Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

O 14:00 robię zakupy to dam znać :wink:

Chyba coś zepsuł bo minęło już 10 godzin od zakupów a tu ani słychu ani widu ;)

Mozliwe .... :lol: albo braklo mu kasy... :D :wink:

 

A pytanko .: czy to prawda ze pamiatki ida w gore??? wczoraj kumpel mi cosik takiego szepnal a ze nie mam aktualnych znajomosci to mnie to troszke zdiwilo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 14:00 robię zakupy to dam znać :wink:

Chyba coś zepsuł bo minęło już 10 godzin od zakupów a tu ani słychu ani widu ;)

Mozliwe .... :lol: albo braklo mu kasy... :D :wink:

 

A pytanko .: czy to prawda ze pamiatki ida w gore??? wczoraj kumpel mi cosik takiego szepnal a ze nie mam aktualnych znajomosci to mnie to troszke zdiwilo??

Znowu?? Jak kupowałem moje OCZ to przy odbiorze w cenniku były 50 PLN droższe, dwa tygodnie później już 200 PLN. Mam chyba szczęście do kupowania pamiątek w dołkach cenowych. Na no name'ach zarobiłem po 30 PLN na sztuce po roku uzywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie wiem czy pamiętacie taki motyw z pamieciami jak były trzęsienia ziemi na Tajwanie i padło parę fabryk. 128 MB SDR RAM 133 kosztowało przed katastrofą ok. 310 zeta. Tydzień po trzęsieniach ziemi cena na giełdzie skoczyła do ponad 700 i trzymała się prawie miesiąc. Nieźle się niektórzy na tym obłowili co mieli zapasy.

 

BTW - zdenerwuję niektórych, ale leżą u mnie w domu 2x265 Kingston 333 na Winbondach bh-6. Więcej nie muszę mówić... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie wiem czy pamiętacie taki motyw z pamieciami jak były trzęsienia ziemi na Tajwanie i padło parę fabryk. 128 MB SDR RAM 133 kosztowało przed katastrofą ok. 310 zeta. Tydzień po trzęsieniach ziemi cena na giełdzie skoczyła do ponad 700 i trzymała się prawie miesiąc. Nieźle się niektórzy na tym obłowili co mieli zapasy. 

 

BTW - zdenerwuję niektórych, ale leżą u mnie w domu 2x265 Kingston 333 na Winbondach bh-6. Więcej nie muszę mówić... :wink:

 

hahaah sam wiem ile wtedy zarobilem.... pamieta sie te czasy.......

pojechalem wtedy na gielde do katowic a ze skladalem wyedy chyba kilka kompow kupilem sobie 30 szt 256MB nie pamietam za ile ale po 3 dniach bralem za 1 tyle co dalem za 4 sztuki ... to byla przebitka i tak nie mialem drogo bo co niektorzy to darli ile weszlo.... :)

ach gdzie te studenckie czasy..........

 

A a propos ... moze juz w piatek przesiade sie na AMD Athlon XP-M 2500+ Barton zobacze jak bedzie sie sprawowac bo jak cienko to pojdzie na straty.... ciekawe czy zrobie dobry interes... gosc extra dla mnie zostawli 2 sztuki.... za jeszcze przyzwoita kase.......

 

Hanu .... ktore pamiatki beda lepsze bo wiem ze ciebie mozna o to pytac .. w iem ze beda to jakies 433 lub 466 na WinBond bh5 ale beda chyba nie jestem tego pewien gosc nie kce mi potwierdzin infa o kostkach bh6 . ktore wybrac... tez maja byc podobno markowe w dualu za 50-60% sklepowej ceny........

i na co sie zdecydowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy standartem jest ustawienie synchro ?!

czy taktowanie pamięci powinno być na 100% aby było synchro?

Mam

Mem.Freq. - By SPD

w instrukcji mam - 50% -83%, sync , 120%- 200%

tz. prasa synchro to ust 100%,ale w Everest mam w test odczyt i zapis do pamięci podoby jak przy By SPD.

 

Co z pozostałymi ustawieniami biosu tz.Advanced Chipset Features ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy standartem jest ustawienie synchro ?!

czy taktowanie pamięci powinno być na 100% aby było synchro?

Mam 

Mem.Freq. - By SPD

w instrukcji mam - 50% -83%, sync , 120%- 200%

tz. prasa synchro to ust 100%,ale w Everest mam w test odczyt i zapis do pamięci podoby jak przy By SPD.

 

Co z pozostałymi ustawieniami biosu tz.Advanced Chipset Features ?

