Skocz do zawartości
azyl

Praca inżynierska - potrzebna pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

W marcu bronie swoją pracę inżynierską, której tematyką jest komunikator internetowy. W związku z tym chciałbym zebrać wasze (internautów ) opinie na te temat :

 

Co według was komunikator internetowy powinien zawierać, nie pytam o rzeczy typu emotikonki czy dźwięki nowego połączenia a bardziej chodzi mi o takie elementy jak historia, zabezpieczanie profilu hasłem , szyfrowanie wiadomości itp. Co taki komunikator musiałby mieć żebyście go chętnie używali a może nawet kupili ( mój program jest przeznaczony do zastosowań biznesowych ).

Prosiłbym więc o liste np :

 

-zabezpieczenie hasłem profilu i historii usera

-szyfrowanie rozmowy

-mozliwosc przesylania grafiki

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-zabezpieczenie hasłem profilu i historii usera

-szyfrowanie rozmowy

-mozliwosc przesylania plików

-prosty, intuicyjny interface

-schludna, przyjemna dla oka skórka

-brak reklam

-nie wkurzający domyślny dźwięk wiadomości

-niskie wymagania sprzętowe, mała zasobożerność.

 

I w sumie- to by było na tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwość używania w wersji portable, czyli np. noszenia na penie i uruchamiania na dowolnym kompie (to wiąże się też z małą zasobożernością)

Jeśli zastosowanie biznesowe, to mile widziana możliwość współpracy z Outlookiem i/lub kontem Google, np. import kontaktów, dodawanie spotkań z daną osobą do terminarza, może powiadomienia o nowych mailach/przypomnieniach (integracja z serwerem exchange)

Funkcjonalna skórka, raczej minimalistyczna (tzn. nieprzeładowana kolorami i grafikami), z możliwością dostosowania do własnych preferencji

Zabezpieczenie hasłem dostępu do aplikacji i profilu, szyfrowanie rozmów

Przesyłanie plików

Porządnie zrobiona historia, umożliwiająca wyszukiwanie i jakieś oznaczanie wiadomości, żeby łatwo je było potem znaleźć (np. dodawanie do ulubionych) - tu polecam przejrzenie funkcjonalności Mirandy w tej kwestii

 

Chyba tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Brak reklam(!),
  • mała zasobożerność,
  • ascetyczny, acz funkcjonalny interfejs,
  • stabilność,
  • sprawnie działające archiwum,
  • dobra wyszukiwarka,
  • możliwość segregacji znajomych po słowach kluczowych (czyli grupowanie, jednak nie "na sztywno")
  • synchronizacja z Outlookiem,
  • możliwość wysyłania wizytówek smsem (ciężko o to, a przydałoby się),
  • bramka sms działająca "out of the box"
  • nienachalne dźwięki (jak defaultowe w Tlenie - jedno piknięcie dla wiadomości, a nie melodyjka jak w gg).

Jak przypomni mi się coś jeszcze, to dopiszę.

 

Czy potrzeba czegoś więcej? :)

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- interfejs, który da się dostosować dla minimalisty

- atrakcyjny design

- szybkie działanie czyli absolutne zero zbędnych funkcji

- historia zapisywana na serwerze dla wygody przy korzytsaniu z wielu urządzeń

- dobrze napisana, płynna funkcja wideokonferencji

- synchronizacja kontaktów z kontem Google, książką adresową

 

Moje preferencje designu:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze - stabilność działania programu i sieci

 

jak do biznesu - portable z sandboxem, brak wymaganych praw administratorskich, profil i historia zaszyfrowana i przechowywana lokalnie i na serwerze (synchronizacja na bieżąco)

 

bardzo fajnie byłoby, aby komunikator umożliwiał dzielenie zasobów (trochę więcej niż przesyłanie plików), jak w hamachi - podczas działania można utworzyć folder współdzielony z odpowiednimi oprawami dostępu, a mozliwosc pracy jednoczesnie na jednym pliku - bajka (wystarczylby edytor tekstu/podstawowy edytor grafiki rastrowej, jak w jednym z dodatkow do skype, gdzie mozna byla razem malowac

 

wspieranie najpopularniejszych rozwiązań mobilnych jak konta google czy hotmail, import, eksport, wizytówki, wsparcie desktopowych klientów poczty

 

oczywistym jest brak reklam i monitów, ewentualnie maly pasek ogloszen/aktualizacji na dole listy kontaktow

 

archiwum z filtrami i wyszukiwiarka

 

osobne archiwum dla linków

 

jesli mialaby byc wersja domowa to takze integracja sterowania playerem oraz skype (albo innego voipa) bylaby mile widziana (ale nie tak jak to spartaczyli w mirandzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- serwer pamiętający wysłane wiadomości

- unikatowe loginy w formie numerów i nicków (numer przydzioelony z góry a adres email w domenie komunikatora wybierany przez użytkownika)

- sprawdzanie pisowni

- rozmowy w jednym oknie (zakładki)

- szyfrowanie wiadomości i profil na hasło

- synchronizacja kontaktów

- multiplatformowość

- odrębny protokół

- bardzo duża stabilność

- możliwość przesyłania plików, obrazów (niskopoziomowe menu wywoływania tych funkcji, najlepiej jeden przycisk)

- emotikony

- rejestr aktywności kontaktów

- katalog użytkowników

- wsparcie dla LaTex i znaczników kodów

- możliwość edytowania obrazów lub kodu w czasie rzeczywistym (takie kalambury, tablica do wspólnej edycji)

- duże możliwości dostrajania wyglądu okna komunikatora

 

w sumie tyle

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...