Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak każdym ciężkim w hAmerykańskim drzewku - jeśli chowasz kadłub za przeszkodą i wystawiasz tylko wieże to bijesz aż miło , a jak nie to też bijesz aż miło ,ale padasz jak mrówka bity przez każde prawie działo w tej grze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak każdym ciężkim w hAmerykańskim drzewku - jeśli chowasz kadłub za przeszkodą i wystawiasz tylko wieże to bijesz aż miło , a jak nie to też bijesz aż miło ,ale padasz jak mrówka bity przez każde prawie działo w tej grze :(

 

Dokładnie tak samo trzeba grać jak T34, którego lubię wiec nie narzekam, za to pier.... jest na prawdę miłe.:lol: IS4 na dwa razy miodzio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie pisałem gdzieś o tym w tym temacie ;)

 

Nie będzie, polecam ostatnie posty Overlorda w EU Q&A. Faktycznie kiedyś było, że "prawdopodobnie tak", ale im przeszło. Overlord się tłumaczy, że to standardowa procedura i jak wprowadzali Hamburgerów to było to samo... szkoda tylko, że wtedy to była beta i golda na sloty każdy miał pod dostatkiem. Nie, żebym osobiście miał z tym problem, ale niektórzy gracze mogą się poczuć wydymani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczaiłem w końcu grę humelem. Bardzo przyjemna maszynka do zarabiania przy bliższym poznaniu. Wyrzuciłem też pociski HE w wszystkich dział (zostawiłem po dwa na wszelki wypadek). Szczególnie w IS-4 po założeniu 130mm było to ważne bo w standardzie wchodziło tylko 16 AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczaiłem w końcu grę humelem. Bardzo przyjemna maszynka do zarabiania przy bliższym poznaniu. Wyrzuciłem też pociski HE w wszystkich dział (zostawiłem po dwa na wszelki wypadek). Szczególnie w IS-4 po założeniu 130mm było to ważne bo w standardzie wchodziło tylko 16 AP.

 

Nie licząc trolli które z definicji strzelają HE, to do długich dział poniżej 100mm tą amunicję mam tylko do resetowania punktów okupacji - innego zastosowania dla niej nie widzę. Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się bliżej słuchawkom, które wargaming rozdawał w ostatnim konkursie. Roccat Kave 5.1. Opinie o nich są bardzo dobre. Test na pclabie także poleca je jako jedyne z słuchawek 5.1. Używał ktoś takich słuchawek do tej gry? Jest wrażenie przestrzenności?

 

I tak mam zamiar kupić jakieś słuchawki, aby nie hałasować w domu wieczorami, a te mnie szczególnie zainteresowały. I innych 5.1 miałem do tej pory opinie raczej kiepskie.

 

Roccat Kave 5.1 :: PCLab.pl

 

opinie cokupic.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczaiłem w końcu grę humelem. Bardzo przyjemna maszynka do zarabiania przy bliższym poznaniu. Wyrzuciłem też pociski HE w wszystkich dział (zostawiłem po dwa na wszelki wypadek). Szczególnie w IS-4 po założeniu 130mm było to ważne bo w standardzie wchodziło tylko 16 AP.

 

Ale miałem właśnie jazdę hummelem mapa ElHaluf. W naszym teamie zostałem ja, a w przeciwnym 5 art, które miały na końce 8 naszych czołgów wiec kumate były i tiger. Pozbyłem się tygrysa zostało 4:40 do końca. Najpierw przyjechał do naszej bazy grille, nawet mnie znalazł, ale poszedł na strzał. Czas uciekał przyjechał hummel i szukał mnie tam gdzie już mnie nie było i jak tylko go zobaczyłem poszedł na strzał. Stałem za budynkami więc strzały , który na mnie poszły tylko mnie postraszyły. Zostało 40 sek nadjechał grill. Zaczął okupacje ale i tak by nie zdążył, więc musiał mnie zabić, nawet nie miał okazji bo za chwilę go zdjąłem. No i skończyło się remisem :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem byłem posiadaczem słuchawek 5.1(sry za OT) i nie polecam. W tej grze zupełnie ci się nie przydadzą. A w innych nic nie zastąpi dobrego silnika gry(dźwiękowego) i dobrych sterów uzuełnionych dobrej jakości stereo słuchawkam.

Osobiście teraz używam akg 518, dobre do posłuchania muzy jak i grania(zwłaszcza w BF3). Tyle że z okularami ciut mnie cisną w uszy. Bez są ok.

 

Jednak Type to maszynka do kasy. Bitwa porażka(oczywiście nie dead w pierwszych 4 min) i 80k. Max za wygraną 120k. Średnio 60k na bitwę przy czym koszt ammo plus napraw jeśli wszystko sie zuzyje -10-11k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawują jako stereo do muzy? Nie ma to być ich główne zadanie ale na wszelki wypadek.

 

I jakie są dokładnie rozmiary wewnętrzne gąbki na uszy? Nie wyczytałem tego.

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rofl.

Chylę czoła za chęć do walki. Ja bym odpuścił widząc takie coś już na ekranie ładowania.

