Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawienia(bios 2.00B): 44x , +0.045, LLC=4 napięcie przy włączonym blend 1.280v i w idle 0.952 to dobry wynik? Opłaca się walczyć o niższy voltage, wydłuży to żywotność procka? Testowałem tez na 45x ale stabilnie dopiero było przy +0.045 llc=3 i +0.050v llc=4 tylko napięcie wynosiło 1.378, a z tego co przeczytałem w temacie to lepiej nie przekraczać 1.35. Zasiłkę mam zamontowaną wiatrakiem do góry, prawidłowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się osiągnąć 44x przy offsecie +0.015 i LLC=3, napięcie 1.34 stress i 0.976 idle. Testowałem w prime na blend przez 5h, temp max 70C. Zastanawia mnie czemu moja performa chodzi na 1483rpm przy levelu 1 :/ Niby ma zakres od 800 do 2000rpm a tu takie coś. Podłączona jest na płycie do wejścia cpu fan 1.

 

Jeszcze pytanie rozwiewające wszelkie wątpliwości, jeżeli zasiłkę mam na dole obudowy to ma być wiatrakiem do podłogi ułożona?:D

Edytowane przez Castor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może źle założyłeś radiator i w idle masz za wysoką temperaturę?

Chyba, że podłączyłeś do tego 3-pinowego złącza. Wtedy będzie śmigać cały czas na max. Żeby była kontrola trzeba podłączyć do 4-pin.

 

 

PSU na dole - wentylator w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może źle założyłeś radiator i w idle masz za wysoką temperaturę?

Chyba, że podłączyłeś do tego 3-pinowego złącza. Wtedy będzie śmigać cały czas na max. Żeby była kontrola trzeba podłączyć do 4-pin.

 

 

PSU na dole - wentylator w dół.

 

Radiator na bank dobrze zamontowany, za dużo nerwów i czasu straciłem podczas montażu. Tam są dwa wejścia położone na jednej osi i mam wpięte do prawego.

 

Są jakieś testy ukazujące znaczący wpływ na mniejsze temperatury, gdy zasiłka ma wentyl w dół ułożony? Jakoś nie chcę mi się rozcinać wszystkich zacisków i znowu kabli układać:/

Edytowane przez Castor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się osiągnąć 44x przy offsecie +0.015 i LLC=3, napięcie 1.34 stress i 0.976 idle. Testowałem w prime na blend przez 5h, temp max 70C. Zastanawia mnie czemu moja performa chodzi na 1483rpm przy levelu 1 :/ Niby ma zakres od 800 do 2000rpm a tu takie coś. Podłączona jest na płycie do wejścia cpu fan 1.

Jak masz zamontowaną Performę? Góra-dół? No i druga kwestia - czy wentylator podpięty jest przez ten kabel z dodatkowym oporem? Bo jak nie, to normalne, że się ostro wkręca na obroty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak z tej strony co pamięć ram. Bez kabelka zmniejszającego RPM. I nie ma opcji żeby to zmienić?:C

 

Nice myślałem, iż stabilnie już na 4,4ghz chodzi a tu zonk. Grałem w Enemy Territory i wywaliło BSOD :x

Edytowane przez Castor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz max 70*C w Prime, to chyba za często nie będziesz potrzebował > 1400 obr/min ;)

Co do wentylatorów, to zajrzyj do Chłodzenie Konwencjonalne - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Ja mam standardowy wentylator z założonym "ogranicznikiem". Możesz też pokombinować z ustawieniem góra-dół. Z tego co u siebie widziałem, daje ono lepszy docisk dla LGA1156/5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz max 70*C w Prime, to chyba za często nie będziesz potrzebował > 1400 obr/min ;)

Co do wentylatorów, to zajrzyj do Chłodzenie Konwencjonalne - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Ja mam standardowy wentylator z założonym "ogranicznikiem". Możesz też pokombinować z ustawieniem góra-dół. Z tego co u siebie widziałem, daje ono lepszy docisk dla LGA1156/5.

 

Mam ustawione, że przy powyżej 60st włacza sie wyższy rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie LLC inaczej działa w przypadku offsetu (Auto), a inaczej w przypadku fixed.

Z drugiej strony offset jest dodawany do VID, a ten podczas obciążenia idzie w górę. Przy fixed nic się nie zmienia i tylko z pomocą LLC można kontrolować ile napięcie się obniży pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowy, posiadam od tygodnia asrocka p67 pro3 b3 i i5 2500k@4,1ghz na fixed voltage 1,25

wszystko smiga ok, ale zdarzylem zauwazyc jak i tu juz przeczytac ze offset nie dziala prawidlowo i znika LLC

stad pobralem biosa 2.0b w celu aktualizacji no i

wgralem na pendrive, zaladowalem i zapisalem defaultowe ustawienia plyty, zresetowalem wszedlem do biosa i wybralem opcje instant flash, po naduszeniu reebot komp sie resetuje i bios sie nie aktualizuje, jesli zrobie innym sposobem tzn po restarcie kompa F6 to dochodzi mi do ekranu z wyborem CONFIGURE I REFRESH DEVICE

i powinno sie flashowac ale czekalem z 3 minuty i nic, zero reakcji

 

wie ktos jak mi pomoc bede bardzo wdzieczny, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam potraktowalem bios jako UEFI oczywiscie mam UEFI

i tutaj konieczne jest wduszenie REEBOT

 

nie ma takiej opcji jak podales, jest tylko reebot i refresh device

do tej pory na innym forum wszyscy mowili ze podczas flashowania wduszali reebot

Edytowane przez bucu1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób formata (pełnego) pendrive na FAT32. Jak nie pomoże, to spróbuj z innym pendrive.

Pendrive musi zostać włożony przed uruchomieniem komputera.

Flashowanie polega na wybraniu pliku i wciśnięciu Enter. Reboot służy, jak sama nazwa wskazuje, do czegoś zupełnie innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok juz ten problem nieaktualny, bios 2.0b wgrany

problem polegal na tym ze jak pojawialo sie okno z napisana nazwa biosa i przyciskami CONFIGURE i REFRESH DEVICE to moim zadaniem bylo nie czekac na zbawienie a klikniecie LMP w nazwe biosa i wtedy zaczelo sie flashowanie

 

 

ale teraz mam inne pytanie, jak to jest z karta dzwiekowa na tym asrocku p67 pro3 b3

bo mam taki problem, mianowicie sluchawki moge jedynie podlaczyc do panelu przedniego obudowy poniewaz zadne z wejsc karty dzwiekowej na mobo nie pozwala podlaczyc sluchawek (jest tam pelno opcji subofer, wejscie liniowe, glosnik boczny itp itd) a z tylu obudowy do mobo chce podlaczyc sluchawki, mialem tak w poprzedniej mobo msi p35 neo2-fr i tam jak sie wkladalo kabel do obojetnie ktorego wejscia karty dzwiekowej to sie wybieralo co sie podlacza i co ma byc w tej chwili przypisane do tego wejscie

jest moze jakas rada na moj problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W momencie gdy ustawiam w biosie Turbo Boost Power Limit na Manual, znika mi opcja zmiany LLC. Jak przestawie Turbo Boost Power Limit na auto, LLC znowu sie pojawia. Z tego co widze, wy jednoczesnie ustawiacie Turbo Power Limit na Manual jak i LLC, u mnie jest to niemozliwe. O co chodzi? Bios w wersji 2.00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...