Dość często by SPD ustawia też na synchro. Ustawiając jednak na 100% czynisz to nie jako na sztywno nie licząc się z parametrami i mozliwościami pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Co do chlodzenia to jest spoko - temp. raczej rzadko przekracza 45 st. na procu. Podejrzewam ze moze taktowanie jest za wysokie? Obnize i sprawdze. Moze takze zasilacz, bo jak testowalem procka to na 5V mialem 4,73. Moze juz czas na jego zmiane? Npisalem posta w tej sprawie w dziale "Podstawowe zagadnienia->Chcesz kupic zasilacz? Nie wiesz jaki? Zajrzyj!" ale nikt mi nie odpowiedzial. Post o tresci:

 

Posiadam zasilacz jak w podpisie. Dzis napiecie na linii +5V osiagnelu 4,73 podczas testowania kompa, a teraz w idle trzyma sie na poziomie ~4,87V. Reszta napiec w idle:

 

+3,3 - najnizsze: 3,33; najwyzsze: 3,38; srednie: 3,36;

+12 - najnizsze: 12,42; najwyzsze: 12,52 srednie: 12,48;

 

Te "osiagi" mnie troche martwia. Czy czas zmieniac zasilacz? Myslalem ze zasilacz tej klasy posluzy mi dlugo i bedzie dosc dobrze zachowywal napiecia. Co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Co do chlodzenia to jest spoko - temp. raczej rzadko przekracza 45 st. na procu. Podejrzewam ze moze taktowanie jest za wysokie? Obnize i sprawdze. Moze takze zasilacz, bo jak testowalem procka to na 5V mialem 4,73. Moze juz czas na jego zmiane? Npisalem posta w tej sprawie w dziale "Podstawowe zagadnienia->Chcesz kupic zasilacz? Nie wiesz jaki? Zajrzyj!" ale nikt mi nie odpowiedzial. Post o tresci:

 

Posiadam zasilacz jak w podpisie. Dzis napiecie na linii +5V osiagnelu 4,73 podczas testowania kompa, a teraz w idle trzyma sie na poziomie ~4,87V. Reszta napiec w idle:  

 

+3,3 - najnizsze: 3,33; najwyzsze: 3,38; srednie: 3,36;  

+12 - najnizsze: 12,42; najwyzsze: 12,52 srednie: 12,48;  

 

Te "osiagi" mnie troche martwia. Czy czas zmieniac zasilacz? Myslalem ze zasilacz tej klasy posluzy mi dlugo i bedzie dosc dobrze zachowywal napiecia. Co myslicie?

Zasilacz, mam taki sam, napięcia gorsze taktowania podobne a Prime po 12 h (11X204) testowanie ani miauknie. Jedna różnica, że Twój XP 1700+ nominalnie jest niżej taktowany, a więć realnie bardziej podkręcony.

Myślę więc, że to jednak nie zasilacz, a jednak proc lub pamiątki a dokładniej ich timingi. Co do temperatur, rzeczywiście wydają się być OK, ja mam w stresie do 53 C na procu i Prime'owi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze to standardowe timingi tych pamieci na tej czestotliwosci... No ale poprobuje.

Nie zaprzeczam, tyle, że standard dotyczy częstotliwości pracy samych pamięci, a nie synchronicznego taktowania pamięci i proca.

Gdybyś miał fabryczne 11X133 na procu i 200(400) na pamiątkach to fabryczne timingi osiągasz zapewnie bez mrugnięcia okiem.

A że takie ustawienie jest na nForce2 bez sensu to już inna sprawa.

Ty tymczasem masz już 11X200 więc duużo więcej na duużo większym od fabrycznego FSB. Zmusiłeś więc proca do znacznie większego wysiłku.

Moje doświadczenia wykazują, że w górnych rejonach pracy proca utrzymanie nawet fabrycznych tiingów może być nieosiągalne jeżeli marzymy o stabilności. U mnie różnica pomiędzy ambitnym 2-2-2-11 a łagodniejszym 2-2-3-11 wynosiła 10 pkt na FSB. Tj. pierwszy wariant chodził stabilnie pod Primem na 11X197 a drugi na 11X207.

A więc IMHO jeżeli zależy Ci na stabilności, spróbuj wyszukać innych stabilniejszych timingów, a jeżeli to Ci się nie uda to niestety trzeba będzie odpuścić kilkadziesiat MHz na taktowaniu.

To o czym Ci piszę to są wnioski z moich wielodniowych eksperymentów, co nie znaczy, że u Ciebie musi być tak samo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Może dałoby wycisnąć większe FSB, ale tu figla płata płyta odmawiająć wspłpracy z mnożnikami 10,5 i 10 a także 9,5.

Nie wiem jak to możliwe ale moja nie ma z tymi mnoznikami najmniejszego problemu...przynajmniej z fsb200 :wink: ....bios 1006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Może dałoby wycisnąć większe FSB, ale tu figla płata płyta odmawiająć wspłpracy z mnożnikami 10,5 i 10 a także 9,5.

