Skocz do zawartości
zalOst

Borderlands 2

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Gearbox wreszcie przyznał się do pracy nad kontynuacją Borderlands. Planowana data wydania sequela to 2012/2013 i to na razie tyle jeżeli chodzi o konkrety. Więcej informacji ma pojawić się już w tym miesiącu na targach gamescom. Ja osobiście bardzo się cieszę, Borderlands to moim zdaniem jedna z najlepszych gier jakie wyszły, niepowtarzalny klimat, losowo generowane bronie, rozwój postaci... urzekła mnie nawet ta specyficzna grafika i humor. Czekam z niecierpliwością na nowe info.

 

Link do oryginalnego artykułu, oczywiście w angielszczyźnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam. czekam, czekam, czekam!!!!

 

Ostatnio żadnej gry nie przeszedłem tyle razy co Borderlands.

A jeszcze z pewnością przejdę ją nie raz!

 

Jak dla mnie wszystko w tej grze było na + i mam nadzieje że i tak będzie z drugą częścią!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jedynce w/g mnie skopane było skalowanie DLC czyli lvl wymagany do rozpoczęcia rozgrywki.

Najlepiej to przejść podstawkę 2 razy i dopiero brać się za DLC(P1 a następnie P2+DLC) i to mogli by poprawić.

Multi to kampania single tylko z możliwością dołączania się ludzi przez internet(super) ale jak do multi były by też specjalne mapy/tryby a nie powtórka z singla. Czyli mogli by dodać jakiś edytor do multi.

No i standard w nowej odsłonie gry to nowi oponenci/mutki/kłapacze i oczywiście nowe bronie/pojazdy a reszty niech nie ruszają.

 

Edit

Powinni dodać też jakąś metodę importowania znalezionego ekwipunku do wybranych własnych postaci.

Bo można przez multi komuś coś dać i później wejść inną postacią to odbierając ale po co takie kombinacje. Sejfem to tylko 1 postać grana ma dostęp bo już nie wiem czy inne prowadzone przez nas też mają do "uskładanej" zawartości dostęp?

Tylko co z tego jak to dodali dopiero w 2 DLC.

Edytowane przez Zwykły User

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że gra będzie na bazie poprzedniczki, tzn. otwarty świat, wiele godzin rozrywki i połączenie fpsa z rpg, tej produkcji NIC nie zepsuje. Myślę, że pokuszą się o parę ulepszeń jak więcej ekwipunku, trochę odnowią grafikę i na tym skończą-i takiej gry oczekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła oficjalna strona, choć jak na razie jest uboga w zawartość. Dodatkowo Borderlands 2 ma zagościć na targach PAX Prime, które również odbędą się w tym miesiącu. Mam nadzieję że skany z wrześniowego numeru game informera ukażą się jak najszybciej, jestem strasznie głodny informacji. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie okładkę Game Informera, na której dumnie prezentowała się grafika z Borderlands 2? Tak? No to teraz przeczytajcie, co czeka nas w tej grze.

 

Bez zbędnego przeciągania przedstawiam Wam to, co pojawiło się we wspominanym numerze Game Informera na temat Borderlands 2:

 

- Czeka nas co-op dla prawdopodobnie 4 graczy.

 

- Będą zróżnicowane pojazdy, na przykład posiadające 4 miejsca, co pewnie przyda sie przy co-opie. Jednym z nich będzie tzw. Bandit Technical.

 

- Walutą będzie Eridium.

 

- Pan z grafiki, którą już widzieliście to Salvador: Gunzerker, który może posługiwać się dwiema sztukami broni jednocześnie.

 

- Znani z pierwszej części Vault Hunters będą NPC-ami.

 

- Bandyci mają dostęp do broni specjalnie dla nich.

 

- Skoro o broni mowa, to będzie ją można modyfikować np. zmieniając jej wygląd.

 

- Przeciwnicy mają być bardziej zróżnicowani, będą lepiej reagować na nasze i swoje działania, co jest związane z poprawioną SI.

 

- Poprawie ulegnie również to, jak reagują postacie niezależne.

 

- Czekają nas interaktywne dialogi.

 

- Drzewko umiejętności będzie bardzo podobne do tego z pierwszej części.

 

- Wszystko wskazuje na to, że wróci Claptrap.

 

- Wydaje się, że nie będzie żadnej ze starych broni.

 

- Misje trybu fabularnego nie mają być statyczne, co sugeruje, że będą bardziej urozmaicone.

 

- Niektóre rzeczy, które znajdziemy w trakcie gry będą nam gwarantować jakieś czasowe bonusy.

•• Pierwsze szczegóły na temat Borderlands 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, wraz z premierą Borderlands 2 w sprzedaży mają być też dostępne oficjalne, licencjonowane figurki z gry. Prace na razie jeszcze nie ruszyły ale według zapewnień możemy się spodziewać pełnej gamy figurek wraz z broniami i nie tylko.

