Jump to content
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Recommended Posts

Windows Blue a.k.a 'Windows 9' - pokaz jednego z pierwszych buildów.

http://www.youtube.com/watch?v=KAxXX0m-P_0

Zmiany raczej kosmetyczne i odnoszące się głównie do Metro/Modern UI i aplikacji z nim powiązanych. Zmiana rozmiarów kafelków była już w Windows Phone 7.8 i 8. Jak widać, zawitała już do Blue.

• Upvote 1

Zachwalałem Windows8... dzisiaj przy uruchamianiu komputera wyskoczył mi komunikat, że nie ma żadnego systemu zainstalowanego, wszelkie próby postawienia do sprawności nie pomogły, dopiero format i instalacja od nowa...

Panowie pytanie: czy po zastąpieniu siódemki ósemką foldery na innych partycjach niż systemowa będę normalnie działać? teraz mam WIN7 i nie wiem czy po zmianie na 8 wszystko będzie działać...chodzi o dane na partycjach, typu muzyka, filmy, foto. Z góry dzięki za odpowiedź.

Edited by bokus

Opisz dokładniej problematykę. Zainstalować możesz nawet nie kupując czegokolwiek. Ale musisz aktywować legalnie w ciągu następnych dni.
Nie mając napędu pozostaje Ci zrobienie bootowalnego pendrive'a. Wykorzystaj do tego Windows7-USB-DVD-tool (tak, nadaje się też do Win8).

Panowie, czy Windows 8 zakupiony pare miechów temu w tej promocji za 69zł, jest "przywiązany" do laptopa z Win 7, do ktorego sie go kupilo i jak sprzedaje teraz lapka, to musze dorzucic tego Win 8, czy lapa moge sprzedac osobno, a Windowsa 8 zostawic sobie i zainstalowac w przyszlosci na jakims innym lapie ?

Technicznie nie powinno być kłopotu. Sam zakupiłem upgrade, ale to tak na prawdę pełna wersja Windowsa. Ostatnio instalowałem ją na czysty dysk i zainstalowała się jak zwykła wersja.8 nie wiąże się ze sprzętem, przynajmniej tak jest wg licencji. Co jest progresem w stosunku do poprzednich wersji (chociaż instalowałem 7 po wymianie bebechów i też poszła, tylko musiałem aktywować system przez telefon).

Zwyczajnie. Przy wyborze updatu wybrałem obraz iso. Wypaliłem płytę i okazało się, że to tak naprawdę pełna wersja Windowsa. Jak ją instalowałem na sformatowany dysk to się zainstalowała, tak jak zwykła wersja. Tak zresztą podejrzewałem, że nie ma jakiejś specjalnej wersji update. Za każdym razem to pełny win 8. Tylko ewentualnie przy teoretycznej kontroli, trzeba wykazać, że ma się poprzednią wersję, która pozwalała nam na zakup 8. 

Kurde, nie wiem skad mi sie wzielo, ze trzeba najpierw 7ke instalowac... Pamietam, ze jakas afera byla zaraz po tym update, jakies sposoby nawet opisywali jak to ominąć itp. itd. A tu faktycznie, wkladam plyte i normalna instalacja jak na 7ce poszla...

Ptys, nie ma co kombinować, prościej zrobić wolne miejsce na dysku i tam zainstalować ósemkę. Będzie miał czysty system i przy okazji nie straci możliwości bootowania do starego systemu, gdyby z jakiegoś powodu musiał do niego wracać.

Gdzieś w komentarzach na stronie jednego ze sklepów przeczytałem że podobno nie da się aktywować Windows 8 Upgrade instalowanego "na czysto". Prawda to ? Może dlatego taka niska cena tego Windows ?

Nie wiem jak jest teraz, ale kilka miesięcy temu nie było z tym problemu.