Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Rano pisałem z laptopa dziewczyny bo po 10 próbach nie chciał odpalić i poddałem się, teraz przyszedłem z roboty i za 1 razem się włączył... Jakaś zagadka, może to jakiś problem z prądem rozruchu, w sumie zaczęło się to od kiedy przeszedłem na offset. Dziś znowu ustawie fixed

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie tanio wyrwac Fatality Z68 i 2600K - nie mam jeszcze pamieci i nie wiem jakie kupic.Chodzi mi o taktowanie.

Wiadomo,ze bede krecil, mam nadzieje na jakies 4.7-4.8 GHz - zobaczymy jaka sztuka mi sie trafi.

Jakie pod to najlepiej brac pamieci 1600 czy 1833 MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis kupiłem kingstony 1600mhz w proline za 155zl, pusciłem je na 1866mhz i jest ok, tylko mam problem bo nie za kazdym razem komputer startuje na 1866mhz, a jak startuje to juz jest mega stabilnie, dźwigałem vtt ale to nic nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis kupiłem kingstony 1600mhz w proline za 155zl, pusciłem je na 1866mhz i jest ok, tylko mam problem bo nie za kazdym razem komputer startuje na 1866mhz, a jak startuje to juz jest mega stabilnie, dźwigałem vtt ale to nic nie pomaga

 

A jakie dokładnie te kingstony?

Ja mam 1600 Kingston HyperX Special Edition (Sandy Bridge) i chciałbym je ustawić na 1866MHz. Na "czasach" Ci działają i co oprócz VTT trzeba podnosić i o ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem kumplowi chłodzenie Silentum PC Fera,które działało wcześniej na mojej płycie Gygabyte 870A-USB3.Chodzi o to,ze u mnie wentylator kręcił się na ok 750-800 obrotów ustawione w biosie.Co dla mnie było niesłyszalne.Na płycie Asrock P67 pro 3 w biosie ustawiliśmy wszystko tak aby było jak najciszej i aby wentylator kręcił się jak najwolniej.Ale nie ma możliwości zejścia ponizej mniej więcej 970-1000.Słychać delikatny szum wentylatora.Komputer jest bez dysku na razie uruchomiliśmy wszystko i trochę nas zaniepokoiło to,ze płyta nie ma możliwości obniżenia jeszcze obrotów wentylatora na procesorze.

Po zainstalowaniu systemu chyba nic się nie zmieni?

i5 2500k

4Gb goodram

6850

xfx Core 550

Nie wiem jaki bios tam jest pewnie nie najnowszy (graty mamy od wczoraj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie dokładnie te kingstony?

Ja mam 1600 Kingston HyperX Special Edition (Sandy Bridge) i chciałbym je ustawić na 1866MHz. Na "czasach" Ci działają i co oprócz VTT trzeba podnosić i o ile?

 

muisz potestować różne warianty opóźnień.

9-9-9-24-2T lub 9-10-9-24-2T lub nawet 9-10-10-24-2T.

może coś zatrybi.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem kumplowi chłodzenie Silentum PC Fera,które działało wcześniej na mojej płycie Gygabyte 870A-USB3.Chodzi o to,ze u mnie wentylator kręcił się na ok 750-800 obrotów ustawione w biosie.Co dla mnie było niesłyszalne.Na płycie Asrock P67 pro 3 w biosie ustawiliśmy wszystko tak aby było jak najciszej i aby wentylator kręcił się jak najwolniej.Ale nie ma możliwości zejścia ponizej mniej więcej 970-1000.Słychać delikatny szum wentylatora.Komputer jest bez dysku na razie uruchomiliśmy wszystko i trochę nas zaniepokoiło to,ze płyta nie ma możliwości obniżenia jeszcze obrotów wentylatora na procesorze.

Po zainstalowaniu systemu chyba nic się nie zmieni?

i5 2500k

4Gb goodram

6850

xfx Core 550

Nie wiem jaki bios tam jest pewnie nie najnowszy (graty mamy od wczoraj)

 

UEFI dość poważnie obciąża proca z tego co pamiętam i z tego powodu wentylator wchodzi na wyższe obroty :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mnożniku powiedzmy 45x100 i pamięci 1866 9-10-9-29-1t komputer za każdym razem się odpala, problem zaczyna się gdy ustawię procesor powiedzmy na 4.9-5ghz wtedy już jest problem i odpala się normalnie tylko wtedy gdy ram ustawiony jest na 1600mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mnożniku powiedzmy 45x100 i pamięci 1866 9-10-9-29-1t komputer za każdym razem się odpala, problem zaczyna się gdy ustawię procesor powiedzmy na 4.9-5ghz wtedy już jest problem i odpala się normalnie tylko wtedy gdy ram ustawiony jest na 1600mhz

 

Na UD4 mam podobny objaw. Do 4.5GHz idą ramy na 1866GHz. Powyżej 4.5GHz już tylko 1600GHz.

 

natomiast na p67-UD7 nie było takiego ograniczenia.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie ok, proc działa 4.5ghz bez problemu, z tym że LLC jest na 5. Offset 0,035 o ile pamiętam(lub 0,04).

