Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Aida pokazuje Dual, czyli to po prostu cpu-z źle wyświetla? A co z napięciem? Na auto axtu pokazuje 1,62 - ustawiłem na sztywno 1,5 i teraz pokazuje 1,53 ;) czemu takie wysokie Auto? (a ja się dziwiłem, że po zmianie magistrali na 102.5 wszystko hula)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pewien problem z plyta glowna asrock p67 pro 3, mianowicie po wlaczeniu komputera pojawia mi sie ekran startowy i jest wyswietlany przez okolo 40-50 sec zanim ruszy calkowicie a dr. debug pokazuje mi na wyswietlaczu kod 98 ("Console input devices connect") Czy spotkal sie juz ktos z takim problemem, ew jest w stanie wyjasnic mi w czym dokladnie tkwi problem i jak go rozwiazac?

 

dodatkowe informacje o sprzecie, ktore moga okazac sie przydatne

 

proc: i5 2500k

p.glow: asrock p67 pro3

k.graf: gforce gts 450

ram: 1x 4096 1333MHz Kingston CL9

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o temperatury procka.Moja płyta to AsRock Fatal1ty a procek 2500k i podczas odpalonego linXa w CPU-Z mam napięcie 1.368V a core temp pokazuje ze jest 82 stopnie na rdzeniach.czy to nie jest za dużo??Procek podkręcony na 4.8 Ghz natomiast chłodzenie to Thermalright Ultra Extreme 120

Edytowane przez david777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien mały problem. Mianowicie mając procka i5-2500k i p67 pro3 b3 ( BIOS nie aktualizowany) gdy gram w niektóre gry mam dziwny spadek do 20-30 fps mimo ze sa to gry dosc stare. okazalo sie ze w czasie grania w te gry procek pracuje na 1.5GHz :( Wie ktoś może jak ustawić żeby zawsze pracował z jedną częstotliwością ? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na swoim Asrok p67 pro3 często mam taki problem, że wyłacza mi się internet. Zmiana sterowników na najnowsze nie pomaga, wyłączenie opcji w ustwieniach sterowników oszczędzania energii nie pomaga. Pomaga jedynie wypięcie kabla z netem z sieciówki i wpięcie. Reinstalacja windowsa nie pomogła. Zmiana gniazd we switchu też nie pomaga. Podejrzewam, że to wina podkręcenia lub coś w windows 7 to wyłącza - od niedawna mam win 7 więc znam lepiej XP.

 

Czemu nie mogę zejśc niżej z napięciem z 1,35 vcore? Gdy daję niższe to w czasie np gry komp się zwiesza. ;/ Ustawienie na 4.5 GHz wymaga u mnie z kolei zmiany "power limit" żeby nie spadało mi taktowanie z 4.5GHz na 4.0, 4.3, 4.1... ale wtedy zdarza mi się przy włączeniu kompa zobaczyć obraz jakby się uszkodziła grafika - pół obrazu noramlne, a drugie pół jakiś śnieg! Czyżby zasilacz 600W niewyrabiał? Chciałbym mieć 4.5GHz z niższym takotwaniem... O temperatury się nie martwie bo rzadko mam więcej jak 60 stopni.

 

Jakieś rady?

 

@radiergummi pozwoliłem sobie skorzystać z Twojej sygnatury :-)

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sieciówką to trudno powiedzieć. Ja po OC nie mam takich problemów i nigdzie nie słyszałem by ludzie o tym wspominali na tej płycie.

A z napięciem to zależy od sztuki procka. Widocznie twój tyle potrzebuje. Najlepiej pokaż jakie masz ustawienia. Power limit nie ma wpływu na objawy z artefaktami na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei wg. screenów:

Nr 2 - jak nie używasz wirtualizacji to daj 64MB

Nr 3 - opcja na samym dole na Enable

Nr 4 - jak Ustawiasz profil XMP to już dalej nie grzeb. Zostaw na Auto

Nr 5 - ustaw ręcznie CPU PLL 1,709V styknie, VTT 1,051V

Nr 6 - Internal PLL Overvoltage na Enable, Limitu Turbo i Core Current ustaw kolejno 255/255/300

 

Pzdr,

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr 2 - Opis, który znalazłem na stronie Lenovo

This item is used to modify the size of Memory Mapped IO (mmio), the default 1024M option could optimizes the performance of 64-bit windows operating systems with above 4GB memory;

Wg testu Winrar wydajnośc u mnie zwrasta wzrasta po włączeniue 1024 - lub to efekt placebo :P Wirtualizacja czyli np odpalanie Windowsa XP na Win 7 Pro?

http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=SF10-D0117

Nr 3 - Co ta opcja dokładnie robi no-execute memory protection? Po zmniejszeniu timingów pamięci mam zwieszki a wg www.vortez.net powinny działać na ust:

Stock: 1600MHz 9-9-9-27 @ 1.65v

Tight: 1600MHz 8-9-8-25 @ 1.65v

OC: 1866MHz 9-10-9-25 @ 1.65v

Kingston HyperX Special Edition Sandy Bridge 1600MHz CL9 Review - Test Setup & Overclocking

Podejrzewam, że to też kwestia właściwego ustawienia VTT Voltage...

