Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Tia, kwestia wprawy. Wprawę to ja miałem bo zaczynałem jeszcze na Atholonach 64 i na nic się to zdało, bo w końcu traiła kosa na kamień. Zaczynałem oczywiście tam, gdzie było więcej miejsca, ale nie zauważyłem przewężenia i lipton.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem bios bo wyszedł nowy do płyty, jak się zdziwiłem ze 30 miałem save z ustawień i żadne nie chciały się załadować bo inny numer jest biosu, musiałem wszystko od nowa ustawiać. Póki co nic na plus nie zauważyłem.
W każdym razie procek stabilnie 4.5GHz robi przy 1.34V max.
Poszedłem z nim dalej i 4.6GHz stabilnie robi przy 1.41v.

Testy typu blend temperatura Cpuid HMPro 70/74/76/74, to najwyższe jakie odnotowałem real temp podaje o około 5 stopni niższe.

OCCT 67/70/71/72 stopni znów CPUID HMPro,  Real Temp o 6-7stopni mniej.

W BF4 po 1,5h grania mam GPU 70 i 60 stopni, procek CPUID HMPro 62/62/64/63.
Zostawić tak , są to bezpieczne temperatury, kręcić dalej, oczywiście myślę o lataniu 24/7 i ile mi tak procek pociągnie czasu?

Edytowane przez worms1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok no to super cieszę się że może tak zostać.
Tak przez moment myślałem o wymianie swojego Silver Arrow na Swiftech H220, ale chyba nie ma sensu do takiego proca a samo chłodzenie wodne w tym wykonaniu dużo nie da, co o tym sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj na ddr4 teraz nie ma sensu na nic zmieniać. pewnie ten haswell refresh to też będzie tylko po to żeby nabić więcej kabzy intelowi. przyjrzyj się temperaturom kart graficznych czy nie wpadają w throtling. gtx680 przy 71 zaczyna to robić nie wiem jak jest z 670. z tego powodu musiałem sobie ustawić agresywny profil dla wentyli na grafikach żeby nie wpadały w throthling bo na fabrycznych to parę minut i już była kupa. ale i tak nawet z takimi ustawieniami komp działa ciszej niż z jednym 290X Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że sam będziesz dopiero wtedy zmieniał platformę, możesz dać cynk jak już będzie warto, mniej więcej na kiedy jest to zapowiedziane?
Zapodałbyś ustawienia swoich TrdentX dla cl9 i 2200, sprawdziłbym czy moje ruszą z tymi ustawieniami, bo z tego co pamiętam to miałem z nimi problemy , tylko nie kojarzę czy to dotyczyło 2133, czy 2200MHz, szukam zapisków, ale chyba je zgubiłem.
Pokazałbyś te agresywne ustawienia wentyli, mi bardzo podniosła temperaturę karta dźwiękowa bo jest między grafikami, a w dodatku STX bardzo się grzeje, coś tam ruszałem w EVGA PrecisionX, ale poniżej 70 stopni nie zszedłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

vtt musiałem podnieść, obniżanie PLL powodowało nie stabilność. ustawienia dostałem tutaj w tym wątku od sidebanda. jemu to działało z 1T u mnie niestety procek nie chciał w ogóle o tym myśleć. 2133 nie działało praktycznie w ogóle, włącza się ten dzielnik dla pamięci 133 i mój procek ma mnie gdzieś. ale jest dobrze w superpi robi nawet niezłe czasy na tych ustawieniach. tak poza tym to nie mam zielone pojęcia o podkręcaniu pamięci Dołączona grafika wiem od sidebanda (z jego screena że trzeba pozacieśniać tam timingi gdzie są 6) oraz że ustawieniem tREFI można uzyskać sporo wydajności ale zmniejszanie tego parametru u mnie powodowało nie stabilność i zostało jak jest. 

 

tutaj masz mój wynik w superpi dla porównania:

Dołączona grafika

 

tak zmieniać będę dopiero na ddr4. czekam z tego co czytałem ostatnio na purepc przyjdzie nam na to jeszcze poczekać. ale mnie to jakoś zbytnio nie martwi ;)

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze244.