Pamięci są w miare, korzystając z jakiegoś testu w sieci dowiedziałem że się kręcą, więc poszły na 1600 przy 9-11-11-25(wg cpuz, w uefi są na auto czasy).

Póki się nie wywala to będzie tak latać non stop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuszony doświadczeniami kumpla na buldku wessałem 2x4gb kit fipjawsów 1600mhz no i jest problem...

 

U niego na luzie 9 9 9 25 2t 1866 na 1.5v

 

U mnie za chiny nie mogę zmusić ich do współpracy na cl9

 

Co ciekawe memtest czysty a potrafi uefi zawiesić itp..

 

Kombinowałem najróżniejsze kombinacje napięć pamięci i vtt timingów 9 10 9 9 11 9 itp i poległem.

 

trfc od 110 do 180 sprawdzone itp

 

Co ciekawe 10 10 10 30 1t latają sobie na luzaku 1866 na 1.44v :lol2:

 

 

Ma ktoś te cholery na asrocku i może coś doradzić ?

 

 

edit:

 

10 9 9 28 tez fikają na 1.45v

 

cl9 nadal nieosiagalne

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w UK takze Goodramow nie dostane tutaj ;)

A jak te G.Skill RipJawsX 8GB (2x4GB) DDR3 PC3-12800C9 1600MHz Dual Channel Kit (F3-12800CL9D-8GBXL ) [F3-12800CL9D-8GBXL ] - dadza rade?

 

A te nie będą lepsze? Corsair Vengeance Low Profile 8GB (2x4GB) DDR3 PC3-12800C9 1600MHz Dual Channel Kit (CML8GX3M2A1600C9) [CML8GX3M2A1600C9]

Niższy profil, nie będzie problemów z dużym chłodzeniem.

 

Mi poszły poszły pięknie na 1,53v i 1866MHZ i 10-10-9-24 1CR 41-128-1-12-6-6 wyniki w sandrze 24 GB/s

z68 extreme3 gen3 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Na profilu XMP-1,2 1600Mhz i 9-9-9-24 1CR 41-128-1-12-6-6 pracują na napięciu 1,35v

 

 

Opsss

Ale nie w tym sklepie!!! tu są kosmiczne ceny!!!!! te pamięci ja kupowałem 2x taniej 31EU w Italii.

Szukaj ich ale za 25funciaków a nie za 50,ten sklep ma ceny tragiczne.

 

 

-------------------------

Tu masz ofertę

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=MY-311-CS&groupid=701&catid=8&subcat=1517

 

Te pracują domyślnie na 1,35v i cena w miarę ok , one są droższe od moich i chyba lepsze.

Edytowane przez paszis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuszony doświadczeniami kumpla na buldku wessałem 2x4gb kit fipjawsów 1600mhz no i jest problem...

U niego na luzie 9 9 9 25 2t 1866 na 1.5v

U mnie za chiny nie mogę zmusić ich do współpracy na cl9

Co ciekawe memtest czysty a potrafi uefi zawiesić itp..

Kombinowałem najróżniejsze kombinacje napięć pamięci i vtt timingów 9 10 9 9 11 9 itp i poległem.

trfc od 110 do 180 sprawdzone itp

Co ciekawe 10 10 10 30 1t latają sobie na luzaku 1866 na 1.44v :lol2:

Ma ktoś te cholery na asrocku i może coś doradzić ?

 

edit:

10 9 9 28 tez fikają na 1.45v

cl9 nadal nieosiagalne

 

Coś w rodzaju 9-12-10 też nie daje rady? Może spróbuj ustawić im z palca jakieś w miarę ostre alphy, bo pewnie płyta ustawia jakieś bardzo luźne. Obadaj np. tRTP/tWTR = 6T, tRRD = 5T, tWR = 12T, tFAW = 24 - 28T.

Bulldozer czy FM1 to jednak dużo fajniejsza zabawka do kręcenia RAM-u niż Sandy. ;)

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w rodzaju 9-12-10 też nie daje rady? Może spróbuj ustawić im z palca jakieś w miarę ostre alphy, bo pewnie płyta ustawia jakieś bardzo luźne. Obadaj np. tRTP/tWTR = 6T, tRRD = 5T, tWR = 12T, tFAW = 24 - 28T.

Bulldozer czy FM1 to jednak dużo fajniejsza zabawka do kręcenia RAM-u niż Sandy. ;)

 

Nie spodziwałem się rewelacji ale tego cl10 nie mogę przeskoczyc.

 

Poszperałem trochę i kilka recenzji z ostatnich 2-3 miesięcy to potwierdza - nie wiem co oni tam ładują ale na sandy cl10 only na 1866 ;/

 

 

a 1866 10 9 9 24 110 sobie fika na 1.45v 1t :lol2:

 

cl9 coś je cholernie uwiera...

Co ciekawe nawet minimalne podbicie napięcia pogarsza oc już na 1.475 jest nieco gorzej

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Mam pytanie, odnosnie temperatur mojego cpu i ewentualnych ustawien napiec w uefi.