Nr 4 - Jak wyżej - kusi wycisnąc więcej z tych pamięci :P

Nr 5 - Dalej ustawić CPU Ratio na 45 a vcore [1.352]na razie zostawić lub zmniejszać i zwiększać w razie niestabilności? Coś czuje, że zmiana Limitu Turbo i Core Current znowu mi zchrzani obraz - jak coś to zrobie print screena tego cuda

 

EDIT:

Jak na razie na ustawieniu 4.5GHz przy vcore 1.330v przeszło w Prime95 15 testów bez problemów i od wczoraj działa wszystko stabilnie. Na 1.325 już komp zalicza "zamarza" w zasie grania...

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kaem widze ,że masz UEFI 1.9. Napisz czy masz dual booty ja mam 1.8 i dualbooty sa. A i jeszcze jedno jakie jest def napięcie dla proca (gdzie lub czym to sprawdzić). Chcę ustawić jak najniższe napięcie dla 4GHz narazie dałem offset -0.070 i mam jakieś 1.27V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nalewator na UEFI 1.80 dualbooty miałem prktycznie za każdym włączeniem kompa. Po aktualizacji jak na złość - pierwsze uruchomienie i dualboot... Dziwne bo teraz się uspokoiło i już dawno nie miałem dualboota.

U mnie 4.2GHz chodziło spokojnie 1.25v a 4.5GHz wymaga już 1.33. Także teoretycznie 4GHz powinno Ci śmigać na mniej niz 1.25v ale ja nigdy nie bawiłem się w offset tylko fixed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem Support ASRocka o działanie tej opcji Low MMIO Align:

 

Dear Customer,

 

By default memory addressing is optimized for 64 Bit operating systems, resulting in less available memory for a 32 Bit operating system, with Low MMIO Align you can set it for optimized settings for a 32 Bit operating system.

 

For a 64 bit operating it should be set to 1024

 

Kind regards,

 

ASRock Support

Faktycznie w programach typu 7zip czy WinRAR, jest szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi taką rzecz, czy przez OC wam się procki jednak po jakimś okresie np. 4-5 miesięcy nie "wypalają" tzn nie tracą swojego pierwotnego potencjału ?

 

u mnie na Q9550 rew. C1 po kilku miesiącach już przestał poprawnie działać na taktowaniu 4.01Ghz, na tym samym secie, na tych samych ustawienia poprostu nie daje rady ... :(

 

obawiam się aby przy 2500k nie było podobnie.

 

 

 

seria płyt z Z68 jest w bardzo podobnej cenie. warto się nią zainteresować ?

Edytowane przez Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc jeżeli używamy opcji offset to procesor przedłuża swoją żywotność względem ustawionego manualnie napięcia :) u mnie śmiga cały czas procesor na taktowaniu 4.8ghz i 1.46v load ,płyty gigabyte potrzebują sporo więcej V od innych ofert z chipsetami p67 ,nie wiem jak jest z z68 ,ale msi p67 gd65 potrzebowała ok. 0.05v mniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie dawno zmieniłem zasilacz z Chiefteca 650 Watt na Corsaira Gamer 800 Watt. Od tego momentu proc chodzi stabilnie na 4.5ghz przy napięciu 1.29v, a na poprzednim zasilaczu potrzebował 1.35v. Czy to może jest wina mocy zasilacza czy stabilności linii zasilającej płytę??

 

I5 2500k

Asrock P67 Pro3 B3

Gigabyte GTX 580 SOC

6GB DDR 3 1600mhz

64GB OCZ SSD

500GB Samsung S-ATA II

Creative X-FI Gamer

Corsair H50

Thermaltake element G

LG Flatron 24" 1080p

Creative fatality headset

Logitech G500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie lepsze dla procka: fixed 1.328v czy offset przy 100% obciążeniu 1.368v vCore [idle mniej niż 1.00v? Bo na 4.5GHz tylko takie napięcia u mnie stabilnie działają... Chodzi oczywiście o 2500k lga1155

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...