Mnie też nie martwi to właściwie że trzeba czekać nawet się z tego cieszę, nie widzi mi się wydawać ponownie kasy, bo wcale mało w kompa nie władowałem i chciałbym by posłużył jak najdłużej, tylko małe OC proca mnie dołuje.
Kusi jeszcze ten Swiftech H220, kto wie czy się na niego nie skuszę.
Co do SPI 32M to u mnie przy 2400MHz mam 7m:13.993sec cl 10-12-12-31-2T, dużo większy zegar i mała różnica miedzy nami, hehe , dzięki za tyle fotek z ustawień, spróbuje i siebie sprawdzić czy pójdzie z twoimi ustawieniami i jakie będę miał czasy.

Chyba mam bardzie agresywne ustawienia dla wentyla w Evga.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem Twoje ustawienia jak mi sie wydaje w życie i wszystko ruszyło, przeszło spi32m, choć czas mam gorszy od Ciebie, możliwe że spowodowany tym iż 3 okna CPU-z były w tle i drugi telewizor grał podpięty pod kompa.
Zamieszczam screeny, możesz mi powiedzieć na jaką wartość mam ustawić te alphy mniejszą od 6, czy większą?

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na 1T zadziałało jednak nie ma jakieś wielkiej różnicy w czasie SPi32M, muszę z tymi alphami pokombinować może się coś poprawi.
Przeglądając jeszcze ustawienia w biosie zauważyłem że są tam gotowce dla różnych pamięci, tylko nie wiadomo dla ilu MHz, same timingi i miedzy innymi dla TridentówX przy napięciu 1.81v, jakiś kosmos.
Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzajcie wydajności w spi , bo to nic nie warte. Ja mam gorszy wynik od Was z 2400 cl9/1T z alphami na maxa w dół(6-4-4-4-6) , w grach czy innych aplikacjach jest inna bajka.

 

Co do niedziałającego dzielnika 2133 w asrocku to już pisałem o tym zje.. bios , na 3770k działa dzielnik 2133mhz a nie działa 2200mhz. Jakiś kretyn robił ten bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja chciałem napisać o tym, o czym pisze sideband. płyta strasznie fochliwa(extreme4). pamięci mam ustawione na 8-9-9-21-1@2000 i działają pięknie. Wklepałem te timingi od zaodrze244 no i poszło na 2200(na 2133 nie chciało w ogóle iść, nawet auto). Pograłem z godzinke w tanki i było ok, ale SPI wywalało na 4-5 pętli. Wróciłem do UEFI, przywróciłem ustawienia fabryczne, ustawiłem napięcia i puściłem memki na AUTO. 1600 1800 1866 2000 2133(?) 2200 wszystkie poszły na AUTO, zatrzymało sie dopiero przy 2400. Pięknie sobie myśle, dlaczego teraz idą a wcześniej nie szły. Zacząłem grzebać przy timingach i już tak namotałem, że znowu przywróciłem ustawienia fabryczne. Ustawiam 9-11-11-31@2200 i nie idzie, płyta w ogóle sie nie uruchamia. w końcu za którymś razem poszło, ale nawet nie mogłem uruchomi windowsa. popróbuje jeszcze ale myśle, że 2200 to jest max co moge zrobić u siebie bo potem nawet blck manipulowałem i nie szło więcej niż 2200...

 

skoro nie SPI to czym benchowac pamieci, AIDA?

 

Dołączona grafika
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brym ustawiłeś 1.65 V na sztywno? Moje 2000 mhz jadą na 9-11-9-27 z XMP :/ 2133 nie wstaną pomimo sporo luźniejszych timingów (może też problem z UEFI, 2200 nie próbowałem). 