Nie wiem jak to możliwe ale moja nie ma z tymi mnoznikami najmniejszego problemu...przynajmniej z fsb200 :wink: ....bios 1006
A który rev. ?? Być może masz szczęście, nie mniej Hanu kiedyś pisał o tej przypadłości naszej płyty, niedługo potem potwierdziło się to na moim egzemplarzu. Przy czym mnożniki te nie startują u mnie nawet ze znacznie niższymi FSB :(

UPDATE:

No i potwierdziło się :( 11X204 15 h Prime i 0 błędów. Rano płyta wstała. Jedno uruchom ponownie OK. A przy drugim zwiecha już :evil: Na szczęście Reset pomógł.

Niestety więcej niż 11 X 203 już chyba nie będzie, bo przy 11X205 trzeba było zworką kasować a to na dłuższą mętę mi nie pasuje. Eech na tym procu już więcej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem i liczę na waszą pomoc.   :)  

 

Posiadam płytę A7N8X rev 2.0, bios 1007, procek to Barton 2500.

Problem jest taki, że w biosie nie mogę ustawić Vcore innego niż 1,85V.

 

Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Hmmm no nie wiem.. prierwsze slysze... buahahahahahhahahaaaaa :D :twisted: nie martw sie wiecej na razie juz nie bedzie... tylko... zaledwie 1,85V ... szkoda... moja zona na ABIT NF7-S juz sobie sama kreci ... i na brtoniku 2600+ takim jak ja i na moich starych kosciach KINGSTONA jedzie juz 11x233... ja oszaleje... :evil: ja mam tylko 213 :evil: :cry:

Tylko problem w tym, że ja chcę mniej. Mam 11x166 i zależy mi na ciszy, a przy wolnych obrotach wentylatora procek w idle ma 52'C (dioda).

Spróbuj może zmienić BIOS :)

Zmieniłem BIOS na 1010 i ciągle to samo :cry:

Czy jestem jedynym takim przypadkiem?

Witam ponownie :)

 

Byłem w sklepie z moim problemem i sprzedawca powiedział mi, że wina może leżeć po stronie proca. Płyta nasza niby zczytuje dane z procesora i pod niego udostępnia opcje w biosie.

 

Pytanie do fachowców; czy sprzedawca wciskał mi kit, czy faktycznie procesor może mieć taką usterkę i warto go sprawdzić?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, lejcie na odczyty napięć z BIOSu. Miernik do ręki i wtedy się okaże.

 

Theta-c, wiesz nigdy nic nie wiadomo.Sam mam w robocie takiego Athlona Thunderbirda 1333, który defaultowo pracuje na 1,85 zamiast 1,75 i nic nie da się zrobić. Jesli to procek to możesz sprawdzić jedynie na innej płycie by mieć pewność. Może źle przecięli fabrycznie mostki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Zlagodzilem timingi z 2-2-3-11 na 2-3-3-11 i Prime95 polecial 11h. Z jednej strony sie ciesze bo jest stabilny, lecz z drugiej wydalem troche $ na pamieci... Jednym slowaem myslalem ze beda chodzily na tych timingach :evil:

Teraz zaczne szukac jakiegos procka ktory krecilby sie tak jak u Hanu, a przynajmniej do tych 215-220. Moze uda mi sie znalezc kogos uczciwego na allegro/forum kto mi taki egzemplarz odsprzeda. Pomysle tez moze pozniej zeby sprzedac te pamieci co mam i kupic 2x512 jakichs porzadnych! Tylko to bylby wydatek pewnie ok 1,5k... :(

 

No coz - wielkie dzieki Wheelerfan ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Zlagodzilem timingi z 2-2-3-11 na 2-3-3-11 i Prime95 polecial 11h. Z jednej strony sie ciesze bo jest stabilny, lecz z drugiej wydalem troche $ na pamieci... Jednym slowaem myslalem ze beda chodzily na tych timingach  :evil:  

Teraz zaczne szukac jakiegos procka ktory krecilby sie tak jak u Hanu, a przynajmniej do tych 215-220. Moze uda mi sie znalezc kogos uczciwego na allegro/forum kto mi taki egzemplarz odsprzeda. Pomysle tez moze pozniej zeby sprzedac te pamieci co mam i kupic 2x512 jakichs porzadnych! Tylko to bylby wydatek pewnie ok 1,5k... :(

 

No coz - wielkie dzieki Wheelerfan ;)  

 

Pozdrawiam

No cóż Martinii!:D

Dla mnie drobiazg a cieszę się, że ktoś mógł skorzytać z moich wielodniowych doświadczeń. Ja też niestety musiałem odpuścić z Fantastycznych fabrycznych timingów moich OCZ stąd trafiłem, iż u Ciebie może być podobny problem.