 

____

Parę dni temu WG chyba mi zresetował współczynnik szczęścia dla Pantery i KT.

Panterą robię notorycznie steel walle (ostatnio zostałem ogłoszony bohaterem bitwy, jak ze stanu 7:12 zrobiłem 12:12*), a KT... hmm... KT + KW vs 2 typki + T-44 + pantera 2... KT+KW wins.

Ciekawe, jak będzie dzisiaj. Skoro napisałem o tym fakcie, to pewnie będzie nędza :lol:

 

*epicka bitwa - kończyliśmy we trzech - ja, hummel i 3601h. Ja zjechałem gdzieś na początku z pomocą hummela T29.. od tego momentu miałem 47hp. VK podobnie jak ja, jeździł z... 4hp. Kolesiom musiało być strasznie łyso, jak w połowie bitwy mocno prowadzili, a od tejże połowy nasz stan liczebny praktycznie wcale się nie zmienił... za to ich stopniał do zera.

 

Btw, mam wrażenie, że ludzie w większości nie ogarniają czołgów, którymi jeżdżą. Wczoraj trafiłem swoim E-75 (ciągle 105mm) na wymaksowanego E-75 i myślałem, że już po mnie. Ale... koleś odpuścił, jak dostał trzy strzały pod rząd w wieżyczkę dowódcy (nie no, blisko był - łatwo trafić), a sam odbił się ode mnie dwa razy i schował za skałą. Dzięki temu posprzątałem jego pomagierów (KT z papierową wieżą i jakiś plankton pokroju KW, czy su-100) i mimo finalnego spłonięcia (reszta teamu dała ciała i w końcu mnie dopadli) i wyprztykania ponad 20 AP byłem pierwszy raz po przegranej bitwie do przodu z kasą w tym czołgu. Nie myślałem, że to możliwe bez premki, ale jednak cuda się zdarzają.

 

Już nawet nie piszę o takich dziwnych akcjach, jak szarżowanie samotnym tygrysem w otwartym terenie na E8, bo to się może skończyć tylko w jeden sposób (tracisz w E8 ~200hp na dojazdówkę do gościa i więcej razy cię już nie trafi, może co najwyżej próbować uciekać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawują jako stereo do muzy? Nie ma to być ich główne zadanie ale na wszelki wypadek.

 

I jakie są dokładnie rozmiary wewnętrzne gąbki na uszy? Nie wyczytałem tego.

 

Nie wiem dokładnie, mogę zmierzyć, mi uszy wchodzą całe do środka (zresztą takie jest założenie). Do muzy mogą być, ale tylko tyle - brzmienie jest dopasowane raczej pod gry/filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nawet nie piszę o takich dziwnych akcjach, jak szarżowanie samotnym tygrysem w otwartym terenie na E8, bo to się może skończyć tylko w jeden sposób (tracisz w E8 ~200hp na dojazdówkę do gościa i więcej razy cię już nie trafi, może co najwyżej próbować uciekać).

 

Tygrys spokojnie namierza objezdzajace czolgi jak krecisz kadlubem razem z wieza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat gram M4 póki co, już E8 odkryłem, ale mi się nie spieszy i robię M4 na elite. Ale wiem jak takie akcje wyglądają w praktyce, przecież szybkich i zwrotnych czołgów w grze nie brak. E8 podjeżdża do tygrysa i zaczyna kołować wokoło. Jeden strzał od arty lub wsparcia przeciwnika. E8 traci gąski lub część HP. Resztę znacie. Objeżdżanie udaje się 1/10 i wg mnie jest nieopłacalne za wyjątkiem sytuacji kiedy mamy grę w końcówce, gdzie wiemy, że nikt trzeci nie dołączy. Wtedy zestaw naprawczy na gąsienice mile widziany.

 

Swoją drogą dziwi mnie jak to robisz, że zarabiasz tyle na tier VI E8 skoro u mnie na tier V M4 idzie raczej słabo. Zarobki są, ale gorsze niż na Sowieckim KW i Niemieckim PzIV. Fakt, że tam mam dodatkowe wyposażenie, rammery itp. Na M4 tylko siatkę, lornety i narzędzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to teraz wygląda? Warto jeszcze?

 

Na KW potrafię zarobić 10-30k na bitwę. Średnio 15k do przodu. Tylko bitwy KW są raczej dłuższe, częściej udaje mi się dotrwać do końca niż na pzIV czy M4.

 

E8 też tak zarabia, a przyjemność większa niż mordęga tym ciężkim ruskim żółwiem.

Zwycięstwo!

Bitwa: Himmelsdorf 4 stycznia 2012 11:37:54

Czołg: M4A3E8 Sherman

Doświadczenia: 1 958 (x2 za pierwsze zwycięstwo każdego dnia)

Kredytów: 27 160

I nie była to jakaś epicka walka

Edytowane przez SilaHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na E8 się gorzej zarabia po patchu, chyba już tu pisałem o tym. Jak dawniej robiłem 20-25 (średnio coś koło 22) tysi na bitwę, tak teraz robię średnio 15-18k. Ponad 30k/bitwę to teraz istny rekord (dawniej przeciętnie-wysoki).