 

Jak masz 2000 przy 8-9-9-21 stabilne, to tak zostaw, ewentualnie ile wyciągniesz na 9-9-9-24 T1/T2, z recenzji tych pamięci szajsunga powyżej 2133 są niestabilne + wyższe napięcie od 1.65...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na sztywno to od razu nawet na niższych taktowaniach ustawialem 1.675 bo z innego forum mam informacje, że takie napięcie jest bezpieczne 24/7 Teraz na tych ustawieniach jest 1.6V 

VTT i VCSSA też podnosiłem do 1,2V. Jeszcze są dwie sprawy, które mnie ograniczają. Mam procesor podkręcony na 5Ghz, gdzie z tego co pamiętam barierą jest 4,8Ghz. No i druga sprawa jest taka, że mam obsadzone wszystkie cztery banki pamięci więc też ciężej. Zresztą, jak pisałem wcześniej przywróciłem ustawienia fabryczne na niepodkręconym procesorze i było to samo, także prawdopodobnie ogranicza mnie coś innego. Ludzie róże powody podają IMC, płyta, pamięci. Ogólnie batalie zakończyłem z takmi ustawieniami(efficiency na tych timingach było najwyższe)

Dołączona grafika
 
Przeglądam jeszcze forum overclockers bo tam jest dużo tematów z tymi pamięciami i z reguły ludzie podają swoje timingi, więc sprawdzam każde po kolei czy u mnie idzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na szybko. Wczoraj oskalpowałem CPU. CPU ma się dobrze i działa. Swego czasu ktoś tutaj coś takiego pisał, ale szukajka mi niczego konkretnego nie znalazła, sam też 20 stron do tyłu nie znalazłem.

 

Mam Gelid GC-Extreme (nie chciałem kupować CLP). Smarować super cienką warstwę pomiędzy rdzeń, a IHS czy trochę grubszą? A może jeszcze inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. O CLP różnie piszą. Że wysycha, że się "łączy" z IHS na stałe...

 

Aktualnie dałem gelida trochę więcej niż minimalną ilość i w porównaniu do tego co było wcześniej to i tak już mam ponad 20* mniej (proc na 4,7Ghz ma 15-20* mniej niż wcześniej na 4,6Ghz i mniejszym napięciu). Z drugiej strony nie wiem czy jest sens się bardziej bawić, bo tempy mam teraz bardzo ok, a do 4,8Ghz nie wystarcza mu 1,38v (4,7 robi na 1,3v). Ot taka sztuka dla sztuki te 4,8Ghz by było.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CLP nie łączy się między rdzeniem a czapą , no bo jak Dołączona grafika. CLP zlutuje ci miedz z miedzia Dołączona grafika

 

Nie rozumiesz Was czemu nie robicie procków na gotowo , posmarować clp zamontować na silikon proc jak z fabryki. Sprzedałem takiego 3570k i kupujący był wniebowzięty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband daj linka do silikonu jakiego użyłeś do sklejenia?

 

@Lanc moim zdaniem w letnie upały wyjdzie Ci różnica między CLP a tym gelidem. clp będzie na pewno lepsze. zresztą ja mam posmarowane już przeszło rok i dalej działa tak samo. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jak czapkę do miedzi dotarłem i radiator mam z miedzi to mi pewnie złączy na stałe, ale będę się martwił za pół roku, bądź wcześniej jakbym wszedł w WC.  

A swoją drogą przy blokach wodnych tez stosujecie CLP, nie szkoda bloków, tam przeważnie jest chyba niklowana powierzchnia?

Może i ja się skuszę na ten silikon, jak tak dobrze trzyma jak oryginał, tylko można póki nie zaschnie ładnie go wytrzeć na około, nie zostawia śladów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak temperatury poleciały w dół, ile stopni masz mniej, nie kusi by sprawdzić CLP?

Miałem brać H220, jednak chyba pójdę w prawdziwe LC, bo podobno lepsze i jeszcze więcej można urwać, tylko ile mniej jeszcze będzie minimum , maksimum chciałbym się dowiedzieć.

Edytowane przez worms1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo nie urwiesz a w h220 masz prawdziwą blokopompkę która bardzo cicha jest do tego wszystko z miedzi, ja rozbudowałem układ jak w sigu i zero problemu z wydajnością przy obrotach pompy 1200 i 870 na wentylach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...