 

źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się już pierwsze skany wrześniowego numeru game informer'a zawierające obszerny artykuł na temat Borderlands 2. Skany są co prawda w niskiej rozdzielczości ale da się czytać. Zapraszam do leORT: ORT: ktury.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

od siebie dodam tylko tyle że podoba mi się to co widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 sierpnia (piątek) o godzinie 17:00, odbędzie się live stream z targów gamescon, na którym zobaczymy prezentację Borderlands 2

 

link do kanału

 

trailer chociaż krótki, wywołuje u mnie uśmiech na twarzy, za każdym razem gdy go oglądam... ta gra będzie obłędna B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się to zapowiada. In plus, że gunzerker nie będzie biegał na okrągło z dwiema giwerami. <nerd mode on> In minus ta syrena to jakiś brzydal <nerd mode off> :lol2:

 

A tak na poważnie nie mogę się doczekać. Po filmiku widać, że AI jest nieco bardziej rozgarnięte, ale nadal zachęca do młócenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wiadomo coś o "fabule" Border2 będzie przed/po czy równolegle toczył się jak sam Borderlands?

Czy i tym razem będziemy szukać skarbca lub coś innego.

 

Wyczytałem właśnie że postaci z 1-ki spotkamy jako niezależne NPC, trochę szkoda sam osobiście wolał bym jednak grac dawnymi.

Ale w ten sposób producenci obeszli problem z "eksportem" postaci, bo co dostała amnezji i od nowa trzeba nabijać jej skile. A tak mamy leszcza którego musimy rozwinąć na bohatera Pandory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle do tej pory udało się ustalić na podstawie wszystkich artykułów, wywiadów itp.

 

+Story

-Takes place 5 years after the events of BL1

-Atlas was obliterated in BL1 and Knoxx DLC

-Guardian Angel and Claptrap will be back

-Handsome Jack, will be the main Antagonist of BL2

-Handsome Jack took credit for opening the Vault and used the rewards to purchase Hyperion

-Goal is to take down Handsome Jack, with the help of the original Vault Hunters

-Hyperion more war orientated, their forces will reflect that

-Hyperion will have a straight/plain design to conflict with the crazy/jagged design of Borderlands

-Handsome Jack's placed a supply base on the moon represented by a giant H. The "eye" is symbolic of Hyperion, and gives you the feeling that Jack is always watching you.

-Missions will be tied with the story line

-A couple of the old locations may be revisited in order to provide a backstory/how Handsome Jack affected Pandora

-Bandit backstory: how they survived, etc.

-Eridium will be the focal point of the fight over control of Pandora

-Handsome Jack plans to awaken an ancient alien beast to put the planet under his control

-Handsome Jack and Hyperion ordered the extermination of the CL4P-TP line due to the events following the BL DLC: Robot Revolution

-The very first CL4P-TP you met in BL is the only sole survivor of his kind and seeks revenge

-Handsome Jack exploited Iridium

-Roland rounded up the remaining Crimson Lance troops that were stranded after the destruction of General Knoxx's Armory to fight against Handsome Jack

-Storyline if Maya will be a part of the game

więcej ogólnych informacji możesz znaleźć TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Love letter od Claptrap'a klik

 

Jeśli to wszystko co napisali faktycznie znajdzie się w grze, to będzie to duży postęp w stosunku do części pierwszej.

Z ważniejszych rzeczy:

-FOV

-UI przystosowane do myszki

-ulepszony matchmaking i lan

-mouse smoothing

-itd...

 

Wydaje się, że jest na co czekać ^^

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy jak mouse smoothing (na co to komu :blink: ), czy v-sync były do ustawienia w plikach cfg już w pierwszej części, niemniej jednak dobrze że słuchają głosu ludu i starają się usprawnić grę. Najważniejsze że tym razem nie będzie to port z konsoli.

Edytowane przez zal0st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Najważniejsze że tym razem nie będzie to port z konsoli.

 

Wnioskujesz to tylko po tym że będą dodane pecetowe funkcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W tym że praktycznie każda gra to port z konsoli. To że jednym chce się zrobić więcej niż innym, nie znaczy że gra jest pisana od początku na pieca, bo sensu by to nie miało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym że praktycznie każda gra to port z konsoli. To że jednym chce się zrobić więcej niż innym, nie znaczy że gra jest pisana od początku na pieca, bo sensu by to nie miało.

 

ale teraz obiecują poświęcić więcej uwagi wersji pecetowej, czego przy jedynce najwyraźniej nie zrobili, dlatego jest szansa że wystrzegą się starych błędów jak chociażby problem z dynamic shadows -na co po cichu liczę, bo w jedynce mocno dawał mi się we znaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera w usa miała miejsce wczoraj, na dniach także i polska premiera. Zanim rozpakujecie swoje zamówione pudełeczka z grą czy wpiszecie w steamie kodzik do ściągnięcia jej warto przeczytać recenzję:

http://pccentre.pl/article/show/borderlands-2/id=17896

Fakt, recka z konkurencyjnego portalu, ale i tak mimo wszystko czekam na recenzję na purepc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tak cicho w tym wątku? Dzisiaj polska premiera, jak dla mnie najbardziej wyczekiwana gra roku. Na razie jest bardzo fajnie (lvl 11 Sniper). Wygląda na to, że twórcom udało się zachować wszystkie lubiane rzeczy z "jedynki" i nieco poprawić kilka denerwujących detali.

 

Sporo nowych przeciwników (Goliath rządzi, zwłaszcza po headshocie), gra generalnie wydaje się nieco trudniejsza (i dobrze). Grafika - nie jestem fanem hiper-ultra-realistycznych klimatów (mam ich aż nadto irl) więc super. Loot jest ok - Jay Wilson mógłby się nieco nauczyć od Gearbox hehe. Jedyny mały minus moim zdaniem to soundtrack - przynajmniej na razie nie porywa. Kawałek z "jedynki" z okolic Firestone to jeden z moch ulubionych motywów w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...