Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Jak brzmi klasyk polskiego rocka - trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym - uniwersalny przekaz grupy Perfect pasuje również w pewnym sensie do sytuacji na runku kart graficznych z najwyższej półki, których długość życia zależy od momentu wprowadzenia ich następców. Otóż, chwila debiutu kolejnej generacji high-endowych układów, to zarazem początek końca starej gwardii, jaka po prostu musi odejść w zapomnienie. Umarł Król, niech żyje Król! Takie są nieubłagane prawa rządzące rynkiem GPU, że dwie topowe karty graficzne jednego producenta, koegzystować ze sobą absolutnie nie mogą. Dlatego czołowi reprezentanci poprzedniej generacji w błyskawicznym tempie odchodzą w niepamięć. Podobny los czeka również Radeon HD 7970 oraz GeForce GTX 680, czyli aktualnie najbardziej wydajne modele w ofertach AMD i NVIDIA. Jednak zanim okrutne przeznaczenie dosięgnie obydwu gladiatorów, zdążą jeszcze stoczyć kilka spektakularnych pojedynków, aby okryć się chwałą przed definitywnym kresem swego istnienia. Natomiast jeśli premiery HD 8000 i GTX 700 (tudzież GeForce Titan) nastąpią z pewnym opóźnieniem, to jeszcze przez kilka miesięcy będziemy świadkami zmagań GK104 i Tahiti XT. Zatem, chyba warto sprawdzić, które GPU jest aktualnie lepszym wyborem dla wymagającego gracza? Do tego celu posłużą nam karty graficzne ASUS DirectCU II oraz najnowsze oficjalne sterowniki AMD i NVIDIA.

Test ASUS HD 7970 vs GTX 680 DirectCU II - Ostateczne starcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Nie chcę za bardzo zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj. Kupiłem tę kartę: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx660ti-2048mb-ddr5-192b-d-h-dp-pci-dc-2-gtx660-ti-dc2-2gd5-472456/ Jednak są też wersje OC i TOP, które chyba nie różnią się niczym, prócz taktowania rdzenia i chyba pamięci. Obecnie na rdzeniu mam 915MHz, czy mogę śmiało podkręcać do ~950-960 albo i 1GHz bez obawy o kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@plnk oczywiście że tak, kręć kartę do utraty stabilności - tzn wysypujące się gry i tak dalej. karty graficznej takiej jak twoja samym podkręcaniem nie spalisz. zainstaluj sobie msi afterburner i kręć ile wlezie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam powątpiewać w wasze dobre intencje... Dołączona grafika Pytam poważnie, bo średnio widzi mi się wydawanie kolejnego klocka na grafikę... Przepraszam też, że nie przeczytałem całego tematu, wyszukiwałem słowa kluczowe i starałem się coś wychwycić, ale nawał pracy dziś mi to uniemożliwił.

Edytowane przez plnk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zmieniać, chcę podkręcić swoją. Mam referencyjne taktowania i zastanawiam się, czy jest jakiś myk w budowie wersji OC i TOP, że są kręcone wyżej, i przez to niezalecane jest takie kręcenie akurat mojego modelu. Jak już miałbym zmieniać, to chyba lepiej poczekać na 7xx. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na necie zorzbieranych zdjęć swojej karty i jej silniejszych braci i porównaj.

Czasami dodaja dodakowe elementy w sekcji zasilania, czasami jest to inny design.

 

W wiekszosci przypadkow raczej tylko roznia sie zegarami i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zmieniać, chcę podkręcić swoją. Mam referencyjne taktowania i zastanawiam się, czy jest jakiś myk w budowie wersji OC i TOP, że są kręcone wyżej, i przez to niezalecane jest takie kręcenie akurat mojego modelu. Jak już miałbym zmieniać, to chyba lepiej poczekać na 7xx. Dołączona grafika

 

_KaszpiR_ namieszał ci w głowie :P

 

odpal msi afterburnera ustaw suwak power na maxa a następnie podbijaj zegary gpu i pamięci i testuj stabilność w grach, 3dmarku, haven itd. do póki karty nie będziesz traktował lutownicą to ci gwarancja nie przepadnie nawet jeżeli karta padnie - no bo niby w jaki sposób ci udowodnią że kartę podkręcałeś softwarowo? ponadto asus przewiduje możliwość zdjęcia chłodzenia przez użytkownika celem jego wyczyszczenia. także jeżeli jakiś debil w sklepie nie ponaklejał na śruby plomb to możesz kręcić byle niczego nie pourywać lub porysować karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie o taktowanie rdzenia.

