Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem zaległości i rewolucje paszis'a wywołały u mnie lekkie zdziwienie - twierdzisz waćpan, że offset to praktycznie to samo co fixed? Stwierdzasz to na podstawie tych samych bzdurnych programików, które zarazem sam bluzgasz - nadal patrzysz na zwykłe software'we odczyty, tylko zamiast na vcore to na VID i pobór mocy :rolleyes: Ja się z takim podejściem też jak najbardziej nie zgadzam, o!

 

Mierniki i watomierze w ruch, będzie dużo czasu w święta aby zobaczyć kto rację ma. Czytam se od czasu do czasu XS i tam nikt na takie rewelacje nie wpadł, a SB trochę na rynku jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem zaległości i rewolucje paszis'a wywołały u mnie lekkie zdziwienie - twierdzisz waćpan, że offset to praktycznie to samo co fixed? Stwierdzasz to na podstawie tych samych bzdurnych programików, które zarazem sam bluzgasz - nadal patrzysz na zwykłe software'we odczyty, tylko zamiast na vcore to na VID i pobór mocy :rolleyes: Ja się z takim podejściem też jak najbardziej nie zgadzam, o!

 

Mierniki i watomierze w ruch, będzie dużo czasu w święta aby zobaczyć kto rację ma. Czytam se od czasu do czasu XS i tam nikt na takie rewelacje nie wpadł, a SB trochę na rynku jest...

 

Programiki uważasz za bzdurne OK. program a raczej sensory mogą przekłamywać.

Ale potwierdza to temp CPU czyli ,programiki jednak pokazują dobrze.

 

Trochę logiki, mniej bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programiki uważasz za bzdurne OK. program a raczej sensory mogą przekłamywać.

Ale potwierdza to temp CPU czyli ,programiki jednak pokazują dobrze.

 

Trochę logiki, mniej bzdur.

 

 

moim zdaniem ten pomiar 98C który u mnie też jest taki sam uważam za błedny, pamieci nie osiągają takich temperatur - ma ktoś miernik laserowy ? może ktoś sprawdzi jakies pamieci podczas testu prime95 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programiki uważasz za bzdurne OK. program a raczej sensory mogą przekłamywać.

Ale potwierdza to temp CPU czyli ,programiki jednak pokazują dobrze.

 

Trochę logiki, mniej bzdur.

 

Dokładnie, trochę logiki. Nadal operujesz na odczytach "sensorów", których pewny nie możesz być. Ani temperatury. Ani vcore. Ani poboru mocy. Ani też VID.

I jak niby Tobie to potwierdza odczyt temp. CPU? Mierzyłeś fizycznie temperaturę? Wątpię.

Także albo zakładamy całkowitą nieufność albo ufność wobec wszystkich pomiarów. Nie możesz se wybiórczo wybierać to co uważasz za dobre np. "vcore jest bzdurne, a VID i pobór mocy jest OK" i na tym opierać swój dowód.

Chcesz coś udowodnić 'rewolucyjnego' to mierniki w ruch, ja chętnie sam też w wolnej chwili się tym zajmę.

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blackwhite - dzieki za pomiar

 

radiergummi - zgadzam sie z tobą, raczej chodzi o kontroler pamieci

 

ale tak po za tym nic do danego modelu asrocka nie mam zastrzeżeń :)

Edytowane przez yacub10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że gorąca dyskusja w temacie Asrock + i52500k od jakiegoś czasu już całkiem wygasła. Wnioskuję z tego że wszyscy zainteresowani po przejściowych problemach ustabilizowali swoje procki na co najmniej 4.8ghz (rzecz jasna w trybie offset) i temat kwalifikuje się do zamknięcia?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet dyskusji nie trzeba kontynuować, wszystko co było do napisania zostało napisane. Nowych biosów nie ma, problemów większych nie ma więc generalnie pisać nie ma co :)

Jednym zdaniem płytki cudowne, OC łatwe i przyjemne B-)

A co do 4.8GHz to zależy od sztuki, ale 4,5GHz każdy zrobi przy rozsądnym napięciu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ok, dzieki.  

 

edit. Wrzucilem ten bios i z tego co mi sie wydaje, LLC powinno byc dostepne dla napiecia fixed, czy tylko mi sie wydaje bo u mnie nadal tego nie ma.

Edytowane przez manieq1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Problem jest następujący: lagi (zacięcia) myszy przy standardowym użytkowaniu bez obciążenia. Występują kompletnie przypadkowo.

Mysz i inne peryferia wzięte z poprzedniego zestawu, przy którym problem ten nie występował.

Proszę o jakieś pomysły - wątek oczywiście czytałem.

 

specyfikacja zestawu:

I5 2500K

ASROCK P67 PRO3 R3.0 UEFI: 2.0

ASUS HD5770

KINGSTON HyperX KHX1600C9D3X2K2/8GX DUAL

HDD CAVIAR 1TB WD1002FAEX SATA II 64MB

DVD-REC LITEON iHAS122

ZASILACZ BE QUIET STRAIGHT POWER 600W

OBUDOWA FRACTAL DESIGN CORE 3000 - CZARNA

 

ustawienia UEFI:

RAM ustawiony na 1600

wylaczone C3, C6, C-State Support

LLC: level 4

reszta standard

testowane również przy całkowicie standardowych ustawieniach.

 

Windows 7 64bit

Opcje zasilania: wszystko na max wydajność, wszelkie wyłączanie dysków itd powyłączane, minimalny stan procesora ustawiony na 100%. Testowane też na ustawieniach domyślnych.

W menadżerze urządzeń wszelkie ustawienia wyłączania zasilania usb przez system odznaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień uefi na wersję wyżej (B). Link 2 posty wyżej

 

 

Mam wrażenie, że na tej wersji jest gorzej, doszło większe opóźnienie przy podpinaniu dysku przez eSATA (stacja dokująca) i częstsze przycięcia myszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz spotkałem sie aby ktoś zwrociłsie z problemem zacinającej sie myszy - predzej były posty że wogolne nie działą ale żeby jakies lagi i spowolnienia ? dla mnie to normalne że wzkaźnik myszki jest ciut inny jak w windowsie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porty USB były zmieniane, inna mysz była sprawdzana i występuje to samo więc nie sądzę, żeby mysz była przyczyną.

 

Może masz coś z windą namieszane?

Postaw od nowa system najlepiej z innej kopii windy i zobacz co będzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...