Skocz do zawartości
valkir

Karta Graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o złożenie komputera pod najnowsze gry. Bez nagrywarki,obudowy i dysku

Myślę o czymś takim:

 

Procesor AMD Athlon II X3 435 BOX (AM3) (95W/45NM)- 271zł

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 - 176zł

Asus Radeon HD5770 512MB DDR5/128b D/H PCI-E 480zł

Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 - 223zł

Zasilacz do obudowy Fortron FSP400-60GHN 80+ OEM - 142zł

 

Razem 1292zł

 

Macie lepsze propozycje? Może lepiej na intelu? Pogram sobie na tym komputerze w nowe gry

 

Gram na 1280x1024

DX9

Mam xp 64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 2 rdzenie? Nie lepiej wziąć 3 czy 4? Teraz gry zaczynają wykorzystywać 3,4 rdzenie. Wiem że mogę odblokować a jak się nie uda?

 

Masz szansę odblokowania 4 rdzeni i wówczas będzie to samo co PhenomII x4 955, który bagatela jest 2 razy droższy ;)

Mi się udało odblokować PhenomII x2 555 na @B55 x4 :D Reasumując w moim przypadku wartość procesora podskoczyła o 80%, a wydajność o 100% ;)

Oczywiście nie wszystkie muszą się odblokować. Dużo zależy od szczęścia, ale kto nie ryzykuje ten ... Poza tym nawet jak się nie odblokuje to zawsze masz super wydajnygo i dobrze kręconego Phenoma x2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że odblokowany 550 C3 ma lepsze oc.

 

Wiem, tylko opieranie się na C3 jako najlepszym rozwiązaniu pod słońcem dla osób które nigdy w życiu nie podkręciły (autor nic o podkręcaniu nie pisze tylko o odblokowaniu) o 1MHz jest IMHO bezsensu.

W każdym temacie jak widzę, to zawsze ktoś poleci C3 mimo, że ktoś nie kręci tego. Chyba każdy przyzna, że aktywacja rdzenia i pamięci jest łatwiejsza od jakiegoś ekstremalnego podkręcania - bo to się sugeruje kupnem C3. Phenomen II x2 C3 jest droższy od A X3 - a loteria bardzo podobna.

Moim zdaniem najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest polecić komuś kupno najtańszego procesora który ma możliwość wejścia na L3 i 4 rdzeń - przy 90% gwarancji, iż uda się to zrobić - A X3 C2 z serii CACYC.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej żeby osoba kupująca przeczytała trochę recenzji i sama wybrała co dla niej będzie lepsze.

Z oc zawsze można pomóc, poza tym jest dużo poradników.

Skąd wyczarowałeś te 90% ?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem szukałem po necie co najlepiej kupić. Ludzie po zakupie tej serii nie mieli problemów z odblokowaniem L3 i rdzenia. Potwierdziło się to u mnie na dwóch egzemplarzach i u kolegi który po moim zakupie kupił sobie z tego samego źródła. Być może osoby które kupowały tą serię i nie mogły odblokować nie pisały nic na forach i z tego może wynikać ich niezawodność w tym temacie.

Te moje 90% oczywiście było robione na oko, ale to takie samo przybliżenie jak to, że C3 się kreci dobrze -> ludzie kręcą wysoko więc procent rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dołożyłby do selekta? i ew. Grafika 1 gb cena nie dużo większa chyba, a jednak może się przydać przy większych rozdzielczościach. A ramy nie lepiej 1600? toć to 5 zł różnicy, a przy oc zawsze lepiej, w przyszłości oczywiście druga kość i jakieś dobre chłodzenie do oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat o selekta trudno ;)

phenomy lepiej sie kreca, a OC to nic trudnego z poradnikiem na purepc.pl

w razie pytan tez jest forum.

do takiej rozdzielczosci nie oplaca sie brac 1gb, ja gralem na hd4850 512MB(podkrecony z 680@790 i 2100-ram) w 1080p i rzadko kiedy jakas gra miala problemy. (dirt2,assasin creed,bioshock2,call of duty mw2 itd)

ja zastanowil bym sie jednak nad:

Karty graficzne Radeon HD4850 cena - Porównanie cen w sklepach

bo hd4850 w takiej cenie to jednak dobra propozycja.

chyba ze wolisz hd5770, to wtedy bralbym najtanszego:

Karty graficzne Radeon HD5770 cena - Porównanie cen w sklepach

to w dodatku asus, czyli ma regulacje napiecia.

wszystko zalezy od tego z jakiego sklepu bierzesz czesci.

pozatym musial bys zmienic system zeby cieszyc sie dx10 a co dopiero dx11 ;P

chcesz hd5770 a masz windowsa XP 64Bity - nie wiadomo po co, skoro masz 2gb ramu ;)

polecam windows 7 :)

ramu nie oplaca sie brac 1600 - poniewaz sa na tych samych kosciach co 1333 - przynajmniej te goodram'y :)

http://pccentre.pl/article/show/GOODRAM_Value_1333_2x2GB/id=17396;page=2

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem kupować nowy komputer, ale trochę się opóźniło. Mój zestaw który chcę kupić przedstawia się następującą

 

Amd Athlon II x4 630

AsRock M3A7700DE

GoodRam 2GB 1333MhZ

Gigabyte Luxo M1000

Cooler Master 460W

 

I teraz mam problem z grafą którą wybrać GTS 250 czy HD 4850. Sapphire Radeon HD4850 1GB DDR3/256b T/D PCI-E - ATI - ram.net.pl czy Gainward GeForce GTS 250 1GB DDR3/256b PCI-E DG - Nvidia - ram.net.pl karty różnia się ceną 40zł ale to nie ważne. Która karta lepiej sprawdzi się w grach? Mam monitor 17 calowy 1280x1024. W przyszłości zamierzam zmienić na coś większego.Proszę o podanie argumentów a nie

''NVDIA rulez Radki są beee'' i na odwrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler Master 460W

 

Brałbym raczej Fortrona 400W GHN, który wbrew pozorom (a raczej liczbom) są tak samo mocno mocny. Droższe wersje zasilaczy Cooler Master wypadają bardzo przeciętnie...

 

 

I teraz mam problem z grafą którą wybrać GTS 250 czy HD 4850. Sapphire Radeon HD4850 1GB DDR3/256b T/D PCI-E - ATI - ram.net.pl czy Gainward GeForce GTS 250 1GB DDR3/256b PCI-E DG - Nvidia - ram.net.pl karty różnia się ceną 40zł ale to nie ważne. Która karta lepiej sprawdzi się w grach? Mam monitor 17 calowy 1280x1024. W przyszłości zamierzam zmienić na coś większego.Proszę o podanie argumentów a nie

''NVDIA rulez Radki są beee'' i na odwrót

 

Obie karty są porównywalne (w zależności od gry - raz jedna lepsza, raz druga), więc brałbym tańszą, czyli HD4850, tylko że wersję firmy HIS za 462 zł (LINK), która ma raczej lepsze (tzn. cichsze) chłodzenie. Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubogo ta karta wygląda... Przypomina mi te wynalazki Connect3D, a sporo osób się na nich przejechało. Ja bym nie brał.

 

Widzę dwie opcje. Pierwsza to HD4850 1GB od Sapphire - ESC ma ciekawą propozycję - LINK. Druga natomiast to dobra okazja z allegro, konkretnie HD5750 od MSI - LINK. Co bym wziął? Po OC karty powinny być podobne wydajnościowo (bez OC HD4850 jest lepszy), Szafirek ma cichsze chłodzenie, ale MSI będzie pobierać mniej prądu (30-40W mniej w stresie). Którąkolwiek weźmiesz - będziesz zadowolony, decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Robiłem niedawno upragde kompa praktycznie wymieniałem całego kompa. Mój sprzęt:

 

Amd athlon II x3 440

Ati radeon hd 4650

2 GB RAM DDR3 GooDRaM

Forton FSP500-60GHN

 

Planuję wymianę grafiki w cenie około 450zł. Czy ta będzie dobra? Asus Radeon HD4870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI [EAH4870/2DI/1GD5] - 459zł : Esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, w tym przedziale cenowym to dobry wybor aczkolwiek nie jedyny.

No i cena nawet niezla bo w ram.necie ta sama karta kosztuje 477zł.

 

Jesli nie zamierzasz grac w full hd ta sztuka tez bedzie ok - Asus Radeon HD5770 512MB DDR5/128b D/H PCI-E

 

Ew. z naszego forum HD5770

Z tym ze nie wiem czy juz nie zostala sprzedana. :wink:

 

HD5770 vs HD4870

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...