Skocz do zawartości
Gość chaos`theory

GeForce GTX 560

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako ze ostatnio zainteresowal mnie battlefield 3, chcialbym nieco lepiej przygotowac do niego swoj pc (obecnie 9800gt).

 

Zwrocilem uwage na podkreconego gtx 560 od asusa:

ASUS GTX 560 1024 MB DDR5 256 bit DVI HDMI TOP! (1836401041) - Aukcje internetowe Allegro

 

I tu moje pytanie: czy 450 watowy corsair to pociągnie?

 

Reszta mojego sprzętu to

*e8200 @ 3,2Ghz

*4x1GB ddr2 patriot

*mobo abit ip35-e

*2x hdd

 

W dodatku moja plyta ma pci-e w wersji 1.0. Czy karta bedzie przez to bardzo ograniczona?

 

za slaby cpu do battlefielda 3, nie wykorzystasz w pełni możliwości gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Quest_m

GTX 560 bliżej do HD6850 niż do HD6870. Spójrz na ten test:

Wydajność w grach :: PCLab.pl

GTX 560 to podkręcony GTX 460 1GB w cenie o kilkaset zł wyższej. Niezbyt opłacalny rachunek.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po OC karta pokazuje pazura.

 

IN4.pl - Recenzje - GeForce GTX 560 bez Ti

 

Na rynku nie ma referencyjnie taktowanych wersji 560. Sa tylko mniej lub bardziej podkręcone.

 

http://www.anandtech.com/show/4344/nvidias-geforce-gtx-560-top-to-bottom-overclock/3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Quest_m

 

GTX 560 to podkręcony GTX 460 1GB w cenie o kilkaset zł wyższej. Niezbyt opłacalny rachunek.

 

Czyżby aż tak się proporcje cenowe zmieniły ? Kilka miesięcy temu jak kupowałem Gainwarda 560 Phantom to był droższy od 460 1GB o kilkadziesiąt złotych. Moja pracuje bez podbijania napięcia i z wentylkiem na auto 910/4600 (2300MHz) i ciężko by ją było 460 tką dogonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam pytanie,

Posiadam karte MSI 560 Ti.

Mam dziwny objaw dotyczacy gier Wiedzmin 2 oraz Battlefield 3.

Nie dziala mi opcja blur w przypadku BF3 i rozmywanie ruchow kamery w W2.

Mimo, ze jest wlaczona w opcjach.

Chcialbym miec aktywna ta opcje.

Z gory dzieki za pomoc.

PS

Mam zainstalowane najnowsze sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tradycyjne pytanie co kupić.

 

Zastanawiam się nad

560 Ti MSI

i

560 Ti Gigabiyte

ew inna wersją 560 Ti od innego producenta.

 

Komputer

Procesor i5 @3,7

RAM 4 GB

Zasilacz OCZ 600 modularny

 

Chcę kupić 560 Ti - dwie podlinkowane wersje to najmocniejsze z nich. Nie wiem jednak jaką kartę wybrać (niekoniecznie z tych podlinkowanych), jeżeli weźmiemy wszystkie parametry: wydajność, chłodzenie, zasilanie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się Was poradzić czy warto przesiadać się z GTX460 na GTX560 (bez TI). GTX460 z ustawieniami z sygnatury robi w 3dmarku Vantage okolo 15200 punktów. Jednak mam problem z chłodzeniem, na standardowym jest straszna suszarka, na zmienionym (Arctic Cooling Accelero L2 Pro) jest cisza, ale o dziwo temperatury straszne (w Stalkerze Czyste Niebo na full bez AA mam około 96C).

 

1. Dlatego pytanie czy warto zamienić posiadany model na ktoryś z tańszych GTX 560 (dopłata conajmniej 250zł) czy olać sprawę na chwilę obecną?

