Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Offset.

 

Tylko wszędzie pisze żeby nie przekraczać 1.35v vCore ;/ W sumie większość czasu sobie procesor pracuje te mniej niz 1.0v ale nie wiem jak bardzo degradujące jest dla CPU to prawie 1.37...

 

EDIT:

Pobawiłem się w biosie i podniosłem VTT Voltage do 1.194v [na 1.10 miałem BSOD na starcie].

Offset ustawiłem na +10 i przy pełnym obciążeniu na 4.5GHz mam vCore 1.344v.

Prime95 leci sobie stabilnie tylko pewnie jak zawsze komp mi się zwiesi w czasie mało ociążających czynności.

radiergummi dlaczego CPU PLL Voltage kazałeś mi zmniejszyć z defaultowego?

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedz mi jak to zmienić... bo już nie mam siły chyba ze trzeba jakieś konkretne stery, dodam ze klikanie na poszczególne wyjścia nie pozwala na ich zmianę z np/sub/centralny na głośnik przedni

Dołączona grafika

chodzi mi o to aby bez bawienia się kabelkami mieć podłączone głośniki do oglądania filmów itp a jak chce to zakładam słuchawki i gram np. cs czy bf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciskasz "Zaawansowane ustaw. urządzenia" i tam masz równoczesne odtwarzanie w przednim i tylnym wyjściu ;)

 

raczej nie o to chodzi...

chodzi o mapowanie wyjsc na tylnym panelu, podlaczasz np. pod czarny - sluchawki, pod zielony - glosniki - i chce miec ten sam sygnal na nich... a na zielonym jest - przednie glosniki, albo centralne, albo tylne - nie pamietam, i nie da sie zmienic na nic innego, pamietam ze na starej plycie glownej z s775 bylo to mozliwe, tutaj nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie o to chodzi...

chodzi o mapowanie wyjsc na tylnym panelu, podlaczasz np. pod czarny - sluchawki, pod zielony - glosniki - i chce miec ten sam sygnal na nich... a na zielonym jest - przednie glosniki, albo centralne, albo tylne - nie pamietam, i nie da sie zmienic na nic innego, pamietam ze na starej plycie glownej z s775 bylo to mozliwe, tutaj nie ma...

 

wlasnie o to mi chodzilo czyli trzeba bedzie kupic jakiegos audigy 2/4 :/ bo nie mam wyjscia na panelu przednim na sluchawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, bo wydawało mi się, że chodziło Wam o przedni i tylni panel ;-) i to jest chyba najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi sluchawki+glośniki, po prostu wykorzystać przedni panel

 

@ tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, bo wydawało mi się, że chodziło Wam o przedni i tylni panel ;-) i to jest chyba najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi sluchawki+glośniki, po prostu wykorzystać przedni panel

 

@ tapatalk

 

dzwiek na panelu przednim jest zdecydowanie gorszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie sprawdzałem, bo sam dźwięk z tylnego panelu mnie tak wystraszył, że po zmianie płyty mam domyślnie wyłączoną integrę.

W takim przypadku polecam przesiadkę na jakąś dedykowaną dźwiękówkę ;) na SB bez większej różnicy przedni/tylni panel.

 

Edit: W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje: http://forum.purepc.pl/Audio-f63.html ;) Bo generalnie wszystko zależy od tego czego oczekujesz i ile chcesz wydać.

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączyć turbo boost w Z68 PRO3 ?

Jak biorę mnożnik na auto to się da wyłączyć TB, jak na manual to opcja znika :x

Edytowane przez krudki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeglądając forum wpadła mi w oko niepokojąca informacja, mianowicie napięcie moich pamiątek. Są to Kingston HyperX 1600 CL9. Napięcie ustawione mam na 1.65v. Czy to aby nie za wiele dla I5 2500K?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym. Od kilku dni w domu u mnie panuje niemiłosierny upał dochodzący nawet do 30 stopni. W czasie grania temperatura na procu oscyluje w granicach 66 stopni. Wydało mi się to za dużo. Dodam ,że ustawienia proca mam nastepujące: 4.5 Ghz 1.3v na sztywno. Odkręciłem go do 4.0 Ghz napięcie 1.2v i teraz temperatury spadły do poziomu 58 stopni podczas gry. Nie wiem czy zostawić go na 4.0 czy z powrotem dać go na 4.5ghz. Chłodzenie Corsair H50. Dzisiaj dostałem nowy wentyl Noctua NF-S12B Flex ,który zastapi stockowy cooler na chłodnicy corsaira. Może to cos pomoże.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił na 4.5 GHz, bo temperatura 66*C nie jest dla tych procków straszna. Na boxowym coolerku miałbyś tyle bez żadnego oc.