 

ALE - pestki do topowego działa to ciągle coś koło 50cr/sztuka, naprawa też tania. Na plus się wychodzi nawet ze zużyciem consumables, o ile nie zginiesz w pierwszych 5 minutach. A frajda z jazdy jest niezła, o ile nie wylosuje cię z 8-9 tierem. Tzn wtedy też jest fajnie, tylko trzeba bardziej uważać na 105 i większe kalibry :lol:

 

Jeden strzał od arty lub wsparcia przeciwnika. E8 traci gąski lub część HP. Resztę znacie.

Dlatego takie akcje robi się tylko w czystym 1v1 - bez wsparcia. Wiem że ciężko o to, ale już parę razy miałem takie akcje z Tygrysem i T29 (o dziwo - nie z IS... nie spotykam ich jakoś). T29, o ile nie sprzeda Ci na początku potężnego krytyka z 90mm, ma praktycznie pozamiatane - robiłem już takie wykończeniówki, kiedy zostawaliśmy sam na sam na mapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE - pestki do topowego działa to ciągle coś koło 50cr/sztuka, naprawa też tania. Na plus się wychodzi nawet ze zużyciem consumables, o ile nie zginiesz w pierwszych 5 minutach. A frajda z jazdy jest niezła, o ile nie wylosuje cię z 8-9 tierem. Tzn wtedy też jest fajnie, tylko trzeba bardziej uważać na 105 i większe kalibry :lol:

 

Dokładnie, a mi dobrze zarabia się hummelem, jeśli nie jest to Himmelsdorf to nawet nie mając killi tylko same trafienia można spokojnie koło 30-40k zarobić na czysto.

Zwycięstwo!

Bitwa: Koło podbiegunowe 4 stycznia 2012 14:37:19

Czołg: Hummel

Doświadczenia: 1 123

Kredytów: 48 451

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zezowate szczęście z hummelem od jakiegoś czasu:

  • taguję cel >>> nie trafiam wcale, albo "dat łoz klołs"
  • taguję cel >>> wchodzi za 100-200 hp, albo robi ding (taa, is-3/is-4 FTW!!).
  • nie taguję celu >>> w momencie lotu pocisku trafia w gościa cały nasz team i albo kończę jako dobijacz z overkillem na poziomie 800hp, albo trafiam we wrak
  • nie taguję celu >>> trafiam, a za chwilę tekst "artyleria, taguj cel!!!111jeden". Ten motyw akurat najmniej mnie wkurza.
I bądź tu dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zezowate szczęście z hummelem od jakiegoś czasu:

  • taguję cel >>> nie trafiam wcale, albo "dat łoz klołs"
  • taguję cel >>> wchodzi za 100-200 hp, albo robi ding (taa, is-3/is-4 FTW!!).
  • nie taguję celu >>> w momencie lotu pocisku trafia w gościa cały nasz team i albo kończę jako dobijacz z overkillem na poziomie 800hp, albo trafiam we wrak
  • nie taguję celu >>> trafiam, a za chwilę tekst "artyleria, taguj cel!!!111jeden". Ten motyw akurat najmniej mnie wkurza.
I bądź tu dobry.

 

Hmmm, to ja po patchu mam to z GWPanterem, nie wiem co jest ale gra mi się gorzej niż hummelem.

Edytowane przez SilaHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lepiej zarabia E2 czy E8? Wiem ze ten pierwszy jest duzo wolniejszy ciezszy i bardziej opancerzony przez co mniej mobilny i obawiam sie ze moze zgarniac mniej kasy. A ja pilnie potrzebuje czegos co zblizy mnie jak najbardziej do 6'100'000 kredytow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lepiej zarabia E2 czy E8? Wiem ze ten pierwszy jest duzo wolniejszy ciezszy i bardziej opancerzony przez co mniej mobilny i obawiam sie ze moze zgarniac mniej kasy. A ja pilnie potrzebuje czegos co zblizy mnie jak najbardziej do 6'100'000 kredytow :P

 

Może Lowe, Typ59 :lol: Nie miałem E2 wiec się nie wypowiem, KW3 też fajnie teraz zarabia, E8 w miarę, arta (u mnie Hummel), pewnie PzIV.

Zwycięstwo!

Bitwa: Malinowka 4 stycznia 2012 16:01:50

Czołg: Hummel

Doświadczenia: 1 408

Kredytów: 56 533

Edytowane przez SilaHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do zarabiania cały zestawik i gram naprzemiennie. Raz PzIV raz VK3001H o dziwo świetnie mi się nim gra i mam najwyższy % zwycięstw, raz KW raz Humcio od czasu do czasu KW-3 najlepiej w kompanii.

 

Dlatego najpierw nastukam 6,1kk na wiadomo co, a potem kupie E8, KT, a potem jeszcze do kompanii 8 tier mam zamiar odkupić IS-3 i T32.KT też zostawię kiedy już dorobię się E75. Bardzo mi brakuje czołgów 7 i 8 tieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...