2. Czy GTX560 kręcą się tak dobrze jak GTX460?

3. Jaka jest różnica pomiędzy standardową wersją ASUS DCUII a wersją TOP, pomijając wyższe zegary na rzecz TOP. Czy standardowa wersja gorzej się kręci, czy za pomocą After Burnera da się osiągnąć mniej więcej to samo? Zakładam, że standardowa wersja ma większy zapas z racji niższych taktowań, ale chodzi mi o to czy końcowy efekt będzie zbliżony w obu kartach?

4. Którą GTX560 możecie polecić? Wiadomo, że chodzi o to żeby było cicho, chłodno i możliwie tanio, generalnie najlepszy stosunek jakość/cena. Dodam, że karta będzie kręcona... może nie ekstremalnie, ale będzie.

 

Dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez Aki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie napotkał się ktoś kiedyś z problemem wyrzucania gry do pulpitu z ostrzeżeniem zę sterownik graficzny przestał działać??

jaka może być tego przyczyna

ponieważ mam Nówkę Asus gtx560 ti i jak np odpalę BF3 lub Heaven Benchmark to taka informacja wyskakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie temp są ok max w stresie an furmarku w 1920x1200 wszystko na max 65 stopni 22fpsm, jaki jest maxymalny voltage dla tych kart?? 1.025 czy 1.035 mój ma w stoku ma 1.012v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem warto brać wersje 448 core , wydajnościowo plasuje się wysoko , cenowo też całkiem nieźle , myślę że w styczniu ceny mogą jeszcze pójść w dół ,no i dostępność będzie większa ,

 

http://www.anandtech.com/show/5153/nvidias-geforce-gtx-560-ti-w448-cores-gtx570-on-a-budget/3 - NVIDIA's GeForce GTX 560 Ti w/448 Cores: GTX 570 On A Budget / /29-11-2011 - Video Drivers: NVIDIA GeForce Driver 285.62 , AMD Catalyst 11.11a /

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez rewox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania zasadnicze: (konfiguracja z siga)

1. zamiana 260 216ps na 560 warta jest doinwestowania 500 pln po sprzedaży starej karty ? (przede wszystkim gry).

2. według przeróżnych testów 560 w stresie pobiera co najmniej 100 W więcej mocy niż 260, czy mój psu da radę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. według przeróżnych testów 560 w stresie pobiera co najmniej 100 W więcej mocy niż 260, czy mój psu da radę ?

 

Że co? WG których testów? Pewnie wg tych gdzie 260 testowano na C2Q a 560 na i7 9xx wykręconym ponad 4GHz i podawano pobór całej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania zasadnicze: (konfiguracja z siga)

1. zamiana 260 216ps na 560 warta jest doinwestowania 500 pln po sprzedaży starej karty ? (przede wszystkim gry).

2. według przeróżnych testów 560 w stresie pobiera co najmniej 100 W więcej mocy niż 260, czy mój psu da radę ?

 

Jeśli to goła 560 bue ti to moim zdaniem nie...

 

Przesiadka z gtx 260 na tak naprawdę odpicowanego gtx 460 przyniesie poprawę ale nie za taka kasę...

 

W wakacje za 500zł to dawało się kupić gtx 470 na gwarancji :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór mocy GTX 260 216sp i GTX 560 jest zbliżony. Wzrost wydajności w zależności od gry i AA jak dobrze pamiętam na poziomie 25-35%. 500zł to sporo na taki przyrost. Ja dopłacałem 350zł i stwierdziłem, że to górna granica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy związane z rozważaniem co kupić już zakończone.

Asus na pokładzie.

Wzrost wydajności zależy od gry dlatego mogę tylko znany mi przykład opisać: Batman AC w dx9 przy najwyższych ustawieniach bez AA PhysX włączone - pomiar wbudowanym benchmarkiem - GTX 260 średnio 48 , GTX 560Ti średnio 75 - więc nawet ponad 50% , włączone dx 11 - średenio 60 więc 25%.

Edytowane przez AveVanHell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł jak odblokować napięcie w GTX 560? Wersja Gigabyte SOC. Dodam, że w AB ustawienie odpowiednich opcji nie pomaga, suwak dalej jest zablokowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...