Inna sprawa, że 4.0 GHz spokojnie wystarcza do komfortowego giercowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Macie rację. Ta grafika ma duży apetyt na megaherce proca:P. Poza tym też dzięki niej mam takie temperatury na CPU. Gdyby ona wywalała gorące powietrze na zewnątrz budy to pół biedy, ale ona zionie jak smok wawelski w każdym kierunku. Buda którą mam ma wielki wentyl na bocznej ścianie który dmucha zimnym powietrzem do środka. To zimne leci prosto na grafę, miesza się z gorącym i zaczyna się to wszystko kisić. Bok i przód wtłacza zimne powietrze do środka a góra i tył wypompowuje ciepłe z budy. Niestety musiałem zdjąć bok , bo sauna to pryszcz w porównaniu do tego co się tam w środku działo:P

 

 

p.s. ....a Wy jakie macie temperatury proca w tych upałach?? dodam ,że jak testuję proca w prime95 to temp dochodzi maksymalnie do 69 stopni na najgorętszym rdzeniu przy ustawieniach 4.5Ghz.

Pozdr.

Edytowane przez toomi1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się nieumiejętnie reguluje strumieniem powietrza w obudowie.

Najprostszy układ PUSH/PULL bez jakiś błazeńskich śmigieł na bokach jest najwydajniejszy.

Trzeba też pamiętać o (co się ładnie z angielskiego nazywa) Positive & Negative Pressure.

 

Tu jest to dosyć przystępnie wyjaśnione i zilustrowane: DemciFlex

 

P.S. U mnie przy prime95 dobijam do 90C i się nie przejmuje, więc ty też nie panikuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz proszę ,że nie umiejętnie. Thermaltake element G to obudowa bardzo dobra i jej konstruktorzy na pewno dobrze pomyśleli nad rozwiązaniem chłodzenia wewnątrz niej. Są w niej 4 wentylatory. Dwa z nich w tym przedni i boczny wdmuciach!ą zimne powietrze do wewnątrz obudowy, pozostałe dwa, tylny i górny wyciągają ciepłe na zewnątrz.W mojej sytuacji jest taka sprawa,że grafika jak już pisałem sieje gorącym powietrzem w obrębie siebie co źle wpływa na system chłodzenia procesora. Myślę nad zmiana orientacji tego dużego wentyla w bocznej ścianie. Ale jak to się mówi "trening czyni mistrzem" - dlatego pokombinuję i z chęcią podzielę się moimi spostrzeżeniami.

 

 

p.s. Jeszcze jestem w pracy ale rozpakowałem i wstępnie przetestowałem świeżutki zakup do mojego corsaira h50. NOCTUA NF-S12B FLX. Jakość wykonania wgniotła mnie w fotel, prawie bezgłośna praca również............mmmmmmm i ta wydajność. Wieczorkiem napiszę jak sprawuję się na chłodnicy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie najpierw pokombinuj, a potem chwal konstruktorów swojej obudowy. Konstrukcje typu "Bling-Bling" mają fajnie świecić i się dobrze sprzedawać ewentualnie w drugiej kolejności trzymać całego kompa w kupie.

Zresztą sam się przekonasz. Podpowiem ci, że jak już lubisz to śmigło na boku to jeśli jest taka możliwość obróć je tak by wyciągała ciepłe powietrze z budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 3 kości zostały mi po poprzedniej platformie. Ale z moich doświadczeń i testów wynika ,że między single channel a dual nie ma żadnej różnicy w wydajności. Czy to w grach czy w testach syntetycznych. Poza tym wczoraj robiłem testy wydajności w grach z ustawieniami 4.0Ghz i 4.5Ghz. Co się okazało? Nie ma nawet jednej klatki na sekundę różnicy. Testowałem w 3dmark 11, Dirt 3, BC2, Crysis 2, Wiedźmin 2, Shift 2. Poza tym robiłem testy syntetyczne w Aida i everest i różnicy w przepustowości pamięci oraz w czasie dostępu do nich nie zauważyłem. Dzisiaj spróbuję przetestować proca na stockowych ustawieniach. Ciekawe czy dla gtx`a 580 będzie to wystarczająco dużo. Z tego co widzę ,to ten proc jest niebywale szybki i zadowoli jak widać nawet najwydajniejsze układy graficzne dla graczy. Po co na siłę kręcić go pod niebiosa skoro nie mamy z tego wydajnościowej korzyści. Chyba,że sztuka dla sztuki, ale jakim kosztem. Temperatura i napięcie.

Pozdrawiam.

 

Dzisiaj rano przy 4.0 Ghz i napięciu 1.18v miałem w prime max 55 stopni. Czego więcej chcieć.

Edytowane przez toomi1982
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie procek w stresie ci obniża mnożnik bo nie masz ręcznie ustawionych limitów Turbo i Core Current. Więc prawdopodobnie jakie takty byś nie ustawił zbija ci do tych 3,7GHz i stąd nie widzisz różnicy a myślisz, że masz procka na np. 4,5GHz.

Jeśli nawet w syntetykach nie widać różnicy miedzy single a dual channel to kolejny dowód, że coś u ciebie nie gra jak powinno.

 

Z chęcią zobaczę twoje ustawienia z UEFI. Zapodaj screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...