

 

A czemu nie? Wentylatorki 92mm na obrotach poniżej 1300RPM są praktycznie niesłyszalne. Więc zależy czy autor tematu będzie chciał mocno podkręcić procka i czy zależy mu na cichej pracy tylko w IDLEu czy też w stresie. W przypadku chłodzeń 92mm na pewno można zapomnieć o ciszy w stresie przy większym OC. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzić to ma Athlona II x3 435, kręconego (jak się uda, to też odblokowanego na Phenoma x4).

Obudowę mam o szerokości 18cm, nie będę jej zmieniał jedynie po to, żeby większe chłodzenie zmieścić.

Z kolei chłodzenia ze strumieniem powietrza kierowanym na procesor zaburzą mi dość mocno obieg powietrza w środku.

Więc jeśli ten AC Xtreme odpada, to zostaje mi chyba tylko 92mm (oprócz Xtreme nie znalazłem nic pod wiatrak 120, co miałoby wysokość mniejszą niż 149mm).

No i teraz w klasie 92 jakoś najsensowniej wygląda mi Spartan.

Przez chwilę myślałem też o Ninja mini z wiatrakiem wymienionym na 92, ale przy jego cenie to chyba nie ma większego sensu.

 

EDIT:

Gdyby tak Ultrę 90i można było jeszcze gdzieś dorwać... :sad:

 

Jest jeszcze coś takiego jak Asus Triton 78 - ale zero opinii o tym jakoś.

Wiatrak 120mm, wysokość 146mm.

Edytowane przez Ar-ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic jest żałosny jeśli chodzi o wydajność.

Ato nie jest tak, że Xtreme jest żałosny, bo często się z krzywą podstawką trafia?

 

Tutaj dawał temperatury prawie takie, jak Mugen:

Arctic Cooling Freezer Xtreme vs Scythe Mugen - Forum PCLab.pl

 

A jeśli to tylko wina krzywej podstawki,to o jakiej krzywiźnie mówimy? O jakichś dziesiątych częściach milimetra, trudnych do wykrycia, czy może kładąc na równym blacie można od ręki sprawdzić, czy podstawka jest prosta, czynie?

Edytowane przez Ar-ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie? Wentylatorki 92mm na obrotach poniżej 1300RPM są praktycznie niesłyszalne.

 

Chyba przy prędkości obrotów machnąłeś się z jedynką z przodu, bo 92mm przy 1300rpm praktycznie niesłyszalna to nie jest. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przy prędkości obrotów machnąłeś się z jedynką z przodu, bo 92mm przy 1300rpm praktycznie niesłyszalna to nie jest.

 

Są porównywalnie głośne jak 120mm przy prędkości poniżej 700RPM - czyli zamknięte w obudowie z odległości ok 1 metra, bardzo ciężko je usłyszeć. Edytowane przez kamail86
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są porównywalnie głośne jak 120mm przy prędkości poniżej 700RPM - czyli zamknięte w obudowie z odległości ok 1 metra, bardzo ciężko je usłyszeć.

 

To ja nie wiem jakich ty wentylatorów używasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przy prędkości obrotów machnąłeś się z jedynką z przodu, bo 92mm przy 1300rpm praktycznie niesłyszalna to nie jest.

 

 

Są porównywalnie głośne jak 120mm przy prędkości poniżej 700RPM - czyli zamknięte w obudowie z odległości ok 1 metra, bardzo ciężko je usłyszeć.

 

 

To ja nie wiem jakich ty wentylatorów używasz...

 

Ile razy będziemy wałkować temat pt. niektórym słoń nadepnął tudzież mniej pejoratywnie wszystko zależy od tła i częstotliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad Cm Hyper N520, Noctua NH-U9B, Freezerem Xtreme, Akasą AK876.

Oprócz drugiej pozycji, dostępne jedynie wysyłkowo, a mi się już powoli "piekliło" (sprzęt leży w domu niepodłączony i czeka...).

Ostatecznie, wybór był między Noctuą za 2 stówy, a Spartanem za stówek 0,75.

Wziąłem Spartana, a do niego dodatkowy wentyl (Revoltec AirGuard PWM).

Połączę wentylki przez snejka i zobaczymy, jak będzie śmigać.

Jak kiepsko, to będe polował na jakieś używane 90i, może się trafi.

 

Aha - zapastowane będzie Scythem Elixirem. W obudowie wiatrak wyciągający z tyłu i wciągający z przodu (u góry) to też revolteci AirGuardy. Tylni 92mm, przedni 80mm.

Edytowane przez Ar-ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem jakich ty wentylatorów używasz...

 

120mm - zephyr oraz jakiś CM

92mm - CM dorzucony do chłodzenia.

 

Ile razy będziemy wałkować temat pt. niektórym słoń nadepnął tudzież mniej pejoratywnie wszystko zależy od tła i częstotliwości?

 

W chwili gdy testowałem ich głośność w tle chodził tylko wentylator na zasilaczu oraz dysk twardy, więc głośno nie było choć całkowita cisza to też nie była. W każdym razie w takich warunkach, siedząc ok 1m od kompa z zamkniętą obudową, znajdującego się pod biurkiem, wzrost szumu w przypadku 92mm zaczynam słyszeć przy ok 1300RPM a 120mm przy ok 700RPM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...