Ostatnio grałem sobie w Dead Space 3 i zauważyłem, że karta nie wchodzi ma max taktowanie jeśli chodzi o rdzeń. W BF3 czy innych tytułach, nawet w jakimś CS'ie karta zawsze wkręca się na max a tutaj rzadko kiedy dobija do 1GHz na rdzeniu gdzie powinna u mnie po oc wskoczyć na 1215MHz. Myślałem, że po prostu ten tytuł "tak ma" ale dzisiaj odpaliłem nowego Aliena i jest dokładnie to samo. Tyle, że tutaj nawet do 1GHz rzadko kiedy dochodzi.

Teraz pytanie czy karta się po prostu nudzi ? (framerate jest idelany, zero zwolnień itp.) Czy może to wina tego, że cały czas siedzę na sterach 306.97 i może brakuje im jakichś tajemniczych profili pod te gry i taktowanie jest podawane błędnie ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@heat chcesz mieć maksa to ustaw sobie w panelu nvidii -> ustawienia 3d -> tryb zarządzania energią na pełną wydajność i karta powinna cisnąć pełną parą Dołączona grafika

 

no właśnie nie cieśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Czy Crysis 3 pójdzie na moim komputerze? Jaki sprzęt wymagany będzie do płynnej rozgrywki? Co kupić, żeby Crysis 3 nie klatkował w przyzwoitych detalach? Podobne pytania od kilku dni zalewają nie tylko PurePC, ale również cały internet, bowiem premiera Crysis 3 nareszcie stała się faktem. Najnowsza produkcja studia CryTek i Electronic Arts, to wydarzenie mające ogromny wpływ na całą branżę, wszak NVIDIA nieprzypadkowo właśnie tego dnia wypuściła GeForce GTX Titan, jakiego test mogliście zobaczyć wczoraj na naszych łamach. Wymagania sprzętowe Crysis 3 stanowią zresztą gorący temat, dlatego przygotowaliśmy obszerne zestawienie 20 kart graficznych NVIDIA i AMD, które pozwoli odpowiedzieć na kilka nurtujących pytań. Wśród testowanych GPU znalazły się modele z niskiej, średniej i najwyższej półki cenowej, czyli możecie spodziewać się wyników HD 7770, HD 6870, GTX 560 Ti, GTX 660, HD 7850 oraz oczywiście GTX 680, HD 7970 i nawet GTX Titan. Testy przeprowadziliśmy w trzech ustawieniach na procesorach AMD i Intel, aby sprawdzić zależność pomiędzy wiodącymi platformami AM3+ oraz LGA 1155.

Jaki sprzęt do Crysis 3 - Test 20 kart graficznych AMD i NVIDIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb, kilka sugestii - może pokoloryzowac te wykresy na zielono dla nVidii i czerwono dla AMD?

 

Czemu nie ma gtx 690?

 

Wiem, wiem - własnie taki update będzie do wieczorka :> Już mi gały odmówiły posłuszeństwa, trzeba się przekimać.

 

GTX 690 utknęło w innej redakcji, jest 1 sztuka do testów na PL, sam rozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test super, tylko szkoda że nigdzie nie uwzględniają konfiguracji SLI, 2x670 w crysis3 by mnie bardzo interesowało, ale pewnie nie masz takich możliwości by to sprawdzić?

 

Akurat 2x 670 nie miałem pod ręką, ale z SLI/CF radzi sobie dobrze (patrząc po leciwym HD 6990), więc wzrost wydajności powinien być znaczący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test super, tylko szkoda że nigdzie nie uwzględniają konfiguracji SLI, 2x670 w crysis3 by mnie bardzo interesowało, ale pewnie nie masz takich możliwości by to sprawdzić?

 

2x670 to masz wydajność ~690gtx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam taki dylemat, co wybrać 690GTX, czy dokupić 670GTX. Bardziej realne jest dokupienie drugiej grafiki, mniej kasy. Jednak pobór prądu będzie większy jak w przypadku GTX690 i pewnie temperatury na AC będą bardzo wysokie, boje się throtlingu(czy jak się to tam pisze). Na WC s pewnością nie dam się namówić.

Po OC mam nadzieję przeskoczyć GTX690, czyli miec wydajność taką jak 680w SLI bez OC, czy się mylę?

Jeszcze gdybym chciał jednak GTX690 to wydaje mi się że jest to mało opłacalne, strata na sprzedaży i dozbieranie tak dużej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Throtling masz od 70stopni , skąd ci wezmie taka temp-a na autorskich kartach? Poza tym przy sli na pewno ocowanie nie będzie potrzebne przez długi czas.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens pchania się w SLI na płycie Asrock P67 Extreme4 ? Na razie kupuje GTX 670 na dniach i myślę aby dokupić drugą za parę miesięcy. Duża strata będzie jak karty będą działać pod PCIe 2.0 x8 ? Bo w takim trybie karty w SLI działają na tej płycie. No i czy zasilacz BQ 750 W da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...