Co do proca, dobrze przetestuj nowy zanim sprzedasz stary, XP 1700+, kręcąca się na 2200 Mhz w epoce blokowanego mnożnika też ma swoją wartość!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie maoje pamięci

 

Nazwa modułu Kingmax MPXC22D-38KT3R-PEA

Numer seryjny Brak

Rozmiar modułu 512 MB (2 rows, 4 banks)

Typ modułu Unbuffered

Typ pamięci DDR SDRAM

Szybkość pamięci PC3200 (200 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

Napięcie modułu SSTL 2.5

Metoda detekcji błędów Brak

Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh

Najwyższe opóźnienie CAS 2.5 (5.0 ns @ 200 MHz)

Następne najwyższe opóźnienie CAS 2.0 (7.5 ns @ 133 MHz)

 

mają ustawione timingi: 2,5-4-4-8 ,czy aby wzrosła wydajność należy

wartości poszczególne zwiększać czy zmniejszać - proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...czy aby wzrosła wydajność należy

wartości poszczególne zwiększać czy zmniejszać - proszę o radę.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, teoretycznie zmniejszać. Ale nie zawsze po takim zmniejszeniu komp będzie stabilny, a po zmiejszeniu CAS może nawet płyta nie wstać.

Generalnie należy zmieniać i sprawdzać, mnie zajęło to 10 dni.

Tobie proponuję 2-4-4-8. Jeśli wstanie sprawdz stabilność.

jeśli nie wstanie reset CMOS i może 2,5-3-3-8 ?? Wariantów jest wiele a każdy należy sprawdzić po ustawieniu pod względem stabilności i wydajności. Tyle ode mnie ale nie ukrywam, że expertem od pamięci jest u nas Hanu. Może on będzie bardziej konkretny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS A7N8X-E Deluxe+Audigy+Logitech Z-680

Problem jest duży.Głośniki podłaczone do karty kablem optycznym.Przy zainstalowaniu sterów od creativa dzwięk w AC3 DD,DTS dostaje czkawki (wyglada to tak jakby były dosłownie przerwy w zasilaniu).Przy sterach kxproject problem nie istnieje.Dziwne jest to że dzieje się to tylko na mojej mobo (ASUS A7N8X-E Deluxe).Przy innych płytach głównych np.KT3 Ultra problem nie istnieje.Czy na sterach od Creative czy na kx-acg grają jak wściekłe.Co jest?Moze ktos miał podobny problem? Gość z Creative się dzisiaj poddał.Mi też jajka opadły z szelestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie ochotę na mnożniki 10 i 10.5 to polecam lekturę tego http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=52555 , jest kilka wersji modyfikowanych biosów, w tej chwili jadę na 1008mod2, 10x220 śmiga, niestety brak czasu na szersze testy. Zapraszam do potestowania i podzielenia się wrażeniami.

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie ochotę na mnożniki 10 i 10.5 to polecam lekturę tego http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=52555 , jest kilka wersji modyfikowanych biosów, w tej chwili jadę na 1008mod2, 10x220 śmiga, niestety brak czasu na szersze testy. Zapraszam do potestowania i podzielenia się wrażeniami.

 

IVO

Ludziska to działa!!

Odpaliłem na razie ostrożnie na 10,5 X 200, ale na żadnym z innych Biosów nie miałbym na to szans. Nie ma wprawdzie niestety napięcia na ram do 2,9V tylko 2,8V, ale przynajmniej jest co próbować jeśli chodzi o. max FSB. Też zapraszam do testów!

UPDATE: na 10 X 222 też wstał!! Wyniki pamięci rewelka. Na początek badanie wstawalności, później czas na badania stabilności. Ale wariantów do zbadania, niedziela nie moja, ale cóż się nie robi dla nauki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z ss trzeszczy jak zły, i nie powiem żebym nie był zdenerwowany.

Zgodnie z FAQ znajdującym się w pierwszym poscie wyciszyłem wszystkie wejścia, uziemiłem kompa / przewód obudowa-kaloryfer :D / zflaszowałem bios wersją 1012, sprawdziłem czy to wina przewodu wyjście-wzmacniacz /to nie wina przewodu fatalny dźwięk wychodzi z płyty ponieważ jak podłączyłem słuchawki i przewód odprowadziłem od kompa w taki sposób aby się nawt nie zbliżał do jakiegokolwiek innego przewodu. Do wykonania zostało mi usunięcie naklejki z pod radiatora na mb, oraz wymiana zasilacza, zasiłke mam codegena 300w. przeglądnolem posty od ostatniego do strony 112 i brakło mi cierpliwości wiec proszę o pomoc, i czy to może być wina sprzętu / oddac do serwisu/ a zapomniał bym, na poprzedniej pseudo plycie jaką miałem czyli ecs k7s5a gzwięk brzmiał lepiej niż na tej którą posiadam teraz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...