Sprzet jak w sygnaturce.

Tak wyglada w rzeczywistosci:

 

Dołączona grafika

 

(z tym, ze w mojej obudowie pracuje wylacznie wiatrak na tylnej sciance - gorny, oraz przedni wiatrak jest wylaczony)

W uefi mam wszystko ustawione default'owo, z wlaczonym trybem turbo - wszystko na auto.

Jedyne co zmienialem w uefi to mapowanie pracy chlodzenia procesora, ustawilem prog 55 stopni, obroty wiatraka level 1 no i kolejnosc boot'owania.

reszty kompletnie nie ruszalem.

Takie wskazania mam w idle:

Dołączona grafika

 

(po godzinie w idle temperatury podnosza sie o 2-3 stopnie)

Czy to normalne, ze u mnie zawsze ten drugi rdzen grzeje sie mniej niz inne?

 

Oto wskazania temperatur w stresie:

Dołączona grafika

 

A tak wyglada wskazania asrock extreme tuner utility:

Dołączona grafika

 

Niestety nie za bardzo jestem w temacie, jezeli chodzi o napiecia wiec nie mam pojecia czy te wyniki sa prawidlowe.

Bardzo bym prosil fachowcow o rzucenie okiem i pobiezne stwierdzenie, czy cos jest nie tak? bo..

.. czy to normalne, zeby i5 2500k (nie krecony) z zalozonym high-end'owym chlodzeniem Noctua NH-U9B, mial temperatury jak u mnie?

Dodam, ze temperatury cpu dochodzace do 60 stopni sa przy max obrotach wiatraka - czyli ~ 1800rpm, co powoduje wyraznie slyszalny szum.

Wydajnosc mojego cpu w zastosowaniach profesjonalnej obrobki zdjec (lightroom) jest jak dla mnie w zupelnosci wystarczajaca, i nie chce go podkrecac - bardziej zalezy mi na ciszy, dlatego troche zastanawiaja mnie te w sumie nie niskie temperatury (a co za tym idzie koniecznosc glosnej pracy coolera)

Przedtem mialem Athlon x2 6000+ w identycznej obudowie i z identycznym chlodzeniem dochodzil do 66 stopni w stresie, wiec sadzilem ze w cpu nowszym o kilka generacji (mam na mysli mojego i5) temperatury powinny byc wyraznie nizsze.

Zakladam, ze to wina ustawien w uefi, (a nie np. zle nalozonej pasty termoprzewodzacej) bo juz nie raz skladalem samodzielnie komputer i nigdy nie mialem problemow z zle nalozona pasta.

Jezeli chodzi o nalozenie pasty, to wpierw wycisnalem z tubki "krople" pasty, po czym rozsmarowalem ja nieuzywana karta kredytowa i dopiero nalozylem chlodzenie, wiec mysle ze jakiegos razacego bledu nie popelnilem ;)

 

Koledzy prosze o sugestie, czy jest cos niepokojacego u mnie, czy wszystko w normie.

Z gory dzieki za wszelkie informacje!

Edytowane przez BeatX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy jest ten sam screen.

 

Daj mu oddychać. Zdemontuj tan koszyk na 4 HDD, zamontuj z przodu wentylator. Możesz też spróbować nałożyć ponownie pastę metodą ziarnka ryżu bez rozsmarowywania.

Sprawdż też jak kształtują się temp przy niższych obrotach wentylatora na cpu. Może się okazać, że przy 900obr temp wzrośnie o 10st. a może o 2st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy jest ten sam screen.

Rzeczywiscie, sorry - juz poprawiam.

 

Daj mu oddychać. Zdemontuj tan koszyk na 4 HDD, zamontuj z przodu wentylator. Możesz też spróbować nałożyć ponownie pastę metodą ziarnka ryżu bez rozsmarowywania.

Sprawdż też jak kształtują się temp przy niższych obrotach wentylatora na cpu. Może się okazać, że przy 900obr temp wzrośnie o 10st. a może o 2st.

ok, juz demontuje koszyk i uruchamiam przedni nawiew, zaraz zrobie ponowny test i dopiero gdy on nie zda egzaminu to zdemontuje chlodzenie i zaloze ponownie.

z obrotami wentylatora to u mnie jest tak, ze przy idle mam b. niskie obroty (rzedu ~ 1000rpm, czyli max cicho) i temperatury w okolicach 35 stopni, czyli w normie.

Tylko w stresie jest zbyt goraco.

 

Tempy gorsze jak na boxie.

 

no tak wlasnie myslalem, ze cos jest nie tak.

cholera.. a moglibyscie sprawdzic czy wskazania napiec sa wpozadku? (screen z poprzedniego posta)

moze jakies napiecia sa za wysokie (albo zbyt niskie), sam juz nie wiem.

 

Dodam tylko, ze system dziala mi b. stabilnie i poki co (czyli od 2 miesiecy) nie mialem zadnych bsod, restartow itp

Edytowane przez BeatX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...